The Bed Sitting Room (1969) ☆ 👁

A szoba-konyha

(Richard Lester)

angol sci-fi, vígjáték

?,?

The Bed Sitting Room (1969)

Milyen is lenne London egy nukleáris támadás után? A kietlen, lepusztult tájban egy képernyő nélküli televízió, mögötte egy szmokingja maradékaiban is felsőbbrendűséget és jólértesültséget árasztó BBC szpíker a legfrissebb híreket olvassa fel: "Ma négy éve, hogy egy nukleáris félreértés következtében kitört a harmadik világháború. Ne vegyék dicsekvésnek, de ez volt minden idők legrövidebb háborúja. Két perc huszonnyolc másodpercig tartott, beleértve a békeszerződés ünnepélyes aláírását is. " A maradék lakosság megpróbál tovább élni a romok között: Penelope - terhességének tizenhetedik hónapjában - szüleivel a földalatti egyik kocsijában él. Martin százados, aki a háború megakadályozásában tanusított hátramozdító tevékenységéért az Anglia legyőzése kitüntetést kapta, most orvosként praktizál. A Felügyelő és az Őrmester egy léggömbbről kutatják a még meglévő épületeket, hogy azokat is lerombolják, még mielőtt az ellenség megtenné. Lord Fortnum pedig a túlélés érdekében szeretne egy szép, régi ingatlanná változni valahol a Belgravia negyedben. De ahogy a dolgok pillanatnyilag állnak, csak szoba-konyha lehet belőle a Paddington-pályaudvar mellett. Mi lesz bolondos hőseinkkel és legfőképpen mi lesz a világgal? Hát valóban nincs remény? Az 1969-ben, Spike Milligan színdarabja alapján készült gyilkos szatíra ugyan elsősorban az angolok képmutatását állítja pellengérre, de a holdbéli tájban bóklászó mulatságos figurák között bizony akad számunkra is ismerős.

Bemutató

Szavazatok összes > összes v

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

Film Átlag
The Holy Mountain (1973)
A szent hegy
4,1
Monty Python and the Holy Grail (1975)
Gyalog galopp
4,3
A Clockwork Orange (1971)
Mechanikus narancs
Week-end (1967)
Week-end - egy kozmoszban elveszett film
3,9
The Knack, and How to get It (1965)
A csábítás trükkje
3,9
A Hard Day's Night (1964)
Egy nehéz nap éjszakája
3,9
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964)
Dr. Strangelove, avagy hogyan szoktam le az aggódásról és szerettem meg a bombát
4,4
Auch Zwerge haben klein angefangen (1970)
A törpék is kicsin kezdték
Le charme discret de la bourgeoisie (1972)
A burzsoázia diszkrét bája
Pink Flamingos (1972)