I Spit on Your Grave (1978) ☆ 👁

(Meir Zarchi)

amerikai exploitation, horror, thriller

3,5

2013-10-25 19:55:32 sep (4) #9

Ez a film készült a Vian-regény alapján, ha arra gondolsz, ennek tényleg semmi köze hozzá.

előzmény: Fischer Erzsébet (#8)

2013-10-25 19:18:45 Fischer Erzsébet (3) #8

Nem szeretem a horrort, de mivel a könyvet olvastam, rákerestem. A könyvhöz semmi köze, viszont horrornak egészen jó, konkrétan egyedül néztem, majdnem behánytam....

2011-04-15 22:34:20 BonnyJohnny (3) #7

Csak ismételni tudom az előttem szólót, meglepően működőképes exploitation, tűrhető rendezéssel, a főszereplő megrázó alakításával. Egy ideig a négyesen is gondolkodtam, de inkább voltak jelenetek, amik tényleg nagyszerűek voltak, de a film teljes hosszában nem hozta azok minőségét, így "csak" erős közepes.
A megerőszakolás(ok) és az azt követő összeroppanás tényleg erőteljes és megrázó jelenetek, a film utolsó harmadát kitevő gyilkosságok pedig slasher horrorokat idéznek, ráadásul a csaj rezignált arckifejezése és mozdulatai is Jason és Michael Myers szenvtelenségét juttatta eszembe. :) A gyilkosságok közül egy természetesen méltán legendás, és tényleg a film csúcspontja.

sexploitation eddig 1-1... most jön a döntő. ;)

2010-10-23 16:40:44 mchn (3) #6

Meglepoen mukodokepes horror exploitation, egesz turheto rendezessel (neha meglepoen jo huzasokkal), egy eleg jo foszereplovel (cserebe a mellekszereplok tenyleg egy kozepes trashfilm szintjen mozognak), verrel meg csocsokkel. Egynek teljesen elfogadhato.

2010-02-02 08:39:51 GothMan (?) #5

Nem, sajnos nem "A szomszéd lány" az. Amit én láttam az valamikor a 70-es, 80-as években készülhetett. Az erdőben lakik a csaj egy házikóban, jönnek egy páran, elkapják, kiláncoják, megerőszakojak, megverik, stb. Aztán arra már nem pontosan emlékszem, hogy ő áll bosszút később, vagy jön valaki, aki megmenti. Ilyesmi.

előzmény: HejjaX (#4)

2010-02-01 23:16:55 HejjaX (4) #4

nem, nem ez. sztem te A szomszéd lány (The Girl Next Door)-ra gondolsz. [link]

amúgy nem találtam nyomát, hogy bármi köze lenne a vian regényhez (persze miért is lenne - a regényre meg alig emlékszem, olyan régen olvastam), azt viszont sikerült megtudnom, hogy elkezdték a remake forgatását. HURRÁ! :(

előzmény: GothMan (#3)

2010-02-01 20:20:27 GothMan (?) #3

Ez az a film, amiben meztelenül kiláncolják a csajt, mint valami kutyát? Vagy keverem valami mással?

2010-02-01 17:08:52 HejjaX (4) #2

elég jó kis bosszúállós-horror, nem is értem, hogy maradt ki eddig nekem ez a film. monyuk a vége annyira nem jött be, hiszen a gyenge nő elég simán elbánt a két csókával - de ami még jobban zavart az az, hogy elvileg ugye azzal ölte meg őket, amivel jöttek: csónakmotor és balta, vagyis ezek nélkül a csajnak terve sem volt rá, hogy hogyan bánik el velük. mi van, ha mindkettő a csónakban marad és úgy szállnak partra? akkor ugye game over a kiscsajnak. szóval ez a része gagyi volt, mert esetlegesnek tűnt az előző két megtervezett gyilkossághoz képest,
de azért annyira vészesen rossz sem volt, csak az előzményekhez képest lehetett volna ötletesebb is.
a magyar cím meg nem tudom miért hajaz a boris vian regényre...

2008-03-31 19:09:09 ichi (5) #1

Brutális még most is.Nagyon jó film már ha az ilyenre lehet mondani hogy jó de az!!! Ugyan ezt tudnám mondani a The last house on the leftre és a House on the edge of the parkra is! Mert ezek a legjobbak a műfajban!