La boum 2 (1982) ☆ 👁

(Claude Pinoteau)

francia szerelmi történet, vígjáték

3,4

2014-11-08 10:15:34 tomasso (1) #2

Elmarad az első résztől, túl sok értelme nem volt ilyen folytatást írni. A fülkés jelenet a filmtörténelem egyik legkínosabb momentuma, az az iszonyúan erőlködésszagú nevetés nullás szorzót vert az egészre, úgyhogy ami még értékelhető lett volna, azt is legyalázták 1-2 ilyen förtelemmel, nem is beszélve a végtelenségig ismételt filmzenéről, amitől a végén már tényleg a hányás kerülgetett. Pedig az alapfilm szerethető volt, szimpatikus karakterekkel, akikből aztán bőven sok lett a folytatás során. De most komolyan, ki kíváncsi egy 15 éves érzelmi analfabéta tinilány ilyen szintű szenvelgésére?! Az is nehezen hihető, hogy a 15 éves, egyébként fiúfaló Vic(c), két évig rá se néz senkire, mintha csak arra várna hogy újra filmvásznon lehessen, iszonytató katarzist élve át eme pasimentes időszakban. Szóval az első rész jócskán kerek volt, egy nagyon jó lezárással, ezt meg nem igazán tudtam hova tenni.

A fentieken túl valószínűleg az a bajom, hogy bőven felnőtt fejjel néztem meg mindkettőt, így (saját tapasztalatokból is okulva) kritikus szemmel tudom csak látni. A film legnagyobb tanulsága az volt számomra, hogy nem akarok újra tizeséveiben járó fiatalember lenni.

2013-09-08 16:25:21 Danesz99 (4) #1

Szerintem nagyon korrekt és színvonalban is méltó folytatása az első résznek. Nosztalgiázáshoz ez is remek választás.