Everything Is Illuminated (2005) ☆ 👁

(Liev Schreiber)

amerikai dráma, vígjáték

3,7

2012-04-14 14:38:42 Dió (4) #6

Az első fele végre vicces (térdemet csapkodtam), jók a karakterek is (ki vannak tán kissé sarkítva, de messze nem ízléstelenül), és ennek köszönhetően mire a film road-movieból keserédes drámába csap át, azonosulni tud mindennel a néző. A végére talán kicsit belassul, de az összkép abszolút pozitív, az ukrán főszereplő srácot játszó Eugene Hutznak pedig külön piros pont.

2011-10-22 19:55:28 pampala (5) #5

gyönyörű film a XX. századról

2011-09-13 12:48:22 Umberto (1) #4

Idióta magyar filmekre emlékeztető színvonal. Azt hiszem, ezzel mindent elmondtam.

2010-09-12 16:56:29 sokos (2) #3

Bizony, Sammy alakítása elég hitelesre sikeredett!

előzmény: walter gábor (#2)

2009-01-01 18:59:04 walter gábor (2) #2

45 percig bírtam, aztán dvd stop. Unalmas és érdektelen történet, siralmas párbeszédek, lepukkant környezet, nulla szinészek (Elijah Wood valószínűleg egy kétlábon járó hullát akart utánozni az élettelen játékával).
A kutya egész jó volt.

2008-03-27 18:13:56 ronin07 (?) #1

Gyönyörű film az identitáskereséséről, és a múlttal való szembenézés megvilágosító erejéről, hiteles alakításokkal, lenyűgöző képi metaforákkal (pl. az alvilág folyója, porból porrá leszünk).
A színész Liev Schreiber (A mandzsúriai jelölt 2004) első rendezése őrült road movieként indul, felütésében hozza is az elvárható bizarrabbnál bizarrabb karaktereket (vicces angolt beszélő ukrán fiatal, magát vaknak tettető zsidógyűlölő nagypapa és annak fogyatékos ebe), aztán alig észrevehetően dobja le magáról mind a road movie, mind az intellektuális vígjáték sajátosságait a szívszorító és elgondolkodtató pillanatokért.