To Catch a Thief (1955) ☆ 👁

Fogjunk tolvajt!

(Alfred Hitchcock)

amerikai krimi, szerelmi történet, thriller

2021-10-27 18:24:57 Kerno (4) #16

Igen kellemes krimi-vígjáték. A két főszereplő - Grace Kelly és Cary Grant - szinte élik a történetet, nem játszák. Grace Kelly nemcsak tüneményesen szép, hanem igen tehetséges színésznő is. Meg kell említeni ez eredeti magyar szinkront is, a két főszereplőt Ábrahám Edit és Szersén Gyula szinkronizálta, kiválóan. Nem is tudtam, hogy Ábrahám Editnek ilyen kedves, csicsergő hangja volt fiatalon.

2021-08-17 10:38:52 Xuja (4) #15

Hitchtől némileg szokatlan módon a sztori és a suspense alá van rendelve a hangulatnak, a szórakoztatásnak és az atmoszférának, de így is a jobb filmjei közé tartozik. Grant és Kelly jutalomjátéka nem csak a színészek miatt annyira szórakoztató: a karaktereik is kiválóan megírtak, komplexek és átérezhetőek, ráadásul a közöttük levő kémia és sziporkázó dialógusaik is kiválóan működnek. Sajnos a végére a báli jelenettel irgalmatlanul leül, bár azért a finálé stílusos. Összességében ez inkább egy nagyon erős négyes, újranézéssel nem tartom kizártnak a zseniálisat sem.

2020-12-21 07:46:19 budaik (4) #14

Igen, az még hátravan :=)

előzmény: VVega (#13)

2020-12-20 09:41:49 VVega (4) #13

Nézd meg a Bajok Harryvelt!

előzmény: budaik (#12)

2020-12-20 03:41:06 budaik (4) #12

Tényleg nagyon szórakoztató, nem tudom, hogy van-e a mesternek még ilyen szórakoztató filmje. De ez az :)

2017-11-07 19:46:24 Norbert Simon (5) #11

A fogjunk tolvajt! is egy szenzációs darab. Nem olyan sokban különbözik szerintem a többi filmjétől. Talán a romantikus szálat nyomta túl de szerintem jót tett neki. Izgalmas perceket mindenképpen látunk ebben is. A többi filmjéhez képest egy picit talán könnyedebb is. Cary Grant és Grace Kelly természetesen nagyon szépen játsszanak. Az alakításaik mindig is színvonalasak. A krimi szál nagyon jól passzol a romantikus szálhoz hozzáad egy érdekes és szórakoztató humorvilágot is. Akár többször is meglehet nézni a Fogjunk Tolvajt! Mindent átgondolva öt csillagot adok meg rá!

2016-06-21 14:34:25 Planetkamino (4) #10

Nagyon igaz, én két napja láttam és a magyar feliratos extrák sok új dolgot fednek fel :D

előzmény: oscarmániás (#3)

2011-09-30 17:16:14 csabaga (3) #9

Igen,a lényeg tényleg mellékessé válik.A film fokozatosan szalonvígjátékká alakul.

előzmény: Jereváni Rádió (#5)

2011-09-30 10:38:17 Gasz András (4) #8

Fogjunk tolvajt!:

A Mester felettébb humoros beszélgetésekkel és történésekkel teletűzdelt filmje meglepett de inkább pozitívan. Grace Kelly tényleg itt a legszebb és még jól is hozza a csábító vadító szerepet, de a Danielle-t alakító lány is szépséges alkatilag. A tájak a szuper fényképezés miatt és Francia Riviéra gyönyöre miatt csodásak. Cary Grant hozza a megszokottat amit a Mester filmjeiben láthatunk. A Mestert talán itt a legkönnyebb kiszúrni, mivel egy autóban van főszereplőnkkel. :) a filmzene ide illik, ezzel a néhol csilingelő humort vagy romantikát erősítő, néhol pedig kémfilmeket és thrillereket idéző stílusával. Jól halad előre a történet és a krimi szál is de a film 3/4-ére leül és mindenki kitalálhatja addigra hogy ki a hunyó. Ez ritkán jellemző a Mester filmjeire, sokszor csak az utolsó pillanatokra derülne ki a hunyó. Itt könnyen kitalálható akár a film felénél is. Suspense hatást itt nem is akart talán elérni a Mester, nem éreztem semmilyen bizsergést.
Azért jó kis film ott ez is hangulatos ötletes és humoros és szépséges mind a hölgyek terén mind a Riviéra által. Többet nem is akar csak szórakoztatni.

2010-08-24 15:26:37 csabaga (3) #7

Maga a rendező is lapos filmnek tartotta.

2010-04-11 21:24:21 Hannibal Lecter (3) #6

Alulmúlta az elvárásaimat a film, korántsem lüktet benne annyi feszültség, mint azt az ember Hitch-től alapjáraton követelné, korántsem parázslanak az eredetiségtől a dialógusok, inkább csupán egy meglepően lassan hömpölygő, nyomokban szellemes, de összességében néhol bágyasztó, rutinszerű filmet kapunk, amikből hiányoznak a hajtűkanyarok, a "running man" tematika zord atmoszférája, és a suspense sem működik olyan olajozottan, mint máskor. Meg lehet nézni, mert a francia riviéra gyönyörű, Grace Kelly gyönyörű (ebben a filmben különösen), de magából a nyersanyagból Hitch ezúttal nem termelt ki klasszikust.

"és közben ott van Grace Kelly, akinek egyébként ez az utolsó filmje"

Nem az utolsó, ez után még 2 filmet forgatott.

előzmény: GothMan (#1)

2010-02-28 00:13:37 Jereváni Rádió (3) #5

Nem a legjobban sikerült Hitchcock-film, a történet elég lagymatag, a végén voltaképpen már az sem érdekelt ki is igazából a tolvaj. A Côte d'Azur látványa viszont pazar, Grace Kelly pedig...“Szó bennszakad, hang fennakad”, a tűzijátékos jelenetben meg szavakkal le nem írható mennyire eszeveszetten gyönyörű.

2009-04-24 16:40:47 acidphase (4) #4

telleg nem a legkiemelkedobb hitch muvek egyike, de attol meg egy elvezheto,kellemes film.

2009-03-02 07:53:05 oscarmániás (5) #3

Aki hozzájut a dvd-kiadáshoz,az feltétlenül nézze meg az extrákat is!Igényes,rengeteg plussz információhoz juthat a rajongó.

2009-03-01 22:13:29 VVega (4) #2

A már, és majd ezután is jó párszor látott alapsztori, kicsit kiszámíthatóbban, kicsit feszültségmentesebben és most a zene sem sikeredett olyan emlékezetesre. Na de Cary Grant, és főleg a nem evilági szépségű Grace Kelly jutalomjátéka majdnem mindenért kárpótol.

2007-11-13 17:30:24 GothMan (5) #1

Egy Hitchcock klasszikus. Egy pár hónapja fedeztem fel magamnak igazán a mestert, és rövid idõn belül felzárkózott a kedvenc rendezõim közé... harmadiknak (a másik kettõ egyébként Woody Allen és M. Night Shyamalan)! Egyébként a három rendezõ abban is hasonlít egymásra, hogy gyakorlatilag egy kaptafa szerint készítik filmjeiket, de hát ami jó, azt minek elrontani, ugye... Így, ebben a Hitchcock mûben is egyszerre volt jelen a feszültség (suspense), az erotika és a humor, és valami olyan zseniális összetételben, hogy arra nehéz szavakat találni. A sztori a szokásos: egy ártatlanul megvádolt ember ámokfutása, saját ártatlansága bizonyítása végett, no és közben ott van Grace Kelly, akinek egyébként ez az utolsó filmje, mert utána õ lett Monaco hercegnõje, vagy mifene. Egyszóval: igazi klasszikus, kérem szépen!