Snakes on a Plane (2006) ☆ 👁

Kígyók a fedélzeten

(David R. Ellis)

amerikai-kanadai-német akciófilm, horror, paródia, vígjáték

2,6

2020-12-10 22:49:03 sptt (3) #22

Nem rossz trash movie. Ennél sokkal rosszabbakat is láttam már, ennek volt valami minimális koncepciója, alaptörténete. Nem fogok rá emlékezni évek múlva, de egyszer szórakoztató volt. 6/10

2017-03-31 00:09:02 Reaper (2) #21

Nem tudtam, hogy ennyire tudok unatkozni egy film alatt... :D

2015-12-26 15:17:07 Leo_Stotch (3) #20

Taylor Kitsch a wc-ben, nagy szám a fotózok és rögtön mailezek a telómmal, az alapötlet tetszik, újfajta terrortámadás.
Végig izgalmas, de kéne még valami a négyeshez....

2015-06-25 11:19:30 Perselus (4) #19

Ahogy látom, nem sokaknak tetszett ez a film. De szerintem nagyon szórakoztató, tényleg. Kellemes meglepetés volt. Trashfilmként tökéletesen megállja a helyét.

2014-12-05 00:39:36 tomside (2) #18

nem tudtam élvezni B-ként sem. :(

2013-06-24 21:18:05 ryood (4) #17

kiváló trash!

2011-07-31 14:41:03 PhilipMorris (?) #16

2011-07-24 11:16:36 Leppard (2) #15

Egyszer nézhető, nem túl szórakoztató film, néhány jobb jelenettel. Sajnálatos, hogy S.L.J.-t mennyire rég láttam igazán jó filmben szerepelni.

2010-05-24 23:00:46 critixx (1) #14

Az anekdota szerint a film ötletét a címe alapján vette meg a producer, úgy, hogy semmi egyebet nem tudott a sztoriról. De Snakes on a Plane - ez jól hangzott. :DDDDD

2010-05-24 22:55:14 Jereváni Rádió (4) #13

Rettentő szórakoztató film, nagyon kellemes B utóízzel. Másfél óra agykikapcs, de közben pokolian jól éreztem magam. Megérdemli a négyest.

2010-03-16 14:49:53 Denny (2) #12

Az egyik legrosszabb film, amit valaha láttam!

2009-12-13 16:25:04 showme (1) #11

Hát ezzel se írta be magát S. L. Jackson a filmtörténelembe... Amit eddig láttam filmek közül ez az egyetlen, amelyik a nézhetetlen minősítést kapta. Nem véletlenül. Elfogadni egy B-mozinak a filmet? Hát nem tudom Brumi, valahogy én egyetlen 'vígjáték-thrillertől' nem azt várom, hogy leszívja az agyam...

2009-12-13 10:29:32 Rea (4) #10

Én nagyon utálom a kígyókat, legyen kicsi, vagy akkora, mint amelyik egyben lenyeli a pasit, aki előtte megetette.
Amúgy nem volt egy rossz film...

2009-03-26 22:48:29 Brumi (4) #9

Nálam az volt elsőre. :)

előzmény: largo (#8)

2009-03-26 22:42:49 largo (3) #8

Úristen, erre a filmre még senki nem nyomott zseniálisat!:)) Ilyet se láttam még:))

2009-03-26 21:55:50 carmine (4) #7

Egy remek kis video a film előválogatójából. :)

2009-03-26 21:48:09 kakukkka (3) #6

Ilyeszto,ennyi

2009-03-23 22:28:04 VVega (3) #5

Tipikus oké/elmegy kategória. Fáradt aggyal simán jó szórakozás, bár talán egy kicsivel több feszültséget még elbírt volna.

2008-04-22 00:17:29 cucu (?) #4
2006-11-08 23:00:38 Brumi (4) #3

Kígyók a fedélzeten - Snakes on a Plane

A Snakes on a Plane az a film, ami már megjelenése előtt kultstátuszt vívott ki magának, a rajongók nagymértékben hozzájárultak végső formájának elnyeréséhez, a rendező a közönség bevonásával készítette filmjét. A filmmel kapcsolatban kétféle álláspont létezik: az egyik oldal, aki komolyan veszi az egészet és rendes történetet meg színészi alakításokat vár (természetesen ők csalódni fognak), a másik oldal pedig elfogadja a filmet annak ami, egy rendkívül szórakoztató B-mozinak. Ellenszenvesnél ellenszenvesebb emberek szállnak fel a gépre, nem is nagyon tudtam választani, kit látnék legszívesebben holtan az első körben. Jót tett a filmek a pár hozzáforgatott jelenet, elég hülyén vette volna ki magát korhatáros alkotásként, harapnak a kígyók minden nemkívánatos helyre, ugyanakkor szöveg tekintetében sem fogták vissza magukat, jópár súlyos duma elhangzik. David R. Ellis már megint egy rendkívül szórakoztató filmet dobott össze, a repülőgép felszállásától kezdve észre sem vettem milyen gyorsan elment 1,5 óra, végig izgalmas és azért tartogat 1-2 nemvárt fordulatot. Az a jó, hogy a film sosem veszi magát komolyan, sok nyilvános és rejtett kikacsintással és jobbnál jobb poénokkal ostorozza a nézőt, engem teljesen megnyert magának. Samuel L. Jackson mindenki által epekedve várt két mondata pedig a szöveg ismeretében is hatalmasat üt, ez a pár szó mindent elmond a filmről. A Snakes on a Plane bő másfél óra felhőtlen szórakozás (na jó, néha azért ijesztő), egy elsőosztályú B-film.

Értékelésem: 9/10

2006-10-18 23:47:47 Dió (4) #2

Hiába sorolhatóak a hibái (szokásos sablon-megoldások, pár kevésbé eltalált, plusz egy idő után már unalmas kígyómarás, finálé), a film egyszerűen szórakoztató. Keményen megalapozza a hangulatot a kezdés (a repülő előtti rész, a sablonkarakterek bemutatása, akik ezúttal az ügyes kezelésnek hála szórakoztatóan sablonosak, nem pedig idegesítően), a kígyók pedig egy ideig fokozzák a feszültséget (az első kígyómarások kifejezetten sokkolóak), utána már maximum csak fenntartják azt. Bár a barlang "tizennyolckarikásabb", azért itt is van pár álmatlanságról gondoskodó szcéna (például a nyelves jelenet). Sam Jackson most valóban nem elég cool, de nem az ő hibája, a szerepe van így megírva, eleve szépen is nézne ki ha a szokásos fegyverarmadájával durrogtatna a kígyókra többezer láb magasban. A végén már nagyon durván megszaporodnak a sablonok, de még időben zárják le a filmet, így abszolút kellemes szájízzel távozik a néző a moziból. Már az, aki a sablonokat benyeli. A többiek nem fognak túl jól szórakozni. Másodszorra már nem tetszene ennyire, ezért "csak":

2006-10-13 09:45:10 Daemiaen (4) #1

Kígyók a fedélzeten (Snakes On A Plane, 2006, forgalmazza: InterCom)

Végre valami trash a moziban! Mérges pókok után mérges kígyók, méghozzá dögivel. Köcsög utasok, akik kiskutyát dobnak kígyóeleség gyanánt, hogy magukat mentsék, sajnos egy kevésbé cool Sam Jackson, aki már nem annyira bad motherfucka', mint 10 éve volt, premierplán kígyómarások egy lendületes szörnytrash-mementóban, azaz egy olyan alkotásban, amit minden jóérzésű ember kerül. (SPOILER) Csak azt nem értem, miért nem a szőke bögyös menti meg a brancsot, miért kell neki először kígyómérget kapnia a mellbimbójába? (SPOILER vége)