La boum (1980) ☆ 👁

(Claude Pinoteau)

francia szerelmi történet, vígjáték

3,7

2015-09-25 16:22:40 csabaga (4) #60

Nekem ez a film pont passzolt a koromhoz.
Egyidős vagyok a főszereplővel.Akkor egy gondom volt,elsőre nem hoztuk be,utána meg csomagban a folytatással és a magyar hangnak nem volt ideje öregedni,így a második részben ez változott és fura volt.

Most megnézve,rosszul öregedett az alkotás,ma már a felnőttek epizódjai teszik inkább nézhetővé.

Marceau nagy kedvenc lett,egy ideig minden filmjét láttam,majd jött az Éjszakáim szebbek...és akkor ejtettem őt.Utána kevés filmjét láttam,a "meztelenkedős" korszaka kimaradt(szerintem nagyon rossz ötlet volt egy másik filmjében az itteni apját játszó színésszel ágyjelenetet bemutatni),de én nem is ezért kedveltem meg.

2012-10-07 20:10:38 BonnyJohnny (4) #59

Újranéztem, és a gyerekkori élmény emlékei mellett sok újat adott (lévén már értettem a filmet). Bár az érzések, amiket kellett, inkább nosztalgikusak.
A probléma, hogy mikor gyerekként láttam túl fiatal voltam hozzá, most meg túl idős. De akkor is egy egész jó ifjúsági film, esszenciális, európai nyolcvanas évek eleji hangulattal, ami megfeleltethető a magyarországi kilencvenes évek elejének, szóval, az ifjúságomnak. Bizonyos részei pedig örökérvényűek a fiatalságra, és néhány dolgon nosztalgikusan mosolyogtam, hogy ja, igen... meg pár dolgon már a felnőttes részből is.
Bár valószínűleg igazán csak az értékeli, aki akkor volt fiatal, és akkor látta. Akkor meghatározó film. Amúgy csak egy közepes (de amúgy igényes, és egyszerű gyerekproblémák mellett felnőtt problémákról is szóló) ifjúsági film.

2011-04-21 18:13:39 csabaga (4) #58

Most,hogy megnéztem a fórumozók életkorát egy közkérdésben,nem véletlen,hogy viszonylag kevesen adtak erre a filmre zseniálisat.
Ez az én korosztályom,a főszereplő a kortársam,ez az egész egy kicsit a kamaszkorom,már amennyire itthon lehetett.

2009-05-22 21:23:59 puttancsospeti (2) #57

Az ifjú Sophie Marceau casting-je.[link]

2009-05-22 21:23:39 Jereváni Rádió (5) #56

Már megvan mindkét rész.

előzmény: Cesare Gonzago (#50)

2009-05-22 20:44:09 puttancsospeti (2) #55

Inkább ezt vedd meg neki.[link]

előzmény: Cesare Gonzago (#54)

2009-05-22 20:40:16 Cesare Gonzago (1) #54

:DDD Én komolyan gondolkodtam rajta. Anyám kedveli a Házibulit.

előzmény: puttancsospeti (#53)

2009-05-22 20:36:55 puttancsospeti (2) #53

De csak Palya Bea Psyché albuma után! :DDD

előzmény: Cesare Gonzago (#52)

2009-05-22 20:35:36 Cesare Gonzago (1) #52

Mint rajongó megveszed, ugye? ;)

előzmény: puttancsospeti (#51)

2009-05-22 20:29:38 puttancsospeti (2) #51

Számomra sem veszített az atmoszférájából. :-)

előzmény: Jereváni Rádió (#49)

2009-05-22 20:27:39 Cesare Gonzago (1) #50

Most 990 a médiamárktban.

előzmény: Jereváni Rádió (#49)

2009-05-22 20:13:22 Jereváni Rádió (5) #49

Sokadszorra újranézve még mindig zseniális. Nem veszít a varázsából.

2009-05-13 00:17:23 puttancsospeti (2) #48

"Ugyenezen személyek szerint a Szindbád is nézhetetlen. De elfelejtették kikérni TGM véleményát hozzá, hogy most arrólmit is kelljen gondolniuk. "

Akkor most elárulom, hogy TGM egyetlen tévés szereplését sem kísértem figyelemmel.

Akkor most ez a ciki? ;-)

2009-02-04 17:17:13 puttancsospeti (2) #47

Némelyik igen. De nem mind.

előzmény: jesi (#46)

2009-02-04 17:16:06 jesi (3) #46

így akartam írni: nem fognak meg a tinédzserekről szóló filmek?

2009-02-04 17:15:46 jesi (3) #45

nem fognak meg a tinédzserekről szóló filmek, pedig az American Graffiti egész jó kis film, a sikolyféle borzalmak viszont nagyon gázok szerintem

előzmény: puttancsospeti (#44)

2009-02-04 17:14:41 puttancsospeti (2) #44

American Graffiti- másik "nagy kedvencem"!
:-)

előzmény: jesi (#42)

2009-02-04 17:14:36 jesi (3) #43

igaz az 50-60-as évek

2009-02-04 17:12:27 jesi (3) #42

ez a film anno nagyon népszerű volt, főleg az itthoni "erkölcsök" miatt is. annyira más volt mint hazánkban (bár az amerikai tinifilmekben látottak még annál is, lásd American Graffiti)

2009-02-04 16:22:46 puttancsospeti (2) #41

Én már tettem egy kompromisszumot, de ha ez így halad, operett kedvéért én is felnyomom ötösre, mind ezt, mind a Szindbádot. Megállapítom róluk, hogy fantasztikus, kiváló alkotások, megígérem, hogy beszerzem őket a lehető legjobb DVD kiszerelésben és éjjel nappal csak ezeket fogom dermedt áhítattal szemlélni, majd megtépem a ruhám és hamut szórok a fejemre vezeklésül öntelt orcátlanságomért. De félek, hogy neki még ez is kevés! "Tudom én, hogy nekem még rengeteget kell fejlődnöm!" :D

előzmény: Cesare Gonzago (#39)

2009-02-04 16:17:06 Jereváni Rádió (5) #40

Rosszul emlékszel, mindig is ötös volt. :)

előzmény: Cesare Gonzago (#39)

2009-02-04 16:15:58 Cesare Gonzago (1) #39

JR, javítottál a La Boum osztáylzatán? Tegnap mintha csak jó lett volna? :) Persze, lehet, hogy rosszul emlékszem.

előzmény: Jereváni Rádió (#37)

2009-02-04 16:09:11 puttancsospeti (2) #38

"...de az is igaz, hogy a nyál bizonyos helyzetekben igencsak fontos. :)"
Hát igen. A szájszárazság többek közt a súlyos depresszió egyik tünete. :-)

előzmény: Jereváni Rádió (#37)

2009-02-04 16:06:58 Jereváni Rádió (5) #37

Kasztosodottság? Burzsoázia? Nem hittem volna, hogy az osztályharc ennyire élesedik, hogy egy olyan tinikről szóló bájos kis francia vígjáték kapcsán, mint a Házibuli ilyen kifejezéseket kelljen olvasnom. Hiába, „az a gyanús, ami nem gyanús”, pedig tudhattam volna, mert „a nemzetközi helyzet egyre fokozódik”!

Nyálfilm: lehet, de az is igaz, hogy a nyál bizonyos helyzetekben igencsak fontos. :)

2009-02-04 15:47:05 jesi (3) #36

szubjektív véleményről nem hallottál? Mindenki mást lát egy filmben, nem kell a másik véleményét lenézni.

2009-02-04 15:21:09 Cesare Gonzago (1) #35

"Ugyenezen személyek szerint a Szindbád is nézhetetlen. De elfelejtették kikérni TGM véleményát hozzá, hogy most arrólmit is kelljen gondolniuk."

Azért nem állítom, hogy TGM volna a szellemi vezetőm, éppen ellenkezőleg: olyannyira színesen ír, hogy expresszionizmusba hajló szóképeit bárhol szívesen felidézem. Lehet, hogy nem tűnt ki szavaimból, de a "burzsoáziát" karikírózó TGM-citátum öniróniámat fejezi ki, elvégre én is büszke burzsoá vagyok, s ez a film - ha a nyolcvanas években lettem volna tizenakárhány éves - még rólam is szólhatna. Ennek ellenére nagyon sajnálom, de csak nézhetetlen.

Egy gondolat a Szindbáddal kapcsolatban: már apáméknak is meg kellett nézniük 1971-ben - örültek is, elvégre oroszóra volt -, de utólag inkább az orosz nyelvkönyvet választották volna. Pedig apám ízlése különbözik az enyémtől, ő példának okáért nagyon szereti a velőt. S még valami: a La Boum számára mégis kitüntetés, hogy egy lapon említed a Szindbáddal.

2009-02-04 15:01:42 puttancsospeti (2) #34

"Ez valóban velős megfoglamzás: "nyálfilm". Nem is kell többet magyarázni, elég ha elmondjuk, mikor készült, s kikről."
Ez teljesen igaz, ebben az esetben, mert maga a film sem akar több lenni, mint nyálfilm. Nem kell mindenben óriási mélységeket keresni.
Ha agyoncsapsz a dörgedelmeiddel, akkor sem tudom megkedvelni, sem ezt sem pedig a sokkal emelkedetteb Szindbádot. Ezt azért engedd meg nekem.:) Vess meg érte nyigodtan, de én már csak ilyen vagyok, operett. Ez van.
"Akik pedig rettegnek a burzsuáziától, azoknak irigységelvonókúrűn a helyük, akik az első szerelem témakörtől - csak akkor bírják ki, ha legalább egy fő belehal, a szereplők mélyszegényesk, idióták, gondolataikat végig önkommentekkel halljuk naplószerűen vagy szócsőszereplő által - azoknak nem mondom meg milyenkúrán a helyük. Gagyi kor termékei, sajnos nem képesek már szerethetőt szeretni."
Ez is velős, mondhatni sommás vélemény. Nemcsak ez a két kategória van. Nyálfilm és Depró szerelemfilm halállal. Az élet nem fekete fehér sakktábla. Nézd el nekünk pórias lelkeknek ezt az ízlésficamot és mosolyogj le ránk a szellemi arisztokrácia nemes nagyvonalúságával.
"Ugyenezen személyek szerint a Szindbád is nézhetetlen. De elfelejtették kikérni TGM véleményát hozzá, hogy most arrólmit is kelljen gondolniuk. Óg, szegények, mennyi kínt kell elviselniük a vászonról."
Hm... nem is tudom... Lehet, hogy TE loholsz utánunk? Loholni csak az alantasok szoktak, mint pl. én. Ez nem méltó HOZZÁD. Több méltóságot és arisztokratizmusod meghozza gyümölcsét! :DD

2009-02-04 14:44:15 operett (4) #33

Ez valóban velős megfoglamzás: "nyálfilm". Nem is kell többet magyarázni, elég ha elmondjuk, mikor készült, s kikről. A film megtekintése eben az esetben el is maradhat. Egyébként tényleg nem reflektál a korra, felmutat; másra reflektál - két ember közötti kapcsolatra, szülők és gyerekek közti kapcsolatra, apja által elhagyott lány és másik lány apja közti kapcsolatra, vállaljunk-e még egy gyereket (ha már van és jól megy a szekér)témára, szerelmi háromszögre, az idősebb generáció megtartó erejére, munka vs. családi életre, sajnos, cak ezeket a témákat mutatja fel egy családi mozi - a nyolcvanas években, Franciaországban. SZórakoztatóan, hitelesen és minősgileg. S mind, valóban abba a társadalmi közegbe ágyazva. Ezt vállalja tehát, hogy nem másról, pofázik, hanem arról, amiben él, amihez ért. Olyan módon, hogy mind kamaszoknak, mind a szülőknek, mind nagymamáknak élvezetes-nézhető, nagyszerű színészekkel, jó fényképezéssel, feszes tempóval, jó forgatókönyvvel - ezt hívják igényes szórakoztatásnak. Magyarországon azóta sem készült egy sem. Persze, minek is. Ez lenne a reakció.

T.G.M-nek nem is nagyon ajánlanám a filmet, de azt meg senkinek sem, hogy ismételten filmen kívüli szempontok alapján ítéljen. Mert az szomorú, ha valaki nem is a filmről beszél, mint más fórumokon is általában - itt, egyébként, az egy filmre eső tökéletesen eltalált karakterek/agyszerű színészek aránya elég magas.

Ez minősít egy filmet, az osztály, amelyet jellemez vagy amelyre jelemző, nem. Egy korszak filmje, mely nem hazudik morálisan, s van annyira szóakoztató, hogy bármikor újranézhető. Sajnálom azokat, akik lektűrt sosem olvasnak.

2009-02-04 13:43:09 Cesare Gonzago (1) #32

Bizony.

előzmény: puttancsospeti (#31)

2009-02-04 13:35:38 puttancsospeti (2) #31

Nincs ebben semmi marxizmus. Ez a film ezt a világot közvetítette és kész.

előzmény: Cesare Gonzago (#30)

2009-02-04 13:34:14 Cesare Gonzago (1) #30

Rátérünk a látottak marxista elemzésére? Egyébként egyetértek. :D

előzmény: puttancsospeti (#29)

2009-02-04 13:33:15 puttancsospeti (2) #29

"A nyolcvanas évek Nyugat-európai, felső középosztálybeli tinik bornírt, könnyed világának igényei szerint."
Csak megismételni tudom magam...

előzmény: Cesare Gonzago (#27)

2009-02-04 13:31:24 puttancsospeti (2) #28

Én is, hidd el!:) És az a kasztosodottság, ami árad belőle!

előzmény: Cesare Gonzago (#27)

2009-02-04 13:29:21 Cesare Gonzago (1) #27

Persze, de nem tudtam elvonatkoztatni. Valami eszelős módon utálom ezt a vígjátékot.

előzmény: puttancsospeti (#26)

2009-02-04 13:27:12 puttancsospeti (2) #26

De ha nem filmként nézed, akkor nézhető és röhögtető. :-)

előzmény: Cesare Gonzago (#25)

2009-02-04 13:25:44 Cesare Gonzago (1) #25

Így igaz, filmként ugyanis nézhetetlen - én így látom. :)

előzmény: puttancsospeti (#24)

2009-02-04 13:24:13 puttancsospeti (2) #24

De ha így a helyén kezeled, akkor vicces is lehet egy kicsit. Na nem filmként, hanem leletként, kórdokumentumként.

2009-02-04 13:19:26 Cesare Gonzago (1) #23

Teljesen igazad van: a nyolcvanas évek - hogy T. G. M. kenyerét fogyasszam - "státusőrző, chardonnay- és brokkolifogyasztó" (Új osztálypolitika, 1998-1999) ifjainak legendája ez az idétlen tinifilm.

előzmény: puttancsospeti (#20)

2009-02-04 13:18:20 puttancsospeti (2) #22

De még fogyasztható. Így konzerv formájában inkább, mint frissen... :)

2009-02-04 13:16:52 puttancsospeti (2) #21

Így

2009-02-04 13:16:41 puttancsospeti (2) #20

gy is lehet mondani pathologiai lelet paleontológusoknak immár. :-)
Kövület, fosszilis filmkonzerv.

előzmény: Cesare Gonzago (#19)

2009-02-04 13:13:56 Cesare Gonzago (1) #19

Korának gyermeke. Kórdokumentum; pathologiai lelet a nyolcvanas évekről.

előzmény: puttancsospeti (#17)

2009-02-04 13:04:56 jesi (3) #18

Gyermekkoromban láttam és nem untam, de mai fejjel lehet, hogy a felénél abbahagynám. Maradjanak a régi emlékek (bár néhány film amelyet gyerekkoromban szerettem ma is nagyszerűnek látok (Vuk, Tizedes meg a többiek stb)

2009-02-04 13:02:24 puttancsospeti (2) #17

Szerintem ez a film nem korrajz, hanem kordokumentum. Nem igazán reflektál a korára, hanem annak terméke. A nyolcvanas évek Nyugat-európai, felső középosztálybeli tinik bornírt, könnyed világának igényei szerint. Ahogy Cesare velősen megjegyezte:"a nyolcvanas évek nyálfilmje" Igazi trendet szabó alkotás volt, anno itthon is egyfajta zsinórmérték, elsősorban a kasztosodott, flancoló, divatmajmoló leánykák szemlélet és viselkedésmintáinak számára(hasonlóan a neon zöld hajpánthoz pl.:))
Mára azonban ez már patinává szelídült, és mint ilyen, egyfajta nosztalgikus, elnéző mosolyt érdemel inkább részemről. Ez nem a film érdeme, hanem a múló idő törvénye. Anno rettenetesen irritált engem, de mára már lepréselődött és muzeális darabbá szelídült. :-)

előzmény: operett (#14)

2009-02-04 09:09:16 Jereváni Rádió (5) #16

Abszolút nem értem mit kell ezen könyörtelennek lenni. „Semmit sem érő alkotás.” Minek kellett volna még benne lennie, hogy érjen számodra valamit? Ja Sophie Marcieu nem femme fatale, bocs.

Abszolút aranyosan mutatja be Vic életében az első szerelmet, a másik szál, a szülők válsághelyzetének bemutatása is remekül eltalált. A karakterek szenzációsak (Poupette figurája tényleg mindent visz), a színészek jól játszanak, a sztori jól kitalált. A magyar szinkron szuper lett, ráadásul a szövegek is baromi jók. Mi kell még?

2009-02-04 03:48:10 puttancsospeti (2) #15

Nekem sem lett hirtelen a kedvencem, de egy "rossz" titulust azért most nem sajnáltam tőle, egye fene...:-)

előzmény: Cesare Gonzago (#13)

2009-02-03 23:30:31 operett (4) #14

Kifejezetten jó színész az anya, a barátnő húga, s a Brasseur-familia nagy múltra visszatekintő művészcsalád. Ez mondjuk nem jelenti, h C. lenne a legkiemelkedőbb tagja. Poupett figurája zseniális. Az egész elegáns, könnyed és valóban korrajz. A film megmutatja, hogy lehet élvezhetően szórakoztatni. És nagyon jó a zenéje.

2009-02-03 23:29:32 Cesare Gonzago (1) #13

Én könyörtelen vagyok e filmmel szemben.

előzmény: puttancsospeti (#10)

2009-02-03 23:28:10 puttancsospeti (2) #12

AZ talán túlzás. :D

2009-02-03 23:03:31 puttancsospeti (2) #11

igaza van,(...) az, hogy nézhetetlen

2009-02-03 23:02:45 puttancsospeti (2) #10

Jó, ebben igaya van Rituskának, hogz kicsit túl szigorúan ítéltük meg. Az, hogy nézhetetlen, ay talán túlzás.:)

előzmény: Cesare Gonzago (#8)

2009-02-03 22:35:42 Jereváni Rádió (5) #9

Végtelenül bájos film. Imádnivaló.

2009-02-03 22:14:11 Cesare Gonzago (1) #8

Semmit sem érő alkotás.

előzmény: puttancsospeti (#6)

2009-02-03 22:13:50 Cesare Gonzago (1) #7

Én igenis bírom a romantikát, csak hát a nyolcvanas évek nyálfilmjével ellentétben én Victor Hugo és Jókai Mór műveivel azonosítom, hogy csak két regényírót ragadja ki a sorból.

2009-02-03 21:48:37 puttancsospeti (2) #6

Meglágyítottad a szívem! De Sophie Marceau-t továbbra sem bírom. A film, ahogy mondod, "a 80-as évek rózsaszín kis alapműve" és mint ilyen szinte már kordokumentum értékkel bír. Mint alkotás szerintem borzadályos, de ha így a helyén kezeljük, akkor ez kölcsönöz neki némi bájt. Szimplán rosszra váltok, ennek figyelembevételével, a zenében is van valami bárgyú kis báj... :)

2009-02-03 21:36:32 Rituska (3) #5
2009-02-03 21:33:36 puttancsospeti (2) #4

A romantikával önmagában nincs gond... :)

2009-02-03 21:31:07 puttancsospeti (2) #3

Be kell hogy valljam...

2009-02-03 21:30:23 puttancsospeti (2) #2

Be kell, hogz valljam, Rituska én már nem emlékszem a zenéjére...

2009-02-03 21:20:07 Rituska (3) #1

No de fiúk, hogy lehetek ilyen szigorúak a 80-as évek rózsaszín kis alapművéhez? Ennyire nem bírjátok a romantikát? Az egyik legaranyosabb kis francia film. Legalább a fülbemászó muzsikát értékeljétek. :)