Vertigo (1958) ☆ 👁

Szédülés

(Alfred Hitchcock)

amerikai dráma, szerelmi történet, thriller

4,4

John 'Scottie' Ferguson: Midge, ismersz valakit, aki járatos San Francisco történetében?
Midge Wood: Az ilyen köszöntést imádják a lányok. Nem a szokásos "Szia, csodálatosan nézel ki!" maszlag, mindjárt a lényeg.

John 'Scottie' Ferguson: Itt az egyik kivágott régi fa keresztmetszete. A fatönkön a fehér körök azt mutatják, milyen idős volt a fa következő történelmi események idején. Látja? 1215, Magna Charta. 1066, hastingsi csata. 1492, Amerika felfedezése. 1776, Függetlenségi Nyilatkozat. És 1930, a fa kivágása.
Madeleine Elster / Judy Barton: Valahol itt születtem, és itt haltam meg. A fának ez csak egy pillanat volt. Észre sem vett.

John 'Scottie' Ferguson: Egyszer már voltunk jegyesek.
Midge Wood: Három hosszú hétig.

Midge Wood: Na, mi az ábra Johnny? Jó bőr a kísértet? Jól mulattál?

John 'Scottie' Ferguson: Mi ez a cseles dolog?
Midge Wood: Újfajta melltartó. Talán hallottál már ilyesmiről. Már nem vagy kisfiú.
John 'Scottie' Ferguson: Ilyen még nem akadt a kezembe.
Midge Wood: Vadonatúj. Forradalmi mellemelő. Nincs vállpántja és hátul sincs semmi. Mégis jobb, mint a hagyományos melltartó. A konzolos híd elve alapján működik.
John 'Scottie' Ferguson: Tényleg?
Midge Wood: Ühüm. Egy repüléstechnikai szakember, egy mérnök tervezte. A szabadidejét áldozta rá.
John 'Scottie' Ferguson: Valami hobbiféle. Barkácsoló típus lehet.

Madeleine Elster / Judy Barton : Only one is a wanderer; two together are always going somewhere

Madeleine Elster / Judy Barton: Csavarogni csak egyedül lehet. Ketten együtt mindig mennek valahová.

- Mindent értek 17 éves korom óta.