Casino Royale (2006) ☆ 👁

(Martin Campbell)

amerikai-angol-cseh-német akciófilm, dráma, krimi, thriller

3,7

2020-11-24 17:42:14 csabaga (3) #156

Elfelejtettem, Moneypenny az első Moore filmben még Bond lakásában is előfordul az oda becsöngető M-et követve, Lazenby alatt még esküvőn is volt.:)

Apropó, Lazenby meg M lakásán jár.
Hiába, nekem Connery a Bond, ott a legjobbak a főcímzenék, Bernard Lee M és így tovább...

Ezek a filmek+Moore voltak a tékákban kazin, mikor ez elindult nálunk, ekkor voltam 20+.

Ez a film majd kap valami osztályzatot, de Bond mozinak nem látom, így akár elégtelen is lehet.
Ez már nem nekem készült.

Ha előzményfilm, mit keres benne Judy Dench?
Kár érte, hiszen ezt leszámítva úgy-ahogy még stimmelhetne is.
Főképpen úgy, ha a Brosnan filmeket nem létezőnek vesszük.

Csak meg kell várni a harmadik Craig filmet, és lesz Q, titkárnő, és jön majd egy új főnök, aki egy íróasztal mögé ül be, már csak Bernard Lee pipája hiányzik.

A végén meg bejön a régi nyitány, Bond belelő a kamerába...
A következő már így indul, és előkerül a Fantom is...

Vagyis, van egy Bond termék, amely már több alkalommal csődbe ment.

Elsőre Moore mentette meg, csak ő megtartotta a figurát.
Utána a második Dalton film után 6 évre leállt, majd a nagyon gyenge negyedik Brosnan film után megint volt egy hosszabb szünet.

Végül a minimális mesével és sok vérrel fűszerezett "anti Bond" kap egy gyenge közepest.
Még hogy nincsenek kütyük!
Mikor volt Bondnak defibrillátora?:)

Csak a főszereplő lenne egy kicsit kifinomultabb, aki némileg emlékeztetne a fiatal Connery-re.

2018-04-14 23:05:10 critixx (3) #155

Clive Owen is benne volt a kalapban, igen. Illetve Henry Cavill is, őt az életkora miatt (még csak 22 volt ekkor) utasították el. Goran Visnijic is a kiszemeltek között volt, de őt végül azért dobták, mert nem tudott rendesen megtanulni brit akcentussal beszélni.

George Lazenby is ausztrál volt, Jackman lett volna a második Bond a kenguruk földjéről. :)

előzmény: Mizi (#154)

2018-04-14 22:47:36 Mizi (5) #154

Én úgy emlékszem, Clive Owen volt Craig ellenfele, meg amúgyis, Jackman ausztrál. Vagy az még belefér? Végül is a királynő van a pénzükön. :)

2018-04-14 22:04:56 critixx (3) #153

Lehet, ha jobban megszokom Craig-et, felkúszik ez a film négyesre. Tényleg csomó olyan dolog van benne, amit régóta hiányoltam ebből a franchise-ból, de közben meg csomó "Bondos" dolgot hiányoltam ebből a filmből. Hmm.

Anno Craig mellett Hugh Jackman volt a másik színész, akit sokáig rebesgettek mint új Bondot. Ő jóval közelebb állt a klasszikus "Bond-imázshoz". Ha másért nem, azért örültem volna neki, mert ő lett volna az első balkezes Bond. :-)

2018-04-14 21:14:54 BonnyJohnny (5) #152

Oh... nem tudtam, hogy az ugyanaz a karakter. :)

Critixx: Ennyi spoilert a Skyfallról a trailere is elárul. :P De többet nem mondok. ;)

2018-04-14 21:09:54 csabaga (3) #151

Dehogynem volt! Boothroyd őrnagy a neve, csak Peter Burton alakította.Maradt volna, de nem ért rá a második filmre.

2018-04-14 20:59:53 critixx (3) #150

Ne spoilerezz, a Skyfall-t és a Spectre-t még nem láttam! :) (Anno a Quantum után abbahagytam a Bond-filmeket, de őszintén bevallom, már sem arra, sem erre nem emlékeztem egyáltalán.)

2018-04-14 20:57:24 BonnyJohnny (5) #149

Kell-e emlékeztetnem téged, hogy Q karaktere még nem tűnt fel a Dr. No-ban? ;)

Azt értem, hogy az M:I-ben minden szerepet Tom Cruise vett át, de ez hogy jön ide?
M még sosem volt annyira jelentős, mint Craig filmjeiben, Moneypenny sem lépett ki az irodából a Skyfall előtt, és bár volt, hogy Q felbukkant Bond mellett, de olyan párost, mint a Skyfallban, szintén nem alakítottak korábban.

2018-04-14 20:41:33 csabaga (3) #148

Hagyjál már:), a filmek alapját az állandó szereplők adták. Ugyanaz történt az MI filmekkel a sorozathoz képest. Minden szerepet Tom Cruise vett át. Ő lett Peter Graves, Martin Landau és még másik három szereplő együtt. Az egyik egy nő volt... Barbara Bain. Egyszerre lett a csoport vezetője, a kemény fiú, a műszaki zseni, az átváltozóművész.

2018-04-14 20:28:36 BonnyJohnny (5) #147

hol van Q, őt miért kellett kiírni?
Nem írták ki, hanem még nem írták be. ;)

2018-04-14 20:24:32 csabaga (3) #146

Igen, Bond más volt, nem Bourne, nem MI, nem Schwarzi, nem Segal a fapofájával és folytathatnám. Ha ez a másság elvész, ahogy 89-ben elveszett, abba kell hagyni! Apropó, hol van Q, őt miért kellett kiírni? John Cleese teljesen jó volt.

2018-04-14 20:05:58 critixx (3) #145

Egyáltalán nem a "realizálással" van gondom. Mint említettem, ez a dolog abszolút bejött. Mélység, esendőség a szereplőknek, a paródiaszerűség és a túlzások elhagyása - ez nekem mind abszolút tetszik. Nem véletlen, hogy a GoldenEye kivételével az összes Brosnan-filmnél jobbnak tartom a Casino Royale-t. Nekem az nem tetszett, hogy mindezzel együtt egy csomó olyan dolgot elhagytak, ami Bondot Bonddá tette. Az Oroszországból szeretettel, az Őfelsége titkosszolgálatában és a Halálos rémületben is eléggé komoly Bond-filmek voltak, mégis megvolt bennük az a báj, illetve azok az elemek, amik a Bond-filmeket Bond-filmekké teszik.

2018-04-14 20:04:15 BonnyJohnny (5) #144

A hetyke mosollyal és sziporkákkal kísért, paródiába illő akciójelenetek kora lejárt. Lehet mondani, hogy akkor Bondé is. (És akkor igazából csabaga reakciója a leghelytállóbb.)
De itt Craig első lövésében több kraftot éreztem, mint az Őfelsége utolsó lövése óta bármiben a szériában, pedig volt közben két Dalton film, az egyik a '80-as évek akciófilmjeinek stílusában, a másik pedig egy konkrétan helyenként brutális bosszúfilm volt.

2018-04-14 20:00:43 critixx (3) #143

Connery beledobta ellenfelét a pirannyákkali teli medencébe, majd hetyke mosollyal, lazán odabiccentett: "Bon apetit." Craig ezzel szemben csak úgy hidegvérrel legyilkolja az ellenfeleket, aztán zihálva, kőkemény arccal bámul a tükörbe (természetesen a kamera végigidőzik a szétgyúrt felsőtestén), miközben mossa le magáról a vérfoltokat... Nekem ez nem jön be.

Meg kell hagyni - és itt korrigálom magamat - Bond és az Eva Green játszotta hölgyemény között azért megy rendesen a csipkelődés és a kölcsönös szexuális utalgatások, ami a régi szép időket idézi, bár nekem ez is kicsit sótlan volt. De mondjuk alapjáraton is kettejük - egész reálisan ábrázolt - viszonya a film egyik pozitívuma.

2018-04-14 19:59:18 BonnyJohnny (5) #142

Ugyanazt tudom csak írni, mint ChrisAdamnek: Visszakanyarodtak a regények és az első filmek stílusához, és ezt negatívumnak hozzátok fel... felfoghatatlan számomra.
Pontosabban (és itt megint csak ismétlem önmagamat), ez pont ugyanaz, mint lehúzni a Nolan féle Batmaneket a túlrealizálás miatt. Megjegyzem, te ezt a vonalat képviseled, szóval itt is megértem. Chrisnél továbbra sem, mert igenis, ugyanaz az eset (ti. vissza az eredeti komolysághoz, komorsághoz, paródiaszerű gonoszokat és jellegtelen cicababákat el, mélységet és esendőséget a főszereplőnek, realitást és izgalmat az akciókba).
Aki meg azt hozza fel, hogy ez a film, nem olyan, mint az elődei, az ne kritizálja a Marvelt se, hogy sematikus (amúgy a jobb filmjeik nekik is kicsit mindig mások).
Ez a film a 2000-es évek közepi akciófilmek megújulásának egyik legjobb darabja (éppenséggel Nolan Batmenjei, és Greengras Bournjai mellett).

És amúgy abból a szempontból illik a Bond filmek sorába, hogy azok mindig egy aktuális trendet utánoztak. Ez a film ezt a trendet lovagolta meg.

2018-04-14 19:20:35 csabaga (3) #141

Brosnan után abba akartam hagyni, azért tépelődtem, és mikor kiderült az új Bond személye, eldöntöttem, vége. Craig és az első filmre tervezett Cary Grant, jesszus! Lesz majd fekete Bond, női Bond, de nélkülem.

2018-04-14 19:12:48 critixx (3) #140

Nos, hát izé...

Érdekes, egyben megosztó egy film ez. Az a helyzet, hogy mind Chris, mint BonnyJohnny véleményével egyet kell értenem. Sok pozitívum volt Daniel Craig debütáló Bond-filmjében, de legalább ugyanennyiszer fogtam a fejem.

Egy biztos, a készítők eléggé értenek ahhoz, hogyan kell a szarból visszahozni ezt a sorozatot. Ezúttal volt talán a legnehezebb dolguk, a Moonraker 2. (bocs, Halj meg máskor) után elég radikális változtatásokra volt szükség ahhoz, hogy új életet leheljenek a saját nagyzolásába belefulladt szériába. És ezt meg is lépték. Az Őfelsége titkosszolgálatában óta készült talán a legegyedibb Bond-film került ki Martin Campbell kezei közül.

Nem véletlen, hogy a Casino Royale talán a Lazenby-filmre emlékeztet a leginkább. Mindkét film készítői egy másféle, a megszokottól eltérő Bond-karaktert és Bond-történetet vittek a vászonra. Bond mindkét esetben jóval esendőbb figura mint a macsó Connery, a laza Moore vagy az "öltönymodell" Brosnan esetében. Mindkét esetben szerelmes lesz és emiatt ott akarja hagyni a titkosszolgálatot, de szerelme végül tragédiába fullad. Tetszett a "realistább", komolyabb hangvétel, mely a már említett filmen kívül az olyan darabokat idézi fel mint az Oroszországból szeretettel vagy a Halálos rémületben. Végre nem a túlburjánzó technológián és a CGI robbanásokon van a hangsúly, végre nem bazi nagy űrfegyverekkel akarják elpusztítani a világot. És igen, nekem abszolút tetszett, hogy a "Bond-lánynak" ezúttal valódi személyisége van és a "főgonoszt" is kidolgozottabb karakterré sikerült formálni.

Ami viszont nem tetszett és ami miatt Chris-el is egyetértek: kicsit úgy éreztem, mintha a fürdővízzel együtt a gyereket is kiöntötték volna, és a nagy megújítási, illetve "valószerűvé tételi" igyekezetben egyszerűen elveszett csomó olyan dolog, ami a Bond-filmeket Bond-filmekké tette. Nagyon hiányzott a humor, Bond lazasága, a vicces szexuális utalások, az egész "larger than life" jelleg, ami még a Dalton-féle filmekben is jelen volt, illetve azok a toposzok, cselekmény- és karakterelemek, amik a kezdetektől végigkísérték a franchise-t. Úgy éreztem, mintha ez egy "sima" akciófilm lenne és nem is egy Bond-mozi. Összességében (kövezzetek meg) a GoldenEye szerintem jobb "rebootja" volt a szériának mint jelen film.

Ehhez jön Daniel Craig, aki pedig... hát... sajnos annyira távol áll Bondtól mint Makó Jeruzsálemtől. Oké, átfogalmazom, a filmes Bondtól, mert nyilván, Fleming eredeti karaktere másmilyen. Ahogy már fentebb írtam, egyszerűen hiányzik belőle a humor, a lazaság, a sármos macsó attitűd. Helyenként megcsillogtat valamiféle hideg eleganciát, de ez sem az a fajta klasszikus gentlemanség, ami régen a figura sajátja volt. Lehet, hogy később jobban beleszokik a szerepbe és jobban magára ölti a 007-es személyiségjegyeit (elvégre ez a film arról szólt, hogyan lesz Bondból Bond), de nekem itt ez mind hiányzott.

Illetve - ami sajnos a legtöbb Bond-filmre jellemző - tele van felesleges jelenetekkel a film. A játékidő túlságosan hosszú (félórát simán le lehetett volna csippenteni belőle) és helyenként nagyon leül. A hosszú-hosszú pókeres részek nekem például dögunalmasak voltak (lehet, hogy csak azért, mert nem érdekel különösebben ez a játék), végig azt vártam, mikor lesz már vége a nagy játszmának.

Hát első szuszra ennyi...

2017-05-27 15:11:57 BonnyJohnny (5) #139

Az érvelésed végig arra van kihegyezve, hogy nem olyam, amilyennek szerinted lennie kellene, az irodalmi alaptól függetlenül. Illetve attól függetlenül, hogy komolyságot, mélységet kapott a karakter, a történet, sőt, a fögonosz is (ami James Bond filmekben sokszor a nevetségesség határát súrolta). Ezzel az érveléssel nem is akarok vitatkozni. :P
Nekem így tetszik. Sőt, mivel így van közelebb az "igazi" Bondhoz is, azt kell, hogy mondjam, hogy ez előtt csinálták rosszul.

2017-05-27 14:46:30 ChrisAdam (4) #138

Túl karakteres = túl határozott, karakán. Ami egy Bond-lányhoz nem illik. Tulajdonképp Vesper nem is Bond-lány, s a filmnek ezzel nincs is Bond-lánya, mert Vesper az egyik gonosztevő. És ez nem baj, ahogy az sem, hogy Vesper karaktere ennyire domináns és határozott, mert jól működik, csak ezzel a korábbi James Bond filmektől fogja ellökni magát.

Ez konkrétan fájt. És reménykedj, hogy Cesare Gonzago nem olvasta e sorokat. :D Egyrészt, totál más az az elegancia, amit Craig és Moore képvisel. Másrészt Moore eleganciája pontosan az a James Bond attitűd, amit vár az ember Bondtól és amit olykor Craig is fel-felvillant. Mert hiába James Bond a könyvekben eredetileg ilyen és olyan, a néző a 20. film után még szép, hogy James Bondot annak az embernek ismerte meg, aki elegáns, öltözékében és megjelenésében, ezen felül jó humora van, laza, de tisztelettudó, gentleman, de Craig Bondja meg egy csupasz gyilkológép, még csak nem is Bourne. Fapofával öl, érzéketlen, és igen, azzal, hogy komolyan vették az egészet, elkezdtek Bond eredetsztorijában turkálni, azzal is aláástak a dolognak.

És nem, Nolan Batmanjei totál nem hozhatók ide. Totálisan más műfajok. Batman sztorija alapból tragikus, az egész Gothan közege simán elbírja azt a masszív anyagot, amit Nolan megalkotott, sőt. Ugyanígy totálisan más az, hogyha egy Marvel-film komolyabb hangvételt vesz fel, de a James Bond nem ilyen. Vagyis egykor nem ilyen volt, most már Craiggel meg lehetett szokni azt, hogy itt is drámáznak az emberek és a többi. Pedig a James Bond filmeknek pont az a pikantériájuk, hogy mindenféle "rajzfilmes" kütyüt behoznak, ami kicsit képtelenség, de ugyanakkor menő (nem mindig sikerült persze). Emellett James Bond örök és állandó volt, nem foglalkoztunk azzal, hogy árva volt, vagy miért került az MI6-hez. És szórakoztató volt, humoros és azért szerettük meg James Bondot, mert mindent megtehetett. Daniel Craig Bondja, habár én nagyon bírom a színészt, már nem ilyen. És nem lehet jönni azzal, hogy de hát fejlődik, változik a karakter, az miért baj, mert ez pont olyan lenne, mintha Han Solo az előzményfilmben nem az lenne, akit megszoktunk évtizedeken keresztül, hanem hirtelen egy hősszerelmes nyáladzó drámázó fiúcska lenne. Ugye, hogy nem tetszene. Van, ami nem változik. Szerintem.

2017-05-27 06:42:36 BonnyJohnny (5) #137

Hét év alatt most olvasom első alkalommal negatívumnak, hogy egy női szereplő túl karakteres.
Amúgy Craigben benne van az elegancia, csak nem olyan paródia szintű, mint Moore vagy Brosnan. Tehát effektíve a Craig ellen felhozott vád az, hogy komolyan vehető. Ilyen kifogást se hallani gyakran. Különösen manapság, mikor "a hanyatló Hollywood" felszínes karakterei a leggyakoribb sírás oka.

A filmben vannak kütyük, csak nem a rajzfilm kategóriában. Q és Monnypenny pedig MÉG nincs.

Viszont, ha elfogadom az "ez nem Bond film" érvelést, akkor gyorsan húzd le a Nolan féle Batmaneket is. Mert azok meg nem Batman filmek. A fentebbi realisztikus és komly kritikák azt is érhetik. (Érik is egyesektől.)

Meghát akkor a Marvel filmekre adott könnyed hangvétel és egy kaptafa kritika is érdekes. Itt egy film, ami újat mutat a sorozatán belül, és komolyabb irányba viszi. Erre lehúzod? Már nem is emlékszem mihez hasonlítottad a Marvel filmeket. Valami péksüteményhez, amit megunsz, ha mindig ugyanaz. Na tessék! Mégiscsak a megszokott ízeket keresed...

Ja, és ez a megközelítés közelebb áll az eredeti James Bondhoz, ami a regényben, illetve az első két filmben van. A Goldfingernél elanyarodott a széria az "igazi"'James Bondtól. Meg kell jegyeznem, hogy ott még működött (nagyon is, pont ezért kanyarodtak el), de aztán elkezdődött a minden második film paródia tendencia, meg a mindenkori korszellemhez simulás. Ami egyébként a Craig féle vonalat is eredményezte, hiszen itt Bourne és Nolan féle Batman határozták meg az akciófilm vonulatot, valamint minden második Craig féle Bond film katasztrófa.

2017-05-27 01:21:27 ChrisAdam (4) #136

Igazából úgy lenne ez az egyik legjobb Bond film, hogy tulajdonképpen nem is Bond film, hanem egy akciófilm Daniel Craiggel. Az igazság az, hogy itt kellett ráébrednem arra, hogy bármennyire is bírom Craiget, nem igazán jó Bondként. Totál nincs benne az az elegancia, úriemberes könnyedség, ő tényleg ez érzelemmentes akcióhős, aki darálja az ellenséget, pedig Bond nem ilyen.
Eva Green pedig ugyanígy: hiába baromi szexi, meg minden, totál nem Bond-lány, ahhoz ő túl karakteres, túl domináns és határozott.
A filmben nincsenek kütyük, Q, vagy bármi, ami még a James Bond-filmekhez kötné.
Szóval ahhoz képest, hogy annak idején eléggé tetszett, most nem így vagyok, mindezen túl azt gondolom, feleslegesen túlnyújtott, az utolsó fél óra kb. felesleges, a szerelmi szál is inkább kínos.
Na persze mindent egybevetve akciófilmként nagyon is helytáll, kifejezetten pörgős, brutális akciók vannak benne, baromi látványos, a kaszinós jelenet zseniális, a kezdő beugró pedig nagyon menő.
Ez így most egy négyes, s ezek után kicsit félve nézném újra a többi James Bond-filmet, mert ha az ötösből gyengébb négyes lett, akkor a középszerű részek vajon hova süllyedhetnek...

2017-02-03 12:19:35 noresz02 (4) #135

Ott a pont. Tökéletes akciófilm, tökéletes színészekkel, de amikor Bond csajozós oldalát kellene elővillantani, akkor egyszerűen kiderül, hogy Daniel Craig-nek egyszerűen nincs sármja. Főleg kiütközik ez egy olyan "démoni fenevad" mellett mint Eva Green. Ez szigorúan mínusz 1 osztályzat egy James Bond filmben. A többi hibátlan szinte.

előzmény: Jereváni Rádió (#130)

2016-11-03 12:54:48 Dezsmant (5) #134

Az előző Bond filmeken simán elaludtam, de így, hogy Craig kapta meg, éles váltás történt a többi filmhez képest úgy csépeli az embereket a filmben és olyan eseménydús, valamint a helyszínek is olyan jól lettek megválasztva, hogy odaszögezi az embert a tvhez és nem tudsz egyszerűen mást csinálni közben

2016-04-29 10:37:42 Ugor (4) #133

Ez azt jelenti, hogy nem mindet néztem most végig. Tulajdonképpen majdnem mindet láttam, de valamiért nem osztályoztam le. Így aztán jegyet vettem a jobbik fotelbe és sorban előkaptam őket.

2016-04-29 06:42:53 BonnyJohnny (5) #132

Ez mindet jelenti?
Csak mert 24+2 van. :)

2016-04-29 02:50:03 Ugor (4) #131

Lelkesen végignéztem egy-két hét alatt vagy 20 Bond filmet, and the winner is... Casino Royale!

2015-01-16 23:42:25 Jereváni Rádió (5) #130

Sajnálom, hogy a Bondot jellemző eleganciából milyen kevés maradt, kicsit nehezen hiszem el, hogy a Craig féle "tuskó" Bondból egy Connery vagy akár egy Moore-féle charme-os Bond lett, de sebaj. Maga a film egyszerűen: HIBÁTLAN, így csupa nagybetűvel.

2014-08-06 21:40:08 Rorschach (5) #129

Biztos eret vágnak magukon emiatt.
Amúgy floodolás helyett ez a funfact áradat simán mehetett volna az érdekességek közé...

2014-08-06 20:36:33 sajoferenc (4) #128

A Miami repterén játszódó jelenetben rengeteg Czech Airlines gépet látunk. Na már most: a cseh légitársaságnak nincsenek járatai Miamiba, és bár a prágai reptéren forgatták a jelenetet, azért erre igazán gondolhattak volna.

2014-01-10 01:28:57 tomside (5) #127

Ha nem is a filmtörténelemé vagy a KT-é, de részemről (1300 filmmel a középmezőnyt közepesítve) aligha nem a legnagyobb mea culpa következik e helyütt. Eleddig ugyanis a bemutató emlékeire támaszkodva hármasra ítéltem az epizódot. Most azonban - amikor időrendi sorrendben nézem végig a JB-t - el kell ismernem, hogy ez a legjobb epizód. Fenntartom, hogy továbbra is Timothy Dalton a (számomra) legszimpatikusabb Bond, de ettől függetlenül ez a legjobb rész. Ahányszor megvezetett és ahogyan idebenn a tagadás attitűdjével a képernyő elé ülve végül is képkockáról képkocára meggyőzött és levett a lábamról, nem tudom befejezni a mondatot. Mert erről csak szuperlatívuszokban. Eva Green, egyszerűen a legközelebbi Bond-lány, még ha nem is lett házasság a vége (a <számomra> második legjobb Bond-filmhez hasonlatosan. Igen, a George Lazenby-sre gondolok).

Összegezve: 25/1
Ennyi Bond filmre adtam ötöst.

Ja, tudtad amúgy, hogy ez egy rohadt szubjektív vélemény?

(ui.: Nem a valahai legjobb címmel bíró Bond-film, a Quantum of Solace bűne, hogy nem tudott felnőni ehhez. 24-ből 1-nek sem sikerült.)

2013-08-22 21:31:09 Ágó (4) #126

Csak jön fölfelé az az osztályzat! :)

előzmény: Daemiaen (#34)

2013-02-28 06:29:54 HejjaX (4) #125

Bondnak valóban kiváló, az egyik (ha nem a) legjobb.
Amúgy egyszer már láttam igazi színészként játszani, méghozzá "A fiók"-ban, meg is emlékeztem erről annak a filmnek a topikjában, annyira meglepett.

2013-02-28 05:25:56 ChrisAdam (4) #124

:D Na jó, ezt nem olyan értelemben kell érteni. A JamesBond filmekhez képest jó volt.

előzmény: HejjaX (#123)

2013-02-28 00:49:44 HejjaX (4) #123

"Craig nagyon jó színész"? Húha. Ne igyál többet.

2013-02-28 00:00:09 ChrisAdam (4) #122

Na kérem, egy Bond film, ami értelmes, gondolkodik, szép, izgalmas, igazi feszültség és érzelem van benne.
A Casino Royale a legjobb Bond film.
Nem csak azért, mert Daniel Craig szinte a legjobb James Bondot alkotja meg. Személyisége más lesz: nem egy világmegmentő valaki, hanem egy laza, ugyanakkor rendkívül intelligens ügynök. Amúgy Craig nagyon jó színész, talán ezért is volt olyan jó a karakter is.
Ahogy kezdődik a film, az valami bámulatos... az a kergetéses jelenet iszonyúan felpörgeti az embert, Campbell nagyszerűen tud akciót rendezni, nem hiába tért vissza az Aranyszem után.
Aztán az ezután következő bő 110 perc szinte csontnélküli ötös, egyedül a vége rontotta el az egészet - a túlnyújtott szerelmi szál. Egyébként is hadilábakon álltak a párbeszedek (de egy Bond filmben kit érdekel?), viszont azok a nyálas szerelmi vallomások nagyon elrontották a filmélményt. Ugyebár eddig sem szoktuk meg, hogy James szerelmes, így most sem kellett volna ennyire belemenni, viszont talán azért volt ennyire kiemelve, mert ez a film magyarázza meg, hogy Bond miért viszonyul így a nőkhöz.
Annyi baj legyen, szerencsére a finálé megint nagyot üt, így az ötös mégis megvan.
No persze ez egy Bond ötös, ami nem szállhat versenybe a többi ötös osztályzatokkal.

Tehát ez egy olyan Bond film, amiben nemcsak maga a főhős új dimenziót kap, de a főgonosz is végre komolyan vehető és a Bond lány is hús-vér, nem csak két cici. Amúgy Eva Green nagyon jól játszik.

Na, most jöhet majd a leamortizálás.

2013-01-27 17:45:01 Gasz András (5) #121

Casino Royale:
Igazán üdítő Bondos újrakezdés volt 2006-ban. Frissítő martini élmény. :) Craig az eddigi legjobb Bond Connery mellett. Már ebben a részben is sokat kellett nyújtania. A Skyfallban még rátett egy lapáttal. Nekem nagyon bejött hogy itt a Bond lányt se nézték hülyének és Eva Greent sem egy modellnek. Azért kellett színészkednie is ellentétben más Bond filmekkel. A sztori is nagyon jó volt hogy Bond megtalálja végre a békességet és boldogságot de mégsem tud kitörni az MI6 ügynökség 'karmaiból' egy tragédia és egy szervezet miatt. Az akciók is hitelesebbek 'véresebbek' keményebbek, ütnek szó szerint is. :) A vágás a Skyfallhoz hasonlóan jó nem kapkodó mit a Quantumban és nincsenek shaky camek sem. A filmet fel lehetne osztani különböző rétegekre is van egy bevezetés mint minden Bondnál aztán egy feltérképezés aztán egy pókeres trükkös rész, majd akció a köbön majd egy csattanó és egy dráma és végül a leszámolás (félig). A casino-s jelenetekben jó a feszültségkeltés is. Ami hiányzott a Quantumból később.
Igazi friss erőt vitt bele újra a Bond franchise-ba Martin Campbell. Kifacsarta a túlzásokat/fantasztikusan gagyi kütyüket és érzelmi erőt, drámát, reálisabb akciókat vitt a filmbe, nagyon jó színészkedések mellett. Akciót pedig már az Aranyszemben is tudott rendezni, de abban is rákapcsolt egy új szintre.
Jó lett volna a Quantumnál is őt látni a rendezői székben és kirúgatni a forgatókönyvírót és sztrájkot is. :)

2012-12-08 19:49:37 Hannibal Lecter (2) #120

Ijesztően semmilyen film. Craig viszonylag jó Bond, ezt készséggel elismerem, de más kimagasló erénye nincs a produkciónak. Kár, az ajnározó vélemények miatt sokkal többet vártam. Bár az is igaz, hogy a Bond-univerzum alapvetően nem nekem való.

2012-10-28 22:14:38 Rorschach (5) #119

A többi Bond megtekintése előtt is nagyon szerettem a filmet, hát még most! Szerintem toronymagasan a Casino Royale a legjobb rész, bár meg kell jegyeznem, voltak szövegek, amik igencsak megrezgették a lécet, szerencsére ennyi még bőven belefért.
A film maga pedig összeszedett, átgondolt, stílusos, Craig tökéletesen adja a 007-est, megvan benne valami, ami a többiekből hiányzott. Vagy talán csak a "földhözragadt" megközelítés miatt, de konkrétan tényleg hihető, nem úgy, mint az elődei az órába rejtett szerkentyűikkel.

2012-09-23 22:55:19 Victor Vance (5) #118

Craig mimikája néha tényleg olyan mint az Osztyepenko-szobornak, de többek közt szerintem pont ezért jó Bond szerepében. A film nagyrészében egyébként is csak gyilkol hidegvérrel, és az arckifejezése, kék szemei akkor kifejezetten ridegséget adnak a karakternek, tökéletesen átjön a figura, és nagyon regényhű. Viszont mikor az érzelmek kifejezéséről van szó, Craig akkor sem vall szégyent.

2012-09-23 22:46:32 gomez1000 (5) #117

" M. : Fontos, hogy mindig érzelem mentesen kezelje a helyzetet! De látom ez nem jelent magának gondot! " - Hát ezért ilyen az arckifejezése :)
Kétségtelen, hogy szakít a hagyományokkal, de kiváltképp ez az egyik legnagyobb drámai hatással bíró James Bond film.

előzmény: bruce (#109)

2012-07-05 23:59:03 BonnyJohnny (5) #116

Mondanám, hogy újranézve feljebb kúszott a szememben, de inkább úgy helyes, hogy pontosítódott. A Bourne Ultimatum mellett az előző évtized egyik legjobb akciófilmjének tartom.
És számomra egyértelműen a legjobb Bond epizód. Craig pedig (holtversenyben Conneryvel) a legjobb James Bond szerintem.

2011-03-12 15:29:14 mchn (3) #115

Tegnap megneztem ujra es ismet ra kellett jonnom, h a mainstream mozikbol ki kell hagyni a pokert. Meg a Pokerarcokban is borzasztoan butitott jatszmak voltak, de ami ebben megy az oly mertekben rohejes, h nincsenek ra szavak.

2011-03-07 13:03:50 filmkritikus (?) #114

Magasan a legjobb Bond-film, de még így is csak gyenge hármas.

2010-11-26 16:48:40 Rorschach (5) #113

Többet? Hol?

2010-11-26 14:38:48 JeszKar (5) #112

Kicsit többet kíván, tény, de Craig abszolút jól hozza azt, amit kell.

2010-11-26 14:32:55 bruce (3) #111

Azt hogy két arckifejezéssel játsza végig a filmet?Nemhinném.

2010-11-26 14:08:37 Rorschach (5) #110

"nem is lenne baj ha a szerep ezt kívánná tőle"
Ezt kívánja.

2010-11-26 13:58:34 bruce (3) #109

A film akár lehetne jó is ha nem Craig lenne benne a főszereplő mert gyakorlatilag három arckifejezésből játssza végig a filmet ezzel nem is lenne semmi baj ha a szerep ezt kívánná tőle de itt most egy érző félő Bondot kéne hoznia ehez képest csak néz bambán végig.

2010-08-05 14:54:21 Rocky (?) #108

Remek film.Craig felfrissülés.Eva Green gyönyörű. VÉGRE egy BOND, aki amolyan ,TUFF GUY' ,kemény fiú.
(a régieket is ímádom, de ez nagyon kellett!) elég ennyi:
pincér:rázva vagy keverve?
Bond: Ne fárasszon , töltse ki..---EZ AZ!

2010-05-03 10:20:03 aero2zero (4) #107

Én a Torta (Layer Cake) c. filmben figyeltem fel pár évvel ezelőtt Craigre, még jóval a James Bond-felkérés előtt, és hát... úgy vélem, megfelelő kezekben van a széria jelenleg. :) Kellően 'cool', mint Bond, a film maga is jó volt. Végre nem az a világot elpusztítani igyekvő 'supervillain' karakter, viszont Le Chiffre-t is eltalálták, jól adta a dán színész. (Na meg azért olyan se volt nagyon még, hogy a főgonosz idejekorán kap golyót a szeme közé.) Stílszerűen azt mondanám: jól megkeverték a lapokat. :) Nekem tetszett, csak így tovább!

2009-06-23 09:03:59 ronin07 (?) #106

Meg az is, hogy röpke 2 év múlva a producerek pofátlanul eltértek ettől a maguk által kijelölt irányzéktól.

előzmény: gringo (#105)

2009-06-21 23:32:33 gringo (4) #105

Télleg ez a legjobb James Bond, asszem. Elég súlyos, hogy 44 évet kellett várni :D

2009-05-26 09:33:14 [: Azuroo andrew :] (4) #104

Ivan/ véleményénél még nem tartok, de az újranézés után simán módosítottam jóra a Casino Royale-t.

Egy nagy hibája még mindig van, nevezetesen a játékidő, de ennek ellenpontozására ott van az elmúlt 10 év legjobb gyalogos üldözése a film elején.

2009-04-09 22:51:13 k3pl3r (?) #103

ööö, az utolsó mondat egy picit lehet spoileres lett. Bár nem biztos, vagy igen?:)

előzmény: k3pl3r (#102)

2009-04-09 22:45:44 k3pl3r (?) #102

Érdekes volt, így újranézni ezt a részt, hogy már láttam a korábbi részeket is. Nem nagyon kedveltem a Bond filmeket, de az elmúlt kb 4-5 hónapban sikerült végignéznem az összeset, és be kell vallanom, nagyon megkedveltem a 007-est. Igaz voltak gyengébb részek is, de egy kivételével (Never Say Never Again), szerintem mindegyikben volt valami bondos, ami miatt lehetett szeretni. Erre nagyon jó példa a Moonraker, ami a Never Say Never Again után az egyik leggyengébb Bond film. Hiába lett a vége pöcsék, az első fele miatt nem lehet teljesen utálni azt se.
Visszatérve a Casino Royale-ra: Amit Martin Campbell nagyon eltalált az az, hogy hogyan lehet úgy megreformálni Bond-ot, hogy még kellően bondos legyen, de mégse legyen teljesen nevetséges/ciki a mai nézők számára. Craig tényleg nagyon jó Bondnak ígérkezik, de szerintem nem volt gond eddig senkivel se. Csak azt remélem, hogy a következő részekben lesz majd sielés és búvárkodás, mert azok nélkül, nem Bond, James Bond.:-) Ja és a CR vége mindent visz! Ahogy ott áll Daniel Craig a nagy stukkerral, és mondja a szokásos szöveget, a szokásos zene mellett, huhh legjobb!:)

előzmény: k3pl3r (#88)

2009-03-25 10:09:28 karthauzi (?) #101

A Bond film tetszett... Nagyon izgalmas volt! Olyan volt mint a Bourne
rejtély+ egy kicsi bárányok hallgatnak :-)))) De nem volt BOND film,
abban az értelemben, hogy szerintem félreértették a Bond filmek
hagyományát, miszerint tulajdonképpen egy divatfilmről van szó, ahol
az öltönyöket, a nőket, a ruhákat, a stílust kell figyelni, és nem
pedig egy lelkileg sérült brutális titkosügynök (már helyenként egész
valóságközeliként ható) vérfagyasztó történetét... (szóval
felborították, a szokásos „kötelező" forgatókönyvet...., és szerintem
nem jó irányba vitték a filmet. – UI. sztem volt létjogosultsága egy
igazi „divat" filmnek, ami valami módon egy klasszikus hozzáállást
reklámozott a világban :-)))

2008-12-31 22:33:32 sztich (5) #100

Off
Nem tudom, nekem inkább egy orosz bálnavadász jut róla eszembe. :D
Egyébként az egyik kedvenc színészem (már a CR előtt az volt), szóval elfogultnak lehet nevezni, de szerintem vonzó és szeretem a stílusát.
Off vége

2008-12-31 22:07:31 Rituska (3) #99

:::)))
de szép kutya.

2008-12-31 22:06:31 Hannibal Lecter (2) #98

Lehet, hogy kicsit off, de én egyáltalán nem tartom Craig-et, mint színészt, attraktívnak. Átlagos kutyafeje van. Másrészt, most, a Quantum of Solace után már lassan ideje lenne sort kerítenem mindkét új Bond-filmre...

2008-12-31 22:04:09 Rituska (3) #97

Craig annyira jól néz ki. És mindig csinos. Asszem Tom Fordnak köszönhetően. Egyébként én pont azt kaptam, amit vártam, színvonalas akciófilm, eltúlzott jelenetek (az elején az építkezésen az a szökdécselés :)), a gonosz nagyon gonosz, a szép nagyon szép, menő autó, stb. slangok. azt hiszem elégedett vagyok. Craig nagyon kellemes csalódás. Vonzó és van stílusa. Figyelemmel fogom kísérni a pályafutását.

2008-11-18 09:15:57 walter gábor (2) #96

Az egyik legrosszabb 007-es film. Unalmas, story nem sok, az is logikátlan és érdektelen. Unszimpatikus főhős, két dimenziós főhősnő. Háttér nélküli, semmiből előugró és eltünő mellékszereplők. 007-es giccs paródia (ami Bond filmben kötelező lenne, de nem így).

2008-11-17 22:39:47 Marla Singer (2) #95

Ez a film azt mutatja, hogy még Bond is volt kezdő. Legalábbis remélem a következő részben nem fog lelkesen gyilkolászni, nem fogják sem elfogni, sem megmérgezni, mert akkor egy világ omlana össze benne.

2008-11-17 22:30:53 Marla Singer (2) #94

Megpróbáltam élvezni és elfogadni az új Bond világot. Sajnos nekem ez egy hosszúra nyúlt, középszerű akciófilm egyféle arckifejezésű főhőssel, aminek van néhány kiemelkedő pillanata.
Alapvetően hiányzott a varázs! Végig mozgalmas kiforrott történet, akció kevés vérrel és vonzó sármos férfit, stílussal és könnyed eleganciával - naivan ezt vártam és persze mást kaptam.
De ahogy a végén bemutatkozik az kedvet csinál a következő részhez.
Ez a Bond ebben a filmben még kezdő és ha nem is tetszik annyira, mégis kíváncsi vagyok mi lesz belőle.

2008-11-17 14:03:09 David (3) #93

JA és még valami: nem mentem az új film premierjére...

2008-11-17 14:01:45 David (3) #92

Gondoltam mielőtt elmegyek moziba az új Bond-filmre megnézem a Casino Royale-t mégegyszer kedvcsinálónak.Nem kellett volna.Olyan érzésem támadt mintha a film valahol a Bourne és a számomra igazi Bond filmek között elveszett volna.
Számomra kicsit semmilyenre sikerült.

Pár észrevétel a filmmel kapcsolatban:
1. James Bond-ot nem a neve teszi azzá aki...
2. James Bond mióta tud Batmant megszégyenítő könnyedsséggel 10 emelet magasban további métereket ugrani???
3. James Bond nem "szokott" :) annyi embert ölni mint Rambo összesen 4 részes pályafutása alatt...
4. Kártyás rész (itt már a drótkötél is szakadt volna ha lenne...): ha már a matematikára helyezik a hangsúlyt akkor kicsit belegondolhattak volna abba a bizonyos utolsó leosztásba.Ha jól emlékszem két flush, egy full és egy royale flush-on osztoztak 4en!!!!!!!ehhez szerintem nem kell további kommentár (ki lehet számolni mekkora erre az esély de szerintem erősen konvergál a nullához!)
5. James Bond nem azért sármos, mert arcizma sem rebben és mert bunkó, alpári a nőkkel...stb

pár pozitívum is azért:
Eva Green gyönyörű (sztem )
A film végén azt a bizonyos szokásos Bondos bemutatkozást nagyon eltalálták

2008-11-10 22:48:25 Creeplideath (4) #91

A Never say never után óta messzemenőleg a legjobb James Bond film...
Craighez nagyon illik ez a már-már pszichopata, brutális Bond..

2008-06-29 19:38:30 ronin07 (?) #90

Semmi szükség a lazaságra, viszont a vívódó flemingi érzületre igen. A Casino Royale-t ehhez a kritériumhoz kell igazítani, hogy tetsszen. Most tudjuk meg, mi vezetett a 007-es életében, hogy azzá váljon, ami Vol. 1., itt a személyiségének, egy kezdő bizonytalanságának kell dominálnia. Nem hiába válszották ezt a regényt Broccoliék az akcióparadéba forduló utolsó epizódok után.

előzmény: bruce (#89)

2008-06-14 23:10:44 bruce (3) #89

Nekem egyszerűen nem tetszik Daniel Craig James Bondja.Hiányzik Brosman lazasága ami szerintem Craigban szerintem egyeltalán nincs meg.

2008-04-27 23:23:35 k3pl3r (?) #88

Nem volt ez rossz film, sőt a Bond filmek közül ez az egyik legjobb (mondjuk láttam eddig kb 4-et). Ha nem Bond filmet csinálnak belőle (és kihagyják a nevetséges jeleneteket), kifejezetten tetszett volna. Hiába sosem rajongtam Bondért.

Eva Green vitához: szerintem is gyönyörű! :)

2008-04-05 19:24:49 wayage (5) #87

Szerintem is gyönyörű nő Eva Green:)

előzmény: Ivan/ (#85)

2008-04-05 18:58:26 slozi (4) #86

Nekem is a kedvenc Bond-jaim között van, de a főcímdalról pont az ellenkezőjét gondolom, mert az szerintem az egyik legjobb, természetesen a GOLDENEYE mellett.

U.i. Elfelejtettél pontozni (húzzuk felfelé azt az átlagot =) )

előzmény: field sr. (#84)

2008-04-05 16:09:06 Ivan/ (5) #85

Szegény Eva Green:( Nem Te vagy az első, akitől azt hallom, hogy nem igazán szép teremtés.

Mindenesetre én tartom, hogy az egyik legszexibb és legszebb Bond lány:) Bár ízlések és pofonok...

előzmény: field sr. (#84)

2008-04-05 14:41:17 field sr. (4) #84

Nekem tetszett, a kedvenc Bondjaim közé tartozik. Csak két dologgal kapcsolatban van kifogásom:

1.A főcímdal. Filmről filmre egyre rosszabbak. Azt hittem, Madonnáénál (DIE ANOTHER DAY) már csak jobb jöhet, de nem így lett. Az utolsó igazán jó szám Tina Turneré volt a GOLDENEYE-ban. Szerintem.

2. Egy Bond esetében nekem nem alapkövetelmény, hogy jóképű legyen, egy Bond-lány esetében viszont elvárnám, hogy szép legyen. No, Eva Green a szépségről alkotott minimális elképzeléseimnek sem felelt meg. Kár, pedig a sorozat korábbi francia színésznőivel (Corinne Clery, Carole Bouquet, Sophie Marceau) eddig ilyen problémáim nem voltak, a legszebbek közé tartoztak. Egy cseppet sem bánom, hogy a felreppent pletykákkal ellentétben mégsem tér vissza a legújabb Bond-filmben.

2008-04-05 13:22:45 ichi (5) #83

Craig igen jó választás volt James Bond szerepére!!! A másik két kedvencem Pierce Brosnan és Roger Moore!

2008-03-05 23:55:47 Magnificat (2) #82

Hát akciófilmnek egy 3-ast adnék, de mint James Bond film, ez egy kettes... A történetben kuszák (első küldetés, de szeptember 11-et említik, minden kocsi új széria, stb), a színészi játék craignél még okés lenne, de a főhősnő az a női Steven Segal arcjátékilag... Semmi arisztokratikus vonás, semmi olyan, ami engem Bondra emlékeztetne...

2008-01-19 15:35:26 ronin07 (?) #81

Danny Craig bebizonyította, hogy nem az a lényeg, hogy nézel ki, hanem hogy jó színész vagy-e és belátod, hogy 44 év után épp ideje volt a realisztikus újrahangolásnak. Ennek megfelelően a profi szakmunkás 007-rendező szépen bemutatja mind Bond egocentrikus, mind pedig tapasztalatlanságai miatt pofára eső oldalát. Bond itt nem egy modellfiú, akit csak a kütyüi húznak ki a szarból, nagyon sokszor veszélybe kerül, hajszál híján elveszíti a védjegynek számító férfiasságát (ha Mr. White nem lép közbe, oda a hímtag - no lám, nem valami high-tech cucc segít rajta), +verik, megmérgezik, végighibázza az egész filmet, gyarló, és az ukrán pénzbehajtó kinézetű Craig arcán visszafogott, ám csakazértis kiütköző jelentős emóciók mutatkoznak. Az akciójelenetek végig földközeliek maradnak, jutalmul a JB-mozik legadrenalindúsabb kalandjait élvezhetjük végig, a "golyózápor-nyaktörögetés-töketlenítés" szentháromságot pedig gyakorlatilag neo noiros szuszpenzió vezeti elő.
Eva Green rengeteg Bond-filmes tapasztalatom alapján az első nőci, aki hús-vér embert faragott a tökéletes testű lead girl-ből, és még esze is van. Mads Mikkelsen (a dánok amúgy is remek színészek) hiteles rosszfiú, de nem szupergonosz, furcsamód vesztett helyzetben van végig a karaktere, de amikor kell szigorú és szadista. A zárójelenet pedig... FENOMENÁLIS, csakúgy, mint néhány 007-kulisszatitok szellemes újjáértelmezése.
James Bond végre abban a fényében tündököl, amilyenben mindig is látni akartuk. Sebezhető, céltudatos, a jó ügyért cselekszik. Kézzelfogható eredményekért hajlandó mindenre, amire Jack Bauer, személyiségábrázolása Jason Bourne-éval vetekszik.

2008-01-06 19:17:08 wayage (5) #80

Martin Campell csak akkor tud jó filmet rendezni, ha James Bondot kell újraéleszteni. Daniel Craig elsőre furcsa választás volt, de most már mást nem tudnék elképzelni helyette. Nekem jobban tetszik, mint Pierce Brosnan. Eva Green a tökéletes Bond lány. A főgonosz Mads Mikkelsen (Le Chiffre) is jó választás volt. Tetszik, hogy a film első fele pörgős akciókkal van tele. A másik fele meg kevésbé látványos, mégis nagyon izgalmas. Bevallom én nem voltam sohasem nagy Bond rajongó, de most sikerült megfogniuk. Sok Bond hagyománytól eltértek, de ez remek ötlet volt. Sikerült megalkotniuk az utóbbi évek legjobb akciófilmjét és persze a lejobb Bond filmet (persze csak szerintem:).

2007-12-23 16:13:13 Dió (5) #79

Hú... tényleg nem kötekedésből kérdem, de mennyit láttál a filmből? Mert sztem amíg vki nem látta egy film 70%-át, addig nincs joga végleges véleményt alkotni róla... de sokszor akkor is csak indokolt esetben. Szerintem.

előzmény: Semprini (#69)

2007-12-23 12:15:02 Ivan/ (5) #78

Akartam erre megint valamit írni, de aztán megondoltam magam. Közeleg a karácsony, szóval megprobálok ezutal toleránsnak mutatkozni. Részemről kiszáltam a "vitából".

előzmény: Semprini (#76)

2007-12-23 12:14:51 Olórin (5) #77

igen. nekünk itt ez a lételemünk. én ezért kelek fel reggel.

előzmény: Semprini (#76)

2007-12-23 12:09:54 Semprini (1) #76

Ja, hogy akkor most csak "megszokásból" estetek nekem? Akkor visszaszívtam! XD

2007-12-23 12:05:54 Ivan/ (5) #75

Na jó inkább nem vitázom veled. Tök felesleges, hiszen nem láttad a filmet. Ok, tudom láttál belőle részleteket és képeket is de szerintem ez azért nem ugyanaz...

2007-12-23 12:04:40 Olórin (5) #74

kár, hogy bármennyire szeretnéd az ellened indult keresztes hadjáratnak beállítani, mindenkinek "nekiesünk", aki látatlanban osztályoz. ugyanis szánalmasan buta dolog. amúgy kíváncsi vagyok, te mit szólnál, ha valaki mondjuk a Macskafogó II-re zúzná rá így az egyest...

előzmény: Semprini (#69)

2007-12-23 12:00:47 Semprini (1) #73

Ha te mondod, "biztos" úgy van (?), mindenesetre én moziban láttam, és nem tűnt nézhetetlennek. Ez viszont szó szerint az, legalábbis számomra, mivel képtelen lennék rászánni magam, hofgy végignézzem... XD

előzmény: Ivan/ (#72)

2007-12-23 11:57:26 Ivan/ (5) #72

Meg úgy maga az egész film is. Néha olyan volt az érzésem mintha egy nagyköltségvetésű b-filmet néznék. Az egész film ugy volt rossz ahogy van.

előzmény: Semprini (#71)

2007-12-23 11:55:29 Semprini (1) #71

Na, annak meg a főcímdala volt gyalázat! :-P

előzmény: Ivan/ (#70)

2007-12-23 11:53:27 Ivan/ (5) #70

legnagyobb mozisorozatot így töknkretenni viszont tényleg művészet

Egy filmről beszélünk? Nem kevered véletlenül a Halj meg máskorral?

2007-12-23 11:51:01 Semprini (1) #69

Mielőtt újfent nekem esnétek (bár máris későn szlok): magát a filmet ugyan nem láttam, de épp eleget láttam belőle és hallottam róla ahhoz, hogy nyugodt szívvel ráéadhassam az egyest, csökkentve ezzel némleg az átlagát...
A legnagyobb mozisorozatot így töknkretenni viszont tényleg művészet - ha ez volt a cél, akkor sikerült!

előzmény: Ivan/ (#67)

2007-12-23 11:46:49 Olórin (5) #68

miért nem vagyok meglepve...?

2007-12-23 11:46:22 Ivan/ (5) #67

Látatlanban egyetértek Daemiennel és Cesare Gonzagóval

No comment...

2007-12-23 11:44:16 Semprini (1) #66

Látatlanban egyetértek Daemiennel és Cesare Gonzagóval, leelenőrizni viszont aligha fogom, mert (az előzetesek és képek alapján) Craig szerintem olyannyira nem Bond, hogy sajnálok a filmre két órát az életemből.

2007-12-23 11:28:58 Timon (4) #65

A Bond filmeket egy kivételével nem láttam még, így nem sok viszonyítási alapom van, h. mennyire használt esetleg rontott az "új köntös" a szériának. Mindenesetre én azoknak a táborába tartozom, akiknek tetszett a film, annak ellenére h. voltak előzetes kételyeim Craig, mint Bond kapcsán, de utólag ezek szertefoszlottak. Eva Green pedig Bond-girl-ként sztem helytállt, illett hozzá ez a szerep, ráadásul igazán szemrevaló teremtés ;)

2007-12-23 11:09:51 Film-fan (4) #64

Új idők, új Bondja. Így van ez jól.

2006-12-15 20:08:54 Ivan/ (5) #63

Hehe:) És akkor mivan?:) Amugy meg jelzem bűnrondának sose tartottam:)

előzmény: agydonor (#62)

2006-12-15 19:57:47 agydonor (4) #62

emlékeztetlek, hogy amíg nem lett belőle bond-lány, te sem voltál nagy véleménnyel róla. szánalmas..:P

előzmény: Ivan/ (#47)

2006-12-11 11:06:21 Daemiaen (5) #61

Ja, hogy abból indulunk ki, hogy Zitónak van jó filmje? Hmmmm. :)

előzmény: Cesare Gonzago (#44)

2006-12-10 11:20:21 Olórin (5) #60

SPOILER
Pedig az a történet legfontosabb eleme:) Le Chiffre azért veszít súlyos pénzeket, mert Bond megakadályozza a repülő felrobbantását.

2006-12-10 05:21:39 Dió (5) #59

"dramaturgiai jelentőssége"??
Na ez az, amit én nem vettem észre, bár ettől még nem elképzelhetetlen, hogy igazatok van, bár a repülőteres látványparádé pölö nem emlékszem, h bírt volna ilyennel.

2006-12-09 14:17:17 Cesare Gonzago (1) #58

Bizony, nem vagyunk egyformák! (Istennek hála...)

2006-12-09 14:09:59 Olórin (5) #57

Nekem a titkos kis favoritom a lépcsőházas bunyó a karddal hadonászó terroristával, iszonyatosan jól van megrendezve.

"a következő részben - ha ugyan ő lesz - biztosan finomabb lesz egy fokkal a modora"
persze, írtam is lentebb, hogy elvileg ennek a résznek a végére válik azzá, aki ismertünk. Mégis... nem hiszem, hogy ezek után jó ötlet lenne teljesen visszatérni a korábbi Bondhoz. Remélhetőleg találnak valami arany középutat, ami megfelel majd azoknak is, akiknek ez a változás már sok, és azoknak is, akik meg már a régire untak rá.

előzmény: deviant (#56)