Die Another Day (2002) ☆ 👁

(Lee Tamahori)

amerikai-angol akciófilm, kalandfilm, thriller

2,9

2020-11-21 17:41:57 Benny Bug (2) #35

A sorozat történetének egyik legborzasztóbb főcímdala után korrekt, sötétebb hangulatú kezdés következik. Mindez sajnos hamar megy a levesbe, marad helyette ostoba CGI, unalmas történet és sablonos akciórészek. Nagyon jellegtelen az egész. Brosnan teljesen középszerű, Hale Berry nekem nem volt bejövős, de Rosamund Pike-ot azért szeressük. :D Elég gyenge film sajnos, jó mélyről hozta vissza a szériát pár évvel később a Casino Royale.

2018-03-18 00:59:46 critixx (1) #34

Ez a film kb. Bond mintha Michael Bay rendezte volna. Agyatlan CGI áradat mindenhol (már az előző filmben is kicsit sok volt a CGI, de ez a rész mindent visz), agyatlan akciójelenetek gagyi begyorsításokkal, stb... Bond kb. mintha egy tízéves gyerek lenne, végigrombolja a filmet. A vívós jelenetben mintha minden gátlását feladta volna, rossz nézni. Brosnan amúgy is jellegtelen, de itt végleg letettek arról, hogy bármi komolyabb személyiséget adjanak a karakternek.

Mint ChrisAdam is megjegyezte lentebb, a technológia végleg eluralkodott a filmen. Már az előző két részben is kicsit sok volt a "kütyükből", de itt konkrétan olyan mintha a szereplők csak asszisztálnának a különböző tech-cuccokhoz. Láthatatlan autó, virtuális valóság, lézersugarak, aknamezőkön átrepülő légpárnás hajók... Roger Moore - aki a Moonrakerben játszotta Bondot! - kritizálta ezt a filmet azért, mert túlságosan elrugaszkodik a valóságtól.

Pedig egészen jól indul. A tényleg röhejes szörfözős jelenet kivételével az első félóra teljesen rendben van, az ember már abban reménykedik, hogy egy GoldenEye típusú sötétebb, komolyabb Bond-filmet kap (külön tetszett, hogy Bond szakállal, leamortizálva jelenik meg, erősen ellene menve a mindig fess imázsnak ami a karakterről kialakult), de aztán elindul lejtmenetbe az egész. Mintha átváltanánk egy teljesen más filmre.

csabaga: Cleese egész jó volt, de Moneypenny "virtuális szex" jelenete megbocsáthatatlan. Olyan szinten destruálja a karaktert, Lois Maxwell előbb hagyta volna ott a sorozatot mintsem eljátszotta volna ezt a gyalázatot.

Madonna borzalmas főcímdala még tetézi mindezt. A fejem belefájdul, ha felidézem.

Pozitívum, hogy ez Brosnan utolsó Bond-filmje. Végre megszabadulunk tőle. Egyébként is kezdett kiöregedni a szerepből (itt annyi idős mint Moore volt a Kém, aki szeretett engem idején), néhol már ősz hajszálai is látszódnak.

2018-03-17 19:45:19 VVega (1) #33

"...és Halle Berry szűk bőrruciban ugrabugrál."

Ez mondjuk a film egyetlen pozitívuma. Na meg a szörfös jelenet, azon annyit nevettem, hogy muszáj ide sorolnom. Szuperszemét amúgy.

@csabaga: a Casino Royale minden idők legjobb Bond-filmje, szerintem sokat vesztesz vele, ha kihagyod

2018-03-17 19:28:06 TheDriver (2) #32

Ahogy érzed :)

2018-03-17 19:18:15 csabaga (1) #31

Minden véget nem érő sorozatot befejeztem ill. már el sem kezdek.

előzmény: TheDriver (#30)

2018-03-17 19:08:35 TheDriver (2) #30

Ez valóban baromi gáz lett, de sajnálhatod, ha a Casino Royalet és a Skyfallt nem nézed meg...

2018-03-17 18:55:06 csabaga (1) #29

Egy jó jelenet van benne, John Cleese, mint Q. Egyébként szemétre való itt minden, Brosnan oda is került, Craig és a megújított Bond már nem érdekelt, 20 film éppen elég volt. Az önparódia önparódiája, ennél már Jimmy Bond ( Woody Allen) is érdekesebb. Gondolom, ez is nagy kasszasiker volt, mint minden elődje. Bond-popcorn. És az Aranypolgár vagy a Szédülés meg megbukott...

2018-03-17 18:51:29 csabaga (1) #28

2018-03-17 17:48:32 critixx (1) #27

Ezt miért kellett? :-((

Látom BonnyJohnny már megelőzött, de azért mondjuk ki még egyszer: ez Brosnan Moonraker-je. De még annál is rosszabb. Egy CGI okádék, amiben minden felrobban, a borzalmas főgonosz technopáncélban lődözik egy gigantikus űrfegyverrel, Bond láthatatlan autóval furikázik és Halle Berry szűk bőrruciban ugrabugrál.

2015-01-27 17:22:56 csabaga (1) #26

Az egyetlen Bond film az addig készültekből,amit csak egyszer láttam és ez aligha fog változni.Itt lett végleg elegem.

2015-01-25 18:06:00 BonnyJohnny (2) #25

Brosnannek is kijár egy Moonraker. Egy fokkal ugyan jobban tetszik annál, mint ahogy Brosnan is egy fokkal jobb James Bond a szememben, mint Moore, de így is a sorozat egyik mélypontja.

2014-01-08 20:08:13 tomside (2) #24

Az igazi duplanullás epizód. Mármint, hogy egy nagy dupla nulla ez az egész.
Annyira jelen van benne az ezredforduló nagyképűsége ezekkel a lehetetlen technikai túlzásokkal. Ezt szerencsére már azok a részek követik, ahol a kevesebb több.
(Csak Rosamunda Pike, a csillogófejű köcsöghelyettes meg a közepes Bond-alakítás miatt nem egyes.)

2013-02-21 20:41:28 ChrisAdam (2) #23

Elkezdődik a film.
Az első benyomásom az volt, hogy minden robban. Minden. De nem kicsit, hanem nagyot, jó tüzesen, ahogy azt kell (vártam a végére egy atomrobbanást, ami az univerzumot is elsöpri, nem volt, pedig komolyan vártam :)).
Néztem tovább a filmet.
Azt hittem, rosszabb. Gondoltam úgy olyan 1 óra 17 perc 45 másodperc magasságában. (Miután megérkeznek Izlandra és ott elkezdődnek a dolgok, Berry kisasszony legurul az őserdőbe, keresztre feszítik, és a Mátrixból importált lézerekkel akarják feltizenhatolni a gyönyörű Hallét.) Addig azt mondtam, hogy hát ez eddig jó.
És tovább néztem a filmet. (Sajnos.)
És az már nem is kérdés, hogy tetszett-e vagy sem. A lavina onnan indul el, hogy James és a kutyafejű röhögő kobold a cikázó lézerek között elkezdenek verekedni, úgy hogy egy hajszáluk nem görbül meg! No persze miért is görbülne meg...
És persze innentől a lavina minden eddigi pozitívumot elsöpör (Rosamund Pike-ot is, sajnos :)) - olyan CGI-vel, ami... ühű, mit keres Bond-filmben? Például amikor Bond a Ikarus (magyar vonatkozás!!!) sugara elől menekül... te jó ég, melyik ZS akciósci-fiből szalajtották ezt a technikát (ami még nem is lenne annyira rossz) és kamerabeállást és akciót? Nem beszélve az ezután következő szörfözésről (abszurd), ami annyira látszik, hogy be-vá-gás! Ilyen csapnivaló munkától tudok falra mászni.
Lassítanak és gyorsítanak, lassítanak és gyorsítanak, diszkóznak, meg diszkóznak, akcióznak, Madonna, lassítanak és gyorsítanak, plasztikfejű koreai albínókékszemmel.
Komolyan, mint egy paródia. A főcímet soha többé nem akarom hallani.
A vége mondjuk jó, csak elég szánalmas, hogy nem tudnak egy ép, szerethető, normális Moneypenny karaktert (és színészt) szalajtani (ez a jelenet is mennyivel jobb lett volna a régi Mp-vel!)

Miért van ennyi szar kütyü a filmben????

2012-11-24 20:48:38 Gasz András (2) #22

Halj meg máskor!:
El kell ismerni ezen a részen azért látszik szerintem hogy legalább költöttek rá. Főleg a film első felében megannyi akciójelenet kellően pörgős audióvizuális körítéssel. Ami ahogy haladunk előre egyre inkább paródiába torkollik és az eddigi leggagyibb Bond kütyükkel még inkább azzá teszik. Halle Berry szerintem nagyon gyengén nyomta a akciójeleneteit nem volt hiteles akció-Bond lány. Rosemund Pike legalább tényleg jeges szép volt, s a szerepét teljesítette nem többet. Brosnan-en már látszik a kora, de azért még bírta a kiképzést. A történet próbál néhol csavaros lenni, de ezzel a teljes átalakítás ötlettel csak vicces lesz, hisz bárki lehet ennyi erővel a főgonosz. Madonna dala nem a legjobb Bond dal, de szerintem legalább elég ritmusos a régi Bond motívummal a háttérben és jól összehangolták a CGI-s hátterekkel a nyitáskor. Az Alica Keys-es sokkal rosszabb volt később minden téren. Szóval nagyon unalmas lett ez a rész, mert ahol a történetnek kellett volna kibontakoznia oda már nem volt elég puskapor, az akciójelenetek meg egyre viccesebbek lettek a végére, ahogy egy mesébe illő kütyüparádéba oltották a filmet.
Az utalások legalább még feldobták a filmet.

2011-08-24 13:02:34 BonnyJohnny (2) #21

Meg vica versa, mondjuk Hawks kezébe is odaadnám egy film erejéig az Avatar technikáját. Szerintem tudna vele mit kezdeni.

2011-08-24 13:00:46 BonnyJohnny (2) #20

Érdekes lenne az biztos. :) Egy-két filmet én is megnéznék 20 évvel korábbi technikával.

előzmény: Leppard (#19)

2011-08-24 11:29:52 Leppard (5) #19

Kíváncsi lennék én, hogy néznének ki azok a filmek CGI nélkül, amelyekben ezt a technikát kifogástalanul alkalmazták, ahol ez nagymértékben hozzájárult a film élvezhetőségéhez (hozzáadott és nem elvett belőle).

2011-08-24 10:19:41 BonnyJohnny (2) #18

A CGI nagyszerű dolog. Nemcsak jobb, de az utóbbi években már egyszerűbb és olcsóbb is mint a többi filmtrükk. Egyáltalán nem elvetendő dolog, és a régi nagyok is biztosan használták volna, ha lehetőségük lett volna rá, de sajnos még a mai technika árnyékáról sem álmodhattak.
Ettől függetlenül lehetne manapság is hogy jól kivitelezett CGI nélkül igazán jó sci-fi, fantasy-, akció-, kaland- vagy horror-mozit készíteni (ahogy régen is tudtak), csak minek, ha kéznél van a CGI több mint 20 éve bejáratott eszköze.
A lényeg, hogy ebben a filmben mindent a CGI akar elvinni, a Golden Eye-ban meg semmit. A Golden Eye mégis egy remek film, ez meg közel Bond paródia. Lehet jobban jártak volna, ha kevesebb pénzt, de több tehetséget használtak volna. És ez általánosságban is elmondható.

2011-08-24 10:03:06 Leppard (5) #17

Szerintem az egyik legjobb Bond-film, Brosnan méltó búcsúja a szereptől. Nem sokkal marad el az Aranyszemtől, az előző két résznél pedig bőven jobb.
A láthatatlan autót fel lehet fogni egy újabb kütyüként, amik mindig is ott voltak a Bond-kelléktárban (nincs akkora szerepe, hogy emiatt le kelljen húzni a filmet). Azt pedig fel kellene fogni végre, hogy jól kivitelezett CGI nélkül manapság nincs már igazán jó sci-fi, fantasy-, akció-, kaland- vagy horror-mozi.

2011-07-13 19:27:59 from hell (3) #16

Hát azért én az első három Bond filmjére(GoldenEye,Tomorrow Never Dies,The World is Not Enough) nem mondanám,hogy "hosszú autó-óra-kütyü-martini-parfüm reklám"-ok:),szerintem azok igencsak szórakoztató igazi Bond-csemegék.(A Die Another Day viszont az egyik,ha nem a leggyengébb a sorozatban) De amúgy is,a reklám szlogened martinis részét kibővíteném a > "vodka-martini,rázva, nem keverve"-'re! :)

előzmény: budaik (#15)

2011-07-13 18:54:18 budaik (3) #15

A Szellemíró tényleg jó film volt, a másik kettőt hagynám, s Bondnak is kiváló, kár, hogy ez kimerül egy ilyen hosszú autó-óra-kütyü-martini-parfüm reklámban :)

előzmény: from hell (#14)

2011-07-13 17:57:30 from hell (3) #14

Igen,nem is egy.Remek ficsúrt alakított a "Mrs. Doubtfire - Apa csak egy van"-ban,de jól játszott a "Házasélet"-ben és az egészen zseniális "Szellemíró"-ban.Amúgy meg Bondnak is igencsak fasza gyerek volt,nem mellesleg az ő nevéhez fűződik az egyik legjobb 007-es,a "GoldenEye". Itt 2002-ben már nagyon öreg volt(Bondnak).

előzmény: budaik (#13)

2011-07-13 17:21:44 budaik (3) #13

A Cool dolgok közhelye = Bond filmek. Akciófilmnek ok. De semmi több :) Érdekes ez a Brosnan is, volt valaha értelmes szerepe? :)

2008-01-19 15:19:16 ronin07 (?) #12

Tudom, nem fogtok egyetérteni vele, de a Die Another Day elég jó mozi, néhányszor még meglepetést is okoz, kalandosnak is kalandosnak. Én is kifogásolom benne a rengeteg cartoon-szerű CGI-alkalmazását, de a fentebb említett 1-2 pozitívum ezt tudta velem feledtetni. De ezután a helyenként vánszorgó sci-fi-be átcsapó epizód után csak rosszabbak jöhetettek volna, a Casino Royale című jellemfejlődésben erős 21. (vagy legelső? inkább első) kaland hál' Istennek megakadályozta a romló tendenciát.

2007-12-26 10:42:42 Ivan/ (2) #11

ez persze az igazi, hardcore-rajongóknak öröm

Én annak tartom magam, de minden volt ez csak nem öröm. Az egész olyan szinten volt eröltetett, hogy az néha már fájt.

2007-12-26 10:25:54 Film-fan (3) #10

Szerintem érdekes volt kiszemezgetni a korábbi filmekre való utalásokat. De ez persze az igazi, hardcore-rajongóknak öröm, akik valamennyi filmet látták. Halle Berry jó, mint Bond-girl, de szerintem is ez a Brosnan-éra leggyengébb darabja.

2006-09-25 11:42:14 Dió (2) #9

Tulképp az elejével nekem sem volt bajom, szóval ebben egyetértünk. Parádés kezdőjelenet (ennél talán csak a Goldeneye kezdése volt látványosabb, bár még ebben sem vok biztos), ott még viszonylag elegáns sztorivezetés, szóval ha a Halle Berry féle csöcsrázósan-kijövök-a-vízből-és-élvezkedve-Bondra-nézek szcénát leszámítom, többé-kevésbé korrekt. A második fele... nekem a lentebb említett rész volt a csúcs, de a láthatatlan autó is valóban röhejes volt. Az Aston Martinos jégtánc már megint csak látványos, csak épp banális.

2006-09-25 11:39:07 Dió (2) #8

Már vártam a kérdést:), ellenben erre sajnos csak akkor tudunk visszatérni ha újranéztem őket. A Goldeneye után ugyanis úgy voltam vele, hogy minden Bond-múvit moziban kell nézni, így is tettem, a mozis csalódások után viszont már nem néztem újra őket. Azokat nem tartom annyira rossznak így visszagondolva, egyszerűen csak csalódások voltak.

előzmény: Ivan/ (#6)

2006-09-25 00:08:49 Olórin (1) #7

A Brosnan érának kétségkívül a Goldeneye a legizmosabb darabja, de sztem sem rossz a Tomorrow Never Dies és a World Is Not Enogh sem.
Viszont ennek is egészen jó az első fele, engem a régi Bondokra emlékeztetett, főleg az Oroszországból szeretettelre, amolyan igazi, kémfilm, nem csak robbantgatós csihi-puhi. De aztán a másik olyan mértékben szar, hogy azt elmondani se lehet.
A láthatatlan autón azóta is sírva röhögök, ha eszembe jut. Hihetetlen, hogy ezt valaki komolyan gondolta. Még jó, hogy a Casino Royale elvileg visszatér a földre, mert ha ezt a vonalat folytatná, akkor Bond abban már golyóálló lenne (bár sokszor amúgy is az:) és repülne.

2006-09-24 23:54:42 Ivan/ (2) #6

Nem nehéz kitalálni, de különben TND és a TWISNE filmekkel mi volt a gondod?:)
Azok ugyanis, jól sikerült, pörgös tipikus JB filmek szerintem.

2006-09-24 23:44:12 Dió (2) #5

"Azért a Holnap markában és a Világ nem elég szerintem eléggé jól sikerült Bond epizodók, szemben ezzel ami a széria leggyengébje!"

Tied a feladat, hogy kitaláld, a mondatod melyik részével értek egyet :)

2006-09-24 23:41:58 Ivan/ (2) #4

"... annyi a banalitás, mint a Goldeneye-ban az eredeti elemek. Apropó, én azóta nem láttam normális Bond filmet"

Max. Moonreker versenyezhet csak vele, de ott az első egy óra valami irgalmatlanul erős, és csak a film második felét sikerült tejesen elbaszni.

2006-09-24 23:26:34 Dió (2) #3

Hullámon-ejtőernyővel-jégsapkákat kerülgető-Bond: HA-HA-HA-HA :) Nem is tudom mikor röhögtem már ekkorát. Ja de tudom, például akkor, amikor a láthatatlan autóval jöttek.
Nagyon viszket a tenyerem az egyesen, de valami mégis megmenti tőle (például a rohadt látványos kezdőjelenet).
Sajnos ebben annyi a banalitás, mint a Goldeneye-ban az eredeti elemek. Apropó, én azóta nem láttam normális Bond filmet.
Azért M.Madsennek és a rosszfiúnak egy pirospont jár.

2006-03-04 08:18:33 Ivan/ (2) #2

"Ez miért kivétel?"

Az egyik okot leírtad!:)
Nevezetesen az, hogy Bondot fogva tartják több mint 1 évig, ami szerintem baromira nem passzol be a Bond világban (mint ahogy az se passzolt be, hogy megházasodik az Őfelsége titkosszolgálatában, igaz az ennek ellenére is egy nagyon jó rész lett).
Ezen kívül idegesített még Madonna pár perces jelenléte (a betétdal még inkább) + az olyasféle eszement ötletek, mint a láthatatlan autó, valamint a CGI erőltetése se jött be igazán.
Mindezen dolgok ellenére is, azonban mint nagy Bond rajongó mégse tudtam tejesen utálni a filmet, mert voltak benne jó dolgok (pl. jégbarlang), de a régebbi filmek rendelkeztek egyfajta varázslattal ami most elmaradt sajna. Talán majd most megint jó film születik!

2006-03-03 22:20:41 Ágó (3) #1

Ivan/ !! Te általában nagyon is szereted a Dzsémsz Bond mozikat! Ez miért kivétel? Szerintem az egyik legjobb (igaz, sok jó van). Az akciók lenyűgözőek, a helyszínek változatosak, a sztori tartogat néhány fricskát, a történet nem éppen szokványos (Bondod fogva tartják??) Egyik volt csoporttársam utálja az egész sorozatot, ez a rész azonban mégis tetszett neki.
Brosnan méltó módon ment "nyugdíjba" - szerintem.
Bár nem vagyok rajongó, nagy érdeklődéssel várom a széria következő darabját. Érdekes lesz Mr. Craig szájából hallani a klasszikus mondatot:
"My name is Bond. James Bond."