La moustache (2005) ☆ 👁

(Emmanuel Carrère)

francia dráma

3,6
La moustache (2005)

"Mit szólnál hozzá, ha leborotválnám a bajuszomat?" - kérdezi Marc. "Nem tudom, nekem így is tetszel. Igazából sose ismertelek bajusz nélkül." - feleli Agnes.
Marc hirtelen szeszélytől vezérelve leborotválja a bajuszát, de hazatérő felesége nem vesz észre rajta semmilyen változást. A dolog egyre különösebbé válik, amikor sem a barátai, sem a kollegái nem veszik észre, hogy nincsen többé bajusza. Marc úgy érzi, hogy jó viccből is megárt a sok, és arra kéri Agnest, hogy hagyja abba a játékot. Ám Agnesnek a leghalványabb fogalma sincs arról, hogy Marc mire gondol. Amikor a sértett férj kimondja, hogy leborotvált bajuszáról van szó, a feleség kétségbeesetten bizonygatja, hogy Marc-nak sohasem volt bajusza.
A férfi kétségek között vergődik: kezd megőrülni vagy egy összeesküvés áldozata, amelyet a saját felesége irányít a háttérből? Valóság és képzelet egyensúlya megbillen, és Marc elindul, hogy bizonyítékot keressen az igazára.

Bemutató

• 2006. július 6.

Szavazatok összes > összes v

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

Film Átlag
Munich (2005)
München
3,5
Frost/Nixon (2008)

4,0
Le scaphandre et le papillon (2007)
Szkafander és pillangó
4,0
The Black Dahlia (2006)
Fekete Dália
2,9
Der Baader Meinhof Komplex (2008)
A Baader-Meinhof csoport
Lady Chatterley (2006)

3,5

Felhasználói toplisták

Kié Lista neve Helyezés
Kogaledo A filmek, amiken még nagyon sokáig gondolkodtam, és új felismerésekre bukkantam általuk :) #1