Challengers (2024) ☆ 👁

(Luca Guadagnino)

amerikai-olasz dráma, sportfilm, szerelmi történet

3,5

2024-06-22 13:50:24 sa22 (2) #21

Ennek a filmnek a TikTok hype-on kívül semmi sem sikerült. Sem a tenisz, sem a szex.

2024-05-31 09:07:57 qanic (3) #20

A-tól Z-ig minden kategóriát megjár a film. Kifejezetten zavaró benne az ordító "zene", ami inkább zaj. Egyes jelenetek érthetetlenül hosszúra vannak nyújtva. Nagyon egyenetlen, de érdemes megnézni (1x).

2024-05-29 06:02:23 BonnyJohnny (3) #19

Remek példa, hogy mihez képest halovány a film (nem is értem miért R rated... úgy értem, a filmnek nincsen szüksége rá). Kár, hogy Zendayából nem mertek egy teljes értékű femme fatale-t faragni, a srácokból meg nem mertek... quasi semmit sem faragni.
Amúgy nem rossz film, sőt, lentebb leírták, hogy miért jó, de én csak közepest adok rá, jót nem.

előzmény: Szabó Dániel (#14)

2024-05-29 05:34:50 Zorkovics (2) #18

Egy újabb példánnyal gazdagodott a "Filmek, amiket akkor nézek meg újra, ha valaki lekötöz egy székhez és így akar megkínozni" listám.
A hatásvadász zenéjével ölni lehet, a történetével untatni.
Most megyek, és felgyújtok valamit itt a ház körül, mert abba a tűzbe való nézésben több értelem van, mint ebben a hulladékban.

2024-05-24 18:11:30 bambula (2) #17

Akkor csak az én figyelmemet kerülte el.

előzmény: Yuriko-chan (#16)

2024-05-24 14:02:00 Yuriko-chan (3) #16

Dehát leszinkronizálta, én úgy láttam.

előzmény: bambula (#15)

2024-05-24 12:49:18 bambula (2) #15

Szeretlek is meg nem is helyett, Szeretlek is meg tenisz. :D

De hogy Márkus László kabaréjelenetben elhangzó mondatával is éljek csak"de mi kerül ebben a fotelban 7200 ft-ba" helyett azt kérdezném,hogy de mi került ebben a filmben 55 millió dollárba?(Nem csodálkozom,hogy anno csődbe ment az MGM.)
Ennél sokkal olcsóbban sokkal jobb filmeket tett már le az asztalra Guadagnino.
Én ezt a több,mint 2 órás csiki-csukit mintha láttam volna már mástól csak nem ilyen unalmasan.
Mindenesetre,ha a magyar forgalmazó tudta volna,hogy 50 ezer néző felett megy majd a film a mozikban,akkor tuti leszinkronizálta volna.

2024-05-08 17:14:05 Szabó Dániel (4) #14

Zendaya jobb teniszező mint színész.
Nincs nagy baj a filmmel, de lehet lecsúszik 3-asra pár nap múlva... A vége kimondottan gyenge.
Viszont csak nekem tűnik úgy a film mint egy kicsit más storyba bujtatott másolata a Closer című filmnek? (Clive Owen, Jude Law, Natalie Portman, Julia Roberts). A két csávó karaketer ijesztően hasonlít a hivatkozott szereplőkére.

2024-05-07 07:56:06 Mityu (?) #13

Most már kíváncsi vagyok: milyen erdőt nem látok milyen fától?

előzmény: Westmor (#10)

2024-05-06 22:47:30 HZ (3) #12

ad hominem = személyeskedes, támadás a személyed ellen, ahelyett hogy a vita tárgyával foglalkozna.

Sajnos, a legjobb helyeken is előfordul :D .
A tények, érvek sértik a hozzáértők érzéseit, és (akár avatott, akár nem a kulturált párbeszédben, vitában) a legegyszerűbb személyeskedni, szidalmazni a másikat.
Célszerű jártasságát elismerni a témában, és további szép napot kívánni!

"Fecsegők ellen ne küzdj szavakkal: mindenkinek megadatott a beszéd, a lélek bölcsessége keveseknek."
Cato

2024-05-06 20:22:21 Mityu (?) #11

Az lehet, de ne szólj be ilyen stílusban nekem.

előzmény: Westmor (#10)

2024-05-06 13:38:02 Westmor (2) #10

Itt úgy működik cenzúra mint a kormánymédiában, a valóságot el kell rejteni.
Érdekes módon a nekem szánt személyeskedő kommentek maradtak az nem gond, de ha válaszolok az persze nem ér.
Tehát várom azok törlését is, mert tartalmilag azok értéktelenek és csak személyeskedőek.
Addig is válaszolok ismét.
Szerintem te más filmet néztél... Legalábbis nagyon sok mindent félreértettél. - Igen a challengerst, és nem a cseh 2-őn az 1000-es atp-t.
Mityu bátyja, engem az zavar, hogy a kifinomultságod ellenére a fától nem látod az erdőt.

És azért jönnek össze mert a film csak így működik, csak így van értelme különben a történet 60%-át ki lehetne vágni és csak lyukasabb lenne az egész történet. Így van értelme a meleg szálnak, a tenisznek mint játék (adok-kapok), ezért súlytalan a család és Zendaya karaktere, és az is csak így működik amit mondanak is, hogy összekapcsolódnak. Szvsz az a megoldás amikor a kamera a labda, olcsó és zavaró a szemnek. Valódi tenisz view-t meg nem használtak, miért? Ja, mert csak újabb hiányosságokat lehetett volna felfefdzni.

előzmény: BalaKovesi (#9)

2024-05-06 09:07:49 BalaKovesi (4) #9

Szerintem meg nem érdemes és elég színvonaltalan is személyeskedni. A spoileres részben nem foglak tudni meggyőzni, a végét viszont szerintem teljesen félreértelmezted, semmi arra utaló nem volt, hogy összejönnének. Azt pedig, hogy én miért tartom kifejezetten jó filmnek már leírtam, egyszerűen egy dinamikus és izgalmas film egyedi képi megoldásokkal, remek szerkezettel és alakításokkal, ennyi és semmi több, de ez így pont elég volt.

előzmény: Westmor (#27343)

2024-04-28 23:33:15 TheDriver (3) #8

Szerintem te más filmet néztél... Legalábbis nagyon sok mindent félreértettél.

előzmény: Westmor (#2)

2024-04-28 16:58:45 Zebratti01 (?) #7

Számomra ez prűdség. Ez igaz. Valamint nem mondta senki, hogy CSAK innen ismert. Hagyjuk szerintem. Maradjunk annyiban, hogy nem értünk egyet. Amúgy is bár a Suspiria egy egészen érdekes és fantáziadús remake lett, Guadagnino munkássága ezen kívül eléggé távol áll tőlem szóval sem erről a filmjéről sem a többiről nem tudok véleményt mondani. Úgyhogy nem szemetelek tovább ide.

előzmény: Mityu (#6)

2024-04-28 15:53:30 Mityu (?) #6

Egyrészt ez nem csak a mozi világában ismert szó, másrészt nem változtat azon, amit írtam.

előzmény: Zebratti01 (#5)

2024-04-28 01:49:22 Zebratti01 (?) #5

Alapvetően igaz, de van olyan kifejezés a mozi világában, hogy eyecandy és bár lehet szexista, azért sok filmnek jót tesz. (Nekem erre a Spartacus sorozat a kedvenc példám, ami megtette azt a szívességet, hogy levetkőztette Xénát)

előzmény: Mityu (#4)

2024-04-27 23:53:59 Mityu (?) #4

Ízlések és pofonok, engem inkább eleve az zavar, ha egy film osztályzatát az befolyásolja, hogy adott színésznőnek milyen a teste és mennyi látszik belőle. (Nem csak konkrétan ez az eset, máskor is olvastam már ilyet a KT-n.)
Felteszem, mindenki túl van már itt az általános iskolán.

előzmény: Zebratti01 (#3)

2024-04-27 17:54:32 Zebratti01 (?) #3

"Zendaya teste miatt kettes"

Aki úgy néz ki, amikor nincs totálisan kirittyentve, mintha Joseph Gordon-Levitt nővé operáltatta volna magát?

előzmény: Westmor (#2)

2024-04-27 13:22:15 Westmor (2) #2

Szinte soha nem írok véleményt, de ezt most muszáj kiírnom magamból, lehet azért, mert nem értem, hogy miért kap jó kritikát a film vagy mert lehet csak nekem nem jönnek át -és gondolom rossznak- Luca Guadagnino filmjeit. A szólíts a nevement nem tudtam végig nézni, viszont nem is értékeltem mert egyértelműen nem 1-es és nem, nem a témája miatt mert a KSZI Simon nekem különösen zseniális darab és bármikor meg tudom nézni, ellenben a challengers kakival, amit párommal néztem és nem tudtam mire számítsak.

A legrosszabb, hogy egyszerűen szétesett a film amiatt mert buta, súlytalan, milio kérdés van és sok minden értelmetlen benne.
- miért nincs pénze a csávónak, de tényleg?:D 217 rangsorolt….ne vicceljünk már és miért?? Teljesen felesleges, meg minek? Ez aztán a karakter építés
- Egészen végig feleslegesnek tartottam a meleg szálat az utolsó másodpercig, mert egyszerűen nem kell, anélkül is működne a háromszög, de így hogy összejönnek a végén, mert csak így van értelme a meleg szálnak ha összejönnek, a Tasi szál lesz teljesen értelmetlenné válik és az lesz felesleges
- A család súlytalan, és a 30 éves anyuk szerep nem jött át, mondjuk a nézésen kívűl más feladata nem volt Zendayanak
- Apróság, de jelenleg a földön a legjobb nő Zendaya és találtak mellé 2 csótànyt, már elnézést :D
- Kiderül 10 perc után, hogy azért néha csak kiverik egymásnak, párom mondta, hogy ezek utàn ki foglalkozna velük, ha egyszer melegek
- Na a végén, azt hittem soha nem fognak szerválni, borzasztó volt, már szurkoltam, hogy végre történjen valami, feszültség keltés zéró
- Az emberi motivációk, párbeszédek, cselekedetek, ilyen nincs, nem így működik az ember. Akkor most ez lehetne egy kommuna is, kicsit mindenki mindenkivel és boldogok vagyunk, de ez az ostobán bemutatott vergődés ne is haragudj..
- A barátság és bajtársiasságot is be akarja mutatni, de azt ne itt keressük hanem az elit alakukatban ahol az tényleg faszán működik
- Érdektelen a film mert buta az egész, így a lényege is elveszik

Zendaya teste miatt kettes, ha valaki tud valamit ami tényleg valós értékkel bír ezen kívül a filmben, azt szívesen várom.

2024-04-27 09:51:03 BalaKovesi (4) #1

Erről eddig is teljesen meg voltam győződve, de Guadagnino TUD rendezni. Wow. Legyen szó csonttörések rituáléjáról, Olaszországi tájakról, vagy egy teniszmeccsről, ő bármelyikbe rengeteg kreativitást, szenzualitást és dinamikát tud belevinni. Utóbbi szempontjából talán ez a legerősebb filmje, a Dűnét leszámítva nem is tudom mikor láttam utoljára ilyen izgalmas filmet, pedig nincs sok közöm a sportokhoz. Igazából szerintem most először sikerült izgulnom egy mérkőzésen, ennek a tudatában pedig még nagyobb teljesítménynek tartom, amire a film képes. Mesterien változtatja a karakterek helyzeteit a pályán, és azon kívül is, amit már annak a 2-3 pólónak (I see ya) a szereplők közötti körbevándorlása is remekül szemléltet. Egyébként azt is bírom a rendezőben, hogy nem minden snitt tökéletes nála. Valamikor fókuszon kívül van az, aminek fókuszban kellene lennie, valamikor ferde a beállítás, valamikor szinte semmit nem látni a teniszlabda pov miatt, itt minden egyes jelenetnek vizuális történetmesélési szerepe van (a kedvencem a parkolós-viharos szekvencia volt, ahol lejjebb van víve a képsűrűség, amitől minden pillanat olyan, mintha egy kimerevített önkívület lenne). És még csak nem is a pályán van a leginkább formában a film, a magánéleti részek is teljesen olyanok, mintha a szereplők egy teniszmeccset játszanának, illetve a meccsekben is teljesen megjelennek a játékon kívüli dinamikák. Utóbbiak közvetítésében hatalmas dícséret illeti a három főszereplőt, mindannyian nagy jelenléttel uralják a vásznat. Anno pár nap eltéréssel láttam az Aftersun-t és a Normal People-t, és tudatosan emlékeztetnem kellett magamat arra, hogy mindkettőben Paul Mescal játszik. Itt most ugyanez volt O'Connor-ral, múlthéten néztem tőle A kimérát, és nem csak az itteni karaktere teljesen más, mint az imént említett filmben, hanem mintha teljesen máshogy is játszaná el a két szerepet. De egyébként mindhárom színész egyenrangúan jó, ahogyan karaktereik is ugyanúgy egyszerre szimpatikusak és antipatikusak, hogy még véletlenül se lehessen egyik mellett sem lehorgonyozni, és így még jobban mozgásban legyen a film.

Talán ez Guadagnino eddigi legkommerszebb (és legvicceseb) rendezése, amit nem feltétlenül negatívumként írok, mert a Challengers egy stabilan jó film, amire mindenképpen érdemes odafigyelni (és moziban nézni). A végén kisebb túlzásokba esik, de egyébként ezen kívül nem igazán tudnék mibe belekötni. Azért remélem fog még a rendező olyan jellegű filmekkel is jönni, mint a Suspiria.