Lola rennt (1998) ☆ 👁

(Tom Tykwer)

német krimi, thriller

4,1

2013-01-26 17:54:32 Kalevala (5) #9

Megnéztemm újra és valahogy egészen másképp hatott rám most a film, mint évekkel ezelött.Tykwer zseniálisat alkotott. A gyors ritmusú jelen animációval variálva, aztán beszúrja a sötétvörös hangulatú lassú, nyugodt párbeszédeket, mintha ezzel akarná a film ritmusát visszafogni. De el se tud merülni bennük a nézö, máris jön a zaklatott rohanás újra. Tykwer megvalósította, hihetövé tette az ember vágyálmát az újrakezdés lehetöségéröl. Persze felismerhetö a pillangó effektus, de szerintem a film nem erre épül, hanem az ötletes játékra a lehetöségekkel.Bárcsak a való életben is megtehetnénk!És a kaszinós jelenet, hát az volt a csúcs! Az egyik. Különösen tetszett a film zenéje. Micsoda ötlet betenni a "What a difference a day makes"-t!!

2012-06-12 19:36:43 Umberto (4) #8

Ez a "különösség" valójában azt jelenti, hogy a film az ún. adatbázis-logikát alkalmazza narrációja során - tudtam meg egy egyetemi tételben...

2012-06-12 19:34:52 ChrisAdam (4) #7

Pörgős kis film, jó volt, különösen mutatja be az életsorsokat - néha irónikusan, néha halálkomolyan. Érdemes, még nem is hosszú.

2012-04-10 20:45:20 MicaHiro (4) #6

Nagyon jó és ötletes film, érdemes megnézni mindenkinek. Végig pörög, rengeteg egyedi technikát alkalmaz (vágások, rajzfilmbetétek, lassítás-gyorsítás), és még mondanivalója is van bőven. Nagyon erős 4-es.

2010-12-30 22:48:02 Bowman (5) #5

Azért zseniális, mert ez az első és jelenleg egyetlen film, amit láttam a mi lett volna ha..? kategóriában, és a vége miatt természetesen.

2010-10-10 11:35:27 JeszKar (4) #4

Piszok pörgős film, igazából majdnem ötös, csak a film kicsit logikátlanul bánik az idővel a második és harmadik sztoriban.
plusz a kaszinós megoldás se tetszett.
Viszont nagyszerű a zenei aláfestés és az operatőri munka is.

2010-07-14 15:46:11 ronin07 (?) #3

Én is úgy gondolom, hogy ez egy remekmű, Tykwer talán azóta sem rakta úgy oda magát a publikum elé. Legutóbb tavasszal néztem, és olyan érzésem volt, mintha a Sors kezére te is ráüthetnél nagyjából úgy, hogy gameboy, gamegirl leszel, ekként tripla fordulatszámra is kapcsolhatsz, ha a szerelem, a Nagy Gól számít. Nekem Kieslowski munkássága jutott eszembe, és ironikus módon Tykwer 2002-ben a lengyel zseni befejezetlen projektjét csinálta meg (A gyilkosok is mennybe mennek).

előzmény: BladesOrsi (#2)

2010-07-14 15:35:28 BladesOrsi (5) #2

Nekem is a Pillangó-hatás jutott eszembe a filmről.
Mindkettő nagyon jó!.

2009-03-23 12:17:20 Mr. Bandi (5) #1

Nagyon jó ez a film, a pillangóeffektus tökéletes illusztrálása. Bemutatja, milyen kevésen múlhatnak emberi sorsok. Több ilyen kéne.