Beverly Hills Cop: Axel F (2024) ☆ 👁

Beverly Hills-i zsaru: Axel Foley

(Mark Molloy)

amerikai akciófilm, krimi, thriller, vígjáték

3,1

2024-07-09 05:56:38 opposition (3) #12

Minden tekintetben hozza a nyolcvanas évek stílusát - más kérdés, hogy ez a kétezres években elég, vagy sem. A múlt persze mindent megszépít, így az első két részt (a harmadikról inkább szót se) szebbnek látjuk, mint amilyen volt valójában.
A forgatókönyv az előzőekben sem volt valami nagy szám - most se az. Az akkoriban menő akciókkal mára már nehéz lenne újat mutatni - nem is sikerült. A beszólások tekintetében mára nagyon máshol van a léc - nem is vitte át.
De a kedvelt szereplők, az ismert mozdulatok, grimaszok, dumák és zenék hozzák a hangulatot és szerintem ennyi volt a cél. Nyilván vannak benne hibák - az előző HSZ-okban volt is róla szó -, de számomra megvolt a mosolyogtató, kellemesen visszaemlékezős feeling. Jó kis nosztalgiamozi.

2024-07-08 19:47:24 Ivan/ (4) #11

Nálam betalált! :) Axel öregen is hozza a laza dumákat, Joseph Gordon-Levitt meg fasza választás volt "új" társnak! Az egyedüli bánatom, hogy Judge Reinhold kaphatott volna picit több játékidőt is.

2024-07-08 19:13:22 Joeker81 (3) #10
2024-07-07 08:51:05 TheDriver (3) #9

Hát a korábbi részek sem éppen a forgatókönyv miatt voltak híresek...

előzmény: unfamous (#6)

2024-07-07 08:49:52 TheDriver (3) #8

Klasszikus 3 rész? A harmadik rész egyszerűen borzalmas, sosem volt klasszikus..

előzmény: fempolip (#7)

2024-07-06 23:31:31 fempolip (3) #7

Nem számítottam rá hogy tényleg elkészül ez a rész. Annyi éven keresztül húzták, és folyamatosan hirdették hogy na most érkezik. És most itt van.
A nosztalgia, a csapat, néhány cool poén miatt közepes. Épp csak vastag jóindulattal.
Egyszer végignéztem, de marad a klasszikus három rész.
Ez meg túl öreg, rettentően fáradt, kusza, néhol értelmetlen, és kivágtam volna 20 percet a filmből.

2024-07-06 23:03:01 unfamous (3) #6

Biztos nehéz dolog forgatókönyvet írni, de ilyen silányul copy-zni a kreativitás sajnálatos hiánya! Kegyelem 3, a néhány retro poén miatt

2024-07-04 14:14:32 bambula (3) #5

Amikor Bay film került fel streamingre az 2-300 millió alatt meg sem állt a költségvetésben.
A Netflix a legtöbbször nem nézi az árcédulát.

2024-07-04 12:44:45 Ubul (?) #4

amúgy elgondolkodtató, hogy alapjaiban véve egy streamingre került filmben mi került 150 millióba (gondolom marketing nincs is még benne)
Ennyire elszálltak az árak?

2024-07-04 11:52:07 branton (3) #3

Alapvetően én egyik Beverly Hills-i zsaru filmért sem vagyok oda, de korrekt, jópofa filmnek tartom az első kettőt. A harmadik nálam kimaradt, nem is biztos hogy pótlom. No, ez a negyedik szerintem abszolút hozza azt, amit ma hozni tud egy negyedik rész. Élvezetes kis akció-krimi, persze a kihagyhatatlan Eddie Murphy-féle vígjátékszállal együtt. Amit viszont kihagyhattak, vagy legalábbis egy picikét visszább vehettek volna belőle, az a lányával való kapcsolata Foleynak. Amúgy meg nagyon jól szórakoztam összességében és az is tetszett, hogy ugyanúgy nyomja a bazdmegeket Foley meg Taggert is mint a 80-as években. Visszahozta a feelinget számomra. Van nagyobb küldetése egy ilyen filmnek? A finálé pedig megidézte a Bad Boys 2. fináléját, csak jóval visszafogottabbra sikerült, ami nem is feltétlenül baj. Hármas osztályzat jár neki részemről, de a négyeshez nem elég, de nem csak ez a rész, hanem úgy egyik sem. Nem bántam meg, hogy megnéztem. :)

2024-07-03 11:46:10 bambula (3) #2

Elsőre egy gyenge hármast megér(köszönhetően a kezdő jelenetnek,az ismert slágereknek,Dörner György káromkodásainak(szerintem azoknál a jeleneteknél volt leginkább elemében a szinkronnál)és a helikopteres jelenetnek)de holnapra lehet,hogy erős kettes lesz már.
Hihetetlen,hogy amint Beverly Hillsbe ér főleg leül jó hosszú időre a film.
A rossz fiú még egy nagyon rossz vicc,hogy szinte kezdettől fogva tudják ki ő mégsem tesznek ellene semmit sem,csak mert Taggert tanítványa.
Sajnálom,hogy Rékasi Károlyt se Reinholdnak,se pedig Baconnnek nem szerezték meg a szinkronban.

Valamivel jobb lett,mint az Amerikába jöttem 2. ,de egy Tony Scott kaliberű rendezővel,nem egy ilyen no name krapekkal a rendezői székben,jobban fel lett volna pörgetve,feledtetve a forgatókönyv unalmasságát.

2023-12-14 15:25:41 bambula (3) #1

Egy kis előzeteske:

Lehet,hogy jobb lesz,mint a harmadik rész?