Profondo rosso (1975) ☆

(Dario Argento)

olasz horror, krimi, thriller

4,2

2018-05-15 19:11:28 GothMan (3) #62

Mostanában a Cinemax csatornákon Argentókat adnak feliratosan, többek között ezt a filmet is. Akit érdekel.

2017-04-27 06:21:42 BonnyJohnny (4) #61

Nagyon örülök, ha azt olvasom, hogy valaki(k)nek tetszik a Phenomena. :) Kicsit elhanyagoltnak érzem azt a filmet. Nem nagyon emlegetik. A hasonló Opera általában több figyelmet kap. Nálam az Argento TOP 3 Suspiria, Profondo Rosso és Phenomena.
Azt tudom, hogy megtekintéskor a Tenebre is ott volt, de arra már kevésbé emlékszem.

2017-04-26 23:12:49 dikalosz (5) #60

Abszolút! Nálam az a második kedvenc Argento. Egyébként mindig megmosolyogtat, ha összejön a giallo-s brancs :)

2017-04-26 21:50:30 tomside (5) #59

Nos, talán mert az egy igazi űberfajaság! ;)

2017-04-26 19:12:28 ryood (5) #58

én a phenomenat is bíom mellesleg..

2017-04-26 19:05:46 GothMan (3) #57

Ha már listázgatunk, akkor nálam 1. Opera 2. Kristálytollú madár 3. Négy légy a szürke bársonyon.

2017-04-26 15:36:40 dikalosz (5) #56

Kövezzetek meg, de ha Argento, akkor nálam a Tenebre mindent visz!

előzmény: Ivan/ (#54)

2017-04-26 08:46:07 ryood (5) #55

de talán itt jobban kibontotta.

előzmény: Ivan/ (#54)

2017-04-26 07:01:41 Ivan/ (4) #54

Suspiria nekem nagy csalodás volt. A Mélyvörös meg ott van valahol a 3-4 helyen Argentotól nálam.Az igazi bajom az, hogy valamilyen szinten mindkét film zseniális, de ha megnézed itt is ugyanazt hasznosította és ada el újra a rendező, mint a Kristálytollúnál. Van egy hős aki látott valamit, és ezt tudja is, de a tudatalatti rétegéből nem tudja előhozni az emlékeket.

2017-04-26 00:23:46 ryood (5) #53

nálam harmadik. második a suspiria, és első a prof. rosso.
mert itt a kiváló fordulatos történet valami egészen elképesztő látvánnyal, vizualitással, atmoszférával és stílussal párosul.

előzmény: Ivan/ (#52)

2017-04-25 23:15:27 Ivan/ (4) #52

A Kristálytollú madár tényleg erősen ajánlott kategória! Argento simán legerősebb filmje!

2017-04-25 22:42:59 Tenebra (3) #51

Köszönöm az ajánlásokat mindkettőtöknek!

Mint írtam, a giallo-stílus nekem bejön, csak a sztorik eddig nem győztek meg. :D És természetesen alább elírtam, az Argento-filmek között van a legjobb osztályzata ennek a filmnek. De nyilvánvaló, hogy nemcsak Argento csinált ilyen filmeket, hanem mások is. Nézem az alábbi címeket, ahogy időm engedi.

előzmény: dikalosz (#49)

2017-04-22 12:39:58 ryood (5) #50

csak megerősíteni tudom az ajánlásokat.
én még a what have you done to solange-zsal, a perversion story-val, és a kristálytollú madárral egészíteném ki.

(na igen, a giallo elsősorban a stílusról, és az általa (is) megteremtett atmoszféráról szól elsősorban. ez valakinek vagy bejön (általában akkor durván) vagy nem..)

előzmény: dikalosz (#49)

2017-04-22 12:34:16 dikalosz (5) #49

Osztályzatát tekintve a legmagasabban álló giallo (még ha nem is 100%osan az) a Le Orme, amit a Short Night of the Glass Dolls követ. Én (ízlés kérdése) a hasonszőrű filmekhez sorolnám még a Hanno cambiato faccia-t, ami 4,6-on áll, ám ez azért már merőben más, viszont a miliő és a hangulat miatt még így is nálam ezt a részét képviseli a filmművészetnek.
Egyébként pedig a La casa dalle finestre che ridono-val, ami egy ízig-vérig giallo simán próbát tehetnél, teljesen más mint az Argento-k. Ami itt idegesített, az ott egyáltalán nincsen jelen. Szvsz az egy tökéletes film.

2017-04-22 12:00:11 Tenebra (3) #48

Na, a gialloval én is úgy vagyok, hogy akarom szeretni nagyon, mivel az olasz westerneket, politikai filmeket és poliziescokat nagyon kedvelem, de egyszerűen eddig nem találkoztam számomra igazán zseniális gialloval. Úgy voltam vele, hogy jó, nézzük meg, a KT-n melyiknek van a legmagasabb pontszáma. Hát ennek. :D És ráadásul ezt a Nagyításhoz szokták kötni, jóllehet, azért Antonioni művével végső soron köszönőviszonyban sincs David Hammingsen kívül. :D

Nos, a Mélyvörös is ugyanaz a kategória nálam, mint a Phenomena: el van rontva egy csomó helyen. Pedig zseniális film is lehetne. Már csak a kiváló zene miatt is, hiszen a Goblin ezúttal is remekelt. Sőt azt mondom, a giallokat én azért szeretem, mert jó a zenéjük. :D

Persze nemcsak a zene jó ebben. Vannak kifejezetten zseniális jelenetei. Pl. ilyen, mikor a film elején a médium nő érzékeli a gyilkost az előadáson, és hirtelen átkerülünk az ő nézőpontjába, majd feláll, és kimegy. Pár másodperc ez, de sokkal hatásosabb, félelmetesebb, nyomasztóbb képsor ez, mint bármilyen hatásvadász öldöklős jelenet.

És a krimiszál is izgalmas lenne. Ha nem lenne az az utolsó 30 perc. Mikor a főhős barátját kinyírja egy teherautó, annál a jelenetnél szabályosan felröhögtem, annyira gagyi volt. És az egésznek a végkimenetele is annyira konvencionális és kiszámítható, hogy az már fájt.

Szóval a giallók számomra ilyen "style-over-substance" kategóriák, avagy a stílusuk miatt hajlandó vagyok tovább nézni a műfaj többi darabját, de aggodalommal tölt el, hogy a Mélyvörös, amit 3-asra értékeltem, a legjobb giallo itt a KT-n... :D

2017-02-14 23:01:08 dikalosz (5) #47

Az a baj, olyan dolgokat vársz, amik nem jönnek el :) Itt nem a hagyományos feszültségkeltésről van szó, nem a megszokott atmoszférateremtésről. Ki látott már olyat, hogy Goblinhoz hasonló zenével toldják meg az izgulós jelenteket? Illetve ez a színpadias, kicsit mesterkélt színészi játék (simán mondhatni, B-filmes szint) is kerek egésszé varázsolja ezt a műfajt. Annyira jó dolog ez basszus, nálam kérdés nélkül működik. Ez az egész giallo-família egy teljesen más világ. Van, akit beenged és van olyan is, akit bizony kitaszít. Ez van. Örülök, hogy részese lehetek a családnak :D

előzmény: paksiendre (#43)

2017-02-13 22:55:20 nygaben (4) #46

húú ez nagyon alap lesz, hatalmas taps az üzemeltetőnek :)))

előzmény: necksprain (#45)

2017-02-13 20:06:32 necksprain (5) #45
2016-11-21 12:28:45 ryood (5) #44

milyen körben?
ezek szerint, itt a többség számára mégis vonzó és kiemelkedő ez az atmoszféra..
de pont ettől (is) szép, hogy más van ránk olyan hatással, hogy..

előzmény: paksiendre (#43)

2016-11-21 12:17:15 paksiendre (3) #43

Nem gondoltam rá, hogy mindenki a csavar miatt értékeli ennyire jóra, ebben a korban meg már jóval jobb "atmoszférájú" filmek is léteztek. Ismét elmondom nem azt mondom, hogy rossz film volt, csak meglepett a sok átlag feletti szavazat. Viszont mikor hősünk a falon lógott és 5 percig mászott lefelé, azt semmilyen bőr alá mászó, zsigerig hatoló atmoszférának nem tudnám nevezni, szimplán egy elnyújtott, értelmetlen jelenetnek. Csak, hogy egyet említsek.

2016-11-21 08:59:47 ryood (5) #42

gyanítom, a többség, hozzám hasonlóan nem "a csavar" miatt értékelte zseniálisra a filmet.
hanem a kezdettől a befejezésig jelen lévő, bőr alá mászó, zisgerig hatoló atmoszféra miatt.
amihez kell a bámulatos képi világ, a goblin "őrült" prog-rock zenéje, és még egy izgalmas, rejtélyes történetet is kapunk, amiben ráadásu a humor is jelen van, néhol még el is gondolkoztat..
ez nem egy dokurealista film, stliziálva, koreografálva van az összes gyilkosság, így a filmvégi nyakláncos is. ha az ember elfogadja ezt a "műfajt", ami tulajdonképpen amolyan "költői szabadság", akkor nem fogja zavarni, hogy egy ilyen aktus mennyire életszerű.

előzmény: paksiendre (#41)

2016-11-20 23:03:18 paksiendre (3) #41

Meglepő, hogy ez a film ennyi zseniális szavazatot kapott, nyilván '75ben az efféle családi drámás horrorok/thrillerek nem voltak még annyira elterjedve, viszont én jóval nagyobb csavarra számítottam. Lehet én velem van a baj és én siklottam el valami felett a film közben, mert nagyon meghökkentett a sok 5ös szavazat. A gyilkosságok jók voltak a maguk nemében, viszont nem tudom mennyire komolyan gondolták pl a nyakláncos fejlevágós cuccot. A zenéje viszont 10/10.

2016-10-27 19:59:23 GothMan (3) #40

Én a Kristálytollú madarat ajánlom, bár mondjuk az nem ilyen tipusú film, csak szimplán egy (majdnem) zseniális thriller. Viszont ha arcbavágós Argentóra vágysz, és nem idegenkedsz az újabb filmektől, akkor az Álmatlanul. Ott még a finálé is rendben van kivételesen.

2016-10-27 19:43:01 BonnyJohnny (4) #39

Nekem a Phenomena jobban tetszett. De legjobb, ha mindkettőt (Tenebrével együtt hármat) megnézi. :)

2016-10-27 18:58:43 ryood (5) #38

én meg az operát javasolnám.

előzmény: dikalosz (#35)

2016-10-27 18:58:11 ryood (5) #37

sok minden eszembe jutna a végéről, de hogy összecsapott..az nagyon nem..

2016-10-27 16:41:36 BonnyJohnny (4) #36

Én is azt akartam tanácsolni. Az a legjobb, ami krimiként is működik. Meg a kilenc farkú macska, de az még visszafogottabb giallo.

előzmény: dikalosz (#35)

2016-10-27 13:18:19 dikalosz (5) #35

Argento-tól a Tenebre-t javasolnám Neked. Szerintem tetszene. Mellesleg azt tartom a rendező legjobbjának.

2016-10-25 02:15:51 ChrisAdam (4) #34

A kivitelezés remek, zseniális, a gyenge sztori kibontása és tálalása is a kiváló rendező érdeme. Viszont a történet mellett nem lehet elmenni szó nélkül: érdekesen kezdődik, pattanásig feszült a történet, de valahogy a felénél már csak a rendezői és operatőri eszközök miatt lesz bennünk az izgalom, a történet a szellemjárta házzal, a régi rajzokkal és gyerekkori történetekkel karöltve mind-mind az unalomba fullad. A finálé nem meglepő, nem katarzis, inkább egy nagy szemöldökfelvonás és sóhajtás, homlokcsapás.
A film minden érdeme a rendezőé, az operatőré, a színészeké és a világosítóé! Elképesztően hangulatos film, szinte harapni lehet nekik köszönhetően a feszültséget, minden egyes jelenet briliánsan van megkomponálva, precízen van felépítve. Bármi lenne a történet, akkor is jól nézne ki. :)
Pedig az ötösön is elgondolkodtam még a közepén, mert ilyen szépen, igényesen, ötletesen elkészített filmet ritkán látok (azok az operatőri mozgások, azok a vágások, gyönyör), de az elkeserítően összecsapott finálé sajnos még a négyes felső határáról is lehúzta a filmet.
Remek volt azért, élveztem. 75%

2016-03-15 22:27:50 agymosott09 (4) #33

Rossz forgatókönyv, gagyi párbeszédek, ócska, túlhúzott történet. Őrületes képi világ, zseniális zene, fantasztikus hangulat. Olyan tehát, mint a többi Argento, amit láttam. Nehéz pontozni.

2016-03-01 22:51:05 ryood (5) #32

én már sokszor láttam. nemrég megnéztem magyar szinkronnal is, ugyanis 2014-ben készült ilyen is.
egész jó lett amúgy, david hemmings magyar hangja egy nagy kedvencem, rába roland.
ami már kevésbé örvendetes, hogy a 100 perces verzióhoz készült...
ami leginkább mély nyomott hagyott bennem, még a film elején marcus és carlo dialógja, a gyilkosságot követően, illetve a szkanderozás, és az egész jelenet, párbeszéddel együtt.egyébként minden jelenetet, beállítást, zenét, színészt szeretek a filmben.

2016-03-01 22:37:08 Leo_Stotch (4) #31

Tényleg izgalmas, piszok hangulatos mozi, pár hete láttam, de még mindig fel tudom idézni az élményt és jó pár jelenetét.

2016-03-01 19:23:21 tomside (5) #30

A Nap filmje rovat ösmét egy zseniális filmet ajánl! Aki a ne nézzem meg/megnézzem-döntési kettősségben szenved, és már csak egy apró bátorítás hiányzik neki, hogy megtekintse ezt a zseniális műalkotást, vegye EZT annak!
Kellemes hátborzongást! :)

2016-02-26 14:52:10 hollyaudreyanne (5) #29

Nahát!
A Suspiriát már láttam, és nem igazán fogott meg, ezért nem nagy elvárásokkal ültem le a film elé. Az eleje nem is igazán kötött le, de ahogy beindultak az események magával ragadott. Nagyon tetszett a főszereplő páros aranyosan komikus kapcsolata, jó, hogy volt humora a filmnek. A képi világ, az aláfestő zene, a történet és a karakterek tökéletes egységet alkottak. A végén ugyan felmerült bennem, hogy az a pici nő fizikailag vajon képes volt-e a gyilkosságok elkövetésére, de amikor néztem, ütött a fordulat, úgyhogy nem akadékoskodom.

2015-03-31 14:37:54 dikalosz (5) #28

Köszönöm szépen, érkezik!(:

2015-03-31 12:44:44 ryood (5) #27

még ezt hadd ajánljam figyelmetekbe lucio fulci-tól [link]
még nem giallo, de már előrevetíti az érkezését..

előzmény: dikalosz (#26)

2015-03-31 12:37:12 dikalosz (5) #26

Ez és a nevető ablakos ház a best!
Egyébként pedig: Nézd meg
Nem giallo, de az olasz filmtörténelem talán egyik legkiemelkedőbb darabja!!

előzmény: zetor (#24)

2015-03-30 23:00:52 ryood (5) #25

és sztem még filozófikus is!
off: naná, hogy műfaj! [link]

előzmény: zetor (#24)

2015-03-30 22:50:03 zetor (5) #24

Köszönet! Hogy ne rakjanak át az off-ba, szerintem dzsálló színtéren ennél jobbat nem nagyon lehet mondani. Nekem nagyon tetszett még a Mi történt Solenge-zsel? és a Hat halott modell, de nekem ez az etalon. A poénok is szuperül működnek, a gyilok is nagyon rendben van, meg igazából az egész film úgy jó, ahogy van. Persze simán lehet, hogy nem fekszik valakinek, vagy épp másban találja meg a műfaj kimaxolását (műfaj ez?).

2015-03-30 22:39:11 ryood (5) #23

alapvetően GothMan-nek, de végülis mindenkinek :)
a feliratok.info-n van sub.

előzmény: dikalosz (#20)

2015-03-30 22:29:52 dikalosz (5) #22

Parancsolj.
Ha nem jó szólj!

előzmény: zetor (#21)

2015-03-30 22:24:50 zetor (5) #21

Hol találtál rá a linkelt filmre? Én is kerestem, de hiába.

előzmény: dikalosz (#20)

2015-03-30 22:12:31 dikalosz (5) #20

Huhúú habár nem nekem címezted rettentő hálás vagyok Neked ezért a linkért, köszönöm!
Remélem van magyar felirat, hiába beszélek angolul, nem szoktam nem magyar felirattal filmet nézni. Nagyon remélem..

2015-03-30 17:12:37 ryood (5) #19

előzmény: GothMan (#17)

2015-03-30 14:25:26 dikalosz (5) #18

Nézd csak meg a nevető ablakos házat(: Az általad felsorolt tulajdonságok közül mindegyik jelen van benne, de nem csak ezek, hanem sokkal több is.

előzmény: GothMan (#17)

2015-03-30 12:52:09 GothMan (3) #17

A felsoroltak közül a Tenebrét és a Suspiriát láttam, és hasonlóképp értékeltem, mint jelen filmünket. :D Köszönöm az ajánlókat, hozzácsapom őket a többi megnézendőhöz. Egyébként valószínű, hogy a bizarr hangulat és a művészi képi beállítások vonzanak ezekben a filmekben, ilyen téren pedig nem nagyon csalódtam még bennük. Lehet, hogy nem is kéne többet akarnom?

2015-03-30 12:39:53 acidphase (5) #16

másik jelentös müve a Suspiria, bár nekem az kevésbé tetszett mint ez a a film, de annak is naon jó hangulata van..

2015-03-30 11:57:33 dikalosz (5) #15

A nevető ablakos ház személyes kedvenc giallok terén úgyhogy azt én is merem ajánlani. Ha ez nem tetszik, sajnos valószínűleg nem a Te műfajod a giallo (bár ez elég lassú film, de hangulat terén überelhetetlen).

előzmény: GothMan (#9)

2015-03-30 11:41:53 ryood (5) #14

+ a what have you done to solange-ot és a nevető ablakos házat, esetleg argentotól a kristálytollú madarat.

előzmény: VVega (#13)

2015-03-30 11:33:46 VVega (4) #13

Nézd meg még Argentótól a Tenebrét és Soavitól a Deliriát. Ha ezek se jönnek be, akkor szerintem is tényleg hagyhatod a próbálkozást :)

előzmény: GothMan (#11)

2015-03-30 11:26:55 ryood (5) #12

nem igazán tudom, mit javasolhatnék neked, mert azt gondolom, hogy a deep red messze a legzseniálisabb giallo, s egyben argento remekmű. szinte minden fontosat láttam a műfajból, és akad még azért néznivaló persze..

előzmény: GothMan (#11)

2015-03-30 09:55:12 GothMan (3) #11

Azért teszek még egy-két próbát, ugyanis a kritikáim ellenére vonz a műfaj. Persze lehet, hogy ez egyfajta mazochizmus a részemről. Vagy csak abban reménykedek, hogy egyszer összefutok egy remekművel. Egyébként eddig épp két Argento film volt az, ami legjobban bejött, a "Négy légy a szürke bársonyon" és az "Álmatlanul". Ezek tényleg tetszettek. Annak ellenére, hogy giallók. :)

2015-03-30 01:15:28 ryood (5) #10

szerintem ne nézz giallokat inkább..

előzmény: GothMan (#9)

2015-03-29 22:23:47 GothMan (3) #9

A legnagyobb problémám az, hogy semmi sem indokolja a kétórás játékidőt. Unalmas a film. Másrészt a sokszor erőltetett poénkodás baromira nem működik. Harmadrészt a sokak által rajongott Goblin zenéje baromira idegesítő számomra, valahogy nem tudok ráhangolódni a gyilkosságokra ha közben funky bömböl, mintha valami olcső retró-discóban lennék. A sztori és gyilkos személye teljes baromság természetesen, de ezt egy giallónál megszokta már az ember. Ami feltétlen pozitívum, és ez menti meg a filmet, az a remek rendezés és operatőri munka. Emiatt érdemes megnézni. Egyszer.

2013-05-19 17:26:17 BonnyJohnny (4) #8

Dario Argentotól eddig csak a Suspiriát láttam, és azt a végét leszámítva zseniálisnak találtam. Így némi oldalvágányos előismerettel vetettem bele magam a gialloba.
Talán nem dőreség állítani, hogy ráéreztem a giallo hangulatra, amiről némileg felemás véleménnyel vagyok. Egyrészt a képi világ, a brutális és kegyetlen támadások és a narancssárga vér mennyisége, valamint a (legalábbis Argentonál) a Goblin zenekar szinti-rock zenéje egyfajta összetéveszthetetlen és érdekes hangulatot teremt. Ez elsőre mindenképpen tetszett, de nem ragadott annyira magával.
Konkrétan a Mélyvörössel főleg krimi vonulatában van hiányérzetem. Bár teremt egy nagyon erős hangulatot, azt nem igazán aknázza ki. Sokszor unalmas a film, és a lentebb említett színészekre tett panaszt is osztom. Mondjuk ezt ellensúlyozza a remek színészválasztás. Mindenki kiválóan passzol a karakteréhez, és már pusztán megjelenésével félig eladja a szerepét.
Szóval felemás a véleményem. Mondjuk félreértések tisztázása végett megjegyzem, hogy a négyes és ötös határán táncolva. A fentebbi sorok is eszerint értelmezendők.
Elsőre erős négyes, de mindenképpen figyelemre méltó film.

2013-05-08 00:08:12 tomside (5) #7

Nagyon "bevonzott": teljesen beleéltem magam. Őrült jó hangulata van. Zseniális zene, néhány marha jó felvétel. Nagyon jó eszköztárból építkezik, szeretetreméltó. Tipikusan az a film, amit húsz év múlva is szívesen nézek majd meg......mondjuk a karácsonyfa alatt. ;)

2012-07-13 16:03:59 Prüstü (3) #6

Nem az első giallo film amit megnéztem, viszont lehet hogy az utolsó. Összességében semmikép sem mondható zsengének, mert kriminek és horrornak is elég jó, viszont az olykori üresjáratok eléggé unalmassá tették, vagy ha üresjáratnak nem is feltétlen nevezhető, de elhúzott bénázásnak tökéletesen, itt főleg a házba való vissza-visszatérésre gondolok. A színpadias színészi játékot már eléggé megszoktam az olaszoktól, amúgy meg a főszereplők játéka kimondottan jó volt, nem voltak unalmas karakterek, de tény, hogy volt pár kripli mellékszereplő. A finálé nekem is bejött, ahogy végre összeáll a kép, és nincsenek mégse logikai bukfencek. A kedvenc jelenetem a az első gyilkosság, amikor a látnokot intézi el a "gonoszság", az a jelenet zseniális felvétel volt ahogy az utcáról észrevette a két zongorista, az ablak kitörésével lejátszódó kaszálást Valamint a gyerekdal, azok a játékszerek és a rémképek is jó kis darkside hangulatot csiszoltak. Erős 4-es a műfaján belül, és jogosan van számontartva a legjobb krimi-thrillerek közt.

2011-03-12 21:14:31 JeszKar (4) #5

Nem tudom, hogy ez a film rosszul van vágva és/vagy a forgatókönyvben vannak hibák, néha elégé úgy tűnt, hogy a karakterek furcsán viselkednek adott szituációkban.
Mondjuk hangulatos a film és szépen van fényképezve, és a vége is meglepő. Bár inkább éreztem kriminek, mint horrornak, és Argento azért tud ennél jobbat is.

2010-08-29 09:33:09 wayage (5) #4

Sóhajok után ezt a filmet néztem meg először Argentotól, tehát ez volt az első igazán giallo film, melyet láttam. Később megtekintettem a korábbi állat trilógiáját is, melynek több eleme tényleg felbukkan a Profondo rosso-ban, de ezeket a giallós elemek itt gyúrta össze igán, amit a Goblin zenekar tett tökéletessé. Nekem olyan változatban van meg a film, melyben először olaszul beszélnek, majd valamikor átváltanak angolra...de ez egyáltalán nem zavar. Nekem nagyon tetszettek a színészi alakítások is, de legjobban a rejtély utáni nyomozás fogott meg. Meg azaz alap gondolat, hogy nem látunk és nem figyelünk igazán amikor a főszereplő az elején rohangál a festmények között és észrevesz az egyiken valami furcsát, csak a végén derül ki, hogy egy tükörben tükröződött vissza a gyilkos arca. Ahogy a főszereplőben, bennem is végig motoszkált a gondolat, hogy látott/láttam vmit... meg a gyilkos személye (nő) is erősen meglepett Dario Argento 3 filmjére adtam zseniálist: Profondo rosso, Sóhajok és a Phenomena (na ez a film a többség szerint, még inkább kétes színvonalú:)

2010-08-29 01:48:03 yuriko (?) #3

Számomra érthetetlen, hogy a film rengeteg rajongóval és pozitív kritikával rendelkezik. Bármennyire is erőltetem (és nagyon is erőltetem, az elmúlt pár napban 2x néztem meg a filmet olasz és angol nyelven egyaránt), de a legnagyobb jóindulattal is maximum egy közepes értékelésre futotta.
Túlvagyok már jópár giallo filmen, így tisztában voltam a visszatérő és jellegzetes elemekkel. Az egyik, ami felett képtelen vagyok szemet húnyni, az a rettenetesen béna, színpadias színészi játék. Lehetetlen izgulni egy filmen (én nem tudok!), amiben a színészek képtelenek hiteles érzelmeket kimutatni/eljátszani. Nem beszélve mindkét nyelv esetében az utószinkronról, ami már csak hab a tortán!
Pedig a történet nagyon ígéretes és a hangulatfokozás a Goblin zenekar részéről is nagyon passzol (szerintem Argento élete legjobb döntése volt, hogy ezzel a zenekarral dolgozott számos filmjén, biztos vagyok benne, hogy művei nem lennének ennyire ismertek a szinti-rock elemek nélkül). A gyilkosságok kellően is véresek és brutálisak.
De minden hiába, ha a színészek játékukkal, nem eredeti hangjukkal és azzal, hogy adott helyzetben úgy viselkednek, ahogy senki más nem viselkedne akkor (ami nyílván a forgatókönyv hibája), tönkrevágják az egész filmélményt. A legidegesítőbb számomra a médium nő volt a film elején, komolyan mondom, ha nem halt volna meg a 15. percben, akkor a soha nem nézem végig a filmet.
Nem szívesen húzom le sokak kedvencét, de ez a film nálam messze van a jótól.

2010-02-03 22:04:12 wayage (5) #2

Eszméletlen jól van felépítve az egész cselekmény. Adva van egy rejtélyes gyilkosság és egy gyilkos, na meg egy rejtélyes gyerekdal, egy izgalmas nyomozás, újabb és újabb titkok, megfejtések, majd a végén egy nagy pofára esés. Az a fajta néztem, de nem láttam igazán. Külön tetszett még a főszereplő pár kapcsolata, ami néhol könnyed és vicces. Főleg az autós jelenetek:) A gyilkosságok pedig félelmetesek és iszonyat kemények. Talán az egyik legdurvább jelenetet ebben filmben volt szerencsém látni tátott szájjal kandalló sarok, asztal sarok, majd tarkóba kés aaa. Mestermű!!!

2009-01-21 13:46:53 verdeleth (5) #1

ki az az állta aki egy ilyen zseniális filmnek egy ekkora szar magyar címet ad?