Hamvazószerda (2004) ☆ 👁

(Papp Gábor Zsigmond)

magyar dokumentumfilm

?,?

1944 decemberében a nyilas kormány és a német parancsnokság úgy döntött, hogy mielőtt az orosz csapatok teljesen körülzárnák Budapestet, a Műegyetem felsőéves hallgatóit tanársegédekkel és professzorokkal együtt - összesen 1600 embert - kitelepítik Németországba, hogy a háború után legyen, aki újjáépíti Budapestet. A diákok SAS-behívót kaptak, úgyhogy aki nem ment, azt katonaszökevénynek minősítették. Az egyik vonat Breslauba indult, a másik pedig Drezdába. A drezdaiak 1945 januárjában az ottani Műegyetem épületében hozzáláttak a tanítás folytatásához. Az egyetemen előadásokra jártak, szabadidejükben pedig végiglátogatták a gyönyörű műemlékváros nevezetességeit: a Zwingert és a Frauenkirchét, a világ legnagyobb evangélikus templomát, mindezzel nagy feltűnést keltve a városban, hiszen az ottani férfiak már évek óta kint voltak a fronton. 1945. február 13.-ról 14-re - Húshagyó Keddről Hamvazószerdára virradóan a magyar diákok végigélték a történelem legnagyobb bomba-támadását, Drezda elhamvasztását.

Bemutató

Szavazatok összes > összes v

Ki akarja megnézni?

Ajánlott filmek

Film Átlag
Budapest Retró: Életképek a '60-as, '70-es évekből (1998)

Balaton retró (2007)

4,0
Magyar retró (2010)

Budapest Retró 2. (2003)

4,1
Magyar retró 2. (2014)

Az ügynök élete (2004)

4,2
A szovjet levelezőpajtás (2011)
My Soviet Pen Pal
Partik népe (2002)

3,8
Kémek a porfészekben - Rimner Gábor története (2009)

3,9
A plázák népe - Szülőfalum Budapest (2002)

3,3