Üvegtigris (2001) ☆ 👁

(Kapitány Iván - Rudolf Péter)

magyar vígjáték

3,7

Csoki: Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... én ne legyek kemény, öcsém?

Csoki: Milliók... nekem miért nincsenek olyanok bazmeg? Zacskóból vedelni a viszkit... csavarni a spanglit... felpróbálni az összes csálécsöcsű stoppos picsát... Ha Pamela Anderson meglátna rögtön rábukna a csigaházra bazmeg!

Csoki: Ízirájder öcsém, ízirájder!!!

Gaben: Nézd Lalikám... mondtam már, bízhatsz bennem. Ha bármi baj lesz vele, megjavítom neked. Most őszintén... basztalak én már át valaha is?
Lali: Igen.
Gaben: Ja... jó.

[miután a vendég kicsinálta Lalit a termékeket illető idióta kérdéseivel]
- Ásványvíz van?
Lali: Van.
- Szénsavmentes?
Lali: Ja.
- Akkor szénsavasat kérek.
Lali: ... huh... hány bubisat?
- hö... mivan?
Lali: Hány bubisat? Egy bubisat? Öt bubisat? Vagy tízbubisat? Mert van ám egybubis is, csak az kicsit drágább, mert ki kellett szednem belőle a többi bubit!

- Kéne nekem egy fekvőrendőr. Tudsz szerezni?
- Olyan egyenruhás?
- Beton te állat!

Róka: Há ti meg miért vagytok pucérak?
Lali: Mondtam már Róka, bezártak. Sőt, még pucérak is vagyunk. És hidd el, marhára nem jó itt nekünk!!! Úgyhogy légyszíves menj már hátra, és verd már le az ajtóról azt a kurva lakatot!!!
[elindul... visszajön]
Róka: De mivel?
Lali: ANYÁDDAL!!!

Gaben: Te Lalikám... vannak errefele lányok?
Lali: Miért, mi történt Bettivel?
Gaben: Áhh, annak vége.
Lali: Hogyhogy?
Róka: Megharagudott. Az anyja kavart be.
Lali: Mivel?
Róka Ránknyitott.
Lali: Az anyja?
Róka: Nem... Betti.
Lali: De egy dög vagy te hallod! Különben is, miért nem zártátok be? Mi is mindig bezártuk amikor csináltuk!
Gaben: Bettivel?
Lali: Nem. Az anyjával.

Csoki: De jó volt? Most jó volt, vagy nem volt jó?
Betti anyja: Le fogom késni a buszt.
Csoki: Akko mennyé, akko! De jó volt?
Betti anyja: De jó...!
Csoki: Most mér így mondod, mi? Mér nem lehet rendesen, hogy JÓ VOLT!
Betti anyja: Mondtam már, hogy JÓ.
Csoki: Sose volt ilyen jó!
Betti anyja: MONDTAM MÁR, HOGY JÓ!
Csoki: Tudod mit, sose volt ilyen jó, azért vagy ilyen! Sokkot kaptál. Érted? Sokkot kaptál, bazzeg!

Gaben: Amikor Cingár szaxizik, mindig megmozdul bennem valami... egy érzés... hogy megfojtom, vagy valami.

Ha a padlón vagy, szedjél föl onnan valamit!

- Veszünk egy új autót. 71-es Chevy Impala.
- Az nem régi?

Gaben: Figyelj, én tudok üzletelni.
[mutatja a trikóját]
Gaben: Na, szerinted mennyiért vettem ezt? 800-ért. Mit gondolsz, mennyibe kerül a boltban? 4,600.
[rámutat a cipőjére]
Gaben: Na, ez mennyi volt? 3,000. Szerinted mennyi a boltban? 15,000.
[lekapja a napszemüvegét]
Gaben: Aztán itt van ez a napszemüveg. Kétezerötért vettem.
Lali: Na és mennyi a boltban?
Gaben: Háromszáz... Mondjuk ennél átbasztak, de mindegy...

Gaben: Te van neked valami ruhád?
Róka: Van, de az...
Gaben: Nem érdekes bazmeg, csak hozzad.

Gaben: Ha Te most állandóan kólát innál, akkor én azt mondanám Neked, hogy igyál traubit. Mert ha traubit iszol, ugyanazt a cukros löttyöt csurgatod a beleidbe, mint a többiek. De azáltal, hogy ők kóláznak, Te meg traubizol, különbözöl a többiektől. Na... Ez az, amit jó lenne, ha megértenél.

Gaben: Azt nézd meg, hogy áll ennek a lemenő nap fénye...
Lali: Reggel van, Gaben.
Gaben: Kicsinyes vagy.

Betti: Hova üljek?
- A pofádra.

Csoki: Ezt nézd meg Laller, mit vettem! (elővesz egy pisztolyt) Adok ennek a sok csírának. Velem ne szórakozzanak, öcsém!

Róka: Ez nem olyan. Lámpa! Baró magas!

Lali:- Te, álljunk meg, nekem most esett le, most értem meg, te nekem el akarsz adni egy kocsit!
Gaben:- Ez nem csak egy kocsi.
Lali:- Ez nekem csak egy kocsi.
Gaben:- Nem!
Lali:- Mert?!
Gaben:- Mert ez nem pénzkérdés. Mert ilyet nem lehet csak úgy venni.
Lali:- Miért vennék én pont ilyet?
Gaben:- Miért? Nem akarsz?
Lali:- Fogadjunk…
Gaben:- Lali! Lalikám… te eddig azt sem tudtad, hogy ilyen kocsik egyáltalán léteznek. Ugye? Na! Akkor te most nem lehetsz benne biztos, hogy te nem akarsz ilyet venni. Tehát még az is lehet, hogy akarsz.
Lali:- Kell a pénz?
Gaben:- Itt nem erről van szó.
Lali:- Hanem?
Gaben:- Hanem arról, hogy ez egyfajta küldetésem nekem.
Lali:- Küldetés.
Gaben:- Pontosan.
Lali:- Akkor ez az egész, ez most nekem jó, tulajdonképpen. Értem teszed.
Gaben:- Figyelj, látom, hogy nem érted. Most mondok egy példát. Ha te most állandóan kólát innál, akkor én azt mondanám neked, hogy igyál traubit. Mert ha traubit iszol, ugyanazt a cukrozott löttyöt csurgatod a beleidbe, mint a többiek, de azáltal, hogy ők kóláznak, te pedig traubizol, különbözöl a többiektől.

Róka: Oké Lala.
Lali: És ki ne mondd nekem még egyszer hogy Lala!
Róka: Mé?
Lali: Mert kivágom a szívedet, azért.
Róka: Jó, rendben van.

Gaben: Mi akarsz lenni?
Lali: Hát tudja a tököm...boldog.
Gaben: Hát ebben boldog lehet a tököd apám. Pörgesd föl magadat, bármi van bassz fel egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a kurva anyját hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív mint bármelyik csajod!
Lali: Ez szép volt.
Gaben: Olvastam.

Róka:Üzletember vagyok Lajoskám!
Gaben:Üzlet? Ember?

-Szevasz Csoki bácsi! Szabadlábon? Szondát esetleg?
-Én mindent megfújok!

-Sört!
-Hú, Csoki! Ma nagyon kemény vagy!
-Én? Laller! Ne égesd már magad! Milliárdok, apám! Milliárdok! Nekem miér' nincsenek milliárdok?Asziszed...az öreg Csoki nem szerez egy kis dohányt,hogy lelépjen Amerikába? Én elmegyek! New York! Repülővel! Utána végig a prérin! A 66-os úton! Minden táblába belelövök egyet bazdmeg! Elveszek egy csajt! És végig fosztogatjuk a nászútunkat! Mennyi benzinkút van ott? Az bejönne! Papírzacskóból vedelni a whiskey-t! Csavarni a spanglit! Felpróbálni az összes csálécsöcsű stoppos picsát! Jah? Lehet,hogy meg se nősülök.
-Fúúú,ettől kilesznek páran...
-Ezt nézd meg Laller,mit vettem! (elővesz egy pisztolyt)Adok ennek a sok csírának.Velem ne szórakozzanak,öcsém!
-Mit akarsz ezzel?
-Én eltűnök. Beverly Hills,Hollywood,Rodeo Drive...Ha Pamela Anderson meglát,rögtön rábukik a csigaházra! Utána Mexikó,tequila,félvér csajok,szarul őrzött latin bankok...Ott kell élni, nem itt a gányba!