The Omen (2006) ☆ 👁

2016-11-21 10:31:17 Dezsmant (4) #16

Annyira nem lett vészes.

2013-03-18 13:38:11 sztacska (?) #15

2012-04-22 12:54:17 Bruce94 (1) #14

Hát nem is mindennek az alja, de nem kellett volna. Azt hitték, hogy ha majd készítenek egy erőszakosabb ,véresebb filmet az eredetinél, az majd jobb lesz? Az egész tényleg junius 6.-a és a marketing miatt készült el. És ami a leggyönyörűbb egy bitang erős alapanyagból sikerűlt, egy tv-s horror színvonalát hozni. A színészek nem igazán érdemelnek, szót, de Damienre ki kell térjek.
Az a gyerek valami katasztrófa, én is a röhögőgörcsben tobzódtam, ahelyett, hogy picit is be ijedtem volna.[Azért az eredeti kiskölök kicsit démonibbra vette a figurát, ez pedig csak bámúlt a világgba]

1976-os 10/10
2006-os 10/3

2012-03-23 08:14:23 Leppard (2) #13

Teljesen felesleges volt ezt újraforgatni. A két film közötti különbség egyenesen arányos azzal, ha összehasonlítjuk Peck és Schreiber színészetét, valamint Donner és Moore rendezői kvalitásait.

2011-09-16 20:54:12 BladesOrsi (4) #12

Az eredeti filmet még nem láttam, de nekem ez tetszett. 10/6, vagyis itt KT-n a 3 és a 4 között vaciláltam.

2011-05-21 17:55:44 ronin07 (?) #11

Botor módon újra elővettem ezt a mocskot pár napja. Inkább az eredeti filmet vettem volna elő ehelyett a robotpilótán készített, élettelen színészi játékkal támogatott, a régi filmet jelenetről jelenetre mímelő, ráadásul csak nyomokban ijesztő szarság helyett. Komolyan mondom, John Moore-t valaki dobja ki Hollywoodból a francba!

2010-04-02 07:09:23 Sógorod (2) #10

"...kizárólag a jól megcsinált elhalálozások miatt adok rá közepest..." - még azokat is majdnem teljesen az eredeti epizódokból lopták. Nagyon rossz, kár volt elkövetni.

2009-05-28 16:48:46 HejjaX (3) #9

az elejétől durván b-múvi érzést kelt, kizárólag a jól megcsinált elhalálozások miatt adok rá közepest - úgy tűnik, ezekre lőtték el minden puskaporukat, mert a többi szánalmas, a gyerek meg vicc, ahogy játszik.

2008-11-11 08:43:48 ronin07 (?) #8

Ezzel vágta ki nálam Moore a biztosítékot. Többek között a rossz színészvezetéssel és az ötlettelen forgatókönyvvel tönkretette az egyik kedvenc horroromat, és örökre megutáltatta magát velem.

2007-11-23 21:15:42 Kremy (2) #7

Ez valami pocsék volt..Én végigröhögtem az egészet,a mellettem ülő(idegen) csávóval néha egymásra néztünk és kitört a röhögés...
Sajnálom hogy így meggyalázták az eredeti emlékét..Mert az igen jóra sikeredett..

2007-01-13 16:50:41 kery (2) #6

Szerintem aki életében nem látta az eredetit, annak is 0 Ft-os ez a film.

2007-01-13 16:49:55 kery (2) #5

Nem kéne folytatniuk...

2006-06-09 09:54:01 Daemiaen (1) #4

A Re-Psycho tökfelesleges és értelmetlen, a Re-Ómen esetében legalább a dátum szolgál magyarázatként. De tény, mindkettő ultraszar.

előzmény: deviant (#3)

2006-06-07 23:21:17 deviant (1) #3

de gus van sant legalább nem tette nevetségessé az eredeti psychót, az csak egy szimplán felesleges pocsék újra volt. a színes psycho minden hibája ellenére legalább arra jó, hogy felkeltse az eredetire a figyelmet, ha esetleg valaki még nem látta. most képzeld, az új ómen után már nehéz komolyan végignézni richard donner eredetijét - feltéve, ha persze a néző ez után nézi meg a régit. a foxtól nemes gesztus lett volna felkérni donner papát és néhány hozzértőt, hogy újítsa kicsit fel a képet és hangot, mint anno az ördögűzőnél friedkin. készíthettek volna egy remek dvd-t, kivágott jelenetekkel.

előzmény: Daemiaen (#1)

2006-06-07 10:46:28 Olórin (2) #2

Egyetértek. Amúgy a filmben Damien mosolya volt a legszórakoztatóbb. A fél közönség röhögött a grimaszain:)

előzmény: Daemiaen (#1)

2006-06-07 09:17:31 Daemiaen (1) #1

Ómen (The Omen, 2006, forgalmazza: InterCom)

Remek ötlet volt a Fox részéről, hogy kihasználták a dátumot arra, hogy eladják újra ugyanazt. Remek ötlet nekik, borzalom nekünk. John Moore ugyanis körülbelül úgy rímékelte Richard Donner überklasszikusát, mint Gus Van Sant a Psychót. Azonban a napjainkba átültetett sátánsztori igen gyenge lábakon áll: Moore nagyon erőlködött, hogy sejtelmes és félelmetes hangulatot keltsen, ám ahelyett, hogy valamit újítani próbált volna, szolgalelkűen majmolta az eredetit. Így történhetett az, hogy az új Ómen egy szánalmas stúdiótermék lett, amelynek vajmi kevés köze van a filmhez, viszont baromi jó marketing rejlett benne. És ehhez csak gratulálni lehet.