Eszkimó asszony fázik (1984) ☆ 👁

(Xantus János)

magyar dráma

3,9

2021-02-08 22:50:36 mandula (5) #10

Méhes Marietta karaktere annyira magával ragadó, és egyedülálló. ( és gyönyörű is) Nagyon különlegessé teszi a filmet az őszinte esetlen játéka és a gyermeki, naív nőiessége. A daloktól pedig még úgy is nosztalgikus, hogy én még nem éltem akkoriban.:) szeretem!!

2018-11-09 18:23:00 dittike (5) #9

Érdekes hogy a nyelv sok szintjét felvonultatja egyrészt a jelnyelvet, az állati kommunikációt, az emberi beszédet, a zenét mint nyelvet, a szexualitás nyelvét, a párkapcsolati nyelvet, a metakommunikáció több szintjén szól a nézőhöz, ráadásul képileg is igen összetett sőt performansz szerű minden mozzanata egy-egy interakció a külvilág és a szereplők belső lelki folyamataira.

2017-09-19 20:39:35 ryood (5) #8

hezitáltam még néhány perccel ezelőtt négyes és ötös között, de megadom magam, megkapja az ötöst.
mert picikét volt (van?) bennem egy olyan érzés, hogy a rendező kissé öncélú, és kissé túl arthouse, és nem is látom tisztán pontosan mi is ez, de közben meg...ott motoszkált végig a film alatt valami groteszk, bizarr, néhol egészen humoros lazaság, na meg a kiváló zenék, és persze a csúcsjelenet, amikor
jáno először ellátogat lacihoz, és elkezdenek együtt zenélni, aztán hármaban nyomják! fúúú, szuper!
azok a szintitémák..

szóval tényleg nem értem pontosan mi ez a film, de érzek valamit, ami sokkal erősebb ennél a bizonytalanságnál, és igazán magyar, igazán szocreál, igazán tiszta szívből jön...

2012-12-14 23:24:45 Tenebra (5) #7

Abban az időben inkább P.Mobil - Hobo - Beatrice izgatott

Kétségtelen, hogy ezek a jobbak, de szerintem az AE Bizottság "Szerelem"-jét nem lehet utálni. :D Igaz, nem ebben a filmben van, de Méhes Mariettának ahhoz is van köze, és hasonló stílus, mint a Trabant itt.
De amúgy önmagában valóban jóval gyengébbek ezek a zenék, mint így, a filmben, koncert közben.

előzmény: hhgygy (#6)

2012-12-14 21:44:43 hhgygy (2) #6

Hoppá, erre már adtam egy bélást. Most néztem újra és marad a Bélás. Jó kis nihilista Kádár-kori mű-művészfilm volt ez. A zene meg minősíthetetlen. Abban az időben inkább P.Mobil - Hobo - Beatrice izgatott, ha már. De ez csak egy vélemény.

2012-11-19 22:34:33 sleepingdancer (5) #5

Baromi jó, hibátlan film. Ihletett, ritka szerencsés alkotás: egy tulajdonképpen lapos melodráma magot (na jó, örök emberi alapszituációt, két férfi - egy nő problémát) sikerül egész kis groteszk-tragikus-burleszk univerzummá fejleszteni, valami olyasmivé, ami a magyar 80-as évek volt a marlborós nejlonszatyorban a kolbásszal. Beszélő képek, üzenő tárgyak, kisiklott, de valahogy mégsem teljesen reménytelen életek, fura emberek, állatok, helyzetek, az egészet megemelő és hitelesítő zenék. A saját életből és korból való kivágyódás egyik alapfilmje - Gothár Ajándék ez a napja óta nem láttam hasonlót. A Manda DVD kiadása példás, jó minőségű. Xantus János halála miatt ez a film is egy kissé más fénytörésben látszik most. Nehéz ezt megfogalmazni - nagy dolog, ha valaki úgy megy el, hogy itt hagy nekünk és az utánunk következőknek egy ilyet.

2012-03-10 14:05:03 Tenebra (5) #4

Nagyon jó! A szokásis klisék puffogtatása ("megragadja a 80-as évek hangulatát" blablabla) helyett inkább csak az érzéki dolgait emelném ki.

1. trabant. :D Igen, ezek a dalok nagyon feldobták az egészet.

2. a sztori. A melodrámának ad egy hatalmas pofont. Néha arcátlanul kigúnyolja a műfajt. (Eleve az, hogy a szerelmi háromszög egyik résztvevője egy abszurd néma férj, aki, ha kommunikál, mindig elröhögtem magam. ) Meg tetszett a flashback-keret is. Vagy hát én így értelmeztem, de szerintem volt itt jócskán szubjektivitás, álomképek, melyek határvonalai nem voltak felvázolva.

3. hátőőő, ez persze egy film minőségében nem sokat ér, de nálam most ez is fontos: a szőke csaj valami eszméletlen jól néz ki! <3

Amellett tehát, hogy egy stílusos, elgondolkodtató film, könnyed szórakozás és melodráma-paródia. Abszolút kedvenc.

2011-04-07 20:24:59 Ugor (5) #3

Lányok-fiúk, végre kapható! Ha valakit érdekel, induljon érte, én ma vettem! Méhes Marietta.. de jó! ))

2009-10-20 18:23:28 jesi (4) #2

Trabant dalok miatt hozzám is

előzmény: anitacsilla (#1)

2009-10-04 00:17:36 anitacsilla (5) #1

Vajon miért nem írt senki véleményt róla? Szerintem megérdemelné.
Hozzám nagyon közel áll.