Little Miss Sunshine (2006) ☆ 👁

A Család Kicsi Kincse

(Jonathan Dayton - Valerie Faris)

amerikai dráma, vígjáték

4,1

2020-10-11 18:42:36 elzablues (5) #39

Évente egyszer megnézem. 2020-ban megszaladtam, ez a mai az idei negyedik alkalom. Imádom ezt az elb*szott családot. Ált. más-más karakterrel azonosulok jobban, élethelyzettől függően. Ez most Dwayne. Kiváltképp a színvakos - fuck-os jelenetet tudom átfordítani más vonalon a napjaimra/helyzetekre. Az egyik kedvencem a 2000 után keszült vígjátékok/dramedy-k felhozatalában. És az egész film is.
Ahogy írja valaki lent: mindig jól jön. Mindig kicsit kevésbé szar tőle a nap. És ennyi pont elég.

2020-01-04 11:33:09 elzablues (5) #38

11:45-től az HBO-n, ha esetleg vkinek hozzám hasonlóan kedve szottyanna újranézni. ;)

2015-03-15 21:50:19 tomside (4) #37

A sorsok közös nevezőre hozott "üzenete" az, hogy biztosan rossz értékítéletet hoz rólunk a saját korunk, ezért nem kell megfelelnünk neki. Egy ösztönösebb, carpe diem-alapú élet propagandafilmje ez. És ez az "üzenet" igazán humánus. Miután pedig a kidolgozás is sokkal inkább jellemezhető a kedves jelzővel, mintsem a tolakodóval vagy a harsánnyal, így az összkép szerethető.

2015-03-15 21:46:03 tomside (4) #36

A családapát meghintáztató menedzsert.

előzmény: manuva (#34)

2014-08-15 23:33:59 GeryFlash (2) #35

Kevés humoros jelenettel operáló rém gyenge tragi-komédia, a végén lévő táncjelenetnél kínosabban rég éreztem magamat, nagy szenvedés volt.

2014-02-09 14:40:35 manuva (5) #34

Kit játszott ebben Bryan Cranston?

2013-02-01 20:21:53 opposition (4) #33

Aranyos film, emberi, lehet szeretni. Kicsit hajaz a "Wonder boys"-ra.
A kiscsaj előadása pedig 'besza-behu' :)

2012-09-24 18:57:16 gomez1000 (3) #32

Aranyos film, bár semmi igazán különleges nincs benne. Egyszer nézhető. A család vesztesekből, neurotikusokból áll, akik nem tesznek igazán emlékezetes dolgokat, és ebben semmi nagyszerű nincs. A nagypapi még végig sem szerepelte a filmet, volt néhány jelenete, és ezért Oscar díjat nyert, hát ez érdekes. Nem mondom, hogy nem jól játszott, de szerintem ő az egyetlen, aki ilyen rövid szerepért díjazott lett. Nem sajnálom tőle, csak nem értem.
Mellesleg szerintem kidolgozatlan jelenetek sorából áll az egész, és ha dolgoztak volna rajta még, ez lenne az egyik legjobb családi mozi, amit valaha láttam, de így csak egy átlagos tv műsorra való másfélóra. A színészek sem nyújtottak igazán maradandót, bárki eljátszhatta volna őket. A kislány főszereplő aranyos, de kevés mély szerep jut neki, szerintem túl felszínes az egész. Kár érte.

2012-07-01 12:50:29 Danesz99 (3) #31

És Alan Arkin mi a jó Istenért kapott oscar-t, egyáltalán miért jelölték amikor Djimon Hounsou is ott volt például a Véres gyémántban????

2012-07-01 08:38:05 ChrisAdam (4) #30

Erős alkotás, rengeteg minden van benne.
A kislány a család kicsi tündöklő fénye. De ugyanabban a furgonban van egy reményvesztett, életét megunó ember is, aztán a beteg, öreg, aki csak unokájába tölti a reményt. Egy kamasz, akinek utolsó céljának elvesztésekor összeomlik. A film talán egyik legjobb jelenete. Egy ambíciózus, munkáját imádó apa és végül az anya (aki a film leggyengébb személyisége).
Az érzéseket rendkívüli zsenialitással le tudja dobni és újra fel tud ruházkodni vele később. A nagypapa halálakor az egész családra a csönd ül, aztán jön a papi elcuccolása.
A végével nem vagyok kielégedve, kicsit túlspilázásnak tartom azt a táncikálást.
A színészek mind zseniálisak voltak, de ki kell emeljem Abigail Breslint, aki szinte teljes életszerűséggel, meghatóan, aranyosan játszott, kapnia kellett volna már egy Oscart. Alan Arkin aranyszobrocskáját viszont nem értem...

2011-11-11 11:31:39 caulfield (4) #29

Amolyan "bármikor-jól-jön film" ez. Kellemesen hat a maró gúny, mókás a görbe tükör, mosolyogva gondolkodtatja el a nézőt. Eltúlzott, ámde mégis életszagú, karikatúrisztikus karakterein lehet nevetni, sírni, megrökönyödni. A nem kimagasló, korrekt rendezéssel, valamint a zseniális forgatókönyvvel és színészekkel kítűzött célját bőven eléri: domináns világossárga színeivel - melyek egyúttal mintha keserű citromként is funkcionálnának - jó időre baranyozza a mindennapi szürkeséget. A kislány Olive pedig, mint a globalista plasztik-világban öntudatra ébredő duci szörnyike felejthetetlen.

2011-06-15 08:57:11 Kremy (5) #28

Már negyedszer láttam és még mindig ugyanolyan hatása van...Visszahozza az életkedvem,ha éppen elment egy kicsit. Ezért sokkal többnek érzem,mint könnyed szórakozásnak..
De akármennyire is szeretem,Alan Arkin Oscarját nem értem,Paul Dano-t is jelölhették volna ennyi erővel..

2011-01-13 15:56:04 Gina_88 (3) #27

Elolvastam a véleményeket, mielőtt láttam a filmet. Ezek alapján gondoltam, akkor most felvidulok. Azért hozzád kapcsoltam a hozzászólásom, mert azt írtad: "... még csak harmadszori megtekintésre sikerült igazán megkedvelnem." Nekem ez kínszenvedés lenne még kétszer.

előzmény: wayage (#24)

2010-11-22 17:53:43 csabaga (4) #26

Az alternatív befejezésselellopják a fődíjattalán még jobb lett volna.

2010-05-12 15:23:57 anyegin (4) #25

Igen! Szó szerint nevetve könnyeztem a végén. Idönként morbid roadmovie ez egy család a kisgyerekbe vetett hitéröl.

előzmény: wayage (#24)

2010-01-13 19:27:25 wayage (5) #24

Amikor először láttam moziban a vége fogott meg igazán. Ennyire vidám, vicces, szó szerint sírva röhögős finálét még sohasem láttam. Viszont az egész filmet még csak harmadszori megtekintésre sikerült igazán megkedvelnem. Úgyhogy ez a film is belépett a "minél többször látom, annál jobb" szűk kategóriájú filmek közé. Ha rossz kedvem van, képes felvidítani:)

2009-08-22 23:40:43 maguska (4) #23

Egy igazi road movie :
kidolgozott karakterek ,de csak pont kellően bemutatva .kellő konfliktus. a végén tetőzik a sztori .
kevés vicc van benne és pont azon a határon van ,hogy még ne legyen unalmas ,de ne is legyen izgalmas .
de a maga műfajában nálam ez
10/7.1

2009-07-05 21:56:33 HaMikkancs (5) #22

Talán azért ragadott meg annyira, mert olyan mint az életünk. Rettentő sok küzdelem vár ránk, hogy egy kitűzött célt megvalósítsunk. Ebben a filmben megvan a kockázat, a kaland, a váratlan fordulatok, a forgatókönyvíró úgy tekerte csavarta a sztorit, hogy egészen "lédús" lett :o)!!

2009-02-16 23:38:22 whiteman 01 (5) #21

A Tehenbaum családbarát verziója, ennélfogva szerethetőbb is egy picit. Bizony szinte végig csapongó a minősége, ahogy mchn is írja.

2009-01-16 21:18:14 mchn (4) #20

Bizonyos reszleteiben zsenialis, masokban meg ertekelhetetlenul osszecsapott, hatpertiz

2008-10-06 09:07:12 bengeeno (4) #19

Utoljára moziban láttam és egy kicsit temetve lett, de most újra megnéztem. Érdekesen szlalomozgat a vígjáték és a dráma közt, de mindenképpen zseniális a végeredmény. A film vége pedig egy jó nagy görbe tükröt tart az emberek elé.

2008-10-05 18:33:05 ThomYerk (4) #18

kellemes film, nagyszerű karakterek, tulajdonképpen vicces és kedves végig, bár sajnos semmi kiemelkedőt nem találtam, kivéve talán paul dano játékát. jó film de semmi extra ami örökre bevésné az agyamba. 8/10

2008-01-07 03:34:59 yuriko (?) #17

Sajnos nem voltam vevő a filmbéli humorra (lehet, hogy rossz passzban néztem), de a zárójelenet még így is hatalmasat ütött! Rémes volt látni azokat a kis mű kisasszonyokat és nagyon örültem, amikor bizony "szétrúgták a seggüket":)

2007-11-18 00:35:28 revkri (5) #16

Fantasztikus film. Az a baj vele hogy nem annyi Oscart kapott mint amennyit érdemelt volna. Bár ez a díj mondjuk már rég elvesztette a jelentését, mindegy. Mindenesetre azt megfigyeltem hogy ami a legjobb forgatókönyv díjat kapja az általában az év legjobb filmje (pl: tavaly a makulátlan elme ...). Meg az tetszik amikor egy rendező végre hajlandó felfedezni. Azaz egy alapvetően komikus színésznek komoly és fontos szerepet adni. Steve Carell szenzációs. Akárcsak Carrey tavaly. De ha valaki Carell-t szeretné látni komikusként brillírozni töltsön le a NET-en az Office nevű sorozatból. Nem fogja megbánni. Kis hazánkban sajnos nem megy. Bár ez annyira nem lep meg. Mindenesetre a film 100%

2007-05-02 19:36:30 deviant (5) #15

a filmben nyújtott alakításáért kapta.

2007-05-02 16:31:57 Scarlett (3) #14

Egyszerűen el voltam hűlve a film után...teljesen túl van értékelve. Ennyi díj és főleg Oscar-jelölés után többet vártam. Lehet, hogy kisebb felhajtással nem lett volna ekkora csalódás. Alan Arkin pedig mire kapott Oscart???? Rejtély...

2007-03-05 13:17:28 Kovacsadam889 (5) #13

az nekem sem volt tiszta h a papes mér kapott,de a film nagyon jó volt ettől függetlenül.

2007-03-05 12:45:19 kery (3) #12

Csalódás. Hogy mire fel kapott a nagypapi oscart!!!????

2007-03-05 03:39:04 useless (3) #11

Könnyed szórakozás, semmi több.

2007-03-02 18:30:22 Kovacsadam889 (5) #10

meg a United 93.(ha már vígjátékokról van szó) :)

2007-03-02 13:18:32 Peti (5) #9

meg a faun labirintusa

2007-03-01 21:46:00 Kovacsadam889 (5) #8

azért a borat sem volt rossz :D

2007-03-01 18:22:16 Olórin (5) #7

sztem az "egyik" szót el is lehet hagyni a mondatból:)

2007-03-01 18:19:26 Kovacsadam889 (5) #6

annyira jók a karakterek,hogy az már fáj.az év egyik legjobb vígjátéka.

2007-02-25 15:57:03 deviant (5) #5

e legédesebb, a legkedvesebb, a legvelősebb az öt legjobb film jelölt film között. 10/10

2007-02-23 17:31:41 Brumi (5) #4

Én meg azt mondom, hogy döntetlen. :)

2007-02-23 16:25:44 Olórin (5) #3

az a kis rozzant motor még csak a nyomába sem érhet ennek a szétesőfélben lévő kisbusznak:)

2007-02-23 09:56:42 Daemiaen (5) #2

A Család Kicsi Kincse (Little Miss Sunshine, 2006, forgalmazza: InterCom)

Ölre mentek a forgalmazók érte, a Fox Searchlight egyik legnagyobb sikerét aratta vele, a díjosztók pedig szintén nem feledkeztek meg róla: A Család Kicsi Kincse tulajdonképpen a kisfilm diadala. És aranyos és megható és szépen megmutatja Amerika és Amerika által a világra tukmált, már a gyerekkortól kialakított szépérzéket, mégis csupán részleteiben működik. Pedig arányaiban nagyon eltalálta a rendezőpáros, Jonathan Dayton és Valerie Farris a dolgot, képesek voltak úgy bemutatni a családot, hogy annak minden egyes tagja akár külön filmet is megérdemeljen, csupán az a baj, hogy a "megállók"-ban helyet kapó események nem feltétlenül érik el az utazás alatti remek beszélgetések színvonalát. Amúgy pedig vérbeli road movie a mindenkiből szülői vágyat ébresztő Abigail Breslinnel és a többiekkel, akik pont azért jók, mert vagy szokatlanok szerepükben (Carell) vagy azért, mert sokadszorra is hitelesek ugyanabban a figurában (Collette). Szép film A Család Kicsi Kincse, de a műfajban azért akad jobb, és messzire sem kell menni érte. Elég hozzá egy rozzant motor...

2007-02-15 23:39:54 Olórin (5) #1

Hülyén nézhettem ki a film után, a metrón hazafelé, letörölhetetlen vigyorral a képemen... Fantasztikus film, tele szívvel, lélekkel, humorral, imádnivalóan defektes karakterekkel, nagyszerű hangulattal. Ha egy csöpp igazság van a Földön, ez viszi majd el az Oscart.