Sous la Seine (2024) ☆ 👁

Cápák a Szajnában
Under Paris

(Xavier Gens)

francia akciófilm, dráma, horror, thriller

2,5

2024-06-10 15:07:32 myke7 (2) #8

Az utolsó félórát leszámítva, megpróbál komolynak látszani és sikerül is neki. Az utolsó fél órára a rendező elment valószínűleg nyaralni. Onnantól kezdve egy B kategóriás Film+ utánzat.

2024-06-08 01:02:18 Gruden Gergo (2) #7

Ez a film egy orbitális nagy kliséhalmaz.
Van itt ökofighter 20 éves, aki a közösségi hálón másokat is meggyőz a hülyeségeiről. Nem gondol bele a tettei következményeibe, csak hirtelen felindulásból meg akar menteni valamit.
Van itt polgármester, aki tudatában van a tettei következményeivel, de mindenkinek hazudik, mert csak a csilliárdok érdeklik.
A katonák eszetlen barmok és hiába jön a parancs, hogy "tüzet szüntess", ők akkor is lőnek tovább. Hisz katonák...
A rendőrök, akik fittyet hányva a parancsra, magánakcióba vágnak, mert ők mindent jobban tudnak.
A két főhős a végén egymás kezét fogja.
Van itt minden, kérem szépen. Csak épp jó cápás film nem.
Az, hogy a film végén pár világháborús gránát berobbanása után kb 10 méterrel megemelkedik a Szajna vízszintje és elönti egész Párizst, már egy kicsit több a soknál.
2-es, de csak azért, mert nincs happy end.

2024-06-07 16:32:21 Joeker81 (3) #6

Cápás horrorok közül a jobbak közé tartozik, látvány nem rossz, ahhoz képest, hogy nem egy blockbuster. De egy oltári nagy baromság az egész.

2024-06-07 14:10:34 branton (3) #5

Na, nem volt ez rossz. Xavier Gens azért már megmutatta a Hasadással 2011-ben, hogy ért a feszkóteremtéshez, s ennek a filmjének is inkább ez az erőssége. Azt sajnálom viszont, hogy a film egy fokkal lassabb, egy fokkal komolyabb(an) (veszi magát) a kelleténél. A két kis picsa valóban idegesítő volt, gyenge szál ez nagyon, nem kicsit csorbította az élményt. Alapvetően egy tipikus cápás akció-horror, néhány egészen ütős húzással és egy nagyon szimpatikus befejezéssel. Töprengtem a négyesen, de egyelőre hármaskának jó ez.

2024-06-07 13:16:32 GothMan (2) #4

Volt benne potenciál, de a végére egy rettentő nagy baromság lett belőle. Tipikus (modern) cápás horror.

2024-06-07 11:53:32 Edwest12 (3) #3

A cápás horror nálam is +1 pont, de ettől még nem voltam érte oda sajnos. Jófajta vérengzések voltak benne, bár a CGI azért ki- kikandikált, de sebaj. Az nagyobb baj, hogy azért jócskán akadtak hülyeségek, például, hogy a cápa mindenkinek csak a lábait viszi el, hogy a bendője végtelen, és még a huszadik úszónak is van benne hely, stb. És a színészek is nagyon idegesítettek. Hogy az általuk alakított szereplők is, az már csak hab a tortán. Komolyan: én úgy örültem, mikor a bamba lányt felfalta a cápa a katakombákban! A befejezés tényleg nem volt átlagos, de még ízlelgetnem kell magamban, hogy ezt pozitívan értékelem-e.

2024-06-07 08:51:53 TheDriver (2) #2

Ha nem ment volna át több helyen irreálisan ostoba irányba, akkor egész jó lehetett volna, főleg az első fele volt meglepően kellemes csalódás. Kár, hogy inkább bugyuta irányba vitték a készítők.. A befejezés viszont meglepett, tetszett, hogy nem happy end lett a vége, és a cápák átvették az uralmat XD

előzmény: opposition (#1)

2024-06-07 07:20:19 opposition (4) #1

Elképesztően ostoba, mégis nagyon szórakoztató, helyenként egész jól megcsinált ökohorror. Miután cápás film, ezért nálam jár a +1 pont rá, így 4-es.