Full Metal Jacket (1987) ☆ 👁

Acéllövedék

(Stanley Kubrick)

amerikai-angol dráma, háborús film

4,4

Joker: Hogyan tudsz nőket és gyerekeket ölni?
Egy katona: Nem olyan nehéz, nem kell annyira eléjük lőni.

Hartman őrmester: Három másodpercet kapsz, hogy eltakarítsd azt a hülye vigyort a pofádról, különben kiszúrom a szemed és koponyán baszlak. Egy...

Hartman őrmester: Melyik kommunista faszszopó mert gúnyt űzni az én imádott hadtestemből?

Hartman őrmester: Isten már a tengerészgyalogosok előtt is itt volt.

Hartman őrmester: Milyen magas maga, közlegény?
Cowboy közlegény: Uram, egy-hetvennyolc, uram!
Hartman őrmester: Egy-hetvennyolc?! Ilyen magasra felhordták a szart?

Hartman őrmester: A szüleidnek voltak emberszabású kölykei is?

Hartman őrmester: Olyan csúnya vagy mint egy modern műremek!

Hartman őrmester: Letépem a töködet, hogy ne tudd megfertőzni a világot!

Joker: Te vagy az, John Wayne?

Eightball: Mindig a niggeren csattan...

Joker: Berakhatom a nővérednek?
Cowboy közlegény: Mit adsz érte?

Joker: Ezt vegyétek fel! Ez a Vietnam-film!
Cowboy közlegény: Te vagy az, John Wayne?
...
Animal Mother: A sárgák játszák az indiánokat!

Joker: Engem az egzotikus Vietnám érdekelt, Délkelet-Ázsia gyöngyszeme. Érdekes emberekkel, egy régi kultúra képviselőivel akartam megismerkedni... és megölni őket.

Hartman őrmester: Mi a faszra vársz, Popej közlegény? Felmászni, és át! Mozgás! Szórakozol velem? Igen? Hát csak szórakozz, Te hájas, kibaszott, rozmárarcú szarrakás! Tűnj el az akadályomról!

Hartman őrmester: Gyere ide, kövér! Gyorsan! Mozgás, Popej! Olyan vagy, mint az öregek, ha basznak! Tudod, Popej közlegény?

Hartman őrmester: Itt nincs faji előítélet! Nem nézem le a niggereket, a bipsiket, a digókat, az olajos képűeket. Itt mindannyian nullák vagytok!

Hartman őrmester: Ma este, emberek, a puskáitokkal háltok.
Női nevet adtok neki, mert ez az egyetlen punci, amit kaptok.

Hartman őrmester: Az Istennek feláll a farka a tengerészgyalogosoktól, mert mindent megölünk, amit látunk. Ő játssza az Ő játékait, mi játsszuk a mieinket. S hogy Ő is lássa, hogy megbecsüljük, mindig újratöltjük a mennyet új lelkekkel. Isten a Haditengerészet előtt megvolt, tehát a lelked lehet a Jézusé, de a segged a Parancsnokságé! Addig fekvőtámaszoztatlak, amíg kinyiffantok. Addig nyomjátok, amíg a seggetek vajkrémet fosik.

Joker: Igen, egy szartengerben vagyok. De élek. És már nem félek. Várom, hogy hazamenjek.

Hartman őrmester: Popej, olyan a segged, mint egy 70 kilós rágógumi!

Hartman őrmester: Amikor leánykáim elbúcsúztok, feltéve, hogy túlélitek a kiképzést, fegyverek lesztek, a halál angyalai, akiknek eleme a háború! De addig okádék vagytok! A Föld söpredéke! Nem is vagytok emberek! Csak fegyelmezetlen, hasztalan puhatestűek! Kemény vagyok, ezért nem fogtok kedvelni! Minél inkább gyűlöltök, annál többet tanultok. Kemény, de igazságos vagyok! Itt nincs faji előítélet! Nem nézem le a niggereket, a bipsiket, a digókat, az olajos képűeket. Itt mindannyian nullák vagytok! A parancsaim a semmirekellők ellen szólnak, akik nem tudják megbecsülni magukat imádott hadtestemben! Értitek, férgek?

Hartman őrmester: Mi vagy te, valami kibaszott bohóc? Viccmester közlegény? Becsülöm az őszinteséged. Tetszel. Gyere el hozzám, és megbaszhatod a húgomat!

Hartman őrmester: Joker közlegény, miért léptél be imádott egységembe?
Joker: Uram, ölni, uram!
Hartman őrmester: Gyilkos vagy!?
Joker: Uram, igen, uram!
Hartman őrmester: Hadd lássam a gyilkos pofádat!
Joker: Uram?
Hartman őrmester: Van gyilkos pofád? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Ez egy gyilkos pofa! Hadd lássam a tiédet!
Joker: áááááááá
Hartman őrmester: Nem meggyőző! Az igazi arcod akarom!
Joker: ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
Hartman őrmester: Nem ijesztesz meg! Gyakorold!

Hartman őrmester: Ma... Karácsony van! Fél tízkor pompás mise lesz! Charlie káplán elmondja nektek, hogy a szabad világ hogyan győzi le a kommunizmust, Isten és néhány tengerészgyalogos segítségével!

katona: Vicces olyan kemény, hogy egy halott ember orrából is kiszívná a taknyot, és még repetát is kérne!

Hartman őrmester: Pyle közlegény, három másodpercet adok, egész pontosan három kibaszott másodpercet, hogy levakard azt a hülye vigyort a pofádról, mert hanem kivésem a szemedet és koponyánbaszlak! Geciputtony! Tudom a neved, a kezem közt vagy! Nem röhögsz, nem sírsz, megtanulod a leckét, amit tanítok! Felállni, talpra! Jobb, ha most azonnal összeszeded magad, mert lecsavarom a fejedet és leszarok a nyakadon!! Ilyen zsírpacni herákos takonyzsák okádék szardarabnak születtél, vagy meg kellett dolgozz érte, Pyle közlegény?

tetszőleges újonc, Hartman őrmesternek üvöltve: SIR, YES, SIR!!!

Egy katona: Aki szalad, az vietkong. Aki helyben marad, az fegyelmezett vietkong.

A helikopter géppuskása, miközben-, és miután hosszasan szórja a rizsföldön dolgozó vietnami parasztokat:
- Ez a tiéd baba! Lelőttelek, geci. (Jokeréknek:) Aki szalad, az vietkong. Aki helyben marad, az fegyelmezett vietkong. Hehehehehe. Rólam kellene cikket írnotok.
Joker:- Miért kellene írnunk rólad?
- Mert olyan kibaszott jó vagyok! Ez nem hülyeség. 157 halott vietkong van a számlámon. Meg 50 bivaly. Mindegyik igazolt.
Joker:- Nők és gyerekek is?
- Az is akad.
Joker:- Hogyan tudsz nőket és gyerekeket megölni?
- Nem nehéz. Nem kell annyira eléjük lőni. Hehehehehe.