The World is Not Enough (1999) ☆ 👁

A világ nem elég

(Michael Apted)

amerikai-angol akciófilm, kalandfilm, krimi, thriller

3,3

2020-10-29 15:23:35 csabaga (2) #47

Csak tudnám, ez a tehetség és karizma mentes színész kinek az ötlete volt.
Még drukkolni sem tudok neki.
Nála még Lazenby is jobb volt a szeretnivaló bumfordiságával.

előzmény: Benny Bug (#46)

2020-10-29 14:39:17 Benny Bug (3) #46

Gyenge közepes volt. A forgatókönyvírók nem álltak a helyzet magaslatán, a történet pedig érdektelen. Brosnan továbbra is betonközepes. Az akciójelenetek jók, de semmi más nincs a film tarsolyában.

2019-11-23 19:02:37 Mario Brothers (2) #45

Eddig ez a leggyengébb Bond film amit láttam. Mindenki a Magányos ügynököt, meg a Quantum csendjét szidja, nos ez azokhoz képest lópöcs!

2018-02-27 17:31:47 critixx (2) #44

Igen, a GoldenEye forgatókönyvét még Daltonnak írták eredetileg. Már folyt a film előkészítése mikor 1994-ben úgy döntött, nem vállal több Bond-szerepet. A szerződésében három film szerepelt, de a szerződés 1992-ben lejárt. Talán ezért is annyira más az a film mint a rá következő három.

Egyébként én gyerekként ezt a három Bond-filmet (GoldenEye, A holnap markában, A világ nem elég) láttam először, néhai nagynéném révén, aki halálosan szerelmes volt Pierce Brosnan-be. Aztán később, 2002-ben a TV2 adta sorozatban a filmeket, akkor láttam a Connery-s és Moore-os darabokat.

2018-02-25 22:40:34 critixx (2) #43

"Maga kém... és itt lakik???" :D

2018-02-25 22:17:55 BonnyJohnny (3) #42

OFF
Csókért kulcsot kapsz... ezt nem tanították az Obszidián rendben... :D

2018-02-25 21:53:34 csabaga (2) #41

Most nézem,egyikőtök sem látta a Temetés Berlinben c. filmet.Ajánlom.Ez a második és legjobb Harry Palmer mozi a remek Michael Cainnel.

2018-02-25 21:44:34 critixx (2) #40

A Deep Space Nine Bond-paródia epizódját láttad? A készítők láthatóan eléggé behatóan ismerték a 007-es világát. A női szereplők nevei is olyanok mint "Mona Luvsitt" meg "Honey Bare". :D :D

2018-02-25 21:40:22 BonnyJohnny (3) #39

"I thought Christmas only comes once a year." :D
Az az egész karakter, és Denise Richards "színészete" komolyan vehetetlen, de (fentebbi idézet is erről tanúskodik), a készítők sem vették komolyan. Ő volt a mérleg másik nyelve Marceau-val szemben. Egy biodíszlet. Annak jó.

2018-02-25 21:35:56 critixx (2) #38

Szerintem amikor Denise Richards előlép a szilikonmelleivel, a csöcskidobós topban és a kis pinatakaró nadrágban, mintha épp most jött volna egy autószerelő műhely falán a poszterről és kijelenti, hogy ő atomtudós, eléggé azt üzeni a nézőnek, hogy ez egy mesevilág, nem szabad komolyan venni.

2018-02-25 21:35:54 BonnyJohnny (3) #37

Az csak egy filmre szólt volna... ráadásul minden idők legidősebb Bondjával... Őszintén... örülök, hogy nem jött össze Bondként. Ők a Charade-ben voltak tökéletesek. :)

2018-02-25 21:32:04 BonnyJohnny (3) #36

Nem lett volna esélytelen, de nem annak indult. Illetve a Grant-Hepburn tervek dőlése után már biztos nem az volt a cél. És mint írtam is, ha néha elő is került a komolyabb film gondolata, azt a következő résznél már dobták is. Ennél a sorozatnál a Craig éráig felesleges számon kérni a komolyságot... azt pedig, hogy két egymás utáni résznek hasonló legyen a hangvétele (és vagy a minősége) sajnos azóta is... :P

2018-02-25 21:31:34 csabaga (2) #35

Vagy ha az első film a Cary Grant-Audrey Hepburn kettőssel készül el...Így "csak" Charade maradt nekik.

2018-02-25 21:27:19 csabaga (2) #34

Az szerinted esélytelen volt,hogy intelligens kémfilmeket forgassanak? A második és a harmadik Bond-mozinak még vannak ilyen elemei (is). Egyébként készültek ilyen alkotások,pl. az első két Harry Palmer film.A második már tudatosan megfriccskázza a Bond mesevilágot.

2018-02-25 21:26:10 BonnyJohnny (3) #33

Igen. Nem tudom, melyikőtök is írta a Golden Eye-nál, hogy azt a storyt még láthatóan a Dalton féle Bondra írták. Szerintem az összes Brosnan filmre ráhúzható egyfajta milyen lett volna Daltonnal kérdés.
Ahogy a milyen lett volna Moore helyett Oliver Reed is egy örök ideál marad... :)

2018-02-25 21:19:10 critixx (2) #32

De korábban mikor elburjánzott a technológia mindig igyekeztek kicsit visszafogni és csinálni olyan filmeket is, ahol a háttérbe van szorítva (Őfelsége titkosszolgálatában, Élni és halni hagyni, Szigorúan bizalmas). Ahogy mondod, a '90-es évek második felében egy ugrásszerű technológiai fejlődés volt és ez meg is látszik a Bond-filmeken. A probléma, hogy a főhős ("az emberi tényező") annyira gyenge, hogy a személyisége nem képes felülkerekedni a technológiai aspektuson, ezért az túlságosan is az előtérbe kerül.

Daltonnal például szívesen megnéztem volna Bond és Elektra kapcsolatát, főként az utolsó pár jelenetüket, mikor Bond hidegvérrel végez egykori szeretőjével, aki biztos benne, hogy nem képes őt megölni.

2018-02-25 21:13:42 BonnyJohnny (3) #31

A technománia szerintem a Thunderball óta jellemzője a sorozatnak (ahogy azt a paródiák, mint a Magas szőke visszatér, vagy akár a Nyomás utána is karikírozzák), csak valahogy a kilencvenes évektől (amikor a valóságban is megugrott a technológia... és azóta is ugrásban van) ez átesett a ló túloldalára, míg a kétezres évek elejére eljutott a láthatatlan autóig... de ne szaladjunk előre, az majd csak a következő rész... :)
A valódi irány hiánya sem csak a Brosnan filmekre jellemző. Többször előfordult Conneryvel és Moore-al is, hogy próbálták keverni a komolyságot és komolytalanságot... csak hogy írod is, ezt Connery és Moore sármja elvitte a hátán. Lazenbynél és Daltonnál nem volt keverés, mert előbbi, és egyszer utóbbi is komoly filmet készített, illetve Dalton másodszor egy vegytiszta bosszú akciófilmet (műfajilag talán a legtisztább Bond film az Oroszországból szeretettel óta).

2018-02-25 20:59:22 critixx (2) #30

Marceau mondjuk pont arra példa, mikor egy valódi színésznő került be Bond-lánynak.

Nekem ezek a Brosnan-es filmek azért sem tetszenek igazán, mert nincs bennük egy valódi irány. Próbálnak olykor komolyabbak lenni, de ehhez Brosnan nem elég jó színész, se nem elég kemény fickó, olykor pedig próbálnak komolytalanabbak lenni, ehhez viszont nincs sem elég sármja sem elég humoros vénája. Így a filmek két szék között a pad alá esnek és igazából csak az akciók, illetve a túlburjánzó technológia (valamiért ebben a korszakban technomániában szenvedett a sorozat) viszik el a hátukon őket.

2018-02-25 20:51:34 BonnyJohnny (3) #29

Ne felejtsétek el, hogy az egy kémes ponyvaregény (viszonylag) alacsony költségvetésű feldolgozása volt, és azért választották ki a Dr. No-t, mert azt találták a legolcsóbbnak leforgatni. :)
Ide egy jó kiállású férfi kellett, meg egy habokból elősétáló tengeristennő. Meg egy főgonosz, akit olyan rosszul maszkíroztak ázsiainak, hogy csak 28 évesen esett le, hogy az volt a cél... :D
Később pedig a sorozat mindig idomult az aktuális akció trendekhez. Ha néha komolyabbra vették is a figurát, akkor mindig visszatáncoltak a paródiába mert az volt a sikeres. A 2000-es évek akciófilmes paradigmaváltásának kellett eljönnie ahhoz, hogy komoly akciófilmeket készítsenek a karakternek, de eddig abból is egy sima, egy fordított mintában jönnek csak a tényleg komolyan vehető filmek. Ezt a sorozatot ide-oda pofozgatják a producerek a nézői reakciók alapján. (Legutóbb például a nosztalgia jegyében.) Mindenfajta koherenciát számon kérni rajta képtelenség.

2018-02-25 20:36:21 csabaga (2) #28

Sajnos a Bond-lányok szerepét már az első filmben elrontották Ursula Andress-szel, akit még szinkronizálni is kellett. Ezután már csak véletlen volt,ha egy valódi színésznő előfordult.Ha meggondolom,kik kerültek szóba az első film előtt, de nem volt pénz jó és neves művészekre és mélyértelmű történetre. Az is puszta véletlen,hogy Connery-ről később kiderült,tud játszani.

2018-02-25 20:12:45 critixx (2) #27

BonnyJohnny: Nekem Robert Carlyle is elég sótlan volt, szerintem ebből a karakterből többet is ki lehetett volna hozni. Plusz ha jól számolom, ő a hatodik gonosztevő a sorozatban, aki kiugrott ex-KGB-s (plusz ugye volt egy, aki kiugrott ex-MI6 ügynök).

Jó dolog, hogy M több játékidőt kapott, viszont ez a "nagymamás" szerep szerintem nem áll jó neki. Az előző két filmben pont azért volt egy jó figura, mert egy kemény, "tökös" nő volt, illetve egy rideg, "felsőbb hatalom", akit tisztel az ember, de valamennyire tart is tőle. Itt egy aggódó "nagymamát" csináltak belőle, akinek a szíve megszakad a barátja lányáért, aztán elrabolják, betuszkolják egy zárkába, stb.

Mint említettem, Sophie Marceau és az általa behozott történetszál tényleg egész jó, az előző rész után láthatóan igyekeztek a készítők, hogy valami sztori is legyen a filmben az akciókon kívül, de mint csabaga is említette, láttunk már ilyet - többször is. A Szigorúan bizalmas mellett a Halálos rémületben és valamilyen szinten a GoldenEye-ban is.

csabaga: Denise Richards = plasztikmellek és plasztik mosoly. Egyetértek, még Jill St. Jones-nál is gyengébb, az egyik (ha nem a) leggyengébb Bond-lány a sorozatban. A szerepre Richards mellett Geri Halliwell (!) és Tiffani "Beverly Hills 90210" Thiessen volt a két másik kiszemelt, ami azért sokat elárul.

Valóban, Q itt búcsúzik el. Ideje volt már nyugdíjazni, szegény itt már nagyon öreg (az előző két filmben is az volt). Az utódja igazából nem nagyon tudta magát kibontakoztatni, hálátlan szerep jutott neki két gyenge filmben. Egyébként a film zárójelenete a Moore-os filmekből lett "lopva".

Ja, és apropó, gondolom nem vetted észre, de az MI6 skóciai főhadiszállásán M irodájában a feje fölött a falon Bernard Lee portréja lóg!

2018-02-25 18:23:55 csabaga (2) #26

Megint bajban vagyok,mindössze kétszer( másfélszer) láttam, és nem sok mindenre emlékszem.

Itt adja át Q a stafétabotot? Az utód még nem is rossz,csak éppen két film jutott neki...

Merceau még elmegy,de ezt a "becsapós trükköt" nem az, akinek látszik) már a Szigorúan bizalmasban elsütötték.

Richard szerintem az első szilikonmellű Bond-lány, ( a műnők testi "bájai" hidegen hagynak) és előbb hiszek el róla bármit,mint hogy tudós...
Rémesen gyenge,gyengébb,mint Jill St.Jones,és ez nem kevés.

A történetből valami síelés ugrik be,de meg nem nézem újra...

2018-02-25 18:02:14 BonnyJohnny (3) #25

Szerintem még bőven elmegy kategória. Ahogy írod is, Sophie Marceau és karaktere mindenképp dob a filmen. Valamint a második (brosnanes) részben hanyagolt M is nagyobb szerepet kap, visszatér Coltrane is. Renard is egy emlékezetesebb (régebbi filmeket idéző) hanchman (aki egy ideig főgonosznak tűnik).
Az egyetlen, ami valóban ront a filmen a biodíszlet... viszont Denise Richards, ha másnak nem is... biodíszletnek jó. :D

2018-02-25 16:09:23 critixx (2) #24

Szépen egyenletesen süllyed a sorozat színvonala. Ha az előző rész egy felejthető akciófilm volt, ez egy még felejthetőbb akciófilm, mégpedig a '90-es évek végéről, annak minden hátulütőjével (sok és béna CGI, a plasztikcica Denise Richards mint Bond-lány, tuc-tuc diszkósított kísérőzene, stb.). A készítők számlájára legyen írva, hogy ezúttal megpróbáltak egy kicsit sztorit is vinni az akciójelenetek közé (Sophie Marceau és az ő karaktere egymaga menti meg kb. a filmet), de nem igazán jött össze. Brosnan továbbra is a leggyengébb Bond, az ő semmilyensége jelentős részben hozzájárul ahhoz, hogy ebből a részből már szinte teljesen kiveszett a sorozatra korábban jellemző stílus és sárm.

(Ahogy látom Ms. Richards Arany Málnát kapott a filmben nyújtott alakításáért. Jogosan. :D)

2013-02-14 19:03:00 ChrisAdam (3) #23

Hát persze, hogy Cleesetől. :)

2013-02-14 19:02:07 critixx (2) #22

Mármint kitől? Cleese-től vagy Craig-től? :)

2013-02-14 18:58:26 ChrisAdam (3) #21

Attól az embertől hányni tudtam volna.

Kár, pedig igazán jó karakter. Na persze az öreg nélkül se ugyanolyan. Amúgy a Skyfallban már megint van Q, de egy teljesen más megközelítésből.

Tom: jó, hogy megemlítetted a zenét, az tényleg nagyon jó volt, és Q leemelkedése is stílusos volt.

2013-02-14 18:57:29 TomPowell (5) #20

A Dr. No-ban még nem ő volt.:) Egyébként ez a rész szerintem a Brosnan-éra legjobbja (igen veri az Aranyszemet), remek karakterek, M is fontos szerephez jut, bitang jó zene, az egyik legjobb gonosz, viszont Denise Richards kritikájával egyet értek. Q búcsúja meg az élet által írt forgatókönyv tekintetében stílusos és tiszteletreméltó.

2013-02-14 18:55:35 critixx (2) #19

A következő filmben az itt bemutatott John Cleese folytatta a szerepet, de a Daniel Craig-es filmekből kiírták a karaktert.

"Már a Dr. No óta a sorozatban volt"

Csak az Oroszországból szeretettel óta.

2013-02-14 18:47:30 ChrisAdam (3) #18

Ja és Q veszettül fog hiányozni a sorozatnak, azért azt se felejtsük el, hogy Desmond Llewellyn, aki szinte csak Q szerepében volt, ebben az évben meg is halt. Már a Dr. No óta a sorozatban volt, és mindig nagyszerűen játszott, kitűnő kis beugrói voltak. :) A legjobb arc

2013-02-14 18:43:48 ChrisAdam (3) #17

Annyira nem rossz, mint hittem, vannak benne nagyon jó részek, gondolok itt például a kazaksztáni jelenetekre, meg a fináléra a tengeralattjárón. De az első 40 perc unalmas és elég gagyi. Négyest akartam adni, mert amúgy kitűnő főgonosszal bír és a vége poénon (hőérzékelő) sokat nevettem. Figyeljétek M arcát, ahogy felkiált: Bond?!
A másik csaj viszont nagyon gyenge lett. No persze itt nem a testi bájra gondolok, hanem mert - igen, ahogy itt alább megemlítették - nehéz elhinni róla, hogy ilyen okos és mert nincs karaktere, egy nagy semmi.
Marceau viszont tökéletes. Hát nagyon félek a Halj meg máskor!-tól.

2012-11-23 16:55:20 critixx (2) #16

Hát tényleg elég nehéz elhinni róla, hogy atomtudós. :D

2012-11-23 16:20:45 csabaga (2) #15

Akinek már 19 éves korában műmelle van...Richards kisasszonyra gondoltam.Külsőre is rémes.Az egyik legvacakabb és teljesen hiteltelen Bond-lány.
A film egyszer nézhető...

előzmény: Gasz András (#14)

2012-11-22 20:19:34 Gasz András (3) #14

A világ nem elég:

Ahogy a világ sem elég maximum elég idén december 21.-én :D úgy a ez film se eléggé erős Bond film. A történetben egy nagy fordulat van talán, de a felvezetés és a lezárás sok más akkori akciófilmben is jobban működött, mind technikailag mind dramaturgiailag. A sok kütyü megint előtérbe került bár a Halj meg máskor-ban tobzódik csak igazán ha jól emlékszem. A film főcímdala hangulatos csak nekem furcsa viszont hogy eléggé hasonlít a Holnap markában-éhoz csak egy nagyon picit gyorsabb tempójú halványan. A filmzene úgy általában szintén hasonló taktusokkal foglalkozott mint ott.
Ezt a részt a 2 női főszereplő szépsége és Sophie Marceau varázsa és játéka emeli ki, hisz míg Richards kisasszony csak küllemével, addig Marceau a játékával is ámított no meg mással is (ami még ekkor is új volt a Bond széria esetében), de nem spoilerezek. Robert Carlyle számomra csalódás volt az annyi jó szerepe után, a maszkmestereknek és a hajvágónak gratula, mert elég máshogy feszt, de a szerepe túlontúl világhatalomra törő volt ezáltal túl egyszerű és picit túljátszott néha. A fényképezést egész jól megoldották az akciójelenetek esetében is megint, bár a akcióba lendülő kütyük/fura járgányok borzalmas látványa néha gyengítette ezt is. Hangulatban is erős a film néha elég jól megoldották a feszültségkeltés a film második felében, míg az elsőben a tipikus Bond féle olykor tényleg humoros, olykor pörgős vagy épp hölgyhódítós hangulatot fokozták.
Tehát összességében nekem ez a rész nem volt elég hát még a világ nézőközönségének, de jobban tetszett mint az előző rész.

2009-11-06 10:24:47 ronin07 (?) #13

Ehhez a filmhez igazából nem méltó a viccelődés, láthatóan jobb ez a 19. kaland is, mint akármelyik Emmerich. No, feleim: úgy esett ugye, hogy Emmerich komoly esélyes volt a Halj meg máskor! rendezői székére, de mikor übergonoszoknak ábrázolta a briteket A hazafiban, a producerek gyengéden üzenték neki, hogy lófasz a seggébe. A poén, miszerint a világ nem elég, viszont egyértelműen Apted mozijakor ütött volna, mert A világ nem elég, vagy Mit rombolt volna le még Bond, hogy fülön csipje Renard-t? Van is egy nem jelentős párbeszéd a filmben, amire felépithették volna ezt a koncepciót:
Sir Robert King: Á, James Bond. A férfi, aki visszaszerezte a pénzemet. Gratulálok, remek munka volt. Vigyázz M, lehet elrabolom tőletek.
James Bond: Az épitőipar nem kifejezetten a szakterületem.

2009-05-21 13:33:10 puttancsospeti (2) #12

Én nagyon nem így látom, de ez már ízlés dolga.

előzmény: Jereváni Rádió (#8)

2009-05-21 13:30:35 ronin07 (?) #11

A Quantum csendje tényleg borzasztó, C-kategóriás trutyi, de a Casino Royale állva hagy minden James Bond-filmet.

előzmény: VVega (#10)

2009-05-21 13:15:13 VVega (3) #10

"De a Keyes-White duó.... förtelmes!"

Épp mint a hozzá tartozó film :)
A Brosnan-éra számomra sokkal szórakoztatóbb alkotásokat termelt (melyek közül ez a kedvencem), mint a realistább (ha-ha) reboot.

előzmény: ronin07 (#9)

2009-05-21 07:16:29 ronin07 (?) #9

Oké, de nem váltja meg a világot.:) Főcimdalok közül a Tina Turneré volt átütő, és talán még a Chris Cornell-nóta az, ami '95 óta kiemelkedő a többi közül. De a Keyes-White duó.... förtelmes!

előzmény: Jereváni Rádió (#8)

2009-05-21 07:13:41 Jereváni Rádió (4) #8

A zenéje viszont szenzációs (a klipje nemkülönben):

Garbage - The world is not enough

2009-05-21 07:12:50 ronin07 (?) #7

Volt benne lehetőség, és nem is mondom, hogy nem aknázták ki az "Elektra-komplexust" vagy M privát érzelmeit, csak Bond maradt emocionálisan szűz, és a rendező, Apted bá' is az a fajta iparos, aki jön, meghallgat, dirigál, hazamegy.

2009-05-21 01:06:54 puttancsospeti (2) #6

Egyszerű világ ez...

előzmény: Cesare Gonzago (#5)

2009-05-21 00:53:43 Cesare Gonzago (3) #5

Az alkotók a világot is beleadták, de az sem volt elég. Közepes film.

előzmény: puttancsospeti (#4)

2009-05-21 00:52:20 puttancsospeti (2) #4

Nekem ez nem volt elég.

2009-05-21 00:36:05 gringo (3) #3

majdnem négyes az első óráért, aztán inkább hármas.

2009-04-27 01:23:24 Dió (3) #2

Egy hármasra emelésre jó volt az újranézés. Bondhoz mérten (is) üres és csontszáraz történet, és pár jó akció, amik el-elszórakoztatnak, de az ötletességük messze elmarad a többi Bond filmétől.

2007-12-26 10:22:05 Film-fan (3) #1

Sophie Marceau és Denise Richards Bond-girlként! Ezért érdemes megnézni a filmet. Mivel a sztori kissé gagyi, lehet, hogy csak ezért...