Keménykalap és krumpliorr (1978) ☆ 👁

(Bácskai Lauró István)

magyar kalandfilm, minisorozat, vígjáték

4,3

2022-05-29 23:00:37 sleepingdancer (5) #4

Fekete-fehér tévén nézve elvarázsolt gyerekkoromban, és most, 2022-ben a felújított, színes DVD-kiadás pont ugyanúgy. Közben eltelt 40 év. Örök klasszikus. 10/10

2020-03-26 17:12:22 BudapestBoy (5) #3

Ez egy igazi gyöngyszeme a hazai gyermek/ifjúsági filmgyártásnak. Már akkor is az volt, amikor készült és amikor nagyon erős volt az itthoni mezőny és egyre-másra jelentek meg a jobbnál jobb ifjúsági filmek/sorozatok. De ez akkor is totál alapmű és persze ehhez kellett az alapmű regényremek is. Az atmoszférája szenzációs, a cselekmény és történet halad, mindig van izgalom és sosem, egy percre sem válik unalmassá. És tényleg remekel minden színész.
Viszont egy személyes megjegyzés: a szereplői listában talál ha a huszadik Tímár Béla és lehet sokan nem ismerik. Ő egy olyan tehetsége volt a hazai színjátszásnak, akit igen fiatalon ragadott el a halál (akkoriban több másik, fiatal, tehetséges színészt is).
Pár éve leadtak TVn egy a Szentendrei Nyári Fesztiválon játszódó zenés darabot, amiben az egyik főszereplő volt. Döbbenetes tehetségű színész volt.

2011-07-28 17:01:14 Ugor (5) #2

...most ebbe belegondoltam, sőt még az emlitetteken kívül Páger Antalba és Haumann Péterbe is, és bűnbánóan 5-re javítom a korábbi 4-est.

2011-07-28 16:45:00 zéel (5) #1

Na! Ilyen egy igazi gyerekfilm. (Nem csak gyerekeknek!)
Kell hozzá persze egy olyan író, mint Csukás István. Olyan legendás alakok (és alakítás!), mint Lópici Gáspár.
És nem utolsó sorban, egy olyan zseniális nevettető, mint Alfonzó!
Nagy szerencsénk, hogy egy-két film is őrzi emlékét. (Ajánlom még az Én vagyok Jeromos c. filmjét is!)