The Living Daylights (1987) ☆ 👁

(John Glen)

angol akciófilm, kalandfilm

3,5

2022-06-26 23:03:33 dorothygale (3) #86

Írtam egy Ilyen listàt. Szeretnèm szavazàsra tenni.

2022-06-21 09:16:00 peti0290 (4) #85

Egy 27-28 éves már jó lenne. Mire elkezdik forgatni, addigra a 30-at betölti. Connery anno 32 évesen debütált.

2022-06-21 06:58:12 BonnyJohnny (4) #84

Túl fiatal sem lehet, mert az meg nem elég férfias Bondnak. Egy harmincas angol színész csak akad...

előzmény: dorothygale (#82)

2022-06-20 23:43:36 csabaga (4) #83

60 éve megy már...:)

Én a Craig filmeket egymás után néztem meg, pár nap alatt az, utolsó kivételével.
Olvastam, hogy összefüggenek.
Már Brosnan alatt sem voltam túl lelkes.

előzmény: dorothygale (#82)

2022-06-20 23:10:10 dorothygale (3) #82

Valami fiatal menô arc kellene . De ki?

2022-06-20 23:07:12 dorothygale (3) #81

:D

2022-06-20 20:34:26 BonnyJohnny (4) #80

Pont erről beszélek. Ezért nem kellene hatodszor is elkövetni ezt a hibát. :P

2022-06-20 20:14:20 csabaga (4) #79

Mindenki később kezdte...

Moore is már hamarabb szóba került, és akkor nem kellett volna öregen szerepelnie.

2022-06-20 20:02:56 critixx (4) #78

Nem vagyok a téma szakértője és háttérinformációim sincsenek, de nekem mindig úgy tűnt, mintha Craig-et inkább felpumpálták volna a Casino Royale forgatására, mesterségesen, nem túl egészséges módszerekkel, Connery ellenben tényleg izmos és erős volt, természetes módon, edzéssel, sporttal dolgozta ki a testét (akkoriban nem is nagyon volt még más módszer). Plusz ő 10 centivel magasabb volt mint Craig és valahogy jóval nagyobb termetűnek is tűnt.

Moore-nak valóban nagyon szottyadt teste volt, egyáltalán nem hiteles akcióhősként. Nála csak Adam West volt viccesebb, akinek konkrétan pocakja és erősen "apateste" volt Batman testhez simuló jelmezében.

2022-06-20 18:46:56 BonnyJohnny (4) #77

Elképesztő, hogy három filmmel (és hat évvel) tovább maradt, mint tervezték.
Elképesztő, hogy 58 évesen is erőltették. Igaz Craig is 53 évesen búcsúzott a szereptől, de egyrészt az is öt évvel fiatalabb, másrészt az ő fizikuma még az egykori testépítő Conneryén is túl tett, a többiek egy lapon sem említhetőek vele, valamint ő már Skyfallban (44 évesen, azaz nagyjából annyi idősen, mint Moore, Dalton és Brosnan kezdték!) is kimondottan egy kiöregedett James Bondot alakított.
Igaz, a James Bond karaktercsere (amit manapság természetesnek veszünk) éppen Moore után jött be (azaz minden új színész egy új éra, egy új karakter), tehát effektíve Moore ugyanaz a Bond, mint Connery és Lazenby. De ezt a magyarázatot meg azért nem fogadom el, mert Lazenby is 30 éves Bond volt, tehát nem volt probléma, hogy "ugyanazt a karaktert" más korú színész játssza.
Azt tudom, hogy a Never Say Conneryje ellen nem vethettek be új Bondot. De, hogy már '81-ben nem vetették be (az akkor 35 éves) Daltont, óriási baklövés. Persze, Moore népszerű volt, és hozta a bevételeket... de a széria önparódiába fulladt.
Az az igazság, hogy a sokak által új Bondnak vizionált Cavill, Hiddleston és Hardy (főleg Elba) már túlkorosak a szerepre. (Legalábbis leszerződni rá, hogy évek múlva jöjjön aztán csak az első filmjük, és még aztán a többi...)

2022-06-20 18:29:02 csabaga (4) #76

Köszi, ez a jelenet eddig kicsit a semmiben lógott, most már érthető.:)

Tracy Moore-nál kettővel korábban szóba került már.
81. után elfeledték a legjobb Bond-lányt...

2022-06-20 14:49:16 critixx (4) #75

Négy filmre volt szerződése, vagyis '79-ben a Moonrakerrel lejárt. '81-ben és '83-ban is új színészt akartak, de végül mindkétszer maradt Moore. A Szigorúan bizalmas elején a jelenetet, amikor virágot visz Mrs. Bond sírjára, eredetileg azért írták, hogy ott mutatkozzon be az új színész.

2022-06-20 12:15:09 csabaga (4) #74

Pedig az első film előtt ő is erősített egy kicsit, még 1973-ban.:)
Olyan 1981 körül kellett volna befejeznie...

A következő Bondot, Brosnant egyszer néztem egy werken, forgatás közben.
Ő is maga futott, de sok-sok részletben.:)

előzmény: dorothygale (#73)

2022-06-20 01:08:33 dorothygale (3) #73

Igen. Nem règ olvastam ròla. :) R.M tùl idôs is volt a szerepre màr szerintem . Nem izmos, egy ilyen akciòdùs fôhôshöz izmok kellenek. Minimum atletikus testalkat. Egyik Bondban ingben mutattàk R M- t . Lehetett làtni hogy full tyùkmelle van…

2022-06-20 00:05:01 critixx (4) #72

A kaszkadőrmutatványok jelentős részét ő maga végezte, ellentétben Moore-ral, aki kb. még a futáshoz is dublőrt használt. Gyakran el sem utazott a forgatási helyszínekre, amikor például Bond síel, vízisízik, satöbbi valahol, az egészet dublőrrel vették fel, Moore-ral pedig utólag, műteremben felvették a közeliket, ahol látszik az arca.

előzmény: dorothygale (#71)

2022-06-19 23:28:06 dorothygale (3) #71

A film nem tetszik, de a Bond igen.
Szerintem ez a 41 èves Bond Dalton szemèlyèben sokkal hihetôbb mint a többiek.Minden szempontbòl: fiatal, jòkèpû, rugalmasan mozog. Stb.

2020-09-18 15:06:55 Benny Bug (4) #70

Nem rossz, nem rossz. Timothy Dalton szimpatikus Bond, szerintem remek választás volt. Mellé egy kicsit emberközelibb, azonosulhatóbb is lett, de közben az akció és a kalandfilmes elemek sem szenvednek csorbát. Úgy érzem, remekül sikerült eltalálniuk ezúttal az arányokat. Kár, hogy a korábbi filmekben ez nem mindig sikerült.

2020-05-16 22:34:23 VVega (2) #69

Frissen nézve is muszáj tartanom a kettes osztályzatot, annyira izgalmas vagy érdekes ez a film, mint egy középszar Columbo epizód.

2020-04-30 18:42:53 Mario Brothers (5) #68

Tökéletes! Dalton a kedvenc Bondommá vált ezzel a filmmel és a Magányos ügynökkel. Eddig az Aranyszemet és a Casino Royale-t tartottam a legjobbaknak, de Dalton két Bond filmje is a kedvenceimmé váltak! Az akciójelenetek hibátlanok, nulla CGI és Dalton maga csinálta a kaszkadőrmutatványait! Ebből a szempontból neki jár a legnagyobb tisztelet az összes Bond közül. Nem mellesleg ez a sötétebb, kevésbé mesebeli/humoros hangvétel sokkal jobban bejön, mint a Moore féle bohóckodások, annak ellenére, hogy őt is bírom Bondként.

2018-08-27 19:55:38 critixx (4) #67

Igen, az is egy borzalmas jelenet, még Moore-hoz képest is. A rendező azt mondta, inkább egy Rózsaszín párduc filmbe illene.

A holnap markában-ból van még egy szörnyű - hálistennek - kivágott jelenet, amiben Q meg akarja mutatni Brosnannek az új kocsiját, de véletlenül rossz helyre vezeti és egy ketrecben tartott jaguárnál lyukadnak ki. Mire Bond ránéz: "Egy jaguár?" (Értsd: "Jaguar mint autómárka ha ha ha...") "Elnézést, ez egy másik ügyhöz tartozik."

2018-08-27 17:15:13 csabaga (4) #66

Ezt szerintem még oda sem merték volna betenni.:)

Más filmeknél is érdekesek a kimaradt jelenetek, a Moore korszakban mindig valami "poénos" dolog.
A Halálvágtában a tető nélküli kocsikázás után lekapcsolják a rendőrök, megmotozzák, és a zsebéből előkerül egy csomó régi Bond-kütyü.

2018-08-27 16:25:39 critixx (4) #65

Láttam pár kivágott jelenetet a filmből, melyek közt voltak a Moore-érára hajazó "poénos" részek, például egy borzalmas jelenet, amikor Bond "repülő szőnyegen" suhan át a marokkói háztetők fölött. A Moonrakerbe vagy az Octopussyba tökéletesen beillett volna, innen viszont nagyon kilóg. Ezt a készítők is látták és szerencsére nem is került be a filmbe. Érdekes, hogy mennyire nehéz volt elszakadni a Moore-filmektől.

2018-01-28 19:04:34 critixx (4) #64

Ezt a '60-as évektől kezdve szinte az összes Bond-filmben megtették, nekem is kifejezetten tetszett. :) Sajnos a GoldenEye-al abbamaradt ez a tradíció, mivel más írta a főcímdalt és a filmzenét.

előzmény: kilépett felhasználó (#63)

2018-01-28 18:50:17 kilépett felhasználó (?) #63

Szuper, jól koreografált és fényképezett akciójelenetek, nem is itt lóg ki kicsit a lóláb, hanem az olykor szörnyű vágásoknál. Ami nagyon tetszett, hogy a főcím témáját is sokszor behozták a szokásos(és kicsit rmxelt 80' szintidobos) JB alaptéma mellé. Dalton meg szerintem jó Bond volt amúgy

2017-12-15 00:12:00 critixx (4) #62

Goldfinger meggyőzte a kínaiakat, hogy ha Fort Knox megsemmisül, az ő gazdaságuk igencsak fellendül, ezért cserébe kapott tőlük a tervéhez egy atombombát meg egy tudóst, aki ért hozzá.

2017-12-14 23:39:16 csabaga (4) #61

Igazad van,akad egy kubai "bevezető".Mintha Goldfinger mögött is Kína állna a bombával, és talán Dr. No is kínai?

2017-12-14 23:16:17 critixx (4) #60

Igen, mai szemmel nézve elég vicces, hogy az akkori filmekben az oroszok ellen harcoló afgán-tálib szabadságharcosok a jók, másfél évtizeddel később pedig belőlük lettek Amerika legnagyobb ellenségei. (Ugye Osama bácsit is a CIA képezte ki anno.)

Kubában hogyne fordulna meg? Az Octopussy elején. Oké, hogy tíz perc erejéig, de akkor is.

Kína tényleg más, egy-kétszer ott vannak a háttérben (pl. Csak kétszer élsz, Az aranypisztolyos férfi), de nem sok vizet zavarnak.

Szerintem ez a '80-as évek legjobb Bond-filmje, összesítésben pedig az ötödik helyet foglalja el nálam.

2017-12-14 21:14:43 tomside (4) #59

Király, amit írsz!
Eddig egyszer néztem végig időrendben, akkor önmagáért, de megérné külön ezzel a szemmel is.
(Mert így viszont baromira összemosódnak a részek.)

2017-12-14 20:48:48 csabaga (4) #58

Csak azért írtam,mivel a valódi hidegháború alatt gondosan kerülték a direkt politikát,a Spectre és más elmebetegek ellen harcolt Bond.A Brezsnyev korszak végén már összefog az oroszokkal,később Bond még Lenin rendet is kap és véletlenül sem fordul meg Kubában vagy Vietnámban.Kína sutyorog néha a háttérben,de velük rosszban voltunk.Szerintem az összes film bemutatható lett volna nálunk,ezt kivéve.Az afgán szál ma már kínos,de ezt ki tudta előre.

2017-12-14 20:24:11 BonnyJohnny (4) #57

Számomra (elkészültekor) a harmadik legjobb James Bond mozi (Connery és Moore egy-egy filmje előzi be).

2017-12-14 20:21:09 tomside (4) #56

Csak sikerült egy hidegháborús filmet forgatni,A Glasznoszty alatt

Az állítás igaz, ezt azonban mégsem rónám fel a filmnek, mint politikai tapintatlanságot. A politikai folyamatoknak évek kellenek, mire akadémiai, egyetemes tudássá érnek, avagy kanonizálódnak a politikai diskurzusban. (Ha egyáltalán.) Nem azt mondom, hogy nem volt érezhető a glasznoszty 1987-ben - sőt, különösen a megelőző évtizedeket követően nagyon is - csak azt, hogy közel sem voltak meg azok a konszenzusos, erős kontúrjai, amelyeket mi ma - visszavetítve - gondolnánk. A hidegháború "végének" dátumát, dátumait utólag jelöljük ki, ahogy a középkor lezáró dátumait is utólag jelöltük ki. (Még ha ez nyilván egy túlzó példa is.) Egyébként az interkontinentális politikatudomány használja is erre az "utólagos előrelátás" fogalmát. Utólag tudjuk igazán, hogy azok a "működő" glasznoszty évei voltak, és csak utólag, az elemzés során értelmezzük a különböző folyamatokat - köztük a glasznosztyt - úgy, hogy azok végösszegüket tekintve a hidegháború lezárásához vezettek.

Másik érdekes kérdés, de tényleg, csak teoretice, hogy ha tisztában is volt a film a glasznosztyval, egyáltalán akarta-e azt figyelembe venni...? Vagy épp ellenkezőleg...? Elvégre az egész hidegháború egyik alapvető mozgatója volt a hatalom- és erőfitoktatás, egymás bajszának huzigálása.

Nnnna.
Szóval, csak azt akartam mondani, hogy örülök, hogy egyet értünk a film faszagányosságában! :D

2017-12-14 18:21:05 csabaga (4) #55

Most néztem újra,a Bond lány nem teljesít rosszul,szinte egy amazon,kivéve mikor elkezd a repülővel játszani.Bár,ki tudja,én nem ezt tenném-e?:)
A külsejével sem volt bajom,pedig nem a szőke az esetem.

Csak sikerült egy hidegháborús filmet forgatni,A Glasznoszty alatt,bár a fő ellenség itt is egy áruló orosz,mint a Polipkában.

2017-12-01 00:13:21 critixx (4) #54

Nem az összeset, de úgy tudom, hogy amennyit engedtek neki, azt mind ő csinálta. Az pl. biztos, hogy a főcím előtti jelenetben ő maga mászott a kocsi tetején.

2017-11-30 15:13:18 csabaga (4) #53

Maga csinálta,ez biztos?
Csak mert néha még egy lépcső se hagyják leszaladni a színészeket a drágább alkotásokban ,megcsúszik,kimegy a bokája és leáll a forgatás.
Lásd:Cary Grant pánikot keltő elesését az Amerikai fogócska jeges járdáján.Szerencsére nem történt baja.

2017-11-30 14:58:33 tomside (4) #52

Az első bekezdéseddel tökkkéletesen egyetértek, nekem is ők a kedvenceim.

2017-11-30 13:47:23 critixx (4) #51

Nagyon sajnálom, mert végre sikerült (15 év után) megtalálni Sean Connery méltó utódját. Nem olvastam a regényeket, de úgy tudom, Lazenby és Dalton állnak a legközelebb az Ian Fleming által megírt karakterhez.

Filmek tekintetében, mint említettem, ez a rész leginkább az Oroszországból... és az Őfelsége... vonalát hozza, hangvételben és cselekményben is. Kifejezetten tetszett Bond karakterének árnyalása, hogy a folyton jópofizó Moore helyett ezúttal egy kiégettebb, de jóval érzékenyebb figurát kapunk, aki gyakran inkább az érzelmeire hallgat mintsem a kapott parancsra.

Ja, és Dalton maga csinálta az akciójelenetek nagy részét is, kaszkadőr nélkül. Hitelesebb is jóval mint Moore.

Az új Moneypenny viszont szörnyű. Vagyis inkább totálisan semmilyen.

2017-11-30 12:04:31 csabaga (4) #50

Egyetértek.Kár,hogy a következő epizóddal elintézték a sorozatot és vele együtt egy igéretes Bondot.Galambok negyedszer.:)

2017-11-29 22:51:40 critixx (4) #49

James Bond visszatért. A keménykötésű macsó, aki ha kell, brutális és nyers, ha kell, romantikus gentleman. Az előző filmekben látott idősödő, vicceskedő angol úr inkább nyugdíjba ment és átigazolt a UNICEF-hez - és milyen jól tette!

Nagy nagy változás volt ez a széria tekintetében, méghozzá a jó irányba. Néhol elég vegyesfelvágott a film, pl. az afganisztáni rész nekem kicsit hosszúnak és unalmasnak tűnt, a csellista lány pedig iszonyúan irritáló (emellett még elég csúnya is szvsz). De összességében talán a legjobb Bond epizód A kém, aki szeretett engem óta. Hangvételében leginkább az Oroszországból...-ra és az Őfelsége...-re hajaz (végre valahára).

2015-01-24 12:30:37 BonnyJohnny (4) #48

Lazenby (bár javult a szememben), nem lett revideálva számomra, de Dalton abszolút igen. Ha kell igenis van benne arisztokratikus tartás, ha kell charme, ha kell keménység, ha kell érzelem. Ha kell öltönyt húz, ha kell pulóvert (ahogy egy kém tenné), ettől csak hitelesebb a szememben. Valamint akciójelenetekben negyed évszázad alatt az első(!) hiteles Bond (Lazenby volt még hasonló ebből a szempontból, de a gyorsított és vetített akciók miatt még nem annyira). Nem beszélve róla, hogy az akciószcénák is szintet léptek. Közben a történet is izgalmas és fordulatos.
Kicsit meglebegteti Martin Cambell széria feltámasztásait, de még nincs azok szintjén...

2015-01-11 18:50:05 hhgygy (2) #47

(az epsoni az a nyomtató :-)

előzmény: Jereváni Rádió (#46)

2015-01-11 18:06:56 Jereváni Rádió (2) #46

Igen, de az egy arisztokrata brit esemény, egy derby (talán az epsoni?), ahol nem is kalap a dress code, hanem a cilinder. [link]

2015-01-11 17:08:17 csabaga (4) #45

Moore nincsen kalapban a Halálvágta lóverseny jelenetében?Csak emlék,nem biztos.

A főcím számít?Connery a Tűzgolyóban szerepel ott első alkalommal és kalapban van.

Próbáltak volna Cary Grantre slampos ruhát ráadni.:)

előzmény: Jereváni Rádió (#43)

2015-01-11 01:06:33 Ágó (5) #44

Mindig elérzékenyülök, amikor csabagával valamiben egyetértünk. :)

Szerintem Dalton az eddigi legelegánsabb Bond.

2015-01-10 19:05:30 Jereváni Rádió (2) #43

Ugye nem gondolod, hogy a slamposságot Dalton számlájára írom? :)

Egyébként ha már az outfitet illeti: Connery első két filmben még egy-két jelenetben hord kalapot, később már csak a kezében tartja, Moore-nál már csak a Moneypenny szobájában elcsattintott poénnál van a kezében, Daltonnál a kalap már fel sem merül. De ez már Off-téma, aki bővebben akar erről olvasni, itt van egy remek cikk erről: [link]

2015-01-10 16:48:13 csabaga (4) #42

Szerintem Daltonban volt elegancia,talán még túl arisztokratikus is volt néha.
A ruhát nem ő adta magára,a jelmezes találta ki.talán hétköznapibb Bondot akartak.Én sajnáltam,hogy nem folytatta.

Connery az első filmjében,hát nem volt még egy Cary Grant,bár ő volt a példa.

előzmény: Jereváni Rádió (#39)

2015-01-10 14:49:34 tomside (4) #41

Szerintem a daltonos két epizód James Bond karakterfelfogásával, tehát nem is magával Daltonnal, hanem a szerep elmozdulásával valamelyest a Rambo-filmek teremtette korigénynek engedtek, ami persze alapvetően tényleg messze esik az autentikus Bondtól. Hogy ez helyes-e vagy sem, az felesleges kérdés. Hogy kinek tetszik, az pedig teljesen szubjektív. Nekem pl. igen, de akinek nem, azt is meg tudom érteni.

2015-01-10 14:15:26 critixx (4) #40

"Nekem Connery az etalon, Lazenby-vel sem volt gondom (bár ugye ő nem volt színész csak egy modell), Moore-nak pedig pojácáskodás ide, pojácáskodás oda, igenis volt sármja. Daltonból ez hiányzik."

Ugyanez a bajom Daniel Craig-el. Keménykötésű gengszternek vagy katonának elmenne, de Bond figurájától iszonyúan távol áll. Egyszer valaki találóan úgy jellemezte mint "munkásosztálybeli Bond". Bond - még ha olyan macsó is mint Connery figurája - mindig megmarad talpig elegáns gentlemannek, ez különbözteti meg őt egy Jason Statham típusú akcióhőstől.

előzmény: Jereváni Rádió (#39)

2015-01-10 07:35:53 Jereváni Rádió (2) #39

Az alapszituáció még jó volt: a gázvezetéken keresztül kicsempészett ruszki tiszt egészen ötletes volt, de a tangeres rész és az afgán jeleneteket már nem éreztem izgalmasnak. Egyébként az "érzelmesebb Bond" kategóriával nincs bajom, a Lazenby-féle Őfelsége titkosszolgálatában kifejezetten jó 007-es mozi szerintem, csak akkor mondják ki, hogy belszeretett Karába vagy sem. Ha igen, akkor még rendben van, hogy Rómeót játszik a színen, ha nem, akkor az átlag "2 mondat után már az ágyban vagyok a nővel" féle sárm mellett ez elég vérszegény karizma, amit a csellista lánnyal produkál.

Dalton nekem nem jött be, mint Bond. Nekem Connery az etalon, Lazenby-vel sem volt gondom (bár ugye ő nem volt színész csak egy modell), Moore-nak pedig pojácáskodás ide, pojácáskodás oda, igenis volt sármja. Daltonból ez hiányzik.

És megismétlem: slampos! Bondnál ilyen nincs! Oké van rajta szmoking, meg öltöny, de azok a pulóverek, meg dzsekik egyszerűen nem valók Bond öltözékéhez. Itt van egy példa: [link]. Connery mikor hordott ilyen ing, szürke pulcsi, ócska bőrjakó kombót? Soha! Egy 007-es legyen olyan, mint akit skatulyából húztak volna ki. Azt nem fogadom el érvként, hogy hát így kellett neki beolvadnia a szürke csehszlovák környezetbe, hiszen alapvetően nevetséges minden egyes Bond-filmben, hogy egy titkosügynök rögtön és mindig a saját nevén mutatkozik be. :)

előzmény: Ágó (#38)

2015-01-10 00:15:26 Ágó (5) #38

Unalom? Azt talán a Moonrakerben...
Csak egy nőt szúr meg? Nekem ez pont pozitívum volt, és ne felejtsd el hozzátenni, hogy még udvarol is neki! :))
Nekem bejött ez a békítsükkiavilágot Bond.

Daltont pedig nagyon szeretem, mint színészt.

előzmény: Jereváni Rádió (#37)

2015-01-09 23:38:13 Jereváni Rádió (2) #37

Slampos Bond nem jó Bond, ráadást csak egy nőt szúr meg ebben az unalomba fulladó részben. Ajjaj, ez így nem az igazi.

2015-01-03 23:12:29 hhgygy (2) #36

Én amúgy sem vagyok JB rajongó, de hogy ez mekkora emeletes nagy gagyi volt...

2014-01-08 11:07:52 tomside (4) #35

Ha választhatnék egy Bond-autót, ebből az epizódból választanék. ;)

2014-01-04 16:35:59 tomside (4) #34

Kevés Bondra adtam négyest eddig, ez itt leginkább Daltonnak szól, aki ebben az epizódban teljesen jó Bond. Haladok a szériával, és a következő epizód még számítani fog, de eddig kifejezetten azok a Bondok jöttek be, akik kevés lehetőséget kaptak.

2013-01-17 17:21:57 ChrisAdam (4) #33

Hát most egyet kell értenem roninnal (#7). Dalton tényleg egy kicsit bulldogjátékú. Nem James Bond ő, egyáltalán nincs meg az az alfahím jelleme, ami az előzőeket (még Lazenbyt is) felruházta. Ennek ellenére jól kihozták belőle, amit tudnak, egy kettő jelenetnél néztem is, hogy na ez igazán rendben volt. De sokszor az volt az érzésem, hogy nem, ő nem Bond, hanem Kovács Jóska.
A történet viszont nagyszerű lett! Végre egy olyan sztori, amiben nincsenek világapokalipszist bejelentő röhögő gonoszok, hanem egy nemzetközi helyzet, melynek gonoszai igazából nincsenek - itt a két világ áll egymással szemben. Az afganisztáni jelenet (az utolsó) más szinte zseniális, tényleg! De James Bond nem volt jó. Ennek ellenére most megadom a négyest, később mi lesz ebből, azt nem tudom. 70%

2012-11-17 11:55:03 Gasz András (3) #32

Halálos rémületben:

Dalton szerintem jobb választás mint Roger Moore. Ebben a részben is van néha humor igaz lejjebb vettek az arányból és a mértékéből, de Dalton képes komolyabbra is venni a figurát, s udvarolni is máshogy udvarol mint az előtte lévők. :) Necros karakterét emelhetjük ki sajnos csak a gonoszok közül, a történet is ezerszer látott főleg a film első felében tipikus KGB-s, csavarosnak titulált sztori. Ennél a részénél az előzővel ellentétben, a film második fele működik és onnantól pörögnek be a rakéták. Nem értem mondjuk miért kellett behozni megint a kütyüket ennyire. A csipogó még legalább vicces de a többi? Szegény John Rhys-Davies megint egy szinte nesze semmi fogd meg jól féle szerepet kapott. Az orosz Bond lány cuki volt, de összesen ennyi, a filmzene pedig mintha nem is lett volna, a címadódal szintúgy. Az akciójelenetek néhol javultak (film eleje és film vége), néhol meg eléggé átlagosak egy 1987-es filmhez képest is.
Úgyhogy számomra kb az előző rész szintét nyújtotta, pedig ebből aztán többet is kihozhattak volna.

2012-11-16 17:28:59 Victor Vance (5) #31

Így sokadik újranézés után végül felhúzom egy gyenge ötösre. Nagyon jó Bond-film, bár gyerekkoromban nem nagyon rajongtam érte, Dalton-t sem kedveltem különösképp. Viszont azóta nagyot változott a véleményem, főleg Fleming regényei, és az irodalmi 007-es ismeretében ki kell jelentenem, Dalton remekül hozta a figurát, nem olyan vicceskedő mint Moore, nem olyan kimért úriemberes, mint Connery, ámde romantikus, kicsit érzékeny, olyan mint amilyennek a könyvek lapjain lefestették, más, és pont ezért jó. Persze a nézők és a kritikusok nem nagyon tudták elfogadni, Moore után ilyen éles váltás azért tényleg durva lehetett, kíváncsi lennék rá, mi lett volna ha Pierce Brosnan kapja meg a szerepet, és ő bizonyíthat.
A történet sokkal földhözragadtabb, kémthrilleresebb, ismét kiemelt figyelmet kap a hidegháború, és a vászonról csak úgy érezni a ’80-as évek második felének politikai hangulatát, leginkább az afganisztáni jelenetek miatt, Bond mostani látogatása szovjet földre pedig sokkal, de sokkal feszültebb, mint korábban. A bevezető jelenet remekre sikerült, talán csak abba lehetne belekötni, hogy Dalton elég jellegtelenül mutatkozik be a lánynak, akinek a hajóján landol. Az A-ha főcímdala az egyik kedvencem, és maga a filmzenének sem kell szégyenkeznie, az akciójelenetekről nem is beszélve. Olyan Bond-osak megint, miközben igyekeznek felzárkózni az akkori trendekhez, vagyis a vérgőzös akciófilmekhez. A Bond-lány ezúttal több mint elhanyagolható, főgonoszt is láttunk már jobbat, Joe Don Baker-nek pedig sokkal jobban állt a CIA-ügynökös szerep a későbbi epizódokban. Necros viszont kellemes emlékeket ébresztett bennem, kiköpött Red Grant az Oroszországról szeretettelből.
Bemutatójakor sokan nem szerették, de szerintem az idő igazolta ennek a filmnek a minőségét, főleg a Daniel Craig-es részek után, és néhány regény átolvasása okán felértékelődött nálam. Dalton nagyon jó Bond, a gond az hogy rossz korban lett az, ez betudható a már előbb is leírt meredek váltásnak Moore után. Viszont szerintem pont hogy elősegítette Brosnan sikerességét.

2012-10-30 16:52:00 Rorschach (5) #30

Szerintem a történet meglepően fordulatos egy Bond-filmhez képest. A csellótokos jelenet meg külön tetszett, amolyan kifigurázása volt az írók sok éven át tartó havas-lavinás-síelős akciófétisének. :)

előzmény: VVega (#29)

2012-10-30 15:21:03 VVega (2) #29

Röhejes és jellegtelen, majdnem nézhetetlen. A sztori gyenge, az ellenség semmilyen, Q kütyüi és az akciójelenetek nevetségesek (hát hol van a csellótokban lecsúszás a For Your Eyes Only síelős üldözéséhez képest?), még a helyszínek is unalmasak. Mindezt tetézve Dalton sem épp a legjobb Bond.

2009-07-02 17:16:01 bruce (4) #28

A Soha ne mond hogy soha nem is olyan rossz James Bond film.Ameddig láttam nekem kimondottan tetszett főleg hogy Conneryt mint idős ügynököt mutatják be és szanatóriumba küldik.Tudom hogy annak a Bond filmnek a legrosszabb az átlaga de nekem akkor is tetszik.Jobban bejön mint az Ivan által annyira jónak tartott A Kém aki szeret engemmel szemben.

előzmény: k3pl3r (#26)

2009-07-02 16:36:08 nejmed (4) #27

Köszi a tippet! Szerintem ez lesz a következő. Mostanában úgyis kicsit megcsömörlöttem a drámáktól. Maga a James Bond mítosz pedig nem hatott meg soha, így különösen érdekesek lehetnek a gyengébb részek!:D :evil:

előzmény: k3pl3r (#26)

2009-07-02 16:04:42 k3pl3r (?) #26

Mondjuk a Moonraker mellett majdnem minden Bond film jobb. Az első fele azért annak is jó volt, de a vége!
A legrosszabb Bond film pedig a Soha ne mondd, hogy soha. Ha jót akarsz nem nézed meg. Bár. Ki tudja. Neked a A szamuráj útja is tetszett.;)

előzmény: nejmed (#25)

2009-07-02 15:50:34 nejmed (4) #25

Én csak annyit mondhatok, hogy 4 Bond-filmet láttam eddig: a két Daltonosat, a "Múúnrékört" meg a Casino Royalt, és ez tetszett a legjobban.:)

előzmény: k3pl3r (#22)

2009-07-02 15:49:49 bruce (4) #24

Úgylátszik Ivánnak és nekem is akadt támogatóm:)

előzmény: k3pl3r (#23)

2009-07-02 15:48:44 k3pl3r (?) #23

"legjóbb" :)

*legjobb

előzmény: k3pl3r (#22)

2009-07-02 15:46:37 k3pl3r (?) #22

Én is szeretem a Daltonos Bond filmeket és szerintem is jó bond volt Dalton. Mind a két film a legjóbb Bond filmek között van.

előzmény: bruce (#8)

2009-07-02 15:38:07 Ivan/ (5) #21

Valahogy ezt a Bond részt nagyon szereted piszkálni:)

2009-07-02 14:25:28 ronin07 (?) #20

Igen.

2009-07-02 14:23:13 bruce (4) #19

Úgylátom hogy te a Quantum of solace célzol ugye ronin?:)

előzmény: ronin07 (#18)

2009-07-02 14:20:02 ronin07 (?) #18

Tavaly készült egy. 7 hónapig forgatták 225 milliós büdzséből, de a végeredmény egy összecsapott 98 perc lopásokkal, (egy kommersz határain belül) érzelmi sivársággal, indokolatlan pálfordulással (Mire lehet még képes egy autós üldözés, ha egy rutintalanból tökös csávót tud faragni?), nevetséges jelenetekkel, béna akciókkal.

2009-07-02 14:18:27 bruce (4) #17

A Licence to kill szerény véleményem szerint a legjobb Bond filmek közé tartozik de azt is megfigyeltem hogy számomra azok a Bond filmek jönnek be leginkább amik nem is annyira Bond filmek:)

2009-07-02 14:17:49 Olórin (3) #16

Az ugyanolyan rossz, mint a License to Kill - de nem rosszabb:)

előzmény: bruce (#15)

2009-07-02 14:17:13 bruce (4) #15

Kedves, drága Olórin még hogy a Licence to kill a legrosszabb?:)Akkor inkább a szives figyelmedbe ajánlom a Moonraker-t.:)

2009-07-02 14:13:53 Olórin (3) #14

Mert a License to Killnél egyszerűen nincs rosszabb Bond film:)

előzmény: ronin07 (#12)

2009-07-02 14:11:20 bruce (4) #13

Amúgy úgy mellesleg nekem nem igazán tetszenek a Bond filmek szerintem egy nagyon jól kivitelezett B film a legjava.Na de nem baj most kezdem el nézni a Soha ne mond hogy sohá-t.Nem is rossz,Bond egy szanatúriumban :))))

2009-07-02 14:06:10 ronin07 (?) #12

Szerintem is.:) Azt leirtam, miért zsigerelődött ki 20 éve. De ma is vannak ellendrukkerei szép számban, Olórin is tartja a kritikai verdiktumot például, látogass el a film adatlapjára.

2009-07-02 13:55:17 bruce (4) #11

Pedig szerintem a Licence to kill jobb mint a Living Daylights.Nem tudom hogy miért is húzták le a kritikusok.Semperini én arra föl értettem hogy miért csak két filmet kapott, hogy miért nem csináltak vele több Bond filmet és nem feltétlenül kelett volna várniuk hat évet a következő filmig.

előzmény: ronin07 (#10)

2009-07-02 13:41:22 ronin07 (?) #10

Nem. A magányos ügynököt 1989-ben kegyetlenül levágta a kritika és a publikum, mert utálták, hogy egy az akkoriban (nálunk) divatos agyonmásolt VHS-eken látott C-kategóriás akcióhőssé silányitották a 007-est, és Dalton is hangot adott annak, hogy nem a régi már a franchise, mióta ő a "lead man".

2009-07-02 13:37:54 Semprini (4) #9

Talán azért, mert a 89-es Licence to kill után hat év szünet következett és a Goldeneye-hez már új arcot kerestek és a nála hét évvel fiatalabb Brosnan lett az új Bond (Dalton talán nem is vállalta volna már).

előzmény: bruce (#8)

2009-07-02 13:21:22 bruce (4) #8

Egészen türhető Bond film.Dalton számomra pozitív csalódás mind a két filmben nem is értem hogy miért csak két filmet kapott.

2009-06-22 17:35:50 Ágó (5) #7

Minden szavaddal egyetértek. A Bond filmek közül nekem eddig ez tetszett a legjobban.

előzmény: gringo (#6)

2009-05-01 23:15:51 gringo (4) #6

ez az egyik legjobb Bond-film, a szokásos idétlen poénok, bluescreen-trükköcskék és vasfogú szuperellenségek nélkül hálistennek. a helyszínek is nagyon jók és változatosak, dalton szerintem a legjobb arc a sorozatból.

2008-05-22 17:32:14 ronin07 (?) #5

Na igen, a második Dalton-kalandot bármikor szívesebben nézem újra, mint ezt, annak ellenére, hogy ha nem lennének benne kütyük és Bond nem egy másik szervre tartozó, de hivatalos mission-t szeretne lezárni, nyugodtan nevezhetnénk egy ötlettelen Miami Vice-Megtorló-klónnak.

2008-05-22 17:23:59 Ivan/ (5) #4

Nem csak megmenti, hanem az alakításának (is) köszönhetően az egyik legjobb Bond kalandá válik.

előzmény: ronin07 (#3)

2008-05-22 17:20:59 ronin07 (?) #3

Dehogy kár, viszont akármilyen furcsa, szerintem a bondi kelléktár zöméről lemondó Licence to Kill-t pont az ő ottani bulldog természetű játéka menti meg.

előzmény: Ivan/ (#2)

2008-05-22 11:40:09 Ivan/ (5) #2

Tényleg nem a legjobb Bond film, de azért ez is baromira élvezetes és akárhányszor újranézhető. Kár, hogy Dalton csak két film erejéig volt 007.

2008-05-22 11:33:45 ronin07 (?) #1

Egyedül az a-ha remek főcímdalát tudom dícsérni, minden más elem elhibázott vagy közhelyes ebben az epizódban.