Columbo: Any Old Port in a Storm (1973) ☆ 👁

(Leo Penn)

amerikai dráma, krimi

3,9

2018-11-22 12:50:53 ChrisAdam (5) #11

Szerintem már korábban is, amikor először meglátogatja a gyilkost és megkóstolja borát. Persze, lehet, hogy nem érte el a bizonyos alkoholszázalékot. :)

előzmény: ryood (#10)

2018-11-22 12:36:27 ryood (4) #10

az utolsó jelenetben a hadnagy úr ittasan vezet :)

2018-11-22 09:25:36 ChrisAdam (5) #9

...és nem gondoltam volna, hogy valaha ötöst fogok adni egy Columbo epizódra, de ez olyan szinten meglepett, hogy muszáj kiemelni a többi közül. A gyilkos személye elképesztően jó, a nyomozás sokkal furfangosabb, a lebukás pedig elképesztően csavaros. Bitang jó rész, és rémlett is régről nagyjából, többnyire Pleasence miatt (akit gyerekként a Különben dühbe jövünkből ismertem).

2018-11-01 23:24:43 critixx (4) #8

Itt megtekinthető HD minőségben, teljesen legálisan, eredeti nyelven, Szabó Gyula nélkül.

2016-02-19 21:12:16 simijohnny (5) #7

Soha nem láttam még ezt a részt, tegnap este beleakadtunk. Szavamra, az egyik legjobb Columbo, Pleasance pedig zseniális! Megmosolyogtató olvasni amiket írtatok, tegnap odaszóltam még az elején annak akivel néztem, hogy még meg is értem a gyilkost. Nem, valójában ezt mondtam neki: "Hááát azért ez valóban sz@r lehet."

2013-11-05 18:33:33 csabaga (4) #6

Igen,számomra is ő az egyetlen szimpatikus gyilkos.Ráadásul nem előre eltervezetten öl.Voltaképpen sajnáltam a léha testvére miatt.
Ez a történet könyv alakban is megjelent.

2013-11-05 18:30:36 Hannibal Lecter (5) #5

Végre egy gyilkos, aki szimpatikus: Donald Pleasance - habár néha feltűnően túljátssza a karaktert - egyszerűen kolosszális, mi több, olyannyira közel hozza a nézőhöz a negatív hőst, hogy szinte még az indítékát is átérezzük (igaz, ez nem is nehéz, hiszen testvéröccse léha, alantas ösztönöktől vezérelt semmirekellő, aki pillanatnyi szeszélyből képes volna áruba bocsátani az atyai örökséget), Adrian páratlan eleganciája, illetve Blaskó Péter kitűnő szinkronja pedig csak hab a tortán. Columbo pedig, mondani sem kell, ezúttal is brillírozik.

2013-03-06 14:33:46 critixx (4) #4

Bizony, Pleasance elsőrangú. Tulajdonképpen (Ruth Gordon és Faye Dunaway mellett) az egyik legszimpatikusabb gyilkos a Columbo sagában, a hadnagy és a nézők is végig rokonszenveznek vele.

előzmény: Dynast Grausherra (#3)

2013-03-06 13:57:07 Dynast Grausherra (5) #3

Donald Pleasence zseniális, tökéletesen passzol hozzá a szerep. Kár, hogy ritkán szerepelt olyan filmekben, ahol ilyen jól ki tudott bontakozni. Utoljára Polanski Zsákutcájában láttam tőle ilyen jó alakítást. Peter Falk zsenialitása mellett ezúttal, ha visszafogottan is, de kaptunk egy kisebb drámát is Pleasence karakterével. Ezúttal a gyilkos maga is áldozat, aki végül megkönnyebbülten adja meg magát a hadnagynak.

2013-01-22 17:04:04 jackbau33 (5) #2

A lebukás az összes rész közül ebbe a legcsavarosabb de maga a rész csak jó kategória nálam de a lebukás miatt 5

2010-02-14 08:51:29 Gasz András (3) #1

Columbo - Vihar egy pohár borban:

Ez a rész se lett a legjobb. Columbo karaktere ütős mint mindig, de a gyilkos nagyon gyenge lett karizma nélküli, semmi emlékezetes a többi részhez képest, olyan volt mint egy félős 10 éves kisgyerek. Érthető végülis, nem volt előre eltervelt a gyilkolása. A film zenéje is az idegesítő kategóriát adja, de sajnos nem épp mint feszültség fokozó. Emellett a film is túl hosszú lett ez a sztori kicsit vontatott volt. Pedig az ötlet nem volt rossz, mármint a borászatok világának behozása.