Sedmikrasky (1966) ☆ 👁

(Věra Chytilová)

csehszlovák dráma, vígjáték

3,7

2020-11-19 08:33:06 macready (4) #6

„Věra Chytilová filmje a hatvanas évek egyik legdöbbenetesebb stilisztikai és pszichedelikus robbanása; a vad és agresszív feminista bohózat repeszei minden irányba szétszóródnak. Bár sok amerikai és nyugat-európai rendező tetszelgett akkoriban a felforgató szerepében, lehet, hogy az évtized mind ideológiai, mind formai szempontból legradikálisabb filmje keletről jött, a 68-as prágai tavasz rövid életű politikai reformjait megelőző, felszabadító hatású erjedési folyamatok eredményeképpen.
Ez a zavarba ejtő és felszabadító hatású film megmutatja, mihez tud kezdeni egy tehetséges rendező a szabadsággal. A Százszorszépek lázadó, bájos, vérpezsdítő film, és a legtöbb férfi néző számára meglehetősen elbátortalanító (vagy éppen kihívó).”

2011-10-03 21:25:54 Tenebra (3) #5

"E filmet azoknak ajánljuk, akik csak a letaposott saláta láttán háborodnak fel" - írják a film végén. Nos, akkor ez a film nem nekem való. :D

Tipikus újhullámos agymenés, formajátékokkal és két idegesítő, de annál dögösebb női töltött galamb főhőssel. Igazából, ha az ember a szimbólumokra figyel, élvezhető, de amúgy nem.

2009-11-06 14:28:19 pókmacska (4) #4

Ez a film szerintem nagyon jó, csak nekem sok. Körülbelül olyan volt, mintha legalább két és fél órás lett volna...kicsit fárasztó.

2009-09-19 10:31:19 hhgygy (1) #3

Nálam csak az egyesnek volt esélye

2009-03-20 21:29:06 zéel (3) #2

(Előszó) Vera Chytilova az egyik nagy kedvencem. Gaby elemzése okos és pontos.

(A film) Bravúros filmes/képi eszközök tárháza.
A mondanivalója ( a "rendes" ember felháborodik az illetlenségen, de alig zavarja a társadalmi igazságtalanság, a világméretű erőszak) ma is fontos és időszerű. Stb. stb.
DE a két főszereplő leányzó mégis qrvára idegesítő.
Szóval az egyes és az ötös is esélyes (volt) nálam!

2007-05-09 17:27:41 Gaby (5) #1

Szerintem a világ egyik legjobb filmje!!!!!!