Me And You And Everyone We Know (2005) ☆ 👁

Te meg én és minden ismerősünk

(Miranda July)

amerikai-angol dráma, vígjáték

Me And You And Everyone We Know (2005)

A rendezőnő maga alakítja Christine Jespersont, a feltörekvő művészt, aki akadozó karrierje ápolása mellett öregeket szállít taxijával. Fennmaradó idejében kétségbeesetten próbálja felhívni magára a művészvilág és Richard Swersey (John Hawkes) figyelmét, akiben a nagy remények kis önbecsüléssel párosulnak. A nemrég facérrá vált cipőbolti eladó két fia is váratlan kapcsolatokba gabalyodik: a hétéves Robby női szíveket ápol az interneten, míg a tizennégy éves Peter közömbösen szemléli a szomszéd lányok szexuális játékait.

Miranda July, multimédia-performer és zenész éleslátó és rendkívül szórakoztató filmet készített olyan magányos emberekről, akik megpróbálnak kapcsolatot teremteni környezetükkel. Azokat a külső és belső gátakat mutatja meg, amik magányos, modern világunkban gyakran meghiúsítják az egymással való kapcsolatteremtést. July szerint "a történet elérhetetlen vágyakat tápláló gyerekekről és felnőttekről szól, akik olyan korban élnek, mikor a felnőtté válás digitális folyamat és a valóság esztétikai döntésünk függvénye". A Miranda July korábbi műveiben felvetett témák folytatásának tekinthető Te meg én és minden ismerősünk leleplezi az emberek titkolt érzéseit, vágyait és motivációit. Az eredmény egy gyönyörű, egyedi film, amely észrevétlenül ejti rabul az ember szívét.

Bemutató

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

Film Átlag