Simpan (1999) ☆ 👁

(Park Chan-wook)

dél-koreai dráma, rövidfilm

4,3

2019-08-13 12:21:28 Jereváni Rádió (5) #6

A bibliai salamoni döntés egy kifordított, morbid, fekete humorú verzióját láttam. Nagyon jó ahogy a végén - szó szerint! - jön a megvilágosodás, itt azzal, hogy kiszínesedik a kép. A legvégén az androidok szétesését (illetve azt, hogy egy kivételével mindenki android volt) túlzásnak éreztem, sima hús-vér emberekkel jobb lett volna az eredmény. Ettől függetlenül remek rövidfilm. Színházban, kamaradrámaként is működne.

2018-10-30 07:36:03 tomside (4) #5
2018-10-30 03:08:45 RickSanchez (?) #4

Hol lehet beszerezni bármilyen módon ezt a filmet?

2013-12-14 23:42:31 Szabó Dániel (5) #3

Eszméletlen

2007-11-19 14:05:54 Brumi (5) #2

Judgement - Simpan

Park első rövidfilmje még részben fekete-fehér, de már itt érződik, hogy ez az ember tud valamit. A történet egy hullaházban játszódik, ahol az érintett felek arról vitatkoznak, hogy ki is az elhunyt hozzátartozója. Kamaradráma egy jó adag fekete humorral nyakonöntve, szép kezdés egy filmes pályafutáshoz.

Értékelésem: 9/10

2006-06-06 02:04:11 Olórin (5) #1

Rövidfilm az Oldboy rendezőjétől, még a JSA előtti időkből. A természeti katasztrófák tépázta Földön, egy földrengés után egy lány holttestét egy házaspár és egy férfi is igyekszik a saját gyermekeként elismertetni. De ki az igazi szülő, és ki az, aki csaj a zsíros kárpótlási pénzre hajt? A hullaházban játszódó kisfilm igazi rosszmájú, abszurd és morbid alkotás, tele cinizmussal és fekete humorral - vagyis igazi Park Chan-wook.