Armageddon (1998) ☆ 👁

(Michael Bay)

amerikai akciófilm, dráma, kalandfilm, katasztrófafilm, sci-fi, thriller

3,3

2020-05-01 20:31:14 Lady Ópium (2) #94

Anno moziban láttam, de nem igazán kötött le, nem is nagyon emlékszem, hogy már miről szólt, asszem valami gáz volt a halálcsillaggal.
Talán ez az egyetlen olyan film, ami nagyon nem jött be, viszont a filmzenéje meg őrülten igeeeeen.
Mai napig imádom az Aerosmith dalát..

I could stay awake just to hear you breathing
Watch you smile while you are sleeping
While you're far away dreaming
I could spend my life in this sweet surrender
I could stay lost in this moment forever
Every moment spent with you is a moment I treasure

2014-08-06 20:38:38 sajoferenc (2) #93

Amikor a becsapódás előtt a világ minden táján az embereket mutatják, mindenhol nappal van. Azért néhol igazán lehehett volna éjszaka, vagy legalább szürkület...

2013-05-21 00:54:13 Victor Vance (4) #92

Gyerekkorom óta szeretem ezt a filmet, akkor még nem nagyon érzékeltem semmit az amerikai pátoszból, ömlengős patriotizmusból, meg a jó mély nyáltengerből, amibe majdnem bele is fullad a mozi. Azért idővel, sokadik újranézésre egyre jobban kitüremkednek ezek a nevetséges dolgok, meg én is öregebb leszek, viszont ezt a filmet még mindig nem tudom nem szeretni.
Michael Bay rendezései sosem a mély mondanivalóról, a karakterek mélyítéséről szólt, hanem hogy már az első 10 percben felrobbant valamit, teszi azt baromi látványosan, ahogy itt is, mert az Armageddon trükkjei akár még ma is megállják a helyüket. Függetlenül attól, hogy már akkoriban végigröhögtük, hogy az űrben hangok vannak, tűz lobog, pedig a NASA tudományos tanácsadó volt, ők azért nem szarral gurigáznak, de a vizuális élvezethez hozzá tartozik hogy a moziban egy-egy robbanás hangja levigye a fejed, és berepessze a dobhártyádat. A percenként felvillanó csillagos-sávos lobogó halvány mosolyra, sokadjára már röhögőgörcsre készteti az embert, de ezen kívül a karakterek is nagyon jól eltaláltak, humorosak, és nem azért mert már erőltetetten szarok, hanem tényleg, jól megírt poénok, jól eljátszott szerepek (egy-két kivételt eltekintve), karizmatikus fazonok, akik fürödnek a karakterekben, valahogy elhiszed róluk hogy ezer éve együtt dolgozó, jól összeszokott csapat, igazi amcsi faszagyerekek, akik megmentik a Földet.
Ezt ellensúlyozva rakták bele Peter Stormare orosz asztronautáját, hogy nehogy már csak amcsi-földről jöjjenek a hősök, ez jól jött, mert Bruce Willis olajfúró brigádja se semmi, de Lev Andropov a leghumorosabb karakter az egész moziban, minden mondata többször idézhető unikum lett, ha meghallod valahol, rögtön beugrik, hogy ebből a filmből van.
A végkifejlet se a színjátszás felsőfoka, de addigra már nem is érdekel, mert egyszerűen élvezet nézni ezt a csomó színészt, és Bay zúzós stílusa is székbe szegez, nemhiába, ő ehhez ért a legjobban, néha túlzásokba esik, főleg mostanában, de a ’90-es évek végén azért tudta mit hogyan kell csinálni, ezt a mozit sem a legjobb rendező Oscar-díjának elnyeréséért készítette, hanem csak simán szórakoztatni akart, ez pedig sikerült neki. Bitang agyatlan mozi, de megvan a maga bája, és hogy remekül öregszik, minden idők egyik legfaszább blockbustere, és egyik legszórakoztatóbb filmje

2013-04-27 23:00:47 ChrisAdam (2) #91

Igazából azért adok ilyen gyenge osztályzatot, mert sokkal több robbanást vártam és az volt az érzésem, hogy Bay nem akar olyan sok érzést kifejteni, ezért olyan száraz, szinte már dokumentarista, ráadásul nagyon realisztikus volt. Továbbá Willis túljátszotta a szerepét, hogy így mondjam: túl jól játszott, de ha már a színészeknél tartunk Buscemi mély gondolatait benyögve nagyon komolynak tűnt, ezért is volt ennyire nehezen emészthető alkotás. Liv Tyler karaktere túl sok szerepet kapott, kicsit hanyagolhatták volna, túlságosan kulcsember volt a filmben, ráadásul a nő nem szép.... Az egész túl komoly, egy kis humorral oldhatták volna ezt a feszült hangulatot. Na meg hiányzik belőle a hollywoodi filmek jól megszokott pátosza, egy fel-felbukkanó amerikai zászlót sem láttam. A vége pedig, hogy ugye felrobban a Föld, kicsit sem nézőbarát....

Nagyon jó film lehetett volna, ha nem csesznek el ennyi mindent. :(

2013-04-08 19:42:05 banana (5) #90

Érdekes kérdés, hogy egy ilyen jellegű amerikai filmben miért a NASA-é a főszerep illetve miért amerikai olajfúrók mentik meg benne a világot. Szerintem csehekenek és litvánoknak kellett volna benne lenniük helyettük.

2012-06-16 13:48:29 nejmed (2) #89

Egy régi adósságot pótoltam ezzel. :3

Jajj... <o>

2011-10-20 19:26:18 VMVKWA (4) #88

Érdekes filmélmény volt, Olórin és Jereváni Rádió véleményét osztom leginkább, holott azok "valamelyest" ellentétesek...:)
Az a helyzet, hogy hánynom kellett a giccstől, de valami megmagyarázhatatlan oknál fogva ennek ellenére piszok mód élveztem a filmet. Pedig a pátosz miatt nem tudtam megszeretni pl a Patriot-ot, Gladiatort, Braveheartot, Holnaputánt, ID-t, stb...
De itt valahogy ez sem idegesített, pedig több nyál van benne vlsz mint az előzőekben összesen.

2011-06-17 00:04:50 Horváth Szabolcs (2) #87

Bár a Bad boyst imádom

2011-06-17 00:03:49 Horváth Szabolcs (2) #86

Szerintem ez a film mutatja be leginkább ( a transformes-t nem láttam) hogy Bay egy rossz rendező. Egyszerűen ennyi.

2011-06-13 23:13:28 PhilipMorris (?) #85

Michael Bay filmjeit alapból nem nagyon csípem 1-2 kivételével . Ez egy kivétel , nekem tetszett . Bár az alaptöltet ugye egy nagy baromság de ezért szeretjük a filmeket .7/10

2010-11-21 20:29:44 Pete (3) #84

Akkor már inkább zuhogós...

előzmény: urbkri (#83)

2010-11-21 19:55:18 urbkri (3) #83

Csöpögős...

2010-10-15 21:26:31 Magnificat (5) #82

A szikla mellett ennek a filmnek tetszett egyébként még nagyon az operatőri munkája... ANNNYIRA kemények, és epikusak (sokak számára gondolom túlontúl is azok, ezáltal átlendülhetett a vicces kategóriába), hogy hihetetlen... Az olyan mondatok pedig, hogy
"Ő Dr. Ronald Quincy, a kutatási osztály feje. A legokosabb ember a földön. Talán érdemes hallgatni rá"
Ezektől mindig kiráz a hideg :D

2010-09-22 16:29:56 BonnyJohnny (3) #81

Nem viccnek szántam, csak bölcselkedtem... elvégre bölcsész vagyok... :)
Nem tudtam, hogy tudtad, hogy ez nem jó film. Bocsánat, félreértettelek!
Természetesen tetszhet, nem is mondtam, hogy nem, sőt, tudod mit, én is végignéztem, és, mint ahogy korábban írtam, jól szórakoztam is rajta. (Főleg Buscemin, de néhány más esetben is.)

előzmény: simijohnny (#80)

2010-09-22 16:13:38 simijohnny (4) #80

Ha ezt viccnek szántad nem jött be.
Meg akarsz győzni arról, amit eddig is tudtam, hogy ez nem jó film. Nem is mondtam hogy az, de ettől még hagy tetsszen már.

2010-09-22 16:02:15 BonnyJohnny (3) #79

Nem mindegy, hogy valami vicces, vagy nevetséges, mintahogy az sem mindegy, hogy veled nevetnek, vagy rajtad... ;)

előzmény: simijohnny (#78)

2010-09-22 15:52:48 simijohnny (4) #78

Hát még jó hogy nevetségessé teszi. :)

2010-09-22 15:45:45 BonnyJohnny (3) #77

Én meg azt mondom, hogy ez a film annyira giccses, túlzó, stb. lett, hogy mindez nagyon nevetségessé teszi. Szerintem persze. :)

előzmény: simijohnny (#76)

2010-09-22 15:40:32 simijohnny (4) #76

Anno az is tetszett gyerekként, de az nem ilyen "over the top", mint az Armageddon, A függetlenség napja egy középszerű popcorn film. Pont ezt mondom, hogy ez a film annyira giccses, túlzó, stb. lett, hogy mindez nagyon szórakoztatóvá teszi. Szerintem persze. :)

2010-09-22 15:25:13 BonnyJohnny (3) #75

Ha ez megnyugtat, a Függetlenségnapjánál jobbnak tartom, de szerintem ugyanaz a műfaj, ugyanaz a szint, ugyanaz a patetikusság, még több nyál.

előzmény: simijohnny (#74)

2010-09-22 13:22:01 simijohnny (4) #74

Szerintem nem számít, hogy minek lett előadva a film, szatírának vagy katasztrófafilmnek. Ennek a mozinak egyszerűen minden pillanata gusztustalanul "tökéletes". Két lehetőség van: vagy pörög ezerrel és nincs időd unatkozni, vagy valami lelkizés történik éppen (ezek között ugrál felváltva), talán családi dráma, Amerika magasztalása, szerelem ,emberiség blabla stb. minden egyes közhelyet újra és újra meg tud mozgatni, úgy, hogy szórakoztasson folyamatosan. Ez film definiálja a tökéletes popcorn mozit, azóta se láttam még egy ilyet. Ahogy azt Olórin is mondta: "A maga nemében zseniális."

2010-09-22 13:07:31 BonnyJohnny (3) #73

Mikor Steve Buscemi meglovagolja az atomot, megemlít egy filmet hivatkozási alapnak, bár nem nevezi meg. Én sem teszem, csak megjegyzem, ha ezt a filmet is vígjátéknak készítik, akkor sokkal jobb lett volna. Én Buscemi minden egyes megszólalásán röhögtem. Szívem szerint Willis és Afflec cool és patetikus dumáin is röhögtem volna, de mivel ezek az emberek komolyan gondolták, így csak sírni tudtam.
Ha direkt komolytalanra veszik a formát, akkor egy rohadt látványos (mert '98-ban ez annak számított, sőt, szerintem most sem rossz), pörgős, elejétől végig vicces filmet kaptunk volna.
A színészek, szerintem, adva voltak hozzá. B. B: Thorton és Willis is jó színészek, a csipet csapat többi tagja is elnézhető, mikor bohóckodnak.
Csak a rendező hiányzott. Lehet, hogy Afflecet nem színészként, hanem rendezőként kellett volna foglalkoztatni... ahhoz jobban ért... szerény véleményem szerint kifejezetten jól.
Liv Tayler gyönyörű nő, az apja pedig (mármint a vérszerinti) jól énekel (ennek a filmnek a főcímdalát biztos). Ezeket a dolgokat nem kell megváltoztatni.

Ja, és, ha Kubrick rendezi a filmet, akkor az aszteroida becsapódik... "We'll meet again..." :)

2010-09-14 21:24:31 simijohnny (4) #72

Az hát! :D Az egyetlen popcorn múvi amin sírtam életemben. Erre a filmre, az angol "over the top" jelző illik a legjobban. Over the top Willis, over the top Amerika, over the top minden.

előzmény: Magnificat (#71)

2010-09-14 20:40:31 Magnificat (5) #71

nem is értem, miért volt ez nálam közepes... olyan zseniális, mint a szél! :D minél többször látom, annál jobban bírom :D

2010-07-10 21:37:33 Raul (3) #70

Liv Tyler is sokat dob rajta :)

2010-04-10 22:49:17 Manómaszat (2) #69

A csontszar kategóriától a filmet az orosz űrhajós morogva mindent megoldó figurája menti meg nálam.

2010-01-31 12:46:03 Tams (4) #68

Ez egy aranyos film! :) De most komolyan...én spec röhögőgörcsöt kapok, mikor a végén a Kenedy képet mutatják life felirattal, űrhajósdit játszó gyerekek...mi ez, ha nem nevetséges...annyira giccses, hogy már röhejes.
Amúgy meg 30 éve vagyok mosógépszerelő, vagyis mély fúró...! xD

2009-07-28 12:45:33 Mr. Bandi (3) #67

Tény és való, hogy a film nagyon látványos, megfelelően izgalmas is, és valóban nagy moziélmény volt annak idején. De sajnos nekem is az a véleményem, hogy kicsit sok benne az "Amerika a világ megmentője"-vonal. Nem idézetekre meg ilyenekre kell itt gondolni, az egész film, úgy ahogy van, sugárzik tőle. Ami végső soron nem is lenne baj, ha nem ismernénk a valóságot. Amerika, mint a világ megmentője? Kíváncsi lennék, néhány közel-keleti országban hogy fogadják az ilyen filmeket.

De mivel az Armageddon tagadhatatlanul látványos és érdekes, egy közepest bőven megérdemel.

2009-03-28 09:45:53 kulcsar03 (2) #66

Ha mondjuk a függetlenségi háborúról szóló filmben lenne az amerikai himnusz, az teljesen normális lenne számomra. Az róluk, az ő történelmükről szól és teljesen jogos lenne.

2009-03-28 09:33:12 Olórin (5) #65

Az Armageddontól függetlenül azért tegyük hozzá, hogy ha ez a himnuszos jelenet egy amerikai filmben lenne (mondjuk függetlenségi háborúról szólóban), akkor csak úgy záporoznának a karók...
Különben meg az, hogy csak a jenkik értenek mindenhez, elmondható minden katsztrófa- meg világmentős filmről.

előzmény: kulcsar03 (#64)

2009-03-28 09:06:13 kulcsar03 (2) #64

Akkor neked megpróbálom mégegyszer, röviden és tömören. Az 56os forradalom, a Nemezetünkról szólt, akármilyen nyálas, nekem belefér az, hogy Dobó Kata a Himnuszt énekelje. A problémám továbbra is az az Armageddonnnal, hogy az egész olyan, mintha nem is lenne más ezen a földön aki értene bármihez is, csak az amerikaiak. Ennyi, nem több.

előzmény: -senki- (#62)

2009-03-28 00:25:38 dhfear (3) #63

nana azér a gépet az orosz csákó szerelte meg =)

előzmény: kulcsar03 (#60)

2009-03-28 00:01:02 -senki- (5) #62

Ezek szerint egy forradalom nagyobb kaliberű a világ pusztulásánál? :)

előzmény: kulcsar03 (#57)

2009-03-27 17:33:16 Döglégy (4) #61

Ha egyszer Bruce és csapata ért jobban a lyukfúráshoz akkor nincs mese őket kell hívni,és nem az űrhajósokat kiküldeni mikor nem értenek az adott feladathoz.Viszont fordítva is igaz mert az olajfúró brigád nem vezeti az űrhajókat.
Amerika dicsőítés:hol legyenek amerikai zászlók ha nem az USA-ban?Jelenleg a NASA a legfejlettebb technológiával rendelkezik az űrkutatás terén,jó hogy nem Kínából lőtték ki őket.

előzmény: kulcsar03 (#53)

2009-03-27 17:29:54 kulcsar03 (2) #60

Nem az amerika dicsőítés zavar, hanem az, hogy mindent ők oldanak meg egy világméretű katasztrófában. Persze, lehet, hogy ez így van rendjén és alapból is így lenne, de nem tartom valószínűnek. Nah megyek színházba... :D

2009-03-27 17:23:03 Olórin (5) #59

És? Lehet, hogy félreértettem, de nekem úgy jött le, hogy az amerikadicsőítés zavar elsősorban, nem az, hogy mi a "körítés" hozzá...

előzmény: kulcsar03 (#57)

2009-03-27 17:20:23 Olórin (5) #58

...de úgy látom, hozhattam volna példának a Függetlenség napját is:)

2009-03-27 17:19:44 kulcsar03 (2) #57

De ááá. Az Armegeddon a világ pusztulásáról szól, a Szabadság Szerelem meg az 56os forradalomról! Nah, tényleg lezártam ezt itt a részemről.

2009-03-27 17:14:59 Olórin (5) #56

Az amerikai zászló egy ilyen filmben szériatartozék. Ennek ellenére szerintem itt pont nem ez volt a lényeg, a hangsúly egyszerűen azon volt, hogy ezek itten baromi tökös csávók, nem azon, hogy jenkik.
Azt már csak csendben teszem hozzá, hogy páran, akik ennek a giccse miatt finnyognak, azok nyugodt szívvel szórták a hármasokat a Szabadság szerelemre, ahol Dobó Kata a himnuszt énekelve megy a... tudjátok, hova. Szerintetek EZ giccsesebb és nyálasabb, mint az?

2009-03-27 16:30:39 kulcsar03 (2) #55

Inkább nem szállok veled, vitába, hiszen úgy érzem felesleges. Nem az idézetek a lényegesek ebből a szempontból, hanem az egésznek a körítése, a hangsúlya. Nézd meg pl. hányszor látjuk az Ami zászlót a filmben.

előzmény: -senki- (#54)

2009-03-27 14:19:27 -senki- (5) #54

Jereváni Rádió/kulcsar03 : Biztos, várom az idézeteket :).

előzmény: kulcsar03 (#53)

2009-03-27 10:16:58 kulcsar03 (2) #53

Senki sem beszélt itt arról, hogy a magyaroknak kellene megmentenie a világot. Sőt, épp erről beszélek, hogy elég vicces az, hogy itt egy világméretű katasztrófa, erre a NASA hív 8 lyukfúrót, mert ugye nincs meg nekik ehhez a megfelelő emberük. De ha a NASA-nak nincs, akkor a világon máshol sincs olyan ember aki ezzel foglalkozik?? A többi országnak annyi köze volt, ehhez, hogy pont fent volt egy ruszki akitől tudtak üzemanyagot kérni, meg ha jól emlékszem, akkor francia, vagy milyen műholdakat vetettek be, de azokat is csak azért, hogy megmaradjon a kommunikáció. Természetesen, nem azt várom, hogy minden ország szerepeljen a filmben( csak, hogy félre ne érts...) csupán az idegesít, hogy ilyen gagyi módon lett megoldva. Hogy hol volt annyi USA dicsőítés??? Az egész film másról sem szól! Szerintem...

előzmény: -senki- (#51)

2009-03-27 07:06:05 Jereváni Rádió (1) #52

"Amúgy nem tudom hol volt ennyi USA-dicsőítés, hogy benned ez ragadt meg leginkább..."

Nem ugyanazt a filmet láttuk volna? :)

előzmény: -senki- (#51)

2009-03-27 03:54:34 -senki- (5) #51

Azért a magyaroknak sem kell átevezni a tengeren egy kis "nemzeti büszkeségért"...

Amúgy nem tudom hol volt ennyi USA-dicsőítés, hogy benned ez ragadt meg leginkább... A hibátlan jelzőt már csak annyiban is igazságtalannak érzem, hogy eleve nem vette észre a NASA a meteort (vagy üstökös volt?)... Az hogy ők mentik meg a világot sem csupán azért van mert amerikaiak a királyok, egyszerűen ki csinálja ha pár évtizede ők az elsők az űrkutatásban... vagy szerinted az lenne reális ha a magyarok mentenék meg a világot? Farkas Bertalannal a főszerepben XD.

előzmény: kulcsar03 (#49)

2009-03-26 17:26:38 whiteman 01 (3) #50

Amerika... Fuck yeah! :))

előzmény: kulcsar03 (#49)

2009-03-26 16:47:43 kulcsar03 (2) #49

Amerika szép, amerika jó, amerika hibátlan, az amerikaiak(egy kis ruszki segítséggel, aki szétveri a repülőt, hogy az elinduljon....) ismét megmentik a világot. Közben a plafonról csorgott a nyál, a nappali is egész giccses lett, én meg elgondolkoztam azon, hogy elmegyek olajat fúrni, hátha megmentem a világot. Jah, micsoda hülye vagyok...én nem is vagyok amerikai...

2008-11-05 23:05:43 Jereváni Rádió (1) #48

Jó lehet, hogy űrpilótásdit nem játszottak benne, de azért a szkafanderben való bolyongást és az űrben való dolgozást sem lehet máról holnapra elsajátítani. A pátoszon nem is röhögtem, inkább fogtam a fejem tőle. Egyébként, ha ez lenne az egyetlen hibája a filmnek, akkor egy szót se szólnék, de nem ez az egyetlen hiba jött össze a filmben, hanem úgy tokkal-vonnal minden rossz benne. Hogy miért, azt már leírtam korábban, nem ismétlem magamat.

előzmény: -senki- (#47)

2008-11-05 22:31:58 -senki- (5) #47

Akkor a legfőbb kifogásod is full alaptalan volt szerintem. A röhögni meg nem pátoszon hanem poénokon kellene, na mindegy én nem rég láttam újra szóval nekem biztos 5.

előzmény: Jereváni Rádió (#45)

2008-11-05 20:39:43 GothMan (2) #46

A Csillagközi Inváziónak én speciel akár mennyire mélyen is nézek alá, akkor is gagyi marad. Az Armageddon is szar, de ebben a filmben legalább színészek játszanak. ;)

2008-11-05 20:39:01 Jereváni Rádió (1) #45

Jó lehet, hogy így volt, mondom elég régen láttam.

előzmény: wayage (#43)

2008-11-05 20:38:50 Olórin (5) #44

Igen, mindkét űrhajónak volt, ha jól emlékszem, egy kétfős személyzete, az olajfúrók csak fúrtak, semmi mást nem csináltak.

2008-11-05 20:36:41 wayage (5) #43

Az űrhajókat azért 2 szakképzett pilóta vezette:) Az olajfúrók csak a legénységet alkották.

előzmény: Jereváni Rádió (#42)

2008-11-05 20:26:35 Jereváni Rádió (1) #42

Lehet, hogy van benne humor is, én mindenesetre nem tudtam röhögni a fejfájdító Amerika-pátosztól és tömény giccs-és nyáltengertől.

Elég régen láttam, de én úgy emlékszem, hogy a derék hős patriot olajfúró munkásokon kívül mást nem küldtek ki az űrbe, ők maguk vezették az űrhajót. Azután meg szépen kimentek szkafander ruhában az aszteroida felszínére fúrogatni. Egyébként nem lettek űrpilóták egy hét alatt, á nem, egyáltalán nem, az űrhajó is elnavigált magától valahogy. A fúrogatás is olyan, mint a tengeren, csak itt súlytalanság miatt hülye ruhában is kell pattogni hozzá.

2008-11-05 19:53:58 Olórin (5) #41

A Csillagközi Invázió nem ironikus, hanem szatirikus, és semmiképpen nem gagyi, legfeljebb annak, aki nem lát a durrogtató akciófelszín alá:)
Persze az Armageddont tényleg komolynak szánták, de azért nem mondanám, hogy nincs humora, és azt sem, hogy teljesen nélkülözi az iróniát. És csak a rend kedvéért, űrpilóta nem lett pár nap alatt senkiből:)

előzmény: Jereváni Rádió (#29)

2008-11-05 19:02:50 wayage (5) #40

Egyetértek. Ha visszagondolok a legemlékezetesebb moziélményeimre, akkor az Armageddon top listás. Teljesen oda voltam érte. Innen származik az egyik kedvenc idézetem is, kb: "oké-oké, semmi pánik, csak kisodródni világűrbe":)

előzmény: ichi (#39)

2008-11-05 00:33:56 ichi (4) #39

Én nem értem miért kell annyira fikázni ezt a filmet,mekkorát ütött '98-ban és még mindig élvezhető.Erre nézhetetlent adni??? akkor miket adjunk az olyan majmolós filmekre mint amiket utána kezdtek gyártani pl. Aszteroida,ránk szakad az ég vagy Armageddon 2 és még sorolhatnám...Ezek nézhetetlenek de az Armageddon igen is nézhető!

2008-11-05 00:28:57 limupei (3) #38

Hát ezek után nekem sincs...

előzmény: -senki- (#37)

2008-11-05 00:12:59 -senki- (5) #37

Ez nem vígjáték? Nincs több mondanivalóm.

2008-11-04 23:42:13 limupei (3) #36

Bocs, ha valaki elvárja egy filmtől, hogy következetes legyen. Amúgy ez nem vígjáték, bár a bazi nagy haldokló jelenet máig nagy poén.

Küldjünk takarítónőket, akik porronggyal mentik meg a Földet. Az milyen szokatlan lenne. Arra hatost adnál?:-)

előzmény: -senki- (#35)

2008-11-04 23:38:41 -senki- (5) #35

Egyébként ha nem lenne világos ez játékfilm, nem ismereterjesztő, dokumentumfilm... ahol az a lényeg hogy valóságos. Itt az a lényeg hogy olyanok legyenek az aszteroidán akik szokatlanok, t.i. így különböznek a filmek a többi filmtől.

Ez szerintem nem érdemes negatívumnak venni. Inkább mondjátok azt hogy nem tetszenek a poénok, azt még el is tudom képzelni.

2008-11-04 23:34:11 -senki- (5) #34

Hát persze. Nem attól érdekes egy film (már ha nem a legrealisztikusabb sci-fit akarunk) hogy a hozzáértő űrhajósok megoldják a problémát amire évek óta készülnek. A filmek, történetek gyakori eleme hogy olyanok oldanak meg olyan élethelyzeteket amik tőlük idegenek. Ettől érdekes, ettől lehet vicces. (Szerintem ez az.)

2008-11-04 22:52:51 whiteman 01 (3) #33

Ez pontosan így van, még annyit tennék hozzá, hogyha itt is gagyira vették volna a figurát, remek fricska születhetett volna, még a színészgárda is adott volt hozzá(kivéve persze Ben Affleck). Szóval nálam ez a film benne van az elbaltázott filmkoncepciók TOP 10-ben :)

előzmény: Jereváni Rádió (#29)

2008-11-04 22:48:01 Jereváni Rádió (1) #32

Bocs, akkor félreértettem azt, a félmondatodat, hogy „lehet, hogy komolyan kéne venni”.

Azért abban megegyezhetünk, hogy néhány nap alatt nem lesz az emberből komplett űrpilóta, vagy legalább is elég kevés az esély. :) Persze ha az ember olyan tökös olajfúró munkás, mint pl. Bruce Willis vagy Ben Affleck, akkor ez a kis űrhajós-kiképzősdi - amire általában a NASA-nál éveket gályáznak - pikk-pakk megvan, mi az nekik.

előzmény: -senki- (#30)

2008-11-04 22:40:12 limupei (3) #31

A Föld sorsához azért ennyi pátosz illik, szerintem.

Ez nálam egyértelműen a nap poénja:Đ Szegény Föld majdnem elpusztul, de a hős olajkitermelők megmentik! Éljenek soká!!!

2008-11-04 22:31:43 -senki- (5) #30

Szerintem nem gagyi és komolyan vehető. A Föld sorsához azért ennyi pátosz illik, szerintem.

Az meg hogy mennyi ideig tart a kiképzés nem ad és nem von le a fim értékéből szerintem.

2008-11-04 22:21:55 Jereváni Rádió (1) #29

Lehet, hogy -senki- nem veszi komolyan a filmet (én sem) - lehet hogy úgymond szórakoztató popcorn mozit kívántak készíteni – , a megvalósítás (de szép eufémizmusa ennek a szarkupacnak :) mégis holt komolyra gondolt alkotói szándékra utal. Az egyhetes gyorstalpaló űrhajós tanfolyam, a csapat összetétele, a tökös amerikai melósok állják a próbát féle mentalitás, Amerika ismét megmenti a világot, a hős apa feláldozza magát, a világ hálát rebeg az amiknak a tömény giccs, a gennyes-nyálas szerelmi szál, mind-mind ezt igazolja. Ebben egy cseppnyi irónia sincs. Ezt kőkomolyra szánták, csak úgymond könnyen fogyasztható, szórakoztató csomagolásban.

A gagyi-nem gagyi megállapítás ezáltal fordítottan igaz. A Csillagközi invázió gagyira veszi a figurát, de csak látszólag, mert az iróniának remek eszköze a gagyi (lásd még: Terrorbolygó), így lett belőle nem gagyi film. Az Armageddon pedig éppen a kőkomolyra vett, nem gagyira szándékolt hozzáállás miatt (is) lett gagyi film.

előzmény: whiteman 01 (#28)

2008-11-04 21:56:00 whiteman 01 (3) #28

Na jó, látom ez a kérdés túl bonyolult, akkor átfogalmazom: Mit nevezel te gagyinak?

előzmény: -senki- (#26)

2008-10-18 21:39:31 whiteman 01 (3) #27

miért jönne be nekem a gagyi?

2008-10-18 20:23:34 -senki- (5) #26

Lehet komolyan kéne venni, de ha neked a gagyi jön be akkor kit érdekel.

előzmény: whiteman 01 (#25)

2008-10-15 23:14:44 whiteman 01 (3) #25

Azért utálom ennyire, mert komolyan veszi magát.Ha megpakolják egy adag öniróniával, mint pl a Csillagközi inváziót, talán még jó film is lehetett volna. Dehát ennyi sztár meg ekkora költségvetés mellett minek is választaná a nehezebb utat?

2008-10-15 22:56:09 -senki- (5) #24

Érdekes hogy ennyire nem tetszik.

előzmény: whiteman 01 (#23)

2008-10-15 22:29:05 whiteman 01 (3) #23

ezzel most mit akartál mondani?

előzmény: -senki- (#22)

2008-10-15 22:20:09 -senki- (5) #22

:D Micsoda? Érdekes :)!

2008-10-15 22:13:04 whiteman 01 (3) #21

ahogy mondod:D

2008-10-15 20:12:11 dhfear (3) #20

és a katasztrófával mi van?az maga a film? XD

2008-10-12 23:22:13 whiteman 01 (3) #19

Na ez az a film, Ami sztem semmilyen szempontból nem jó.Akciófilmnek unalmas, Sci-finek meg totál érdektelen.

2008-10-12 23:08:24 dhfear (3) #18

vagy Vin Diesel

2008-08-26 21:34:16 vadPINGvin (3) #17

Nem, de még nem jutott eszembe, hogy kellene.
Úgyis megelőz Bruce Willis. :)

előzmény: Gameface (#16)

2008-08-26 20:59:22 Gameface (5) #16

úgy értettem, hogy ad egy erős lökést.

vagy te minden nap megmented vmitől a földet?

előzmény: vadPINGvin (#15)

2008-08-26 20:53:26 vadPINGvin (3) #15

Érdekes lehet, ha valakinek az Armageddon kell ahhoz, hogy férfinek érezze magát.
De az tuti hogy csajokkal többet meg nem nézem. Még összezavarodnának. :)

előzmény: Gameface (#13)

2008-08-26 20:37:46 Jereváni Rádió (1) #14

Ha addig nézegetném valószínűleg nem a levegőt öklözném, hanem a tv-készüléket.

előzmény: Gameface (#13)

2008-08-26 19:06:37 Gameface (5) #13

sztem meg igazi férfifilm. abban az értelemben, hogy férfinak érzed magad alatta. akinek nem tetszik, az addig nézegesse, amíg nem kezd a levegőbe öklözni "ez az fiúk! kill them all!" felkiáltással.

előzmény: mchn (#12)

2008-08-26 18:13:35 mchn (1) #12

Minden idok egyik legszanalmasabb alkotasa, lehanynam aztan elegetnem az osszes kopiat, osszetornek minden merevlemezt amin rajta van. Eltorolnem a fold szinerol, no.

2008-07-28 15:58:07 morcosmedve (4) #11

Szinte megmagyarázhatatlan, miért kell folyton újranéznem ezt a kizökkentő klisékkel alaposan terhelt filmet. Nálam mondjuk a kakimúvi egyik alapvető ismérve evidens: a dögunalom. Ezt viszont 10x-re is végigizgulom.
Döbbenetes és hihető vízió remek megvalósítással, szerethető karakterekkel. Az amcsi nyáltengeren és logikai bukfenceken mindig átküzdöm magam, h élvezhessem a humorát, a nem mindennapi szereplőgárda pillanatait, a megindító végkifejletet és a lenyűgöző látványvilágát.
A szórakoztató filmgyártás egyik csúcsa. Alapmű. Én akar újra…

2008-03-27 20:23:48 Livcsy (5) #10

fantasztikus :D belegondolva tényleg sok benne a patetikus amerikai hősködés... de van ennél idegesítőbb film is. különben is: a film erényei elhomályosítják a ,,nyálat" mert:hétköznapi humor, valódi megoldás, igazi érzelmek :)

2008-02-10 12:00:54 mohás barnabás (4) #9

Szerintem ez egy remekmű.Bay legjobb filmje!

2007-12-20 16:59:10 Mikkey (3) #8

nekem a 90-es évekből a Deep Impact sokkal jobban teccett.

2007-10-01 12:40:46 The Hungarian (5) #7

Egyetértek.

2007-10-01 12:17:59 Olórin (5) #6

Sztem a'90-es évek egyik legszórakoztatóbb és legtökösebb popcorn-filmje. A maga nemében zseniális.

2007-10-01 11:08:18 k3pl3r (?) #5

Én is nagyon imádom, egy-két butaságon kívül, remek film!

2007-10-01 10:42:36 Rituska (2) #4

Ez a film szánalmas.

2007-09-30 23:37:32 Oscee (4) #3

Buscemi atomon lovagol - már emiatt kötelező darab ;)

2007-09-30 23:15:33 wayage (5) #2

Szerintem még mindig szórakoztató. Amiért a legjobban szeretem, hogy egy filmben láthatom (újra): Steve Buscemit, Peter Stormaret és William Fichtnert.

2007-09-30 22:32:36 Jereváni Rádió (1) #1

Amikor 9 éve néztem, a felénél abbahagytam. Most újra nézve, hát ez valami irgalmatlan szar. Agyatlan, patetikus, amerikai hősködős, nyomorék nulla. Ez rosszabb Baytől, mint a Pearl Harbor, komolyan. Azon legalább néha visítani lehetett a röhögéstől, de ezen még röhögni sem lehet, annyira gázos. Sztárszereplők mindenütt, pörög az akció, mint a búgócsiga, de minek? Ez az igazi katasztrófa film a szó szoros és átvitt értelmében egyaránt.