Az élet vendége - Csoma-legendárium (2005) ☆ 👁

(Szemző Tibor)

magyar animáció, dokumentumfilm, dráma, történelmi film

3,2

2015-01-25 01:06:28 Seymour Glass (5) #6

Nekem tetszik, hangulatos, anno moziban láttam, de megvan DVD-n is, szinte fejből tudom a szövegét. Nyilván, aki nem érdeklődik a keleti vallások, gondolkodás iránt, annak érdektelen ez a film. Meditatív utazás Csoma Sándor nyomában.

előzmény: Beka (#4)

2010-09-20 16:59:42 jesi (3) #5

Szemző nem tud hangsúlyozni, pedig nagyszerű lemezeket tett le az asztalra, de filmben nem kéne mondania semmit.

2009-03-17 00:07:19 Beka (5) #4

Ennyi negatív vélemény után már nem raradhatok csendben.Vajon tényleg nem mindenkinek jön át a Csoma legendárium naív bája Törőcsik Mari értő tolmácsolásában, Roskó Gábor hangulatában teljesen ide illő illusztrációjával? Vagy csak nekem izgalmas a keleti kultúrák tanításait különböző nyelveken hallgatni csodás meditatív zene és rendkívüli szépségű képek kiséretében? Érzékenység, tiszaság, a háborgó lélek lecsillapítása jellemzi a filmet. Tiszta szívből ajánlom mindenkinek!

2008-03-19 00:34:06 PG (2) #3

Hát igen, ez az, amikor valaki úgy szedi össze a pénzt a zarándokútra, hogy majd filmet csinál belőle - azután ott a kényszer, hogy az út során leforgatott anyag használhatatlan, tehát ki kell egészíteni. Az eredmény ez lett.

2007-01-30 21:45:39 Ivan/ (1) #2

Komolyan ez van akinek tetszik? Ennyire zavaros és dögunalmas baromságot ugyanis rég láttam,

2006-09-28 14:20:59 Daemiaen (1) #1

Az élet vendége: Csoma-legendárium (Az élet vendége: Csoma-legendárium, 2006, forgalmazza: Hungarotop)

Művészek, ha összeállnak egy kísérleti játékfilm erejéig... Minden idők egyik leghosszabb 80 perce volt számomra Csoma Sándor szinte megregésített élettörténete, amely a rosszabbnál is rosszabb perceiben felidézte Tolvaly Ferenc Tibetben a lélekjét is. Jaj! Szemző Tibor Riskó Géza papírmasé figurái, Törőcsik Mari mesélőkészsége, valamint Sári László rendhagyó forgatókönyve segítségével hívta életre Sanyit, a mi, messzeföldön híres polihisztorunkat. Tulajdonképpen már eleve óva intettek a filmtől azok, akik látták a Szemlén Az élet vendégét, de gondoltam, nem lehet Jeles András mélységeibe zuhanni - lehet. Az érdemi játékidő kb. 20 perc, a többi 8 mm-es szemcserengeteg Tibetről angol, német, szanszkrit, tibeti és még ki tudja, hány nyelv lefordítatlan karattyolásával megsépkelve. Éljen a magyar film!