The House of Mirth (2000) ☆ 👁

Az Öröm háza

(Terence Davies)

amerikai-angol-francia-német dráma, szerelmi történet

3,2
The House of Mirth (2000)

A film Lily Bart-ról, a ragyogó, független társasági lepkéről szól, aki arra áhítozik, hogy gazdag férjet fogjon magának a Long Island-i víkendeken, a mediterrán hajókirándulásokon vagy az operában. A bogaras nagynénikéje jövedelmére építő Lily helyzete botrányosan rosszra fordul, amikor bájai egy régi pénzember, Gus Trenor és az újgazdag zsidó üzletember, Sim Rosedale nemkívánatos figyelmét is felkeltik. Friss táptalajt nyújt a rosszindulatú pletykálkodásnak, hogy az arisztokrata George Dorset Lily-re bízza felesége ballépéseinek a titkát. Nagynénje meghal, de elmarad a hiába várt örökség: barátai elutasítják. Nála van azonban egy csomó szerelmes levél, amelyet Dorset felesége írt Lawrence Seldon ügyvédnek. Ennek segítségével elérhetné, hogy visszatérjen az elegáns szalonok világába és helyreálljon a jóhíre. Ez a zsarolósdi csak annyiban sántít, hogy Lily is szerelmes Seldonba, és nem akar a férfinek kellemetlenséget okozni. Egyelőre. Mert ahogy egyre mélyebb nyomorba süllyed, mi más választása maradna?

Bemutató

Szavazatok összes > összes v

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

Film Átlag
Love Actually (2003)
Igazából szerelem
4,1
Night on Earth (1991)
Éjszaka a Földön
4,4
Dancer in the Dark (2000)
Táncos a sötétben
4,3
The Last King of Scotland (2006)
Az utolsó skót király
4,0
About a Boy (2002)
Egy fiúról
3,6
The Life of David Gale (2003)
David Gale élete
3,9
The Boat That Rocked (2009)
Rockhajó
3,8
Diarios de motocicleta (2004)
Che Guevara: A motoros naplója
A Simple Plan (1998)