The Prophecy (1995) ☆ 👁

(Gregory Widen)

amerikai fantasy, horror, thriller

3,1

2022-01-16 17:40:06 Doc (4) #5

Újra megnéztem, és némileg elbizonytalanodtam a 4-est illetően - ezúttal a másik irányba.
Kifejezetten lassú, kevés akcióval, kevés látvánnyal.
A borzongatás legnagyobbrészt abból fakad, ha az ember belegondol, hogy mi lenne ha ő lenne a szereplők helyében - gyakorlatilag esélytelenül.
A Luciferrel kötött alku kifejezetten megnyugtatja az embert, elvégre mi baj lehet belőle? :)
Mindazonáltal még mindig elég jó filmnek tartom. 3-asnál egyértelműen jobb, marad 4-es.

2020-11-30 02:55:25 Ugor (2) #4

Napok óta kegyetlenkedek magammal, szutymákabbnál szutymákabb filmeket nézek... :O(( pedig nem volt szándékos. De ez az izé, hogy a Biblia egy szaros horror, mert az Úr ilyen kis szárnyas bérgyilkosokat küldözget kinyírni azt, aki nem tetszik neki, a nárcisztikus, hermafrodita angyalok meg elhagyott bányákban csöveznek, ahol barlangrajzokat rittyentenek a falra, mint egy ősember, de egyébként meg ilyen kisvárosi macsó suttyók Luciferrel együtt... hmmm.., de az egyszál vidéki tanárnéni meg a kiugrott kispap fazon majd jól elagyabugyálja őket, miközben az indián öregasszonyok megidézik Manitut is... hej! Ez aztán!

2020-08-29 16:50:30 Mario Brothers (5) #3

Rendkívül ötletes és brutális film. Viggo Mortensen Lucifer szerepében lélegzetelállító! Komolyan mondom, hogy sok Oscar-díjas színészt szégyenbe tesz.

2020-06-01 12:31:54 Doc (4) #2

Az ötlet és a sztori teológiai szempontból biztos nem stimmel, de horror/thriller vonalon szokatlanul jó.
Az effektek korrektek (a korukhoz képest), a színészek szintén rendben vannak.
A végén Lucifer jelenetei nekem egy kicsit ripacskodás jellegűek, de nem tragikus.
Így újranézve is erős 4-es, megfontoltam az 5-öst.

2008-11-02 16:39:27 vadPINGvin (2) #1

Két részben, kb másfél hónapos szünettel, csak sikerült végre befejezni. Technikailag nem lenne rossz film, de az a sztori...
Inkább nem megyek bele, mert nem akarok teológiai vitába keveredni. :)
A folyatásokat meg inkább elkerülöm, pedig egész érdekes bennük is a stáblista.