La chambre verte (1978) ☆ 👁

(François Truffaut)

francia dráma

4,0
La chambre verte (1978)

Az alkotó gondolatai: nemrég töltöttem be a negyvennyolcadik életévemet, és már egyre több halottam van. Itt van a Lőj a zongoristára! című film, amelyben szereplő színészek fele már eltávozott. Időnként annyira érzem azoknak a hiányát, akiket elveszítettem, mintha most haltak volna meg. Jean Cocteau-ét például. Ekkor fogom egy lemezét, és meghallgatom. Hallgatom a hangját reggel a fürdőszobában. Hiányzik nekem. A Zöld szoba alapjául szolgáló Henry James-novellát a 19. századból azért tettem át a 20. századba, hogy a film közvetlen kapcsolatba legyen a világháború emlékével. A feldolgozásban sokkal több a filmtörténeti, mint az irodalmi hivatkozás. A mostani elemző véleménye: a Zöld szoba az egyetemes filmtörténet egyik legfontosabb "halál-filmje", amely azzal a kegyetlen és mindannyiunkra váró ténnyel foglalkozik, amelyet eufémisztikusan "elmúlásnak" nevezünk. Számunkra, túlélők számára megrendítő látni a film férfi főszereplőjeként François Truffaut-t, aki szerepe szerint egy szinte élőhalott embert alakít, aki felesége elvesztése után mániákusan a Halál vonzásában él.

Bemutató

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

Film Átlag
La mariée était en noir (1968)
A menyasszony feketében volt
3,9
Die Blechtrommel (1979)
A bádogdob
L'enfant sauvage (1970)
A vad gyerek
4,1
L'homme qui aimait les femmes (1977)
A férfi, aki szerette a nőket
Amadeus (1984)

4,4
Nosferatu: Phantom der Nacht (1979)
Nosferatu, az éjszaka fantomja
4,0
Ran (1985)
Ran - Káosz
4,4
La nuit américaine (1973)
Amerikai éjszaka
4,2
La sirène du Mississipi (1969)
A Mississippi szirénje
Kaos (1984)