The Lake House (2006) ☆ 👁

Ház a tónál

(Alejandro Agresti)

amerikai-ausztrál dráma, fantasy, szerelmi történet

3,4

2023-07-30 20:08:42 critixx (1) #32

Hasonlóan érzek én is. Hihetetlen kliséhalmaz, aminek a végét szinte a legelején ki lehet találni. Az alapkoncepció is elég nagy hülyeség, de legalább kicsit hihetőbben prezentálták volna.

előzmény: Ivan/ (#31)

2022-07-04 11:44:08 Ivan/ (1) #31

Újranézve még kínosabb, mint volt 15 éve! Tele logikátlansággal, harmatgyenge karakterekkel és úgy az egész filmre jellemző az érdektelenség. Egyetlen előnye a viszonylagos rövidsége, de azért ez nálam édes kevés bármire!

2020-12-27 21:10:11 csabaga (3) #30

Csak ne sejtené az elejétől kezdve az ember, miért csak a férfi keresi meg a saját idejében a nőt, és fordítva miért nem?

előzmény: Norbert Simon (#29)

2020-12-27 20:21:21 Norbert Simon (4) #29

Kifejezetten a Féktelenül kapcsán kerestem meg a filmet...Ezért voltam erre a filmre is kíváncsi. Számomra kifejezetten kellemes és jó érzés volt néznem a Keanu Reeves és Sandra Bullock közös alakítását. A filmnek ugyan vannak ilyen olyan logikai hibái de elnézem neki. A szomorú pillanatok ellenére a film hangulata is tetszett még.

2020-12-27 19:36:09 Mario Brothers (5) #28

Valóban vannak benne olyan logikai bukfencek, hogy el kellett gondolkoznom rajta, hogy a készítők ennyire buták voltak vagy szimplán leszarták az egészet... mindenesetre a film nagyon jóra sikerült, a történet a logikátlanságai ellenére tartalmaz szívszorító pillanatokat és a film melankolikus hangulata is nagyon bejött. Keanu Reeves és Sandra Bullock már játszottak együtt a Féktelenülben és nagyon jól mutatnak együtt a filmvásznon. Nem sok romantikus filmet kedvelek, de ez, a Csungking expressz, a Szerelemre hangolva vagy az Édes november, tehát az ilyen sötétebb hangulatú romantikus filmek valamiért bejönnek.

2017-09-28 16:46:03 Ugor (3) #27

előzmény: ryood (#25)

2017-09-28 14:37:01 ryood (?) #25

Siworae

2017-09-28 10:35:31 Ugor (3) #24

Vannak szép pillanatai. Meg a történet is érdekes lenne, igazán jó ötlet, de valahogy kissé zavarosra sikeredett a kivitelezés. Egy-egy jelenet szépen fényképezett, hangulatilag is szépen aláfestett zeneileg is, és mélyen emberi momentumok váltják egymást. De nem fejlődik töretlenül és nem áll össze egységes egésszé.

2015-08-15 22:33:04 Sántha Orsolya (5) #23

Imádom. Mindegy hányszor nézem meg, mindig ugyanúgy izgulok és ugyanúgy imádom :)

2013-04-18 17:11:19 BonnyJohnny (3) #22

Az amúgy érdekes és valóban romantikus alapötletet eleve sok felesleges mellékszállal terhelték, de a végét (amit pedig készen adott volna a történet) totál elrontották.

2011-12-30 15:09:21 dudaskoko (3) #21

Az alapötlet érdekes, de a kivitelezés már kevésbé. Bullock, és Reeves haloványan játszik, nyoma sincs a Féktelenül-ben működő kémiának. A vége már előre sejthető... Viszont a fényképezés szép, Paul McCartney dalát (This never happened before) pedig azóta is szívesen hallgatom. Nagyjából ennyi ami megfogott benne.

2011-09-14 13:43:47 Ágó (2) #20

Engem egyáltalán nem szokott zavarni, ha egy romantikus filmnek elrugaszkodott a sztorija. De itt kifejezetten zavart... valahogy nagyon nem tudták közel hozni hozzám az egészet. Az egyedüli pozitívum, hogy szép film, igen jól lett fényképezve.

2011-09-10 17:04:02 csirke (2) #19

hát, a kutyát bírtam...

2011-05-05 08:41:31 yahooboi (?) #18

Azon kívül,hogy a vége el lett árasztva műbájjal - ha az nincs akkor 4-es- egész szerethető mozi volt. Engem végig lekötött és Bullocktól sem másztam kivételesen a falra. Működni látszott a páros is,a Kés/alatt doki pedig hibátlan erre a karakterre. A sztori persze sántít itt-ott, de nem is akartak itt hosszabban vessződni az időutazás rejtelmeivel.

2010-09-02 20:30:25 terika (3) #17

Mert az etikátlan lenne a többi lottójátékossal szemben. :D Meg különben is itt példáloznak az emberi természettel stb.

előzmény: Danesz99 (#16)

2010-09-01 23:42:19 Danesz99 (4) #16

Hát nekem egyből az jutott eszembe hogy miért nem diktálja le neki a lottószámokat?

2009-12-17 18:58:22 Rea (5) #15

Először anno a moziban láttam, akkor is tetszett, azóta pedig már 2x láttam. Számomra szerethető film.

2009-12-14 11:32:20 hhgygy (2) #14

Teljesen értelmetlen minden időutazásos film, itt pl. a főhös egyszer meghal, egyszer életben marad, ráadásul ugyanabban az időpontban. Aki szereti a párhuzamos világok elméletét, annak jó, egy racionális embernek követhetetlen minden ilyen film.

2009-10-11 19:40:10 insano (4) #13

Érdekes a film az alapsztori jó és szép de közel sem olyan jó benne Keanu Reeves mint az Édes novemnerben

2009-08-04 09:17:55 kakukkka (5) #12

SZtem csak az tud ilyen konnyen leirni egy filmet,aki mar tul sokat latott es a "legtokeletesebbekhez" viszonyitja a tobbit:P(na igen)En jo filmnek latom...jol van nem olyan hegyeket rengeto,de azert egyedi a gondolatmenete es szep.

2009-05-20 20:58:04 morcosmedve (2) #11

Rettenetes. Párommal a hasunkat fogva röhögtünk a végén... A mókás percekért megérdelmi a kegyelem kettest.

2009-05-13 22:50:57 makacs (3) #10

Szirupos történet,zavaros scifivel nyakonöntve.
Nehezen érthetö idösíkok,föleg ha elkezdünk számolni is.
Mindezeket leszámíva,ha romantikázni akarunk,hát... egy kicsi rezgésemelö.
Az üvegház viszont klassz,elfogadnám ott,ahol van.

2008-09-15 13:39:45 walter gábor (2) #9

Az alapötlet jó, de a film rossz, értelmetlen. Végig lehet nézni a filmet, de a végén nem kapunk semmit, és ezért csalódunk.

2008-08-18 20:26:26 Geree (4) #8

sztem egész jo film nekem tetszett, nem egy sikermozi ,de nem is ezt várja tőle az ember.
jó film

2008-06-18 16:22:37 Gasz András (3) #7

Ház a tónál:

Hát igen kb. csakis egy egyszer nézhető filmmel van dolgunk. A szinészi játék feledhető. Reeves megint hozza a Neo pofát sokszor (mneglepődés rulezz :) ) Bullock meg csak úgy elvan a szerepében. Igaz a sztori, a forg. könyv számomra a gatyiság határát súrolják eme cukros romantikás scifi szállal. Igazán csak az operatőrt lehet dicsérni meg a keserédes de egész jó hangulatát a filmnek. Sajnos sok más pozitívum nem található benne számomra. Aki imádja az ilyen erőltetetten romantikus scifi féle műfajt váljék egészségére a film, neki tuti tetszeni is fog.

Gyengus 3as.

2008-05-27 13:06:43 Anouka (2) #6

Én szeretem a romantikát, ciki-nem ciki, de igen bőgős típus vagyok, zokogni bírok egy-egy jól készített jeleneten:) Éreztem én a film közben is, hogy unom, nem tetszik, de mikor a végén nem bőgtem el magam, ott dőlt el a dolog:))
Szeretem Bullock-ot, szeretem Reeves-t, de valami borzasztó dolgot hoztak össze, a színészi játék kifejezetten irritált.
Nem mondom, hogy "borzalmas", mert egyszer megnéztem. De soha többé...

2008-04-25 18:39:30 Sonik (?) #5

Az alaptörténet nagyon jó, viszont nem értem miért kell ekkora bakikkal tönkretenni egy ilyen jó sztorit! Az egyik ami nagyon szemet szúrt hogy amikor Alex elűlteti a fát, aztán a másik képen két év múlva csak úgy ott terem a semmiből, jócskán semmibe véve ezzel a természet törvényeit! Nem tudom minek kellett ez a fás dolog, amikor graffity is ezt kivánta kifejezni! A másik ami szemet szúrt, hogy a végén mikor megtudja hogy meghalt, nem hiszem hogy ne emlékezettt volna az arcára, főleg hogy egyszer már csókoloztak is! Ezt még elnéztem, de az felett nem tudtam napirendre térni, hogy hova tűnt az a két év, amíg Alex halott volt? Csak úgy eltűnt a semmibe?? Mi lett azokkal a megrázó emlékekkel, amit Kate átélt amikor Alex a kezei közt meghalt?! Szerintem ez hatalamas bukta! Összességében tetszett azért a film, de sajnos ezek felett nem tudok szemet hunyni! 10/6

2007-11-09 19:43:11 fogi (?) #4

csak azért néztem végig mert épp szerelmi válságban vagyok és jól jön ilyenkor az ilyesmi:)amúgy gyenge hármas.

2007-06-30 22:41:04 Brumi (2) #3

Ház a tónál - The Lake House

Egy remake esetében elkerülhetetlen az összehasonlítás az eredeti művel, ebben az esetben az Il Mare (Siworae) című koreai romantikus drámával. Az Il Mare egy nagyszerűen felépített, gyönyörűen fényképezett, misztikummal átitatott film, aminek a filmzenéje is remekül igazodik a hangulathoz (értékelésem: 10/10). A középpontban a két főszereplő egyedi kapcsolata áll, amiben a közvetítő közeg egy különleges postaláda. Az alaptörténet nagyjából megmaradt, csak annyi benne a különbség, hogy az eredeti változatban a nő nem orvos, hanem szinkronszínész. Épp az volt a nagyszerű az Il Mare-ban, ahogy a két főszereplő között szép lassan kialakult egy különleges vonzalom és a film csak kettejük kapcsolatával foglalkozott. Nem úgy, mint a Ház a tónál esetében, ahol a romantika már-már háttérbe szorul és megpróbálják mindkét szereplő történetét valami hatalmas családi drámává duzzasztani. Teljesen fölöslegesek a mellékszereplők (a két főszereplőn és a kutyán kívül senki más nem kellene a filmbe), nem értem miért gondolják azt, hogy a két személy kapcsolata magában nem fogja elvinni a filmet, mert az eredetiben igenis működött, sőt az igazi erénye a két magányos szereplő egymásra találása az időbeli különbség ellenére. És az egymásra találást nem úgy értem, mint a címben említett filmnél, hogy meghitten táncolnak és jó sokat beszélgetnek együtt, hanem mindketten a saját idejükben élnek és a személyes találkozásra is csak egyszer kerül(ne) sor, azonban közbejön egy nem várt esemény. A remake-ben szertefoszlott a misztikum, ami az eredetit körülvette és ez leginkább a forgatókönyv rovására írható. A színészekről sem tudok semmi jót mondani, említésre méltó színészi alakítás nincs a filmben, a leghitelesebb karakter a kutya volt, aki elvitte a hátán a filmet. Volt egy rendkívül vicces jelenet, amikor Alex és Kate MSN-eztek a postaládával, nem igazán tudtam komolyan venni. A sokak által lenyűgözőnek tartott fénykepezés sem nyerte el a tetszésemet, sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle (az eredeti filmben a ház és a táj harmadik szereplőként volt jelen). A Ház a tónál nem jó film, sikerült egy remek filmet rosszul leforgatni, minden ami az eredetiben jól működött elveszett az óceánon túl. Lehet hogy túl nagyok voltak az elvárásaim az Il Mare ismeretében, de én nem látom egy remake-nek a létjogosultságát ilyen esetben, amikor semmit nem tesz hozzá az alkotó az eredeti műhöz, csak elveszi mindazt ami miatt az jól működött. Ettől már az is jobb lett volna, ha képkockáról képkockára újraforgatják, csak mások a szereplők, más a környezet és angolul beszélnek. Az ázsiai filmek nyúlása már aggasztó méreteket öltött, Hollywood ötlettelensége pedig már szánalmas és van egy olyan érzésem, hogy ez a tendencia csak egyre erősebb lesz. Inkább mutatnák be az eredeti alkotásokat, mindenki sokkal jobban járna.

Értékelésem: 3/10

2006-09-02 13:14:34 Dió (3) #2

Kellemes középszer, átlagoson valamivel talán túlmutató alapötlettel, a közepén egy batárnagy logikai lyukkal. Akadt pár kellemes perc, meg pár felesleges dialógus is.
Reeves-Bullock duó még mindig működik, ellenben Bullock legalább 1 percre levetkőzhette volna a filmben a depressziós arckifejezéseit.

2006-08-15 08:07:29 Daemiaen (2) #1

Ház a tónál (The Lake House, 2006, forgalmazza: InterCom)

Hú, de vártam ezt a filmet! Hiány van ugyanis igazi giccses amerikai romantikus meséből, ami nem vígjáték lenne, szóval várakozásaim a felemás amerikai kritikák ellenére nagyok voltak. Nos, Alejandro Agresti nem mesél szépen. A Ház a tónál legnagyobb hibája pedig éppen ez, vagyis olyan az egész, mint egy összecsapott házifeladat. A forgatókönyv egészen otromba dolgokat tartalmaz (nem nehéz nem észrevenni őket), a mellékszereplők (tesó, apa, nagyharang) pedig fejenként egyetlen dramaturgiai momentum miatt szerepelnek csupán a történetben, ami igencsak sovány. Az eredeti filmet nem ismerem ugyan, de feltételezem, hogy mind romantikában, mind misztikumban felülmúlja az érezhetően egyszerű és túlságosan is egyértelmű ríméket. Persze abban nincs Sandra és Keanu, akik ugyan már nem a mai tinikorosztály bálványai, de párosuk azért jóleső nosztaligával tölti el az ember szívét.