The Man Who Knew Too Much (1956) ☆ 👁

Az ember, aki túl sokat tudott

(Alfred Hitchcock)

amerikai kalandfilm, thriller

4,2

2021-09-14 21:03:02 Xuja (4) #12

Az első fele egy roppant szórakoztató, izgalmas, remek helyzetkomikumokkal operáló kémfilm, azonban a Londonba érkezést követően kissé ellaposodik. Egy-két feszültebb jelenet azért így is akad, és Stewart is remek a szerepben. A témán és a forgatókönyven azért érződött, hogy 20 éves az alapja, de technikailag hozza a Mester (másodvonalas) 50-es évekbeli filmjeinek színvonalát.

2017-08-02 00:01:25 Drug (?) #11

Ha eltekinthetnénk a rettenetes logikátlanságok hosszú sorától, akkor is csupán egy érdektelen film lenne. A logikai ellentmondásoktól, értelmetlenségektől azonban nem lehet eltekinteni, mert a film éppen ezektől az, ami.
Nem sorolom fel ezeket a nevetséges, szembeszökő, nyilvánvaló logikátlan elemeket, mert az, aki még nem látta a filmet, ezek után már nem is nézné meg, ez pedig nem célom.
Nem értem viszont az eddigi hozsannázó hozzászólásokat: mindenki kikapcsolja az agyát filmnézés közben?
Ha pl. Agatha Christie ilyen bugyuta történeteket írt volna, ma már a nevére sem emlékeznének.

2013-02-21 14:55:47 critixx (5) #10

Annak idején vetítették nálunk a sorozatot valamikor az ősidőkben. A '80-as években Hitchcock halála után készült belőle egy remake sorozat is, amit pár éve adtak a TV2-őn, de mondanom sem kell, iszonyú pocsék. Ha értesz angolul, szinte az összes epizódot megnézheted egyébként a youtube-on. Két sorozat volt amúgy, az Alfred Hitchcock Presents, ami félórás és a The Alfred Hitchcock Hour, ami egyórás epizódokból állt.

előzmény: oscarmániás (#4)

2013-02-21 12:36:40 Tenebra (5) #9

Ritka, mikor a remake ezerszer jobb, mint az eredeti. Bár ebben az esetben érthető: egy érett, aranykorában, ereje teljében levő Hitchcock készítette, a saját, korai, még csak szárnypróbálgató korszakának nem túl erős thrilleréből.
Sokat hozzátesz persze ehhez az, hogy James Stewart... De a helyszínváltás is: a film eleji, marokkói részek rendkívül erősek hangulatilag. (Persze ez személyes okokból is: rühellem a havat, a telet /előző rész sípálya/, és mindenem a nyár, a meleg, és a trópusi/sivatagi éghajlat. :D) De a sztori is sokkal feszesebb, izgalmasabb, jobb. Az első filmnél ásítoztam, itt feszülten figyeltem. A lezárás pedig az Észak-északnyugatot idézi. :D Frappáns, gyors volt.

A betétdal jó ötlet, ékes példa e film is arra, hogy mennyire jó lehet játszani az értelmezésekkel attól függően, hogy milyen közegbe helyezzük. Itt az optimizmus jeligéjére csendült fel: a gyerek megmentésének kulcsa lesz. Tarrnál meg ugye magyarul, a kárhozatot hozza, illetve inkább húzza alá. :D

2010-12-05 22:40:30 BonnyJohnny (4) #8

A film valóban jobb, mint az eredeti, de nekem a '34-es film vége jobban tetszett. Itt, jószívű néni szöges ellentétben áll az eredeti film női főgonoszával. És ez a film végén ront egy keveset. És a film ereje is nagyot esik a hangverseny jelenet után. Mondjuk nem nehéz, mert szerintem elképesztő erejű és feszültségű jelenetről van szó, ahhoz képest, hogy percekig csak a szimfonikus zene hallatszik... vagy éppen azért. Ismét csak azt kell írnom, hogy a női főszereplő (aki merő véletlenségből már megint csak szőke), ezúttal a bájos Doris Day alakításában méltó párja a film főszereplőjének, az ezúttal is remekelő James Stewartnak.
Que sera sera tényleg szép dal, ismertem is régebbről, de azt hittem, hogy csak egy versszaka van... hát nem. :)

A film megtekintése közben nekem sokszor eszembe jutott Hitchcock 39 Steps című filmje, ami nagyjából egyidős ezen film eredetijével. Bizonyos dolgokban, és főleg hangulatában arra emlékeztetett. Szerintem ugyanolyan jó, mint az.

2010-09-05 01:24:55 Hannibal Lecter (4) #7

Valóban jobb, mint az eredeti, bár ezúttal az a különleges helyzet állt elő, hogy egy rendező önmagát múlta felül. De egyszerűen kidolgozottabb, átgondoltabb, árnyaltabb, és a fináléja sokkal jobb, mint az eredetinek.

2009-08-13 22:08:41 critixx (5) #6

Que sera sera... :D

A poén, hogy Tarr Béla Őszi almanach című filmje végén is ez a szám szól, magyarul! Azt hiszem Koncz Zsuzsa előadásában.

előzmény: oscarmániás (#3)

2009-07-03 23:29:27 acidphase (5) #5

nahh ez is egy igen komoly film a mestertöl..

2008-12-03 19:26:00 oscarmániás (5) #4
2008-12-03 19:16:56 oscarmániás (5) #3

Milyen jó a betétdal:)
Az lenne a legtökéletesebb hogyha az eredeti Hitchcock sorozatot is leadnák.Szerintem a Mesternek itthon is óriási rajongótábora van,ezt is bizonyítja a dvd-k és a vetítések szép száma.

előzmény: Cesare Gonzago (#2)

2008-12-03 18:39:25 Cesare Gonzago (5) #2

Jobb, mint az eredeti. Értékét csak növeli, hogy a tv2 mindössze hétköznap, déli harangszó után merte műsorra tűzni. Ma vetítették. Noha vagy ezerszer láttam, és a DVD is birtokomban van a fekete gyűjtemény részeként, most is megnéztem.

Mestermű!

előzmény: oscarmániás (#1)

2007-08-21 20:34:28 oscarmániás (5) #1

ritka,hogy a remake is olyan jó,mint az eredeti.