Carne trémula (1997) ☆ 👁

Eleven hús
Live Flesh

(Pedro Almodóvar)

francia-spanyol dráma, szerelmi történet, thriller

4,0

2020-04-13 19:20:14 dittike (5) #7

Nagyon megérintett ahogy a szerelmi sokszögek kibontakoznak a filmben és minden titokra szépen lassan fény derül.

2020-03-27 00:15:36 The Cortez (4) #6

Erotikus, enyhén véres bosszúfilm, ami egy bűn és bűnhődés sztori is egyben. A szálak kis idő után összeérnek, aztán egy váratlan fordulatokkal telepakolt történet veszi kezdetét. A moziban visszafogottan, de jelen vannak a különböző devianciák, az abszurd poénok meg a stílusos beállítások. A színészi játék mellett, az alkotás legerősebb pontja a fényképezés, a leggyengébb pedig a helyenkénti ügyetlen rendezés + a néhány szar vágás.

2018-01-06 13:45:39 Prüstü (4) #5

Almodóvartól igazából sokkal perverzebb és betegebb filmekre számítottam, kellemes csalódás hogy ilyen jól játszik a műfajokkal és elég jó érzéke van az arany középút megtalálásához. Ettől független mégis érzek a filmjeinél egyfajta szappanopera kisugárzást, nem tudom mihez köthető, a zenéhez vagy a mindenki mindenkivel "összeér" koncepcióhoz.
Mindenesetre ennek a filmnek van humora, ráadásul itt-ott határozottan morbid, amit nem tudok nem szeretni. A cselekmény is elég jól megvan írva, a színészi játék sem rossz, és ezt a filmjét is jól meghatározzák visszatérő témái, illetve stílusjegyei ( a már említett eklektikusság, végletekig izzított érzelmek, magány, erős színek, a cselekmény időpontjához tartozó történelmi állapotok cselekménybe szövése stb...)
Összességében nekem megér egy négyest.

2014-11-03 15:34:50 hellasverona (2) #4

Amennyire azt hittem jó lesz, akkora csalódás.

2013-03-29 12:18:59 hunlobo (4) #3

Nagyon jól szórakoztam rajta, csak ajánlani tudom :-)

2013-02-15 22:48:03 dorothygale (4) #2

Jò kis film... Alberto Iglesias nagyon jô filmzenèjèvel.

2012-02-15 21:41:18 Hannibal Lecter (4) #1

Agyafúrt, színvonalasan megmunkált bosszúfilm kellő mennyiségű drámával, humorral és perverzióval.