Nomen est omen avagy Reszkess Szabó János! (2003) ☆ 👁

(Szalay Kristóf)

magyar krimi, szatíra, vígjáték

3,7

2017-06-03 13:59:34 ChrisAdam (3) #6

Totális agymenés, avagy oktatófilm lehetne arra, hogy drogozva hogyan csinálj jó filmet. Paraszthajszálnyira van attól, hogy szörnyűséges kínzóeszköz legyen, de szerencsére sikerült megtalálni egy olyan egyensúlyt, ahol minden működik rendesen. Nem is nevezném gagyinak, hiszen az egyértelműen negatív jelző, de itt csak az látszik, hogy hihetetlen kevés pénzből forgatták. Ennek ellenére viszont tényleg a lehető legtöbbet kihoztak belőle, sőt, vannak bizonyos dolgok, amiket nem is tudom, hogyan tudtak leforgatni. A technikai problémákat is hamar meg lehet szokni és ha minden olyan dologtól elvonatkoztatunk, hogy rossz minőség, olcsó díszletek, miegymás, akkor - teljesen komolyan - profi munkát kapunk. Mert a kamerakezelés is, vágás is, forgatókönyv is nagyon rendben van. A filmes eszközök működnek. Vicces, pörgős és nem éreztem, hogy kifáradt volna a másfél óra végére.
Több éve adta kezembe még egy ismerősöm a DVD-t, hogy egyszer ezt nézzem meg, akkor szemforgatva elutasítottam, mondván, hogy még sok-sok film van, amit látnom kell előbb. Pedig aztán ezt is látni kell, különleges gyöngyszem a magyar, amatőr filmgyártásban. Ja, és Eperjes, Koltai, Rudolf Péter és Nagy-Kálózy Eszter cameoja külön meglepetés volt!

2016-01-05 23:42:06 sleepingdancer (4) #5

Megfelelő hangulatban nézve nagyon szórakoztató. A főszereplő fugura pedig akárhogyan nézve is zseniális.

2012-02-10 22:18:20 terika (3) #4

Azért vannak rendesen összefüggések a filmben. Jól szórakoztam. Én nem mondanám gagyinak, csak kezdetlegesnek. Van egy szatirikus oldala az egésznek. Nekem tetszett. És volt Szabó János (origi) nevű szereplő is. :)

2010-06-15 00:01:19 cifi (5) #3

Őrült és egyben zseniális!:D

2007-12-18 02:36:00 Cesare Gonzago (?) #2

Fejtsd ki bővebben, kérlek, miért marad gagyi? A véleményeden is múlik, hogy megrendelem-e. A napokban jelenik meg, és azért az az ezres másra is jól jöhet, nemcsak a gagyira.

előzmény: gyilkosvirus (#1)

2007-06-11 10:33:30 gyilkosvirus (3) #1

Jó az ötlet, jó a sztori, kiemelkedik az amatőr filmek közül, de valahogyan mégis gagyi marad :(