The Man with the Golden Gun (1974) ☆ 👁

(Guy Hamilton)

angol akciófilm, kalandfilm

3,4

2020-11-21 11:14:12 Jereváni Rádió (3) #38

A Holdkelte és a Polipka még durvább ebből a szempontból. :)

előzmény: VVega (#37)

2020-11-21 09:45:28 VVega (2) #37

Ez is elképesztően unalmas és gyorsan teljesen érdektelenné váló, mint a sorozat nagyon sok tagja.
Van egy jelenet, amikor Bond egy szumó birkózó seggét markolássza izomból, miközben egy álarcos törpe szigonnyal szurkodja őket. Én komolyan nem értem, mik ezek a filmek :D

A sheriff jelenete talán még ennél a fentinél is kínosabb persze. Mit akartak elérni összességében? Paródia ez? Full cringe? Inkább az utóbbinak működik. Csak azért nem nézhetetlen, mert tudom, hogy ennél is vannak sokkal rosszabbak a szériában.

2020-07-31 09:27:39 peti0290 (4) #36

Én amúgy lehet szentségtörő leszek, de szerintem ez egy viszonylag élvezetes rész. Persze inkább a paródiajellegű részek sorába tartozik, és egy kicsivel több komolyság (már persze a sorozat keretein belül) elfért volna, valamint kevesebb hülyéskedés. A seriffet nem kellett volna visszarángatni (sőt már az előző részbe se hiányzott), Nick-Nack-et is nehéz komolyan venni, ahogy a kung-fus részeket is. Viszont Moore nem rossz, Lee korrekt főgonosz, ahogy az Ekland - Adams páros is szemrevaló (ha már másban nem is erősítették a filmet, főleg Ekland). A főcímdal is korrekt, pedig azt is érték kritikák, de lehet, hogy csak én szeretem jobban a pergősebb főcímdalokat a sorozatban. Moore esetében a Holdkelte a mélypont, de számomra még a Polipka is gyengébb, mint ez. A teljes sorozatot nézve pedig a lentebb említett Halj meg máskor! mellett még Connery utolsó két hivatalos (Csak kétszer élsz, Gyémántok az örökkévalóságnak), valamint a nem hivatalos Soha ne mondd, hogy soha filmje is gyengébb ennél.

2020-07-30 16:15:11 critixx (2) #35

Szerintem a Moonraker, a Halj meg máskor és ez a három leggyengébb Bond-film a hivatalos sorozat darabjai közül.

2020-07-27 17:28:39 csabaga (4) #34

Igen, a Tűzgolyó óta állandó probléma a sok töltelékjelenet, ez nagyrészt így is marad majd.
Én kivágtam volna a seriffet és a karatés lányokat is, Bond kétbalkezes segédjét szintén, és kaptunk volna egy 100 perces érdekes filmet, ahol Bond a szigeten még be is olvas az ellenfelének.
A következő tényleg jobb lesz, nem véletlenül mutattuk be elsőként moziban is.

előzmény: Benny Bug (#33)

2020-07-27 16:39:45 Benny Bug (2) #33

Most hogy mondod, az nem volt rossz. Az igazi bajom ezzel a résszel, hogy (számomra) nagyon hamar unalomba fulladt. Bőven elég lett volna egy másfél órás játékidő hozzá.

2020-07-27 16:11:20 csabaga (4) #32

Az lesz.:)
A csattanó az igazi Bond a papír Bond helyett sem tetszett?

2020-07-27 16:10:22 Benny Bug (2) #31

Kiváncsi leszek rá. :D

előzmény: peti0290 (#30)

2020-07-27 16:09:12 peti0290 (4) #30

A következő az általános közvélemény szerint (meg szerintem is) Moore legjobbja :)

2020-07-27 14:23:06 Benny Bug (2) #29

Huh, ez nekem már sok(k) volt a jóból. Eddig ez a rész tetszett a legkevésbé. Moore és Lee jól nyomta, de a történet alibi és közben tele van hülyeségekkel, eléggé lefárasztott. Pedig alapvetően hozzám közel áll ez a keleti hangulat, de itt nem igazán jött át hogy mi volt a koncepció. Remélem, a következő jobb lesz.

2017-09-04 18:18:42 critixx (2) #28

Én is kíváncsi vagyok, mert azt a filmet legalább 15 éve láttam utoljára és szinte semmire sem emlékszem már belőle. :-)

A két producer útja itt vált el egymástól, Broccoli vitte tovább a Bond-filmeket, Saltzman inkább másban látta a jövőjét. Állítólag már az előző film idején eléggé viharos volt köztük a viszony, ami itt végleg megromlott.

2017-09-04 17:35:14 csabaga (4) #27

Köszi,ezt nem tudtam.:)

Az a verekedés teljesen felesleges,a kukában lett volna a helye.Britt Ekland is szinte kiírható lenne a történetből.

A párbaj csattanója,az elsőre nekem is csattanó volt,díjaztam is.

Most jön a legsikeresebb Moore-Bond,érdeklődve várom a véleményed.:)

2017-09-03 19:30:24 critixx (2) #26

Ahogy az előző filmnél, itt is pozitívum hogy Moore még valamennyire komolyan veszi a figurát, nem csinál teljesen bohócot magából. Az nekem is tetszett, hogy helyenként "keménykedik", már-már Connery-t idézve, mikor pl. Maud Adams-t azzal fenyegeti, hogy eltöri a karját.

Viszont szvsz a franchise legkínosabb pillanatai közé tartozik:
- amikor Bond a szumósokkal verekszik és az egyiknek szó szerint jól megszorongatja a tökeit
- amikor a két kis rendőrlányka lekaratézik egy egész iskolányi harcművész-tanoncot
- amikor az autó átugrat a levegőben a híd felett és ehhez egy borzalmas "fütty hangeffektet" tesznek be kíséretképpen
- amikor Goodnight a formás kis bikinis hátsójával véletlenül megnyomja a gombot, ami elindítja az "apokalipszist" (sajnálom a brit adófizetőket, akiknek a pénze az ennyire béna titkosszolgálati dolgozók bérére megy el)

Amúgy a gengszter, akit az elején Scaramanga megöl, ugyanaz a fazon (legalábbis a színész, de talán a szereplő is), aki Natalie Wood húgát kidobta az ablakon a Gyémántok...-ban. Tetszik, amikor a sorozatban így vissza-vissza utalgatnak korábbra.

2017-09-03 18:30:43 csabaga (4) #25

Maud Adams még elmegy,de Britt Ekland botrányosan gyenge.Ezen nálam még a bikini sem segít.A filmet számomra a szigeten játszodó párbaj menti meg.Ott Bond azért még be is olvas az ellenfelének,ahogy Connery tette Dr.No-nak.Minden Bond film közös hibája,kevés a történet,az időt meg felesleges jelenetekkel töltik ki.

2017-09-03 16:10:17 critixx (2) #24

Felejthető kis hülyeség, a franchise eddigi leggyengébb filmje. Vannak jó pillanatai (Christopher Lee például kiváló), de összességében eléggé elnagyolt és túlságosan paródiaszerű. A cselekmény iszonyú gyenge lábakon áll, tulajdonképpen kvázi "alibi" ahhoz, hogy akciózgassanak egy jót a szereplők. Míg az előző film az akkoriban divatos blaxpoitation filmeket, ez a szintén akkortájt virágkorukat élő harcművészeti mozikat idézi meg helyenként, de nagyon gyengén és viccszerűen. További véleményemet lásd a néggyel alábbi hozzászólásban.

Az idióta seriff itt még irritálóbb (és még feleslegesebb) mint az előző filmben. Ms. Goodnight már-már az előző filmben szereplő ál-CIA-s hölgyike szintjén béna és idegesítő, de - őhozzá hasonlóan - igencsak kellemes látvány, ami valamennyire feledteti ezen problémákat. :-)

2015-01-21 20:22:37 critixx (2) #23

A következő filmmel szó szerint a szarból hozta vissza a sorozatot a megmaradt producer. A Moonraker pedig az addigi legtöbb bevételt hozott Bond film lett. Bejött nekik ez a paródia-vonal. Sajnos.

2015-01-21 19:23:21 BonnyJohnny (2) #22

Mintha a Csak kétszer élsszel kezdve minden páratlan számú Bond filmet paródiának szánnának...

2014-11-30 10:54:40 Jereváni Rádió (3) #21

Egész jó sztorija volt, csak ne rontották volna el a sok idióta blődséggel.

2014-11-15 23:30:45 critixx (2) #20

Valahol itt indult lejtmenetnek a sorozat (habár a Gyémántok az örökkévalóságnak is elég rossz volt). Itt már próbálják hozni a poénkodós figurát (sajnos). A mindenkit lekaratézó rendőrlányoktól a repülővé változtatott autóig.

Továbbá valahogy elnagyoltnak tűnik az egész, a Bond és Scaramanga közti párbaj nagyon gyengére sikeredett ahhoz képest hogy mint valami hatalmas gigászi összecsapás volt beharangozva. A napenergiával működő fegyver elég bárgyú ötlet (ha felhős lesz az ég, nem lehet használni...), az előző részben még poénos seriff erőltetett visszahozása sem jött be.

Britt Eklund viszont roppant kellemes jelenség, főleg hogy a film utolsó félórájában végig fürdőruhában mutatják. Mázlista volt ez a Peter Sellers. Színészkedni mondjuk ő sem tud - de ez nem meglepő a Bond-lányok esetében.

2014-01-08 10:55:42 Dynast Grausherra (4) #19

A parasztvakítás olyasmi, amikor a közönséges embereket valaki átveri valamivel. Például a színes-szagos mozi, 4DX, szuper3D, amikor olyan látványt ígér, hogy hanyatt esel tőle. Vagy amikor a film elképesztően bölcsnek mutatja magát, hogy a nézői szintén okosnak higgyék magukat tőle.
Rendben Az aranypisztolyos férfi is egy nagy "semmi", semmi lelki dráma, semmi magvas mondanivaló, semmi nagy csavar, semmi intellektuális probléma, csak akció és nem igazán magas szintű humor. De erről szól James Bond világa, és nagyon ritka kivételektől eltekintve mindig is ennyi volt a célja, és nem álcázza magát bölcs akciófilmnek. Mitől nagyobb "parasztvakítás", mint a Rajtaütés, ami egy 21. századi gladiátorviadal, vagy a Feláldozhatók, vagy a Taxi. Azt hiszem, sokkal inkább az a baj, hogy James Bond egyszerűen nem elég komoly a nézők jelentős részének, mert "okos" filmeket akarnak nézni, és nem olyat, amiben röhejes repülő autók vannak. Vagy egyszerűen csak James Bond nem oltja a nézők vérszomját.

előzmény: 1100101 (#18)

2014-01-08 00:36:52 1100101 (2) #18

Tipikus parasztvakítás. És nem az a paraszt, aki ért a földhöz.

előzmény: Dynast Grausherra (#16)

2014-01-04 15:59:00 csabaga (4) #17

Én tömött mozikra emlékszem a Kém,aki szeretett engem kapcsán.

2014-01-04 15:37:09 Dynast Grausherra (4) #16

Hogyan tipikus? Tipikus komolytalan, vicceskedő, komolyan vehetetlen kalandfilm, egyszerű karakterekkel? Mert így értem, ez nem tetszhet mindenkinek. Vagy tipikus James Bond film, de ez így nem értelmezhető, ha csak ezt az egyet láttad. Mert igen, tipikus James Bond film, csak ez sokak számára pozitívum, sokak számára nem, ilyen a világ. Én ezt dicséretnek értelmezem, nem alázásnak, ilyen a James Bond filmek többsége. Sokszor nevetséges, könnyed, a Bond filmbe illő főgonosz már mondhatni jelző (általában negatív, de ez megint nézőpont kérdése). A zene, az szintén tipikus. Az egyik kedvencem a sorozatból.

előzmény: 1100101 (#14)

2014-01-04 01:13:23 critixx (2) #15

"A film Magyarországi bemutatója 1974. december 20.-án volt."

Habár ez az infó az IMDB-ről származik (ahol annyira ellenőrzik a beküldött adatokat, hogy szó nélkül elhitték nekem, hogy Kabos László Kabos Gyula fia...), nyilvánvalóan téves. Ez a világpremier dátuma. Magyarországon ezt a filmet sosem játszották mozikban, sőt, a rendszerváltás előtt egyetlen James Bond filmet sem mutattak be nálunk. Egyetlen kivétel akad, a Thunderball-t ugyanis játszották (fekete-fehér kópiáról) 1966-ban a "Brit Filmhét" keretében, Tengeri cápák címmel. Az első nálunk bemutatott Bond-film a Kém, aki szeretett engem volt, 1989-ben. Majd nem sokkal később már az épp aktuális darabot, a Magányos ügynököt vetítették - ami miatt a tizenkét évvel korábbi, Roger Moore-os filmre nem igazán voltak kíváncsiak.

2014-01-03 23:39:49 1100101 (2) #14

Nem akarom porig alázni, szóval: tipikus. A zenéje, amit talán meg lehetne említeni. Persze nem az összes -csak úgy néha.
Ez volt az első, és talán utolsó találkozásom James Bond-dal. Ezt is csak azért, hogy igazolást nyerjen: nem való ez nekem.

2013-12-27 02:13:27 tomside (3) #13

Nekem túl komikus volt, még ha jó is a zenéje. Egy vicc az egész.

2012-12-06 18:21:27 ChrisAdam (3) #12

Roger Moore igen meglepett. El tudta hitetni velem kitűnő játékával, hogy ő James Bond. Az akciók jók, a főgonosz kiváló, Christopher Lee kiválóan játszik, Mary pedig a legszerethetőbb Bond-lány, nem olyan műbaba, hanem tényleg egy sugárzó természetes szépség.

2012-11-08 20:45:12 TomPowell (4) #11

Én a múltkori újranézéssel kifejezetten megkedveltem ezt a részt (mondjuk igaz, hogy azelőtt se tudtam igazából utálni). A törpével és a Bond-lányokkal egyet értek, ahogy a kung fu rész nélkül is meg lettem volna, de Scaramanga még így is az egyik legjobb Bond-gonosz, Moore fanyar humora meg itt is rendben van, és most valahogy a történet is összeállt egy kerek egésszé.

2012-11-08 20:36:56 Victor Vance (3) #10

Valahogy sose tudtam szeretni ezt a filmet. Olyan összecsapottnak tűnik, ami igaz, mert egy évvel készült az Élni és halni hagyni után, a producerek a gyorsan jött siker után nem akartak sokat tökölni, gyorsan kellett egy új Bond-film hogy fenntartsák a mániát, talán pont ezért lett kissé felemás a végeredmény. Bár Fleming eredeti regényét sem tartják a legjobbnak, és befejezetlen irományból mindig necces adaptációt készíteni.
Az előző epizódban Bond-világát némi Voodoo, fekete mágiás hangulattal ötvözték, ott jól sült el a dolog, itt pedig némi kung-fu-s, harcművészeti ízt csempésztek bele a cselekménybe, ami már nem áll annyira jól kedvenc kémünknek, szerencsére nincs is jelen sok ideig. Több olyan akciójelenet van, ami kvázi lemásolja az előző epizód jeleneteit, itt is láthatunk csónakos üldözést, és Pepper seriff is visszatér, de az ő jeleneteit humorosnak találtam. Moore se esik át viccekben a ló túloldalára, beszólásai megint frappánsak, fanyarok, igazi angol eleganciával. A csajok ezúttal felejthetőek, a főgonosz viszont az egyik legjobb, kár hogy nem próbálták eléggé kihangsúlyozni kapcsolatát Bond-al. Persze van egy ilyen párbeszéd, mikor összevitatkoznak hogy ki miért öl, de ezt azért lehetett volna még egy kicsit jobban mélyíteni, összességében egy kihagyott ziccernek tartom a filmet, mert akár az egyik legjobb Bond-epizód is lehetett volna. Scaramanga jobbkeze, a törpe pedig magasan a legidegesítőbb mellék-gonosz a sorozatban.
A gyönyörű helyszínek, a főgonosz és Moore azért valamennyire kárpótol, de akkor is erős a visszalépés az Élni és halni hagynihoz képest, csak azért nem ez a legrosszabb darabja a sorozatnak, mert ott van a Holdkelte, ami még ennél is gyatrább.

2012-10-31 21:18:25 Gasz András (2) #9

Igen a vége és az eleje jó, + a harcművészeti sulis jeleneten. S tényleg van sok humoros rész, de talán nagyon is túlsúlyban vannak a filmben szerintem.

2012-10-31 18:08:41 csabaga (4) #8

Azért a végső összecsapás csattanója elsőre ütős,és van néhány tényleg (fanyar)humoros mondat is.

előzmény: Gasz András (#7)

2012-10-31 17:28:02 Gasz András (2) #7

Az aranypisztolyos férfi:

Egy egész hangulatos főcímdallal indul a film és egészen aztán a közepéig szépen unalomba fullad, amíg Bondot nem látjuk egy harcművészeti iskolában harcolni. Addig Scaramanga is keveset szerepel pedig Christopher Lee mint tudjuk jó gonosz szokott lenni. Itt kevés a tere igazán a film elején és végén élheti ki magát. Sok humoros jelenet van a filmben, sokat pedig a gonoszt segítő törpe színészre írták.Sajnos viszont a sztori valahogy nagyon átlagos és a színészek se brillíroznak. Moore újra inkább Bond picit parodisztikus formáját hozza. Ez nekem sosem jött be. Kell egy jó arány itt már-már néha vígjátékba megy 1-1 akciójelenet is.
Christopher Lee is kevés teret kap, a Bond lányok se virítanak itt most, de még látványban se. Viszont a tájak megint szépek, igazi turisztikai paradicsom szinte mindig egy Bond film.
Csalódás ez a rész összeségében.

2010-08-05 14:33:49 Rocky (?) #6

Az egyik legjobb Bond-film , a legjobb főcímdallal!!!

2009-08-29 12:27:11 Ágó (4) #5

Pedig jó ez! A legjobb Moore-os Bond a Halálvágta mellett. Kár, hogy ilyen alacsony az átlaga.

2008-05-18 21:05:19 Olórin (1) #4

Előbb döfök egy karót a szívembe:)

előzmény: Ivan/ (#3)

2008-05-18 20:45:28 Ivan/ (5) #3

Jól teszed:) Nézd inkább újra és ird át ötösre azt a karót:)

2008-05-18 20:44:17 Olórin (1) #2

Bölcsen csendben maradok a karómmal:D

2008-05-18 19:34:08 Ivan/ (5) #1

Bántóan kevesen ismerik ezt a 007-es kalandot. Picit talán eltér a többi Bondtól, de az akciók isszonyatosan jók, Moore valami irgalmatlanul nagyot alakít, és hát humor terén is elég erős a film.