Columbo: Double Shock (1973) ☆

(Robert Butler)

amerikai dráma, krimi

3,9

2018-12-08 10:31:19 critixx (4) #6

Igen. Pl. a múltkori Gyönyörű gyilkosban, mikor Vera Miles autóbalesetnek álcázva megöli az őt zsaroló titkárnőt, Columbo pedig azonnal tudja, hogy mi történt, többek közt a laborvizsgálatnak köszönhetően, később mégsem kerül elő a dolog.

2018-12-07 18:52:50 csabaga (4) #5

Ez is lehetne...

Több film van, ahol két embert ölnek meg, de a második gyilkosság valahogy elsikkad.
Két alkalommal Columbót akarják megölni, de ez kicsit komikus...

2018-12-07 17:05:37 critixx (4) #4

Én azt hittem, hogy szegény csaj öngyilkos lett, kiugrott az ablakon, mikor azt hitte, hogy őt vádolják a gyilkossággal. Alapból kicsit labilis volt.

2018-12-06 17:27:22 csabaga (4) #3

Két Colombót is néztem egyszerre , hála a reklámoknak.

Nem igazán értem, a második gyilkosságra mi szükség volt, ki is követte el a két testvérből,és miért próbálták az ügyvédre kenni.

A hadnagynak voltaképpen csak azt sikerül bebizonyítania, ketten voltak a tettesek,de az egyik elméletileg ott sem volt, a másikat meg látták elhajtani.
Nem is értem, hogyan kaphattak 20 évet...j

Viszont a rendetlen, kétbalkezes hadnagyot végre helyre teszi valaki...Szegény felesége...

2013-10-14 10:30:57 Glasseye (3) #2

Martin Landau brillírozott ebben az epizódban. Az 2 ikertestvér figuráját szinte tökéletesen alakította. Kettő eltérő de mégis avalmilyen szinten hasonlító karaktert formált meg.
Összességében csupán közepes ez az epizód mert az első 15 perc nagyon nem tetszett és a 70's évek elejei ruhák, korszerűtlen berendezések nagyon nem jöttek be. Túl régi epizód volt ez sajnos.

De mindenkinek bátran ajánlom mert nagyszerű kikapcsolódás és ahogy Dynast írta eltér a már bevált receptől ;)

2013-03-05 09:26:50 Dynast Grausherra (4) #1

Általában a megszokott recepttől eltérő Columbo epizódok nem nagyon szoktak jól működni, de ez a rész remekül sikerült. Bár Colubmo szerencsétlenkedését Mrs. Peck "birodalmában" néha kissé túlzásba vitték.