The Usual Suspects (1995) ☆ 👁

(Bryan Singer)

amerikai-német dráma, krimi, thriller

4,3

2021-03-21 00:16:13 robeeX (4) #82

En mindig igy voltam vele, atlag 5 evente megnezem, hatha egyszer maskepp latom, de eddig csak egy szimpla jora volt eleg.

2021-03-16 21:27:24 ryood (3) #81

Továbbra is értetlenül állok a filmet övező üdvrivalgás előtt.
Jóindulatom miatt közepes.

2021-02-09 03:44:14 Ugor (5) #80

Félelmetesen jó film.

2020-07-19 00:43:43 dorothygale (4) #79

Lehet Neked :D

előzmény: budaik (#78)

2020-07-12 14:42:47 budaik (4) #78

Azért annyira nem kell figyelni :=)

előzmény: dorothygale (#77)

2020-07-12 05:12:44 dorothygale (4) #77

Jò volt làtni ezeket a nem mindennapi színészeket még fiatalon.
Jò film , de nagyon figyelni kell hogy leessen a tantusz.

2016-05-13 08:17:49 Leo_Stotch (4) #76

Pedig itt pont az a lényeg, h együtt vagyunk tudatlanok a szereplőkkel, együt silabizáljuk ki a dolgokat és együtt haladunk a vége felé..

előzmény: sleepingdancer (#75)

2016-05-12 23:14:58 sleepingdancer (2) #75

Félórát néztem, egy büdös szót nem értettem az egészből, milyen drog meg milyen teherautó, milyen hajó, miféle magyar áldozatok Anerika kellős közepén, egyáltalán kik ezek a tök kimódolt karakterek, , honnan ismerik egymást, mi történt "tegnap" "ma" "hat hete", "holnapután". És nem tűnt úgy, hogy megérné az egészet agyban bogozgatni, összerakni, mert eleve miért kellett szétszedni, ha csak azért nem, hogy rejtvényfejtéssel szórakoztassuk a nézőt, de mondjuk engem az ilyen nem szórakoztat, hanem pont frusztrál, és nem érdekel. Bármit el lehet mesélni flashbackekkel meg forwardokkal, meg visszafelé, tényleg bármit, viszont ritkán van értelme azon túl, hogy elfedi,mekkora hülyeség az,ami el van mesélve. Már a Mementót sem szerettem a túlterhelt narrációs technikája miatt, de elviseltem az atmoszférája okán, azt végig tudtam nézni, de itt feladtam. Biztos megvan az oka, hogy sokan jónak tartják ezt a filmet, engem könyörtelenül lepattintott.

2014-07-30 11:45:19 Eglaronion (?) #74

Miért van egy interjú bemásolva az érdekességekhez, így közel 300 van, de minek? Egyszerűbb lett volna linket adni...

2013-05-19 09:07:06 morcosmedve (5) #73

Akár narráció-szkeptikusak vagyunk, akár nem, ráhibázni rá lehet a végső csavarra filmen kívül álló okok miatt, de rájönni, kikövetkeztetni a film alapján nem. A képi és a szöveges elbeszélés együttese direkt így van felépítve.
Talán tényleg fakult a fénye az évek során. Talán csak másféle problémákra vagyunk hangolódva. Talán már kevésbé érdekes számunkra, működik-e a világban egy leleplezhetetlen és megfoghatatlan Soze-erő, ami befolyásolja a tetteinket. Mindenesetre üdítő volt újra látni. 10 perc alatt annyi színészi gesztust fedeztem fel, amit mai filmekben sokszor órák alatt sem. Nekem hiányzik.

2013-05-08 16:24:17 Szaracén (4) #72

Imádom a gengszterfilmeket, tényleg nagy rajongó vagyok, de ez a film valahogy... Nem is tudom...talán nem olyan jó, mint ahogy mondják.. Vagy csak az a baj, hogy mindenki istenítette és én is azt vártam, hogy valami lenyűgözőt kapok! Helyette egy jó kis filmet kaptam aminek vannak jó pillanatai.

2013-02-27 16:08:12 flake (5) #71

Nem tudom, ez spoiler-e vagy sem. Azért rejtem, ki tudja, lehet, van aki még nem látta :)
Poster

2013-02-18 22:07:45 dido (4) #70

A poszter óriási, mint ahogy a film is. Menetközben rájöttem, hogy "szinkronhibás", váltottam, onnantól ugrott egy osztályzatot.
A végét azért elég hamar megfejtettem, de kiváncsian vártam, hogy igazam-e lesz. Lett. :)

2012-09-23 15:24:19 ChrisAdam (4) #69

Ez is a jó felső határát nyomja rendesen. Kevin Spacey rendkívül jól játszik és a többiek is remekül adják a rájuk szabott karaktert. A történet kicsit talán erőltetett volt, a végét pedig ki lehetett számítani. Az első csavart - ami valójában átverés - már az elejétől kezdve sejtettem, a második csavar viszont meglepett, habár az sem annyira. Azt viszont, ahogy a felügyelő rájön a dologra, szenzációsan mutatja be. Méltó klasszikus, többszörnézős. És most gondolkodtam el igazán - miért nem késztenek ilyeneket, mint ezek a filmek: Hetedik, Szigorúan bizalmas, Közönséges bűnözők... Tud még valaki ilyet?

Színészek: 90%
Rendezés: 95%
Forgatókönyv: 100%
Zene: 80%
Látvány, hang: 85%
A történet: 90%
A film: 90% Lesz még ötös....

2012-08-01 04:04:05 JohnnyJohnny (4) #68

Utólag bánom, hogy szinkronosan néztem meg... Az eleje nem kötött le, de az utolsó fél órától kezdve nem volt megállás a legvégső jelenetig, a végkifejletig. Jó krimi, de mivel távol áll tőlem a műfaj, így egyáltalán nem lett kedvenc.

2011-12-16 23:08:56 BonnyJohnny (5) #67

Engem az győz meg a film nagyságáról, hogy ellentétben a pár lentebbi, "5 perc után rájöttem a csavarra" véleménytől eltérően, inkább Olórin véleményét osztom. Hiába ismertem a filmet, mégis lekötött. Sőt, talán jobban, mint elsőre.
Amúgy meg minden magasztalással egyetértek, amit előttem sokan sokszor elmondtak. Számomra ez a film az egyik legjobb krimi.

2011-02-10 15:38:04 Umberto (5) #66

Hm, ez tényleg kib.szott jó! :-)

2011-02-10 15:27:04 Rorschach (5) #65

Poszter...Durva jó egy munka lett!

2011-01-07 15:26:53 Mrc90 (5) #64

A film zseniális, és egyre jobban imádom Kevin Spacey-t...

2010-07-17 13:35:43 Leslie (5) #63

A szinkron: A film elején a hajón Keyser Soze Forgács Péter hangján szólal meg. Nem is próbálta elváltoztatni a hangját, csak halkan beszélt. Rögtön a következő jelenetben Verbal beszél, szintén Forgács hangján. Szóval aki figyel az ilyesmire, annak egyből leesik, hogy ugyanaz a fickó.

előzmény: Gatyamadzag (#62)

2010-07-17 11:44:34 Gatyamadzag (5) #62

Most néztem meg másodszorra továbbra is beleborzongok, a vége egyszerűen zseniális (ahogy a film többi része is) és most így másodszorra 1 perccel korábban jöttem rá a dologra mint elsőre :).
Amikor kieengedik Verbalt, visszakapja az arany öngyújtót meg órát stb. ez elsőre fel sem tűnt, de korábban látni ahogy Keysernek arany öngyújtója van
Aki azt mondja rögtön rájött vagy, hogy elég hamar annak gratulálok, viszont lehetetlennek tartom. Még ha a "á biztos ő az" felkiáltással nézzük is 100% hogy nézünk a végén egy nagyot.
A film zenéje, a visszatekintő-elmesélő narratíva, mind hozzátesznek ahhoz, hogy egy hihetetlen élményt kaphassunk.
Viszont érdekelne hogy mi van a szinkronnal ami annyira "poéngyilkos" ? És mit gondolt egyáltalán aki magyarul nézte meg? :D
Nem értesz te engemet, láttam az ördögöt, láttam a Keyser Sözét! És zseniálisat adtam rá :)

2010-03-04 07:29:53 aero2zero (4) #61

Nem beszélve arról, hogy a cím sem pontos fordítás, sőt.

2010-03-04 07:24:58 aero2zero (4) #60

Én a túlélőt hallgattam meg eredeti hangsávval, miután végignéztem a jelenetet szinkronnal: ekkor villant be, hogy talán nem szinkronosan kellett volna addig sem nézni. Summa summárum: a szinkron eme film esetében is elrontotta a végső értelmét a filmnek. (Ugyanakkor számos más olyan film van, amelyet épp a remek szinkron tesz naggyá.)

2010-02-16 14:25:54 acidphase (5) #59

ha egy filmet is tudnek mondani amit mindnekepp angolul 'kötelezö' megnézni az a közönséges bünözök, ugyebár a magyar vonatkozásai miatt (tulélö ipse a korhazban, a magyar maffiozok a hajon stb)
szinkronosan ezt nem adja vissza:P

előzmény: matykom (#58)

2010-02-16 14:21:33 matykom (4) #58

Hogy jobban átélhető legyen a film. Egyszerűen nem sikerült beleélni magam. Voltak kisebb fénypontok, de aztán túl hamar kihunytak. A végefelé kitökéletesedik, de előtte hosszú percekig csak szeretném h tetsszen a film, ellenben nem sikerül megszeretni. Azért 4es. Szerintem a puszta formalitás messze jobb a kategóriájában, bár picit más a stílusa.
Mondjuk sajnos magyar szinkronnal néztem, nem olvastam előtte kommenteket. Lehet h angolul jobb lett volna.

2010-02-15 20:02:02 Hannibal Lecter (4) #57

Jó, de akkor mi az, ami fontosabb lett volna? Hogy kellett volna végződnie? :S

előzmény: matykom (#56)

2010-02-15 17:57:58 matykom (4) #56

Nekem annyi bajom van a filmmel, h mire a végére ért már rothadtul nem érdekelt h h végződik. Nem tudtam meg szeretni sem a filmet, sem a szereplőket, egyáltalán nem tudtam magam beleélni a történetbe (lehet h túlságosan jó volt a kedvem), és semmi nem volt ami miatt esetleg még picit is érdekelhetett volna a story vége. Rendben nem mondom h nem ütött, de mire odáig jutottunk, egyszerűen ez már nem számított.

2010-01-05 15:21:51 k3pl3r (?) #55

:) Itt nem a bravúros megfigyelésről van szó. Ez sokszor a szerencsén is múlik, na meg hogy mennyire köt le a film...stb. Senki nem beszélt itt szar forgatókönyvről. Amúgy meg nem is ez a fő bajom a filmel, csak azért írtam, mert volt már erről vita. Engem abszolút nem is zavar (nem is tartom negatívumnak). De tényleg mind egy.

2010-01-04 17:39:08 Hannibal Lecter (4) #54

Még mindig nem értem, hogy miből lehet rájönni annál a bizonyos jelenetnél, de mindegy. Vagy Forgács Pétert kell kinyuvasztani, vagy szar a forgatókönyv. Biztos igazad van. De fogadd el, hogy nem lehet mindenki olyan bravúros megfigyelő, mint te. :)

előzmény: k3pl3r (#53)

2010-01-04 17:28:48 k3pl3r (?) #53

Azért ne mond már hogy csak számomra, mert más is rájött. Csak mert te nem gyanakodtál rá, nem biztos ám, hogy senki sem. Amúgy miért ne lehetne rá gyanakodni. Ő meséli el az egész történetet, azt mond amit akar. Ha valakire, akkor ő az aki gyanus. Még mindig tartom, hogy az említett jelenetnél rá lehet jönni.

2010-01-04 13:37:51 Hannibal Lecter (4) #52

Hmmm. Szinte az egész film a szemfényvesztésre épül. Persze, ha tudták volna, hogy ez a megátalkodott magyar szinkron ilyen árulkodó lesz számodra... :-) Egyébként a kikötőben is

játszódik egy rövidebb jelenet, ami SIMÁN elhintheti a nézőben a hamis feltételezést, hogy Verbal nem Söze. Meg egyébként is rá gyanakodnánk utoljára, mivel egy balfék kriplinek tűnik, de mindegy.

előzmény: k3pl3r (#51)

2010-01-04 02:36:12 k3pl3r (?) #51

Ja hát igen, a nyitójelenetről nem is beszéltem. Abban igazad lehet, hogy a szinkronhoz lehet itt nincs is köze (eredeti nyelven még nem láttam, így nem tudhatom), de az említett jelenetben (többek között a hangsúlyozás miatt, és a túlságosan elnyújtott és kihegyezett magyarázkodás miatt) a nézö könnyen rájöhet a csavarra. Ha ez a jelenet a néző agyafúrt becsapása akart lenni, akkor eléggé mellélőttek.:)

2010-01-04 02:14:26 Hannibal Lecter (4) #50

Nem értem az összefüggést. Akár szinkronnal, akár eredeti hangon, szerintem az általad említett jelenet egy orbitálisan nagy vörös hering... ha már szinkron és csúfos poéngyilkolás, akkor én a nyitójelenetet említeném. De hogy mitől segít rá a magyar szinkron a MEGFELELŐ hipotézisalkotásra egy olyan jelenetben, amelyben a szándék a néző agyafúrt becsapása, azt végképp nem értem. :) Egyébként szerény javaslatom, hogy ne szinkronosan nézd...

előzmény: k3pl3r (#49)

2010-01-04 01:23:38 k3pl3r (?) #49

Korábban volt vita a film poénjáról, ezért a mostani újranézésnél külön figyeltem rá. Megint szinkronosan néztem, és a szinkronos verzióban az a jelenet amikor Verbal Kint beszél Keyzerről egyértelműen sugalja, hogy ki is ő valójában. (Akikkel együtt néztem, egyből mondták is, hogy ő lesz a hunyó)Szóval aki teheti ne szinkronnal nézze!
Így második nézésre sem változott a véleményem. Jó film, de a hármashoz jóval közelebb van, mint az ötöshöz.

2009-11-28 13:48:23 sasi89 (5) #48

Ahogy olvastam a kommenteket, úgy látom pár embernek nagyon ütött a film. Én nekem 2 megnézés után is csak közepes. Talán nem vagyok elég érett még a filmhez, passz. Pedig az emberek többségének biztosan nem véletlenül jön be annyira.

2009-09-02 15:14:56 [: Azuroo andrew :] (5) #47

Szerintem sem egy megülős film

2009-09-02 14:52:33 acidphase (5) #46

hogy lehet ezen bealudni azt nem ertem.. elegge almosnak kell hozza lenni, mer vegig peregnek a dolgok..

2009-09-02 02:45:09 inigo (3) #45

én be is aludtam rajta anno, asszem a végére ébredtem fel :) akkor nem is tudtam, hogy ez ilyen felkapott film. most megnéztem és bár a közepe felé kezdett derengeni, hogy mire is fut ki a sztori, de azért nem volt rossz.

előzmény: diablo3 (#39)

2009-08-16 15:51:02 R.I.C. (4) #44

Hopp, egy spoiler keretet kérhetnék?

2009-08-16 15:50:07 R.I.C. (4) #43

Énis tudtam a végét. És bár magyarul láttam, nem a szinkron lőtte nálam le a poént. Arra nem is figyeltem. Egyszerűen csak adja magát, már az elején tudjuk, hogy a végén egyvalaki lesz a hunyó, és annyira adja magát, hogy pont a sánta, akire senki se gondol... Már-már láttam ahogy kisimul a járása séta közben, valamikor a film végén. Amúgy meg ez a magyar tolmácsolás: A Bérgyilkos a szomszédom kettőben is voltak magyarok, és úgy tudom ott nem szinkronizálták át az eredit. Ezt itt nem lehetett volna?

2009-08-15 14:22:10 Hannibal Lecter (4) #42

Nem csupán a "paraszt tolmács" miatt előnytelen a szinkron: a magyar hangoknak hála, sajnos már az első pillanatban rájöhetünk a nagy csavarra. Kár érte. Ugyanez a szindróma lépett fel annakidején a Sikolynál is.

2009-08-15 14:06:25 diablo3 (4) #41

ez a paraszt tolmacs mekkora mar XD
most igy visszaolvasva,lehet h eredeti nyelven kellett volna megnezni:D

előzmény: hattori (#37)

2009-08-15 13:51:35 Hannibal Lecter (4) #40

Már ne haragudj, de ha azóta készült rengeteg ilyen film, nem gondolod, hogy ez mégis úttörő volt a maga nemében? Azt azért nem mondanám, hogy egyetlen csattanóra van kihegyezve, bár kétségtelen, hogy a finálé elsöprő erejű csúcspontja a mozinak. (Amúgy készülhetett azóta tízezer hasonló film, nálam még mindig ez viszi a pálmát.)

előzmény: deviant (#38)

2009-08-15 13:40:40 diablo3 (4) #39

Hat lehet,hogy velem van a baj,de en amikor lattam ezt a filmet szinte bealudtam rajtaXD(mar eleg reg volt).Nekem csak egy atlagos film volt....atlagos szineszi alakitasokkal,szal 1altalan nem fogott meg es szerintem tulsagosan nagyra van ertekelve ez az alkotas.(de lehet ha ujra nezem,maskepp latom majd a dolgokat XD,de nem hinnem...es elnezest kerek mindenkitol,aki 5-ost adott a filmre:D).

2009-07-26 01:00:50 deviant (3) #38

nagyon jó film, de nekem egy kicsit csalódás. egyetlen csattanóra van kihegyezve, ami 14 éve lehet, hogy ütött volna, de azóta rengeteg ilyen film készült, ezért így nekem csak egy a sok közül. sajnálom... :( talán túl magasak voltak az elvárásaim, vagy egyszerűen csak korábban kellett volna megnéznem. 7/10

2009-01-28 19:45:46 hattori (5) #37

Hihetetlenül jó film de ez egy gyalázat:[link]
ezért nézem inkább eredeti nyelven a filmeket.

2008-09-21 09:35:14 ronin07 (?) #36

"Én vagyok az okosabb! Megtudom, amit akarok." - Dave Kujan ügynök

Pontosan ezt gondolja a néző is, és pont kapóra jön neki a flashback-technika. Bizton hiszi, hogy Verbal mindent elmond, sosem hazudik, ergo: megbizható, és általa mindent megtudunk.
Ám nem esszük ilyen forrón a kását. Nem elég, hogy a mesében percről percre jönnek a csavarok, a végső képen törlés naiv balfasszá degradálja a filmnézőt és alteregóját, a kérdezőt is. És pont ebben rejlik a Gonosz ereje is: "Nem feltétlenül kell pénzesnek vagy erőszakosnak lennie, elég olyasmit tennie, amit nem várunk tőle."
A filmben Verbal, a való életben, pontosabban a szkriptben pedig Chris McQuarrie lépi meg a legkiszámithatatlanabbat.
A kiszámithatatlanság a Közönséges bűnözők fő ismérve, nemcsak narrativ strukturáját érintve, de abban az értelemben is, hogy a zsidó-homoszexuális rendező gigászi fenyegetéssé, a halálos atrocitás legnagyobb metaforájává növeszti Keyser Sözét. Rémmé. Singer oldalán a másság, a "normális" emberek frontján az elkerülhetetlenség, a védtelenség mumusává. Olyan mumussá, aki láthatatlanságában félelmetes, és hajlandó bármire. Gyilkosságra, lopásra, csalásra, hazugságra. A gonoszság pedig ilyen. Legyél te meleg, zsidó, önbizalomhiányos vagy átlagos, esszenciálisan nem tudod leirni, mitől félsz, csak egy sematikus kép él róla a fejedben. A legrosszabb az, ha mindez a vesztedet okozza, vagy ami ennél is rosszabb: Ha úgy hiszed, tudod, mivel állsz szemben, aztán rájössz, hogy semmit sem tudsz.
Számomra tehát egy univerzális metafora a film, üzenetében és elbeszélési módszerében egy szinten van a Mementóval. Nolan és Singer a történet magva mellett pedig még egyéb zsánerfilmes utalásokkal is él (a film noir mindkettőben közös, csak épp átfazonirozták az archetipusokat), ld. még A sötét lovagot.

2008-08-11 22:20:03 Olórin (5) #35

Nálam is, amíg élek nem felejtem el azokat a képeket. A moziban még percekig nem kaptam levegőt utánuk. De más se, és bár nem sokan láttuk (vagy húszan lehettünk egy kis vidéki mozi kamaratermében), mindenki kussban, mereven ülte végig a stáblistát. Ilyet én nem sokszor tapasztalok moziban, sőt...

2008-08-11 22:16:31 Hannibal Lecter (4) #34

Persze, hogy lesz valami, de ahogy Olórin is említette, szinte percenként terel tévútra a nagyszerű forgatókönyv. Így minket is bevon a "nyomozásba". Szóval, végig kiszámíthatatlan, és csavaros, végtelenül izgalmas thrillert látunk, ami kurva jól fejeződik be.

Számomra legalábbis az utolsó jelenet, amelyben Dave Kujan elkeseredetten keresi a kisántikáló Sözét az utcán, majd amikor az beszáll Kobayashi mellé, és elhajtanak, minden idők egyik legmegdöbbentőbb befejezése.

2008-08-11 21:51:07 limupei (4) #33

Upsz, de legalább a végét nem írtam le:Đ

előzmény: bengeeno (#30)

2008-08-11 21:43:41 k3pl3r (?) #32

A hatodik érzékre sajnos én is szinte egyből rájöttem, de nem azért mert olyan okos vagyok, hanem mert beugrott az 50 első randi. :D
Ez igaz, de hogy még jobban hihetetlen legyen, én semmit nem hallottam a filmről elötte. Viszont ha valakit nem köt le egy film teljesen, akkor meg megint csak elkezd gondolkozni, vajon mi lesz, és simán ráhibázhat.

2008-08-11 21:40:20 bengeeno (5) #31

a befejezésen kívül...:)

előzmény: bengeeno (#30)

2008-08-11 21:37:56 bengeeno (5) #30

Kösz szépen. Most már tudom, hogy lesz vmi a Majmok bolygója végén. Na, mindegy...;)

2008-08-11 21:35:21 bruce (4) #29

teljesen igazad van limupei

2008-08-11 21:32:04 limupei (4) #28

Jujj, egyszer hallottam valakiről, aki rájött a Hatodik érzék végére, csak azt nem tudta, hogy ő ezzel rájött valamire:Đ

Mikor a kisgyerek mondja, hogy a halottak nem tudják, hogy ők halottak, akkor megszólalt a csaj: "Ja, akkor ezért nem tudja a Willis sem?":-) A többiek majdnem lecsapták...

Amúgy, hogy ne legyek totál off, azért kezd el gondolkodni az ember ilyesmin a film alatt, mert jó előre beharangozzák, hogy lesz valami. Sokkal brutálisabb lenne, ha senki nem tudna semmit. Legalábbis velem ez volt a Psycho vagy a Majmok bolygója végén. Nem tudtam, hogy várni kell valamit és úgy hatalmas élmény volt, nagyobb mint amikor tudtam, hogy lesz valami.

előzmény: k3pl3r (#27)

2008-08-11 21:19:27 k3pl3r (?) #27

bebizonyítani nyílván nem tudom, szóval ha nem hiszed el, nem tudok mit hozzáfűzni.

előzmény: Zalaba Ferenc (#24)

2008-08-11 21:12:31 bruce (4) #26

egyetértek k3pl3r.hamar rá lehet jönni mi más is lehetne a vége?

2008-08-11 21:11:06 k3pl3r (?) #25

Pedig hidd el, nem kamuzok.:) Viszont tényleg szinkronosan láttam… Már nem nagyon emlékszem a filmre, de arra igen, hogy a fordulat abszolút nem ért váratlanul. Mintha lett volna benne egy jelenet, ahol valaki kötelek mögött bujkál. Én valahol ott jöttem rá, de már tényleg nem emlékszem.

2008-08-11 21:09:35 Zalaba Ferenc (5) #24

ez az egész "én tudtam előre" duma csupán azért megmosolyogtató, mert a film 2/3-áig fel sem teszik azt a kérdést, amire állítólag itt sokan tudják a választ.

2008-08-11 21:09:17 bengeeno (5) #23

Az egyik karakter becenevében el van rejtve egy kulcsszó, ami alapján akár kikövetkeztetheti, hogy ki a hunyó. Legalábbis szerintem, de ilyen emberrel még nem találkoztam. Én is csak utólag vettem észre.

2008-08-11 21:02:20 Olórin (5) #22

Kicsit nehezemre esik ezeket elhinni... a sztori végig televan direkt tévútra vezető jelekkel. Persze ha valaki szinkronosan látta először, az más tészta, az tényleg kinyírja a meglepetést...

2008-08-11 20:57:39 k3pl3r (?) #21

Nekem sem volt nagy meglepetés a vége. Én is már viszonylag hamar rájöttem mi lesz.

2008-08-11 20:32:47 bruce (4) #20

Nemhiszem hogy elfogult lennél csak hát nem tudom nekem egyértelműnek tűnt a vége.

2008-08-11 20:22:00 Hannibal Lecter (4) #19

"A fordulat meg szerintem eléggé kiszámítható benne."

A végső fordulatra gondolsz?! Ha igen, akkor vagy én vagyok túlságosan elfogult, vagy becsukott szemmel és befogott füllel szoktál filmeket nézni, mert az utolsó jelenet számomra minden idők egyik legnagyobb filmes fordulata.

2008-08-11 20:05:45 bruce (4) #18

Hát így újranézve mégegyszer a szinkron hibája nélkül is csak négyest adok rá.A fordulat meg szerintem eléggé kiszámítható benne.

2008-07-24 12:53:04 Leslie (5) #17

Azért ez nem a film hibája. Egyébként a szinkron tényleg lelövi a film nagy poénját.

előzmény: bruce (#16)

2008-07-24 12:30:12 bruce (4) #16

Sajnos a magyar szinkron már előre sejteti a végét a filmnek.Kár érte mert így nem üt akkorát ezért kap csak 4-est.

2008-06-06 16:09:06 Gasz András (4) #15

Az is igaz arra is van sok sok példa. :)

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#14)

2008-06-06 14:05:43 [: Azuroo andrew :] (5) #14

egyet azonban ne feledjünk: ha a rendező kicsit összezavar minket, a végén még jobb (nagyobb) az eszmélés nézői szemszögből ;-)

2008-06-06 13:50:43 Gasz András (4) #13

Hát mint Nolan fimjeiben, és itt is ha jól teszik azokat az ugrálásokat, semmi gond a film ezen részével sem. :)

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#12)

2008-06-06 13:43:26 [: Azuroo andrew :] (5) #12

ugrálás = ide oda ráncigálás az időben

előzmény: Gasz András (#10)

2008-06-06 13:42:43 [: Azuroo andrew :] (5) #11

az említett ugrálás elsőre talán, minimálisan zavaró lehet, de nálam így is öt *****

2008-06-06 12:46:17 Gasz András (4) #10

Közönséges bünözők:

Egy nem közönséges film ehy nem közönséges átlagos mesterséggel rendelkező rendezőtől az X-menes Singertől.

Kellően hnagulatos, nagy szavakkal és szövegelésekkel találkozhatunk tetszhet nekünk a néhai ide oda ráncigálás az időben (hmm Nolan same) emellett a szinészgárda Spaveyvel talán az élen nagyot alkotnak.
A zene szuperül illik a filmbe pont eltalálták a stílusához.
ÉS a másik érdekes pontja a filmnek hogy a magyarok már megint szerepelnek egy amcsi filmben de megint egy nem igazán pozitiv oldalról említve. :)
Nálam aztért nem klasszikus de így is kötelező.

2007-08-08 12:12:05 [: Azuroo andrew :] (5) #9

Én anno feliratosan láttam és mint kiderült ez volt a mázlim.

Aztán láttam az amúgy hangok tekintetében kíváló magyar hangsávval is.

2007-08-08 07:24:10 Jereváni Rádió (5) #8

Irgalmatlan jó, 100 %-os film.

2007-08-08 01:54:38 k3pl3r (?) #7

Én szinkronosan láttam, de nem hiszem, hogy az eredeti nyelv annyit dobna rajta, de persze biztos jobb úgy, mint ahogy általában lenni szokott. Így is csak a remek forgatókönyv miatt a 4-es, meglehetett volna ezt jobban is csinálni. Ettől még persze jó film. Egyébként a Szigorúan bizalmas klasszisokkal jobb.

2006-03-22 07:48:04 Daemiaen (5) #6

Amúgy a szinkron több film esetében is sajnos árulkodó (pl.: Gyilkosság lólépésben).

2006-03-22 07:47:43 Daemiaen (5) #5

Engem letaglózott, mennyire nem fogott meg. :)

2006-03-21 22:53:05 Ivan/ (5) #4

Tényleg nagyon jó film, csak kár hogy a szinkron rendesen elszurja a filmélményt.

2006-03-21 22:31:06 limupei (4) #3

Nem, mert a Szigorúan bizalmas a legnagyszerűbb. Amúgy az sem, mert a Máltai sólyom az:-)

2006-03-21 22:19:08 Umberto (5) #2

Ha a Szigorúan bizalmas-ról azt lehet mondani, hogy az egyik legnagyszerűbb bűnügyi film, akkor a Közönséges bűnözők pedig valószínűleg a legnagyszerűbb. Engem letaglózott a film vége.

2005-04-01 04:08:05 Ganja08 (5) #1

Nagyon Király!