Barnyard (2006) ☆ 👁

(Steve Oedekerk)

amerikai-holland-német animáció, vígjáték

2,7

2015-01-12 14:08:12 dorothygale (2) #13

Egyátalán nem vicces, az animáció felejthető, és nem értem miért volt a hím szarvasmarháknak , azaz bikáknak tőgye....az ilyet nem szeretem... Minek ? A 2 évesek is tudják kinek milyen szerve van....

2008-11-27 16:50:31 Semprini (3) #12

Nem volt ez annyira rossz, mintha kétszer olyan rossz lett volna, de azért ez a fiú tehén-lány tehén konfiguráció nálam is kicsapta a biztosítékot (miközben volt a filmben egy igazi bika is, aki figyelt, észrevehette). Az animáció elég közepes színvonalú, a figurák csúnyácskák, a sztori enyhén szólva sablonos, (nem beszélve arról az abszurditásról, hogy hol fér be négy tehén egy limuzinba - és mivel fogja a kormányt???) Viszont mint már annyiszor, a szinkron ezúttal is sokat dob a film színvonalán (dicséret érte a magyar fordítónak, Speier Dávidnak, az ő munkája nélkül alighanem egy csillaggal kevesebbet érne).
Szóval összességében nézhető kis filmecske ez, de nem versenyezhet a Dreamworks vagy a Pixar zseniális filmjeivel.

2007-08-24 19:43:13 djnagyzo (5) #11

oksa:)

2007-08-23 21:34:12 limupei (2) #10

Dehogy vagyok:) És persze szívesen, de legközelebb ilyesmit légyszi valami megfelelő topikba írj be:)

előzmény: djnagyzo (#9)

2007-08-23 20:55:13 djnagyzo (5) #9

T. limupei!
Te zseni vagy! Köcce szépen - talát sűlyed!

2007-08-23 11:42:45 limupei (2) #8

Tényleg nem ide tartozik, de szerintem Lange: Follow Me, legalábbis a szövege alapján.

előzmény: djnagyzo (#7)

2007-08-23 11:10:52 djnagyzo (5) #7

T.limupei!
Tudom, hogy ez nem ide csatlakozik, de hátha van arra remény, hogy estleg megtudnád mondani - hogy ennek a ferrari videonak ki a zenei előadója.

2007-08-21 10:10:55 limupei (2) #6

Nincs mit:)

2007-08-21 09:51:08 djnagyzo (5) #5

T.limupei!
Köccö:) Isten vagy! Tom Petty avagy Johnny Cash - I Wont Back Down nótát kerestem már nagyon rég óta. Neked
köszönhetem, hogy megtaláltam.
Köcce!!

2007-08-20 10:23:37 limupei (2) #4

ITT vannak a betétdalok.

előzmény: djnagyzo (#3)

2007-08-20 09:07:49 djnagyzo (5) #3

Hy!
Az lenne a kérésem, hogy a patatanya egy betéptdalának
az előadója és címe kellene.
Sajnos nem találom sehol.
Annál a jelenetnél hangzik el, amikor is Attis apja egyedűl marad az őrzésnél és egy gitárt vesz elő.
Régóta keresem, de ez idáig nem volt szerencsém az adatait sem megszerezni.

mail: djnagyzo@citromail.hu

2007-01-25 12:52:44 kate3 (1) #2

Ez az Oederk-féle tanyavilág meglehetősen mély nyomot hagyott bennem. Rögtön az első percben rám tört a felismerés : az animációs film készítői alapvatő biológiai hiányosságokkal rendelkeznek, amit mi sem mutat jobban, mint az, hogy a tanyán élő bikák mindegyike rendelkezik óriási, tejtől duzzadó tőgyekkel... Hát... Lehet, hogy én vagyok túl szőrszálhasogató, de sírni tudtam volna, miközben néztem...

2006-10-17 09:13:30 Daemiaen (3) #1

Pata tanya: Baromi buli (Barnyard, 2006, forgalmazza: UIP)

Steve Oedekerk (úgy látszik, ma már mindenki kaphat 50 millát arra, hogy CGI-mesét készítsen...) viszonylag alacsony költségvetésű kompjúteranimációs tarka-barka csodája nem részesült túl meleg fogadtatásban a kritika részéről, pedig - ahogy a cím ígéri - igazi vadbaromság a Pata tanya, sőt, még nevetni is lehet rajta. A sajátságos (értsd: ócsó) technikai kivitelezés a célnak tökéletesen megfelel, mindenféle csicsától és sallangtól mentes, körülbelül a Playmobil katonákra emlékeztető állatkák rohangálnak a vásznon. A történeti oldal már nem ennyire rózsás: tökátlagos valami némi agyament humorral nyakonöntve, amelyek elpuffogtatása után hirtelen lecsendesedik a film, oszt gyün a nagyívű tanúság. Ez van, annyira nem rossz, de nem ez fogja megreformálni a piacot.