ABBA: The Movie (1977) ☆ 👁

(Lasse Hallström)

ausztrál-svéd zenés film

3,3

2023-08-05 15:52:05 critixx (2) #5

A zene és jól sikerült koncertfelvételek miatt érdemel csak kettest. Mint film, abszolút nulla. A koncepció nagyjából annyi lehetett, hogy az ABBA szereplésével bármit el lehet adni. És így is történt.

2023-04-05 18:02:10 Ágó (4) #4

Mamma mia, Dancing Queen, Thank you for the music, S.O.S., Money money money, Waterloo, Fernando. Ezek mind benne vannak a filmben. :)
Az tény, hogy faék egyszerűségű az egész alkotás, de ABBA-fanoknak kötelező! Lasse Hallströmék konkrétan Ausztráliába menet a repülőúton találták ki a sztorit és írták meg a forgatókönyv alapját. Azt hiszem, ez borítékolja, hogy nem kell Shakespeare-szintű magasságokra számítani.
A minap újranéztük nosztalgiázni vágyó édesapámmal, aki annak idején a Corvin moziban látta. Neki is nagy élmény volt ennyi idő után ismét megtekinteni.

előzmény: kfiro (#3)

2017-04-25 19:54:57 kfiro (2) #3

Szerintem ez volt az egyik legrosszabb film, amit életemben láttam, még koncert filmnek is.
Majdnem hogy nézhetetlen minden szempontból. Nem is a legjobb ABBA számok szóltak benne, a film valóban bugyuta és sekélyes.

Egyedül Agnetha feneke volt jó az egész filmben :-)

Azért nem lehet több pontot adni egy filmre, mert az ABBA szerepelt benne. Még csak arra sem volt jó, hogy legalább megismerjem Őket, annyira felszínes volt. Arra számítottam, hogy majd megtudok egy-két kulisszatitkot.
A kettes még így is jóindulatúan az.

(amúgy én is imádtam Őket a maguk idejében, még most is egy kicsit)

Jó szórakozást!

2016-09-18 21:58:30 noresz02 (4) #2

Egyetértek az előttem szólóval, gyenge koncertfilmecske, de a nosztalgiafaktor és a mai napig király zenék húzzák fel. Külön dicséret azért, hogy a megszólaltatott kb 20 számból volt legalább 5 ami kevésbé volt ismert- viszont legalább annyira fasza.

2013-03-03 17:33:50 hhgygy (4) #1

Ez a film meglehetősen bugyutácska, kb. 30 éve láthattam először és most másodszor és valószínűleg utoljára. A film önmagában 1-est, max. 2-est érne, de ez egy riszpektosztályzat az ABBA zenéjének, életművének.