Sherlock Jr. (1924) ☆ 👁

Az ifjabb Sherlock

(Buster Keaton - Roscoe 'Fatty' Arbuckle)

amerikai akciófilm, krimi, némafilm, rövidfilm

4,4

2013-06-25 00:10:22 Adam Taylor (4) #8

Remek film, de valamiért kisebb csalódást okozott - nem tudott felérni a saját "minden idők legjobbjai" szűkített listámon is szereplő Generálishoz.
Ha már itt tartunk, a képzeletbeli első vonalban nálam a Generális, az Aranyláz és a Kid Brother szerepel, míg a Sherlock Jr. egy kicsivel alattuk, mondjuk a Safety Last-tal karöltve.

2013-06-24 13:41:00 BonnyJohnny (5) #7

Hasonlóan gondolom én is, de például a Generális és ezen film is megelőz nálam pár Chaplin klasszikust.
Például az Aranylázat.

előzmény: Xuja (#6)

2013-06-24 13:34:47 Xuja (4) #6

Persze, csak azt akartam érzékeltetni, hogy számomra pont ezzel (hogy esszenciális tragikomédia) jobb egy Modern Idők, mint a Generális. Mondjuk én személy szerint sok Chaplin filmet túlértékeltnek tartok, de nem tartom véletlennek, hogy a köztudatban jobban megmaradt, mint Keaton, pedig úgy tudom, a maga korában mindkét filmkészítő hasonlóan népszerű volt.

2013-06-24 13:27:06 BonnyJohnny (5) #5

Nem is akart, szerintem.

előzmény: Xuja (#4)

2013-06-24 13:25:30 Xuja (4) #4

A film második felében lévő gegparádét azóta se hevertem ki, brilliáns. Szerintem amúgy vizuális poénokban lazán übereli Chaplint Keaton, persze sose tudott olyan drámaiságot teremteni, mint az előbbi, az is igaz.

2013-06-24 12:15:04 BonnyJohnny (5) #3

Fantasztikus film, minden percében humoros, elképesztő mutatványokkal, és rendkívüli kreativitással.

2009-04-20 17:29:43 acidphase (5) #2

aranyos:)

a billardos jelenet az nagyon komoly:P nem vagom h vajon az trukk e vagy ilyen ugyes volt a keaton..

2007-08-13 09:03:49 Timon (5) #1

Rendkívül ötletgazdag, Keaton kreativitása előtt le a kalappal. Még ennyi idő elteltével is nagyon szórakoztató, simán hozza A generális szintjét.