Casino Royale (2006) ☆ 👁

(Martin Campbell)

amerikai-angol-cseh-német akciófilm, dráma, krimi, thriller

3,7

2006-12-09 14:09:59 Olórin (5) #57

Nekem a titkos kis favoritom a lépcsőházas bunyó a karddal hadonászó terroristával, iszonyatosan jól van megrendezve.

"a következő részben - ha ugyan ő lesz - biztosan finomabb lesz egy fokkal a modora"
persze, írtam is lentebb, hogy elvileg ennek a résznek a végére válik azzá, aki ismertünk. Mégis... nem hiszem, hogy ezek után jó ötlet lenne teljesen visszatérni a korábbi Bondhoz. Remélhetőleg találnak valami arany középutat, ami megfelel majd azoknak is, akiknek ez a változás már sok, és azoknak is, akik meg már a régire untak rá.

előzmény: deviant (#56)

2006-12-09 13:59:11 deviant (3) #56

ez így van! ami akciójelenet van, az nagyon odabasz. külön kiemelném, hogy a többi csibészes-verekedős jelenet, amit nagyon szeretek. az pedig csak hab a tortán, hogy követhetőek, mert nem nagyon rázzák és nem is keverek a kamerát.

más. nagyon ne szeressetek bele ebbe a craig karakterbe, mert a következő részben - ha ugyan ő lesz - biztosan finomabb lesz egy fokkal a modora. elvileg ez volt a tanuló bevetés, az első küldetés, egy rendhagyó rész, tehát a 22. bond már biztosan bedobja majd a régi trükköket is - amelyekért megszerettük.

2006-12-09 13:49:48 deviant (3) #55

semmiképp nem akarnám. már ezerszer kitárgyaltuk ezt a dolgot. nem akarom ezredszer is elmondani, hogy minkét filmet szeretem, de nem tartom olyan állati jónak sem.

2006-12-09 13:49:17 Olórin (5) #54

Akciójelenetekkel kapcsolatban nem értem mire gondoltok. Egyrészt talán még kevesebb is van belőlük, mint egy átlag Bond-filmben, másrészt mindnek komoly dramaturgiai jelentősége van.

"pont most indítottatok el egy újabb hosszú Batman-vitát"
sztem extrarövid vita volt, és már le is van zárva:)

2006-12-09 13:06:55 Dió (5) #53

Ha jól tippelek, ezzel pont most indítottatok el egy újabb hosszú Batman-vitát, ráadásul pont a CR topikban :)

előzmény: deviant (#51)

2006-12-09 13:06:17 Dió (5) #52

Huh, rázós vélemények születtek itt az elmúlt két napban...

Először is: már mondtam, hogy egyetértek a "túl nagy újítás volt ez" gondolatokkal, de azt is mellé kell tenni, h sztem remek irányba léptek az újításokkal, csak olyan nagyot léptek ugyanakkor, h ezt már nem is lett volna szabad Bond filmként eladni.

Eva Green: ronda??? És mi lesz a következő meglepetés? Zámbó Jimmy, mint szexszimbólum? :D

Craig: sztem ti a korábbi Bondokhoz hasonlítjátok Craiget, ami hiba. Egy teljesen új Bond-karakter lett a feneke alá téve, ennek kéne viszonyítási alapot képeznie, nem pedig az öltönyös Brosnannak. (Aki mellesleg "ciki volt a tankban"? Mi van? Ezt már végképp nem értem...)
"miért hagyták szerepét ennyire egysíkúnak és tradícionálisan unalmasnak."
Ezt kifejteni kérem szépen, plííz! Nem értem, mit értesz ezalatt.

Dialógusok: tényleg elképzelhető, h szinkronosan láttátok, és azért mondjátok ezt, vagy tévednék? Szvsz sziporkáztak a dialógusok, nem is feltétlenül a komolyabb jelenetekre gondolok, elsősorban a humorra. Külön erőssége, hogy képes volt a régi Bond kifigurázására is (Rázva, vagy keverve? --> Ne fárassz már, csak adj egy italt!:DDD)

Abban látok igazságot, amit Daemien az akciójelenetekről írt... néha én is kicsit úgy éreztem, h szisztematikusan, lelketlenül és esetlenül lettek beleágyazva a forgatókönyvbe... de az összkép ezt végül megbocsáltatta velem.

2006-12-09 09:57:51 deviant (3) #51

az egy nagyszerű képregény (a sok közül)! és batman animated seriesssel semmi bajom sincs. mint ahogy a beginsszel sem sok, mint ahogy a casino royale-lal sem sok.

2006-12-09 00:57:31 Olórin (5) #50

ez van, nem vagyunk egyformák, nálam inkább erény, ha valaki veszi a bátorságot, és drasztikusan eltér a konvencionális megoldásoktól. A Batmannel is így voltam, a CR-rel is így vagyok, és amúgy sztem Singernek is ezt kellett volna csinálnia a Supermannel. Még a Batmanről csak egy sort, bár nem tartozik ide...: "indokolatlanul tiporja el azt, amitől batman batman" mármint úgy érted (gondolom), hogy amitól a burton-féle Batman Batman... csakhát azért van egy képregény is, és talán inkább az a viszonyítási alap...

2006-12-08 23:43:41 Ivan/ (5) #49

Grrr:) Egyike szerintem a legbájosabb színésznőknek, dehát ízlések és pofonok:)

előzmény: deviant (#48)

2006-12-08 23:41:35 deviant (3) #48

nem vicc, tényleg csúnya. kis sminkkel csak kicsit, hat kilóvan annál is inkább. :)

előzmény: Ivan/ (#47)

2006-12-08 23:39:14 Ivan/ (5) #47

"...eva green bűnronda"

Mivan? Ezt ugye viccnek szántad? :)

2006-12-08 23:32:43 deviant (3) #46

a casino royale részben teljesítette az elvárásaimat, mert például daniel craig szuper bond (azért nem jobb, mint connery), részben viszont nagyon nagy csalódás. csalódás, mert az újítás annyira radikálisra sikeredett, mint egy sugárkezelés: elpusztította azokat a sejteket is, amelyek használhatóak voltak. így gyakran jogosan lehet a nézőnek olyan érzése, hogy nem is egy james bond mozit. ha már lett hozva a batman begins párhuzam, akkor hadd jegyezzem meg, hogy az a film is gyakran indokolatlanul tiporja el azt, amitől batman batman. mert így szerettük meg. egy kicsit hasonló érzésem volt a casino royale-nál is. értem én, hogy kell a vérfrissítés, és hogy erre manapság a legjobb gyógyír ez előzményfilm, de nem szabad átesni a ló túloldalára. ez olyan, mintha a coca cola kijönne egy szénsavmentes kólával, s mindenki felháborodna, hogy ez rosszabb, mint a régi, mert nem buborékos, erra a gyártó így reagálna, hogy egy is fázisa a gyártásnak, s lám milyen érdekes, hogy így vált a üdítő azzá, ami. viszont, mint a batman esetében most is bizakodásra ad okot, hogy mire véget ér a film olyan érzése fog el, hogy ennél csak jobb lehet. mondom ezt úgy, hogy nem tartom rossznak a huszonegyedik bond küldetést, viszont egy kicsit csalódást keltő. erről azonban nem craig tehet, de még csak nem is martin campbell, aki a golden eye óta a bond mozit rendezte meg. sokkal inkább a forgatókönyírók hibája, hogy a görcsös igyekezetben egy felemás mozit láthatunk, néhány valóban rossz párbeszéddel, és persze a producereké, akik annyira változtani akartak, hogy a casino royale-ról elmondható, hogy kevésbé bond mozi, mint a számomra érthetetlen gyűlöletnek örvendő halj meg máskor! mindezzel együtt jó film ez, az akciójelenetek elsőrangúak, a színészek majdnem mind kifogástalanok, ja, és nagyon jó a főcím. viszont eva green bűnronda. egy faszi lehet ronda, mert ha más nem, akkor ott a sármja és a tehetsége, de eva se nem szép, se kisugárzással nem rendelkezik, se nem tehetséges színésznő. egy újabb párhuzam a batman beginsszel. nem akartam fikázni, mert örülök a filmnek, s mondom: lesz ez még jobb is! 7/10

2006-12-08 22:36:52 Olórin (5) #45

elég durva kontraszt:P Az USA invázió (én még ilyen címen láttam valamikor...) szvsz értékelhetetlen, a CR meg az egyik (ha nem a) legjobb Bond, dehát nem vagyunk egyformák:)

előzmény: Cesare Gonzago (#44)

2006-12-08 22:32:03 Cesare Gonzago (1) #44

A Tomboló terror gyermekkori élmény a többszörösen másolt, alámondásos VHS-korszakból. Az emléket osztályoztam osztályoztam!

A Casino Royale nem teljesíti egy átlagos James Bond-filmtől elvárható minimumot sem! (A Tomboló terror viszont Joseph Zito legjobbja!)

előzmény: Daemiaen (#41)

2006-12-08 21:45:18 Olórin (5) #43

Hajjaj, nincs is miről beszélnünk, miután a szerintem duplanullás színvonalú Halj meg máskor nálad jobb, mint ez:)

előzmény: Daemiaen (#36)

2006-12-08 21:44:41 Olórin (5) #42

Nemtom, Daemiaen hogy látta, de az eredeti nyelven sztem egyáltalán nem gázak a dialógusok (csak egy, de azt írtam is). És nem mondtam, hogy mély Bond karaktere, csak hogy emberi, de igazából egy átlag akciófilmhez (és Bond-filmhez) képest még mélynek is nevezhetjük...

2006-12-08 13:21:30 Daemiaen (5) #41

Bezzeg a Tomboló terror 5-ös... :D

előzmény: Cesare Gonzago (#40)

2006-12-08 12:43:36 Cesare Gonzago (1) #40

Egyetértek a Népszabadság kritikusával: a főszereplő "ronda prolipofa", semmi köze a korábbi Bond-karakterekkel. Ennél még a bájgúnár Moore is jobb volt. Soha nem tartoztam a James Bond-rajongók népes táborába, de ez a film mindent alulmúlt: nézhetetlen!

2006-12-08 11:23:07 Daemiaen (5) #39

Jaaa! :)

előzmény: Ágó (#37)

2006-12-08 11:03:15 limupei (5) #38

Teljesen egyetértek azzal, amit a dialógusokról írtál, a film hemzseg az ormótlan párbeszédektől.

A többivel nem nagyon, mondjuk én nem is vagyok Bond-rajongó, de amit eddig láttam belőle az nem tetszett. Mondjuk én egy percig sem gondolom, hogy attól lesz mély egy karakter, hogy esendően is ábrázolják (max Hollywoodban), de azért nekem az már kicsit ciki volt, hogy az eddigi részek (kb. 7-8at láttam) ugyanarra a sablonra épültek. Nekem ezért tetszett ez, mert kicsit más volt.

előzmény: Daemiaen (#34)

2006-12-08 10:57:50 Ágó (4) #37

Egyáltalán nem a tiédre gondoltam. Bocsánat, ha így csapódott le! Néhány ismerősöm alapján mondtam, te csak az ő véleményüket erősítetted! :-)

2006-12-08 10:54:16 Daemiaen (5) #36

Szerintem az én véleményem nem megosztó, csupán tudom, mit várok egy 21. Bond-kalandtól, és láttam, mit kaptam. Ennyi. :)

előzmény: Ágó (#35)

2006-12-08 10:49:14 Ágó (4) #35

Húha! Ha ez ennyire megosztja a közvéleményt, akkor látni kell! Irány a mozi!

2006-12-08 10:35:47 Daemiaen (5) #34

Casino Royale (Casino Royale, 2006, forgalmazza: InterCom)

Elkezdeni a legnehezebb: rossz az új Bond. Minden tekintetben alulmúltaa minden várakozásomat. Elvakult rajongóként lehet, hogy túlzottan konzervatívan állok a dologhoz, de ennyi változtatást már nem bírtam (sok-sok mozis emberkével egyetemben) röhögés nélkül elviselni. Neal Purvis és Robert Wade forgatókönyvére ráeresztettek egy frissen nevet szerzett Haggist, így pedig minden mondatban, minden elemben az izzadságszag, a minden áron való törekvés az újra, a másra érezhető, amiből naná, hogy tökmulatságos helyzetek születnek. Martin Campbell pedig az a rendező, akivel Wilson és Broccoli elhitette, hogy ő a messiás, hogy ő újította meg a franchise-t, ezért most is rajta a sor. Más kérdés, hogy pl. már Brosnan öltönyben a tankban is ciki volt, Daniel Craig pedig... A sokadik sarkalatos pont maga Bond személye: nem csalódtam, Craig maximum egy öltönyös hitmannek megy el, Bondnak soha. Keveset beszél, rossz mondatokat adtak a szájába, és nagyon szembeötlően nem áll jól neki a szerep. Nem akarom túlzottan szidni Craiget, mert ***** lett volna nem elvállalni a ráerőszakolt lehetőséget, de az eddigi színészek mindegyikében több volt Fleming titkosügynökéből, mint benne. Aztán: a történetnek nincsenek súlypontjai, a remek kezdést követően szinte mértani pontosságal következnek a szigorúan 10-15 perces akciójelenetek; aztán: Mads Mikkelsen remek színész, Bond-filmtől méltatlanul keveset szerepel, ráadásul ha a 007-es karakterét ennyire férfiállatosították a modern kornak megfelelően, akkor nem értem, hogy a korábbi Purvis-Wade által kreált testi fogyatékos főgonoszhozhoz hasonlóan miért hagyták szerepét ennyire egysíkúnak és tradícionálisan unalmasnak. Ja, még valami: SPOILER! aki azt hitte, hogy a Poseidon vége a megaciki, itt a teltházas mozi közönsége bizonyíthatja, hogy az erőlködésnek és a feltételek nélküli újítgatásnak mi a vége... SPOILER vége.

2006-12-08 00:59:16 Dió (5) #33

Olórinnal teljes mértékben egyetértek, tulképp a legegyszerűbben úgy írható le az új Bond-tendencia, hogy Campbell ugyanazt csinálta Bonddal, amit tavaly Nolan Batman-nel. Nem véletlenek az összehasonlítások. A végeredmény kitűnő, bár - mint akciófilmként - megvannak a gyengeségei is, de bőven felülmúlják azt az erősségek, olyannyira, h valóban az év legjobbjai között lesz a CR. Kifejtés majd később...

Még valami, ami nem hagy nyugodni. De mielőtt belekezdenék, le kell szögezni: TETSZETT az új stílusú Bond, kinek ne tetszene egy olyan akcióhős, aki sebezhető, átélhető, és végre az emberi oldala miatt is szerethető. VISZONT. Ezzel az új iránnyal valami elveszett, az pedig nem más, mint James Bond maga. Hiába szerethető ez is, semmivel sem szerethető se jobban, se kevésbé jobban, mint a Brosnan féle sármos Bond-figura. Mindkettőnek megvannak az erősségei, épp ezért fáj, h a Casino Royale-lal a régi Bondot eltemették. Hűen leírja például, h mit szerettem a régin, ha azt a jelenetet hozom fel, amikor Brosnan a Goldeneye-ban egy fél város lerombolva leállítja a tankot, hátranéz, majd - mint aki jól végezte dolgát - sármosan (és közben huncut vigyorral) megigazítja a nyakkendőjét, vág egy "világ ura vagyok" pofát, és magabiztosan tovább hajt a gépállattal. Ezt is lehet imádni, ezt a sérthetetlen sármőrt, ezt a ledönthetetlen ikont, épp ezek miatt. És még egyszer, nagyon szeretem az új Bondot is, de az előzőek miatt SEMMI kedvem temetni a régit. Tulképp egy minimális fokú piszokság is úgy Bond-filmként eladni a CR-t, hogy SEMMI, de tényleg semmi Bond-os nincs benne.
Tudom, tudom, minderre szükség volt, mert itt (kezdetekről lévén szó) egy másik Bondról volt szó. Az egyik szemem sír (és azt mondja, hogy ez túl nagy ár), a másik nevet (és azt mondja, hurrá, ilyen akciófilmről álmodni sem mertem). Remélem érthető a mondókám.

2006-12-08 00:04:43 Olórin (5) #32

erre az origós kritikára még nem is lennék olyan mérges, más a véleménye a fickónak, oszt' jóvan, de az indexes idiótán valami elrettentő példát kéne statuálni. miért gondolja bárki is, hogy vicces, ha egy kritikában erőltetten dobálózik magyar színészek meg politikusok nevével? az ilyenek mögött biztos a Mónika show-ból kirúgott gegírók állnak, akik egy nőhöz akkor kerülnek a legközelebb, amikor megjátszott véletlenséggel hozzáérnek a pulóverük elejéhez.

2006-12-07 23:54:42 Olórin (5) #31

Van egy olyan érzésem, hogy a CR-t simán el lehetett volna adni ütős akciófilmként, Bond nélkül is, mert az egészben szinte semmi jellegzetesen 007-es nincs (ami meg van, abból is rendszerint viccet csinálnak). És ez egyáltalán nem baj, mert a Die Another Day-féle undormánnyal végleg megcsömörlöttem a tipikus Bond-kliséktől.
Ezt a filmet lépten nyomon a Batman Beginshez hasonlítják, és tényleg: a legkaotikusabb üldözések közben is jólfésült, golyóálló akciószuperhősből hús-vér embert faragott Campbell. Bondnak lelke van, a jelleme fejlődik (!!!!!), gyarló, hibákat vét, sebezhető, többször is elverik, mint egy kutyát, többször csak mások segítségével menekül meg stb. stb, ugyanakkor kőkemény (átmegy a falon is - nem vicc:)), durva és kegyetlen, ez pedig Craignek mocskosul jól áll. Jó a sztori is, jók (és roppant szellemesek) a dialógusok (csak egyszer fogtam a fejem: az a bizonyos megjegyzés a kisujjról meg a férfiasságról, amit ráadásul sikerült könnyes szemekkel előadni, fuj), látványosak (és többnyire túlzás nélküliek) az akciók, és Eva Green játéka/karaktere is figyelemreméltó. Remélem, mostantól ez lesz a "jellegzetesen bondos" stílus (bár elvileg épp a CR végére válik Bondból az a fajta karakter, akit eddig ismertünk, szóval kíváncsi leszek, hogy oldják meg a folytatást).

SPOILER

egyetlen dolog miatt vagyok rohadtul mérges, de annak a filmhez semmi köze. Pár hete hallottam először a filmzenét, és a CD-n az egyik számnak az a címe, hogy Death of Vesper. Szívesen eltörném az összes csontját annak a faszkalapnak (már elnézést), akinek volt pofája így elnevezni azt a bizonyos tracket...

2006-12-07 11:40:45 deviant (3) #30

nekem sem az egészséges kritikával van bajom, hanem az állandó fikázással. minden szar, mindenki tökéletlen, csak az index és az "újságíróik" tökéletesek. aztán néhány szerencsétlenne elég ránézni is... :)

előzmény: Ivan/ (#29)

2006-12-07 11:16:11 Ivan/ (5) #29

Ja igen, az index a másik:) Ok, imádom a filmet, de el tudom fogadni ha valakit nem nyügöz le különöseben csak könyörgöm miért kell ilyen állatságokat írni mint pl. ez? "...direkte érdekes koncepció, hogy Bondot Rékasi Károly és Koncz Gábor közös gyermekével játszassuk el"

előzmény: deviant (#28)

2006-12-07 09:42:15 deviant (3) #28

én már csak a film után olvasok kritikát, hogy elfogulatlanul értékelhessem. tegnap elolvastam az a indexes kritikát. hááát...

előzmény: Ivan/ (#27)

2006-12-07 09:23:56 Ivan/ (5) #27

Ilyen "vicces" kritikát is rég olvastam:)

2006-12-06 00:31:17 limupei (5) #26

De "bondos" csak kicsit más:)

Amúgy sztem várható volt, hogy egy női jogtulajdonos/főpruducer/akármi változtatni fog a rémesen hímsoviniszta hozzáálláson. Eddig is csak azért hagyta, mert elégedettek voltak volna, kivéve az utolsót. Így elérkezett az alkalom, lecseréte a főszereplőt, meg kicsit a mentalitást. És mivel ez minden téren (kritika/közönség/anyagi) bejött, így valszeg ez a recept marad egy jó darabig.

2006-12-06 00:15:23 Dió (5) #25

Egyre többet hallom a filmről, hogy még csak nyomokban sem "Bondos" (gondolom ezzel a hangulatára céloznak), meg azt, hogy iszonyú brutális, még amerikai filmekhez kérten is, ami megint csak az előzőt támasztja alá, én pedig félek, h egyik se fog az előnyére válni. Okés, hogy nem repkednek majd lézersugarak Bond karórájából, de azért a Bond hangulatot még számtalan faktorral meg lehet alapozni... Na nem szövegelek amíg nem láttam, most már csak pár nap a preimer.

2006-12-05 23:05:14 Ivan/ (5) #24

Ha lehet ilyet mondani másodjára talán még inkább tökéletesnek érzem mint elsőre. Simán ez az év filmje, és egyértelműen a széria legjobbja is.

2006-12-01 20:17:21 deviant (3) #23

csak azért, mert neked ő a kedvenced luke-ként? :)

2006-12-01 19:19:24 Hannibal Lecter (2) #22

Ne bucizzátok már le úton-útfélen szegény gyereket :) Egyébként szerintem nevetségesen szar lett a film szinkronja. Akkor már inkább László Zsoltot kértem volna fel Craig hangjának.
Ettől függetlenül nagyon várjuk. Eredeti hanggal.

2006-11-30 23:54:32 Brumi (3) #21

Csak lesz a Mom Parkban feliratosan, egyébként erősen fontolóra veszem a Stohl Bucis változatot.

2006-11-30 23:44:07 Olórin (5) #20

fuhh, bakker, remélem feliratosan is vetítik majd valahol...

2006-11-30 19:47:02 Ivan/ (5) #19

Ez kedves:)

Egyébként tényleg nézd meg ha moziba kerül, mert nem hinném, hogy aki szereti a Bond filmeket annak ez csalodás lehetne:)

előzmény: deviant (#18)

2006-11-30 18:11:52 deviant (3) #18

jólvan, neked elhiszem, hogy jó! :)

előzmény: Ivan/ (#14)

2006-11-30 18:11:29 deviant (3) #17

brrr, buci? :( ne már! :(

2006-11-30 16:22:32 Ivan/ (5) #16

Mondjuk én is várom a DVD-t, hogy végre eredeti nyelvvel és felirattal nézem, mert azért Stohl Buci Bond magyarhangjaként nem volt a kedvencem:)

2006-11-30 15:47:14 limupei (5) #15

Míg nem láttam eredeti nyelven, addig a dialógusproblémába nem mennék bele, de szerintem ennek a magyarnak voltak kifejezetten béna részei. Na mindegy, az a lényeg, hogy nagyon jó lett a film. Szerencsére visszatértek a régimódi kémtörténetekhez, legalábbis annyiban mindenképpen, hogy nincs tele a film mindenféle nevetséges high-tech kütyüvel.
Craig marha jól csinálja a dolgát. Igazából senkivel nem hasonlítanom össze, mert egy teljesen más típusú Bond. Fiatalosabb, viccesebb, mint ahogyan a film is, ami tele van öniróniával. Kellett is nagyon:)

2006-11-30 15:34:26 Ivan/ (5) #14

Bond visszatért, méghozzá nem is akárhogy! Martin Campbell egyszer már egy Bond váltást leeszközölt, méghozzá nem is akárhogy, ám amit most csinált, arra bizony nehéz szavakat találni, mert az új film abszolult nem nyújt semmilyen támadási felületet. Egyszerűen a széria egyik legjobb darabja lett, nagyszerű forgatókönyvvel, hihetetlen jó párbeszédekkel és egy pokolian jó Daniel Craiggel aki első osztályú 007-sé volt képes átalakulni.
Nálam az év filmje eddig (és valószínűleg marad is) és már előre várom a következő 007-es bevetést.

10*/10

2006-11-22 08:06:42 Kovacsadam89 (5) #13

jóvan tudom énis na.én mondjuk a film elején hallottam először ezt a számot,de megfogott.

2006-11-22 01:14:46 Dió (5) #12

+u

2006-11-22 01:14:30 Dió (5) #11

Az nem adioslave, hanem csak Chris Cornell... már csak a rend kedvéért, ha egyszer egy hete folyamatosan azt hallgatom :)

előzmény: Kovacsadam89 (#8)

2006-11-21 23:48:06 deviant (3) #10

szomorú, hogy már a premier napján mindenféle divx-es szarok árasztották el a netet, és persze az is szomorú, hogy a forgalmazó ennyire elcsúsztatja a magyar premiert. :( sajnos saját maguknak okoznak ezzel mérhetetlen károkat. az év talán legjobban várt filmje megérdemli, hogy tökéletes minőségben lássuk.

2006-11-21 23:08:16 Kovacsadam89 (5) #9

ja,és a csajok jobbak is lehettek volna.(folyik a nyálam ha marceau-ra gondolok:P,de osváth andreát is elnéztem volna....)

2006-11-21 23:06:52 Kovacsadam89 (5) #8

bővebb:2szer láttam tegnap óta.érdekes.full angol volt,szal volt amin pislogtam de azért egészen érthető.kurvasok,nagyonjól kivitelezett vérbő akció,hihető szerelmiszál,fordulatok,színészek kitűnőek,zene megszokott rendkívül magas szint(audioslave rulz)rendezés király.ajj így az jön le hogy nincs hibája.na jó egy-kétszer úgy tűnik mintha halhatatlan lenne craig,és kicsit sok benn a reklám.ennyi.

9,5/10
(mondjuk nme minden filmnek ülök neki mégegyszer 2 nap alatt....)

2006-11-21 22:00:40 Brumi (3) #7

Bizony, Brosnan a Matadorban hatalmasat játszik.

2006-11-21 20:44:19 deviant (3) #6

egyetértek, connery után egyértelműen ő jön. brosnan nem egy nagy színész, de egyik filmben sem kellett színészkednie, csak visszahoznia a bond-feelinget. ehhez már bőven elég volt az is, hogy jól mutatott a vásznon és kellően laza volt (a golden eye első két jelenetében egyszerűen parádézik!). most itt van craig, akinek azért örülök, mert a jelek szerint egy egydimenziós figurának egy kis mélységet ad, hamár úgyis ez a divat most a szuperhős filmeknél (pókember, batman begins etc.). tehát connery is isten volt, brosnan is és craig is, csak ő másképp. ronda és finom. :)

2006-11-21 19:31:20 limupei (5) #5

Még nem láttad a Matadort:) Király:P

2006-11-21 19:29:38 Olórin (5) #4

Azért sztem Brosnan is elég jó volt, sőt, Connery mellett számomra az egyetlen, aki igazán frankó Bond volt (eddig). Más kérdés, hogy a többi filmjében szinte semmit nem tudott felmutatni.

2006-11-21 17:39:14 deviant (3) #3

hm, soha nem volt c-kategóriás. talán túlzás ezt mondanom, de craig connery mellett az egyetlen, aki komoly színész kvalitásokkal bír.

2006-11-21 00:00:21 Dió (5) #2

Jajj, ebből így tényleg túlzott várakozások lesznek... vannak. Felkötöm magam, hogy még ennyit kell várni rá.

Addig is, amíg a kötéllel bajlódok, írhatnál egy tartalmasabb kifejtést! Én megköszönném.

2006-11-20 23:33:58 Kovacsadam89 (5) #1

A valaha volt legjobb James Bond film.nemám a májámivájsz.Craig C-kategóriás színész volt.Egészen mostanáig.