Brick (2005) ☆ 👁

(Rian Johnson)

amerikai dráma, krimi

3,7

2020-01-02 00:28:57 Ninety-Four (5) #17

Az ismerősi körömből kiindulva szerintem az a baj, hogy sokan a Star Wars miatt ismerték meg Johnson nevét és nem vágják, hogy mit rakott le eddig krimi vonalon. Ezt a darabot szoktam tőle ajánlgatni mindenkinek, tényleg remekül sikerült.

előzmény: Benny Bug (#16)

2020-01-02 00:16:56 Benny Bug (4) #16

Lehet szidni a Star Wars miatt, de szerintem Rian Johnson nagyon érti a dolgát. Egész hihetetlen, hogy valaki egy ilyen pazar filmet elsőnek összehozzon. Olyan b@szott erős, szürreális hangulata van, hogy azt tanítani lehetne. Elsőre furának hangzik a tinifilm és a noir "házassága", de kifejezetten jól sült el a dolog. A cselekmény némiképp zavaros lesz egy idő után, kell figyelni rendesen, de egyébként egy remek mozi, csak ajánlani tudom. Négyes fölé. Még több ilyen kéne: valami egyedi, az átlagtól eltérni akaró és tudó, bátor alkotás.

2016-07-31 22:41:11 necksprain (4) #15

ez sztem is alapvetoen egy atom kurvajo film

2016-07-31 16:40:42 pile (5) #14

nagyon jó a film hangulata,egészen szürreális, olyan álomszerü az egész

2014-07-22 08:04:08 BonnyJohnny (4) #13

Mikor elkezdtem nézni, kicsit fintorogtam, hogy ez olyan, mint egy film noir, aztán kb. nyolc perc után leesett, hogy ez egy film noir, csak highschool filmmel házasítva. Már maga az ötlet is nagyon eredeti, de ráadásul a kivitelezés is kiváló. A két zsáner különbségeit nagyszerűen összemossa.
Aztán Joseph Gordon-Levitt alkatát gondoltam alkalmatlannak egy noir főszerepére, de egyrészt jól nyomja a srác, másrészt a karaktere is kellően jól lett megalkotva (és a helyzethez igazítva) ahhoz, hogy elfogadjam.
Onnantól meg parádés az egész, a kuszálódó szálakon és testi-lelki pofonokon át a csábításokig. Persze mindez, highschool filmhez igazítva. :)

2013-05-04 13:09:33 Gatyamadzag (5) #12

Köszi még nem láttam, de megnézem, nagyon bejön a noir stílus.

előzmény: flake (#11)

2013-05-04 00:37:18 flake (5) #11

Nem tudom, láttad-e, de ajánlom a Brick mellé a Máltai sólymot is :)

előzmény: Gatyamadzag (#10)

2013-05-04 00:06:05 Gatyamadzag (5) #10

Újranézéssel, simán felkúszik ötösre, (talán mert első megtekintéskor még nem, most már viszont láttam a Chinatownt, több kis apróságra kaptam fel a figyelmem).

A párbeszédek elsőrangúak, a sztori valóban picit kusza de nem kibogozhatatlan, megéri törni magad.

2013-04-21 13:30:00 ChrisAdam (4) #9

Még kedd este néztem, akkor adtam rá nagyon erős négyest, de most elém került ez a dallam újra, felidézte a hangulatot és képtelen voltam megállni, hogy ne adjam rá a zseniálist.
És utólag itt is köszönöm flakenek az intenzív ajánlást. :DD

2012-12-23 14:38:02 padi(xpress) (5) #8

Az Angyalszív óta nem láttam ilyen jó noir-t.

2012-10-17 21:08:22 flake (5) #7

Ez mind nézhetetlenné tette?

előzmény: GabN (#6)

2012-10-17 21:04:56 GabN (1) #6

Rég nem állítottam le filmet a felénél, de ez nézhetetlen. Valahogy minden teljesen irreális a srácért mind a 3 filmben szereplő csaj odavan/volt; amellett,hogy vonzó persze rendkívül erős és sportosan rohan; aztán a hatalmas iskola és a város is mindig kihalt, sehol egy ember. Az egész olyan, mintha valami 90-es évekbeli film lenne.

2012-10-05 17:22:24 Hannibal Lecter (3) #5

Sulis közegbe helyezett neo-noir - már a koncepcióért is kijár a figyelem Rian Johnson első rendezésének, ám sajnos inkább az invenciózus kameramunka és a szép időfelbontás miatt értékes a film, a történetet valamiként mindvégig nem sikerül kellőképpen összerántani (ennek ellenére megvannak a nagy pillanatok, és nem sok hiányzott a négyes osztályzathoz). Gordon-Levitt nagyon jól játszik, a zenei aláfestés is kitűnő, s a femme fatale is vonzó (csupán jellegtelen, cincogi hangja ront némiképp az élményen), viszont Lukas Haas mint sasfejes túrabottal közlekedő, talpig feketébe öltözött középiskolás keresztapa...

2011-11-15 23:08:57 manuva (4) #4

A történet kicsit hiteltelen, de a stílusérzéke utánozhatatlan.

2011-10-08 19:10:06 Dió (4) #3

Ahogy itt a képekkel mesélnek, az egészen szürreális, amin a hangulatban passzoló zene és elbeszélésmód is sokat dob. Ha nem lenne ennyire kusza, az ötös is meglenne.

2010-12-24 16:57:35 beyczy (4) #2

én most néztem meg, és nekem is hasonló a véleményem :)

2009-01-22 03:31:47 hawaii (5) #1

ennek a filmnek most sikerült felráznia. :))

egy szóval jellemezve : izgalmas :) ;)