GoldenEye (1995) ☆ 👁

Aranyszem

(Martin Campbell)

amerikai-angol akciófilm, kalandfilm, thriller

3,6

Alec Trevelyan: Angliáért, James?
James Bond: Nem. Magamért. (elengedi Trevelyant, aki a mélybe zuhan)

Valentin Dmitrovich Zukovsky (tarkójához egy pisztoly szegeződik): Walther PPK, 7.65 milliméteres. Három embert ismerek, akinek ilyen van. Kettőt megöltem.

Alec Trevelyan (beindítja a Londonra irányított Aranyszemet): Isten óvja a királynőt.

James Bond: Ez élőkép?
M: Az amerikai kormánnyal ellentétben, mi nem a CNN-től tudjuk meg a rossz híreket.

Boris Grishenko: Sikerült! Mert Boris legyőzhetetlen!!!

(miután a gőzfürdőben legyakja Xeniát)
James Bond: Nem, nem, nem! Nincs több előjáték! Elviszel Janushoz!

(a szellőzőn át, egy vécén ülő orosz katonának)
James Bond: Elnézést... elfelejtettem kopogni.
(leüti az ipsét)

Xenia Onatopp: Élvezze, amíg lehet.
James Bond: Mindig ez volt a jelszavam. Mi a maga jelszava?
Xenia Onatopp: Addig szállj ki, amíg felül vagy.
James Bond: Ezt sosem tudtam megtanulni, de maga talán majd megtanít rá.

James Bond: Azt várod, hogy sajnáljalak?
Alec Trevelyan: Nem. Azt várom, hogy meghalj.

Natalya Fyodorovna Simonova: Miért vagy ilyen rideg?
James Bond: Mert ez tart életben.
Natalya Fyodorovna Simonova: Nem. Ezért vagy magányos.

Xenia Onatopp: Ezúttal, Mr. Bond, részemről a szerencse és az életed.

Alec Trevelyan: Hogy döntesz, James? Két célpont van, de csak egy lövésre elég idő. A lány vagy a küldetés?

Alec Trevelyan: Árvák vagyunk mindketten. De míg a te szüleid egy hegyi balesetben haltak meg, az enyémek túlélték a britek árulását és Sztálin kivégzőosztagait. Apám nem engedhette, hogy ő és a felesége szégyenben éljen. Az MI-6 azt hitte, túl fiatal vagyok, és nem fogok emlékezni rá. A sors legkeserűbb fintora pedig az, hogy a fiú végül annak az ügynökségnek a szolgálatába állt, ami egykor megölte az apját és a feleségét.
James Bond: És életre kelt Janus. A kétarcú római isten.
Alec Trevelyan: De a mostani arcomat nem Isten adta, hanem te, mikor 6 perc helyett 3-ra állítottad az időzítőt.
James Bond: Azt várod, hogy sajnáljalak?
Alec Trevelyan: Nem. Azt várom, hogy meghalj.
(szünet)
Alec Trevelyan: Egyébként, gondolkodtam rajta, hogy beavatlak a tervembe, de tudtam, hogy a 007-es a küldetéséhez lesz hű, nem a barátjához.
(hangosabban)
Alec Trevelyan: Záróra, James! Igyál egy utolsót!
(Bond épp lelőné Alec-et, de egy ismeretlen lövész kábítólövedéket lő a nyakába)
Alec Trevelyan: Angliáért, James.

James Bond: Londonban az április tavaszi hónap.
Jack Wade: Na ne! Mi maga, meteorológus? Nagy nyavalyát! Csak egy sokadik nyársat nyelt brit, aki jelszavakkal meg kódnevekkel dobálózik. De egy nap majd rájön, hogy az egész szart se ér.

James Bond: Ki az összekötő?
Jack Wade: Egy ex KGB-s. Kemény fickó. A jobb lábára sántít. A neve Zukovsky.
James Bond: Valentin Dmitrovitch Zukovsky?
Jack Wade: Igen, ismered?
James Bond: Én sántítottam meg.

Jack Wade: Jól meggondoltad, Jimbo? A fickót, aki legutóbb ujjat húzott Zukovsky-val, darabokban repült haza.
James Bond: A fő, hogy első osztályon vágjanak haza.

M: Maga egy nőgyűlölő, szexista őskövület. A hidegháború maradványa.

James Bond: A kormányok újak. A hazugságok a régiek.

Natalya Fyodorovna Simonova: Maga minden járművet felrobbant amire csak felszáll?

Natalya Fyodorovna Simonova: Én nem szállok fel veled a helikopterre, se repülőre, se vonatra és semmi másra ami mozog.
James Bond: Szívem mi baj származhat abból ha velem vagy?