Spaghetti a mezzanotte (1981) ☆ 👁

(Sergio Martino)

olasz vígjáték

3,5

2021-04-02 15:30:17 DevilTakeU (3) #9

Imádom! A szinkronja - elsősorban Haumann és Pálos Zsuzsa - fergeteges,a feleséget alakító színésznő pedig huhúú,hát nem semmi nő volt az biztos. :) Rettenetesen erősen kezd,kicsit olyan mint egy Neil Simon-darab,szinte belesajdul az ember feje,de kissé túl lett tolva,és a végére azért rendesen elfárad,sajnos még az erős nosztalgiafaktor miatt sem tudnék 3 csillagnál többet adni rá.

6.5/10

2021-04-02 15:20:24 The Cortez (3) #8

Komolytalan, ripacskodó félrekúrós komédia. A film humora helyzetkomikumokból, félreértésekből, valamint a röhejes főszereplő őrjöngéseiből, hasra eséseiből és további szerencsétlenkedéseiből fakad. Időnként fel-fel lehet röhögni a látottakon, de leginkább csak fárasztó meg erőltetett az egész alkotás. A finálé nem meglepő módon túltoltra sikeredett, így ezzel tökéletesen a mozi hangulatához, jellegéhez illeszkedik.

2013-12-31 14:48:18 1100101 (3) #7

Idiótaság.

2010-09-28 13:58:37 BonnyJohnny (3) #6

Ja és még valami... a szinkron nagyon nagyon sokat hozzátesz. Haumann Péter magyarhangja önmagában is elviszi a filmet. Zseniális.

2010-09-28 13:54:17 BonnyJohnny (3) #5

Ez a film hat évvel a születésem előtt készült, de még most, huszonhárom évvel később is végig röhögtem az első fél órát. Emlékszem, még kisgyerek koromban megvolt ez nekünk VHS-en, aztán eltűnt ez is, mint oly sok régi filmünk. Akkoriban csak úgy hívtuk, a "Röhögős film". Ma is értem miért.
Szerintem ez a film üti Adam Sandler életművének nagy részét (ami mondjuk nem nagy szó). Nem véletlenül hozom a párhuzamot. A hasraesős, segberugós, altesti és szexista poénok mai "nagymestere" ő. Csak amit ő csinál az inkább nevetséges, mint vicces, szánalmas, mint ötletes, de legfőképp kínos, mint szórakoztató.
Ellenben ezzel a filmmel.
Mondjuk a film hátsó kétharmada leül egy kicsit, ezért talán megremegek a közepes felé. De a végéig felbukkannak a könnyfakasztóan jó poénok, és a hasunkat fogjuk a film végéig. Na persze, ha valaki vevő erre a poénra. Sajnos az előbb említett amerikai úriembernek, és Rob haverjának sikerült ezt a stílust teljesen a sárba tiporni, így nem csodálom, ha valaki ugyanennek a stílusnak régebbi, és bájosabb változatától is iszonyodik. Én is így érzek. Ha nem lenne régi kedvenc, lehet nem adtam volna esélyt ennek a filmnek.

2010-08-30 00:07:59 carmine (1) #4

Miután az első 25 perc arról szólt, hogy a főszereplő állandóan kiabál valamitől és percenként csúszik le a nadrágja, úgy éreztem ez nem nekem való film. Lehet, hogy ez humor, de ezt a fajtát, akkor nem nekem találták ki.

2010-03-19 14:20:18 pvic (5) #3

Szerintem ez egy alapfilm, amit mindenkinek látni kell. Tudom, hogy sokaknak tetszeni fog és persze lesznek olyanok is akiknek nem, de a lényeg a humor az önfelett kacagás, és ez a film rendesen ad a rekeszizmoknak. Ajánlom egy borús napon, egy téli estén, friss tavaszi délelöttön, és egy finom meleg nyári délutánon, szerintem megfűszerezi mindenki szívét-lelkét.

2009-07-26 19:31:28 Cesare Gonzago (2) #2

Mosolyra fakaszt, hogy a még a málló szocializmus utolsó évtizedében is négy évet kellett várnia a honi közönségnek, hogy láthassa ezt a hulladékot. S mily érdekes, hogy - általában évtizedes késéssel - mindig május másodikán mutatták be a rothadó imperialista közönségnek szánt filmeket. Bár nem csodálkozom, elvégre Hofi megmondta: Éljen május... 2. is!

előzmény: Livcsy (#1)

2009-07-18 19:29:39 Livcsy (2) #1

Az iwiw-en van egy olyan alkalmazás, hogy egymás szemében. ha a kettes osztályzatot ott humorra vonatkoztatjuk, akkor annyit tesz: ,,próbál az lenni". na hát ezzel a filmmel is ez a helyzet... csupán ezért nem nézhetetlen. rettenetes, erőltetett, gyenge. hol van ez a Szárnyát, vagy combját?-hoz, vagy a Marakodók-hoz képest?

sehol.