Gin gwai (2002) ☆ 👁

A szem
The Eye

(Danny Pang - Oxide Pang Chun)

hongkongi-szingapuri dráma, horror

3,3

2013-10-13 10:23:19 Tenebra (4) #15

Szerintem nem volt ez rossz film. Amolyan tipikus hongkongi: a túlcsorduló érzelmek miatt sokszor sérült a horror, és inkább amolyan melodrámává alakult át.

Meg elég mesterkélten pakolták egymást mellé a horror és átkötő jeleneteket. Más, jó filmben ezek természetesen szervesülnek, itt viszont olyan érzésem volt, mintha a rendező mindig szólt volna, hogy "na, most akkor már egy ideje nem volt horror, jöjjön egy kis ijesztgetés!".

Viszont szerintem a téma megfelelően fosatós tudott lenni. Persze nem annyira, mint a Kör mondjuk, de azért szét-szétnéztem a sötét szobában. :D Persze én is azt mondom, ebből többet, vérfagyasztóbbat ki lehetett volna hozni. Olyat, hogy féljünk kinyitni a szemünket. Hiszen ez a legelemibb érzékszervvel kapcsolatos félelmeket célozta meg. De mégsem hozta ki azt ebből, amit kellett volna.

Ám egy gyenge 4-est mégis azért érdemel meg tőlem, mert amúgy szép, meditatív film. Horrorként annyira nem megnyerő, de drámai szinten tetszett.

2012-12-03 15:53:14 vuist (5) #14

Nah,akkor ezt benéztem :) A lényegen azért nem változtat.
(Meg különben is,honnan tudod,hogy NEM időutazó?)

2012-12-02 17:10:18 Ubul (?) #13

biztos nem arra értette, hisz 2006os komment, a remake meg 2008...max visszament az időben :)

előzmény: vuist (#12)

2012-12-02 16:17:27 vuist (5) #12

Nem tudom,mit értesz 'lopás' alatt,ugyanis az amerikai szem csak remake.Ha így érted.
Szerintem ez igenis egy nagyon jó film.Az ázsiai horrorok eredetisége nem feltétlenül a látható dolgokban rejlik,tudni kell a dolgok mögé látni,tudni kell átérezni a filmet.Aki erre nem képes(ahogy rengetegen a Ringunál sem),annak úgysem fog tetszeni a film.
Na,ennyi elég is a filozofálgatásból,lényeg a lényeg,hogy szerintem igenis eredeti és nagyon jó horror(inkább nyomasztó értelemben).

előzmény: deviant (#4)

2009-01-22 22:01:04 csfantom (5) #11

Nekem is nagyon tetszett. Egyik kedvencem ez a film.

2008-09-11 09:47:55 Mr. Bandi (5) #10

Felőlem aztán leírhatjátok százezerszer, hogy borzalmasan gyenge, nekem kimondottan bevált, főleg a vége. Félni tényleg nem lehet, na és? Leszarom. Akkor is tetszett.

2008-08-05 14:45:34 Scarface (4) #9

Na a második rész ritka nagy baromság de valami eszméletlenül félelmetes!Nézd meg!:)

előzmény: deviant (#4)

2008-07-31 19:44:42 metal_face (4) #8

liftes jelenet 4 ever XD

2008-01-03 23:18:45 Brumi (5) #7

Nagyon jól, sőt remekül sikerült alkotás, ami atmoszférájával, színészeivel és történetével is magasan kiemelkedik az átlagból. A Pang tesók legjobb filmje, innentől indultak el a lejtőn, most már a föld alatt tartanak.

2008-01-03 22:58:25 Ivan/ (2) #6

Order minden szavával egyet kell értenem. Borzalmasan gyenge horror, amin sok mindent lehet csak félni nem.

2006-11-12 11:55:17 Olórin (4) #5

Jó ez sztem, vannak elég félelmetes pillanatai, a liftes jelenettől pl. (ami korántsem ijesztgetés) majd' összefostam magam. Viszont a folytatás tényleg borzalmasan szar.

2006-11-11 23:17:33 deviant (2) #4

brr, mindig is mondtam, hogy ázsia ugyanúgy lop amerikától, mint amerika ázsiától. átkozottul gyenge ez film, annyira, hogy már nem is érdekel a második rész.

2005-02-11 14:28:52 Order (2) #3

Az atmoszférája is lopott. A nálánál sokkal eredetibb, korábbi ázsiai horrorokból nyúlja(pl.:Ringu). A félelmet is csak ijesztgetéssel éri el, ezt bárki megtudja csinálni.A feszültségkeltés művészet, aminek a nyomát sem találtam ebben a moziban, pedig nagyon számítottam rá.

2005-02-11 12:29:42 azazell0 (4) #2

Részben egyetértek, de:
- van atmoszférája a filmnek és néha nagyon félelmetes;
- Angelica Lee jó volt benne.

2005-02-11 08:52:14 Order (2) #1

Emberek! Hogyan adhattatok ennek a filmnek 4-es minősítést? Hihetetlenül klisés horror elemekkel operál, végtelenül együgyű a története és bugyuták a párbeszédek, ráadásul tökéletesen kiszámítható a cselekmény.Ne hagyjátok magatokat becsapni, nem minden arany, ami Ázsiából érkezik.