Rear Window (1954) ☆ 👁

Hátsó ablak

(Alfred Hitchcock)

amerikai thriller

4,5

Stella: - Ihatok valamit?

Izgatottan, miközben Lisa-t nézik, aki a szemközti lakásban kutat.

L. B. "Jeff" Jeffries: - Tessék csak.

L. B. "Jeff" Jeffries: Miért menne el egy ember a lakásából háromszor egy esős éjszakán, és jönne vissza háromszor egy bőrönddel?
Lisa Carol Fremont: Talán szereti, ahogy a felesége üdvözli őt hazaérkezéskor.

Stella: Szabad azt a hordozható kulcslyukat?

Stella: New York államban a kukucskálókat hat hónap dologházzal büntetik.
L. B. "Jeff" Jeffries: Helló, Stella!
Stella: A dologházban pedig nincs ablak. A régi időkben ezért tüzes vassal nyomták volna ki a szemét. Azok a bikinis babák, akiket folyton bámul, megérnek magának egy tüzes vasat?

Thomas J. Doyle nyomozó: Az emberek a magánéletükben sok mindent tesznek, amit a nyilvánosságnak aligha tudnának megmagyarázni.
Lisa Carol Fremont: Például, hogy megölik a feleségüket.
Thomas J. Doyle nyomozó: Ezt verjék ki a fejükből, csak félreviszi magukat.
L. B. "Jeff" Jeffries: És a kés meg a fűrész?
Thomas J. Doyle nyomozó: Sose volt fűrészed?
L. B. "Jeff" Jeffries: Hát, ugye odahaza a garázsban volt.
Thomas J. Doyle nyomozó: Hány embert fűrészeltél szét vele?

Stella: Ha nem tudná, Lisa fülig szerelmes magába. Hadd adjak két szóval tanácsot. Vegye el!
L. B. "Jeff" Jeffries: Jól fizeti magát?

Lisa Carol Fremont Miss Torso-ról: A legnehezebb munkát végzi, amit nő végezhet. Farkasokkal zsonglőrködik.
L. B. "Jeff" Jeffries: Azt választotta, akiből a legtöbb néz ki.
Lisa Carol Fremont: Nem szerelmes bele. Egyikbe sem.
L. B. "Jeff" Jeffries: Hogy tudod ezt innen megítélni?
Lisa Carol Fremont: Azt mondtad, a lakása hasonlít az enyémre.

Stella: Ott valamit elástak.
Lisa Carol Fremont: Mrs. Thorwaldot.
Stella: Maga aztán nem sokat császkálhat temetőkben. Mr. Thorwald aligha temethette a feleségét egy alig fél négyzetmétereres földdarabba. Ha állva kalapálta bele, de akkor meg nem kellett volna kés és fűrész.

Thomas J. Doyle nyomozó: Nézze, Miss Fremont, ez a női ösztön dolog jól elmegy a magazinokban, de a való életben csak tündérmese. Tudná hány évem ment veszendőbe a női ösztönökre alapozott nyomozásaimmal!
L. B. "Jeff" Jeffries: Na, jó, gondolom a ládát nem találtad meg, és ez a szöveg idézet valamelyik rendőrbálon tartott beszédedből.

Lisa Carol Fremont: Na és, hogy reagált? Úgy értem, milyen képpel olvasta?
Stella: Amilyennel aligha kaphatott volna rövid lejáratú bankkölcsönt.

Feleség Thorwaldék felett: Melyikük ölte meg a kutyusum? Mit vétettem maguknak? Mit vétettem maguknak? Mit vétett maguknak ez a kis teremtmény? Mit vétettem én? Kinek volt útjában szegénykém? Hát emberek maguk? Hogy lehet valaki annyira lelketlen, hogy megöljön egy ilyen ártatlan, barátságos kiskutyát? Az egyedüli lényt ebben a házban, aki mindenkit szeretett!

Thomas J. Doyle nyomozó: Van valamire szükséged?
L. B. "Jeff" Jeffries: Egy jó nyomozóra.

Okos emberek oda tartoznak, ahol vannak!

Stella: Amikor hozzámentem Mike-hoz, tűz és víz balfácánok voltunk. Most is tűz és víz balfácánok vagyunk, de minden percét élvezzük.

Lisa: Nem vagyok jártas a "hátsó ablak"-etikában.

Lisa: How's your leg?
Jeff: Hurts a little.
Lisa: Your stomach?
Jeff: Empty as a football.
Lisa: And your love life?
Jeff: Not too active.
Lisa: Anything else bothering you?
Jeff: Uh-huh, who are you?